Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Ostatnio nakręciłem się na filmy wojenne, więc prosze Was, byście zaproponowali mi kilka tytułów. Najlepiej jakby dotyczył jakiegos konfliktu z niedalekiej przeszłości, choć wojny światowe również wchodzą w grę - coś a la "Helikopter w Ogniu".

No i jeszcze jakieś filmy z epickimi bitwami w tle z okresu walki na miecze, czyli coś dotyczącego starożytności/średniowiecza/fantastyki. Coś podobnego do np. Królestwa Niebieskiego, Gladiatora, Króla Artura, Władcy Pierścieni.

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter167 - zerknij na poprzednią stronę. Tam wypisałem większość porządnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek powstały ;) Jeśli chodzi o filmy historyczne z epickimi bitwami, to polecam tak: Braveheart, 300, Ostatni samuraj, Patriota, Trzy królestwa (chyba najbardziej efekciarski film z wymienionych oprócz 300), Troja, Alexander, Krzyżacy, Aleksander Newski, Flesh & Blood. Natomiast jeśli chcesz coś z fantastyki, to polecam np. Beowulf, Starcie & Gniew Tytanów, Immortals, Eragon. To z takich najbardziej oczywistych i podstawowych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, pierwszy raz wszedłem w ten wątek i okazuje się, że tu co stronę są pytania o filmy wojenne, tak więc przejrzę posty i na pewno coś wybiorę.

Co do drugiej kategorii, to z tych co podaliście nie oglądałem jedynie: Trzy królestwa, Aleksander Newski i Flesh & Blood. Ten Aleksander Newski to jednak bardzo stary film, a ja wolałbym coś efekciarskiego, więc skupiam się tylko na filmach wyprodukowanych po 1990. Czekam na kolejne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie ma wielu nowszych filmów zawierających wielkie sceny batalistyczne. Ech... Nie wiem, sprawdź może takie produkcje: Centurion, The Eagle, Mongoł. A z fantastyki przypominała mi się jeszcze Armia Ciemności, ale nie spełnia ona Twojego "kryterium". W ogóle nie rozumiem dlaczego ludzie odrzucają stare filmy tylko dlatego, że są... stare. Często te stare, są znacznie lepsze od nowych, robionych tylko dla efektów specjalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczera prawda. Z takich powodów ludzie nie zwracają często uwagi na takie (przynajmniej dla mnie) perełki jak choćby oryginalna trylogia Indiany Jonesa. Bo stare i nie gwałci oczu jak Avatar. A polecenia Eragona to bym się po Tobie nie spodziewał... confused.gif

A filmy mają być efekciarskie czy efektowne? By pierwsze wyrażenie (użyte przez Ciebie, Piter) ma raczej pejoratywny wydźwięk. wink_prosty.gifSolomon Kane z 2009 r. - film raczej kiepski, brak tutaj też bitew z rozmachem, ale z tego co pamiętam, walkę na miecze zrealizowaną miał wcale dobrze.

Co do obrazów wojennych - wspomniany Hitler: Narodziny zła jest dobry, ale ja wyżej stawiam Upadek z 2004 r. - w moim prywatnym rankingu drugi najlepszy niemiecki film ubiegłej dekady.

Edytowano przez Nolaan
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od pewnego czasu nie daje mi spokoju jeden film, jednak nie pamiętam jego tytułu. Kojarzę z niego tylko szczegóły. Na początku przy jakiejś szkole zostaje wykopana "kapsuła czasu", taka do której ludzie wrzucają pamiątki dla przyszłych pokoleń. Jeden chłopiec znajduje w niej kartkę całą zapisaną cyframi i zabiera ją do domu. Tam, prawdopodobnie jego ojciec, odkrywa przypadkiem że liczby te podają szerokość geograficzną i datę katastrof z ostatnich 50 lat (jeśli dobrze zapamiętałem...).

Później, jadąc samochodem czeka w korku i nagle "coś mu nie pasuje", sprawdza położenie z nawigacji, dopasowuje je do kartki i wtedy tuż przed nim rozbija się samolot.

W dalszej części filmu jego syn (a może to nie był jego syn, nie jestem pewien) także zaczyna zapisywać ciągi liter a pod sam koniec zostaje porwany przez jakiś dziwnych ludzi.

Jak widzicie pamiętam tylko strzępkowe informacje co pewnie znacznie utrudni odgadnięcie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od pewnego czasu nie daje mi spokoju jeden film...

To na pewno "Zapowiedź".

Szukam jakiegoś filmu w 3D, żeby przetestować 3D w nowym monitorze: LG Flatron DM2752D-PZ

No i właśnie mam pytanie jaki film ściągnąć (kupić odpada bo nie mam odtwarzacza Blu Ray, może że są jakieś 3D na DVD)?

Kilka pozycji znajdziesz - oprócz wspomnianego "Avatara" na DVD w 3D są głównie slashery, jak "Piła 3D" czy "Oszukać przeznaczenie", część 4 i 5. Szukaj głównie na Allegro. Co do ściągania filmów z internetu - tutaj nie zadawaj takich pytań.

Edytowano przez Nolaan
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - jeśli jeszcze nie widziałeś - Moneyball. Bardzo dobra adaptacja prawdziwej historii, rzemieślnicza robota Seymour-Hoffmana, a Pitt lepiej już chyba w życiu nie zagra. Dalej - Męska gra z 1999 roku. Jedna z ostatnich porządnych ról Pacino (to, co wyprawia w XXI wieku, to w większości klęski), do tego wcale dobry młody Jamie Foxx. W tematyce futbolu amerykańskiego jest jeszcze Męski sport z 2006 roku, ale mi zbytnio do gustu nie przypadł.

Jako fan Manchesteru United, nie mógłbym też nie zaproponować filmu traktującego o największej katastrofie w historii klubu. United z 2011 roku to film godny polecenia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam filmów o sporcie jak np. Trener, Biali nie potrafią skakać czy Gol. Ktoś coś poleci?

Droga sławy z 2006- świetny dzieło z koszykówką w roli głównej

Męski sport- z Matthew McConaughey też prezentuję się solidnie.

Ucieczka do zwycięstwa- staro szkolny film sportowy, z akcją w czasie wojny, ale ogląda się bardzo dobrze

Muszę wspomnieć jeszcze o takim pół dokumencie: Murderball - gra o życie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o amerykańskim rugby z Adamem Sandlerem.

Karny minus za pisanie takich herezji.

@Suteq - Invictus z Morganem Freemanem i Mattem Damonem, Niezłomny (Forever Strong) - oba filmy mają fabuły osnute wokoło rugby.

Redbelt - w roli głównej Chiwetel Eljiofor, film z jiu jitsu jako sportem głównym, lecz nie jest to typowy film walki, przeciwnie, ważniejsze są inne elementy. Nazywał się Bagger Vance - o golfie z Willem Smithem, Charlize Theron i Mattem Damonem, Czarodziejskie buty Jimmy'ego - jako fan United mówię o tym filmie z kwaśną miną, bo akcja koncentruje się na młodym fanie City i jak już przy wrogich ekipach jesteśmy, został nakręcony film o finale LM z 2005 roku, dla fanów Liverpoolu pozycja obowiązkowa - Will I niech mi ktoś powie, że nie jestem obiektywny. innym filmem, z imieniem w tytule jest Rudy o futbolu amerykańskim. A żeby już wrócił uśmiech na twarz, film z byłym idolem trybun Old Trafford, Cantoną czyli LooKing for Eric

@Down - Color of Money warto obejrzeć dopiero po zapoznaniu się z filmem Hustler (Bilardzista) w którym młody Newman zagrał tytułową rolę, a Kolor Pieniędzy jest niejako sequelem tamtego obrazu - w mojej opinii słabszym, ale to kwestia gustu.

Edytowano przez Rorschach
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Guantanamo więźniowie, którym zaproponowano dwie tortury do wyboru - waterboarding i filmy Sandlera, ochoczo wybierali tę pierwszą. I jeszcze dziękowali.

Tak się nie robi, 8azyliszku.

Do swoich poprzednich propozycji dodaję jeszcze Kolor pieniędzy z 1986 r. Paul Newman (moim zdaniem jego najlepsza rola) jako bilardowy czempion, do tego całkiem przyjemny młody Tom Cruise. Za kamerą Scorsese. Czego więcej chcieć? Jeśli ciekawią Cię też sporty inne, niż polegające tylko na bieganiu za różnych kształtów piłką, gwarantuję, że ten film bardzo Ci się spodoba.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...