Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Odpuść sobie Hitmana, gniot niemiłosierny, pomimo (wydawałoby się) niezłej obsady. Proponuję filmy Szakal z 1997 r. i Amerykanin z 2010 r. Ten drugi nie jest typowym filmem akcji, warto dać mu szansę, nawet jeśli na początku wyda Ci się trochę przegadany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów z płatnymi zabójcami w roli bohaterów.

Leon Zawodowiec, Samuraj z 1967 r., Ghost Dog : Droga Samuraja, Upadłe Anioły, Dzień Szakala, Bez Przebaczenia, Zabójcy, Droga do Zatracenia, Pulp Fiction, Zakładnik, Ronin

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Płatni zabójcy ;)

Zapomnieliście takim hicie, jak Mr. & Mrs. Smith. :)

Dodam jeszcze filmy o zabójczyniach, czyli Nikita i jej amerykańska wersja (te filmy jednak wiele różni) Kryptonim Nina.

Tak zupełnie od siebie dorzucę Zabójcę (Diary of Hitman) z Whitakerem. Może to i nic nadzwyczajnego, ale ja mam do tego filmu jakiś sentyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj Wyspę i bardzo mi się podobała. Polećcie mi więcej takich filmów dziejących się w przyszłości, w których ktoś postanawia się sprzeciwić światu w którym żyje i jego zasadom i prowadzi walkę z rządzącymi. Z podobnych filmów widziałem już Equilibrium, V jak Vendetta, Ultraviolet i Raport Mniejszości. Znajdzie się coś jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przychodzą na myśl filmy takie jak 1984, Mroczne miasto czy Fahrenheit 451. Tematykę walki z systemem podejmuje także adaptacja powieści Aldousa Huxleya pt. Nowy, wspaniały świat, jednak jest to raczej marna ekranizacja - w tym przypadku gorąco polecam książkowy oryginał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a ja zkolejnym pytaniem, otóż, przypomniał mi się film, który oglądałem dość dawno. Była tam akcja w Londynie/ Nowym Jorku, no nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie na wstępie, matka takiego dzieciaka była archeologiem i odkryła w kopaliskach... smoka. No i potem one zniszczyły miasto. Pokazywane jak on już dorosły walczył z nimi, pokazywane było jak jeździli po zbiory, a te smoki je atakowały. Później oni postanowili odbić miasto czy coś i wybuchła niezła jadka. Za odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Ps. Sorry, że was dręcze.jezyk1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj Wyspę i bardzo mi się podobała. Polećcie mi więcej takich filmów dziejących się w przyszłości, w których ktoś postanawia się sprzeciwić światu w którym żyje i jego zasadom i prowadzi walkę z rządzącymi. Z podobnych filmów widziałem już Equilibrium, V jak Vendetta, Ultraviolet i Raport Mniejszości. Znajdzie się coś jeszcze?

Polecam filmy na podstawie książek P.K. Dicka

Pamięć Absolutna

Raport Mniejszości

Next

Władcy Umysłów

Polecam również film Wyścig z Czasem z Justinem Timberlake

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nolaan - Nowy, wspaniały świat Huxleya czytałem, tak samo jak i Rok 1984 Orwella. Co do filmowych adaptacji, nawet nie wiedziałem, że istnieją. Mroczne miasto zobaczę, wydaje się być ciekawe.

@ElTabasco - Raport mniejszości sam podałem, że widziałem ;P Wyścig z czasem i Next również już mam za sobą. Za to Pamięć absolutną na pewno obejrzę, z opisu zapowiada się nieźle.

Jak ktoś jeszcze coś ma, to śmiało, jestem otwarty na propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco - Raport mniejszości sam podałem, że widziałem ;P Wyścig z czasem i Next również już mam za sobą. Za to Pamięć absolutną na pewno obejrzę, z opisu zapowiada się nieźle.

Jak ktoś jeszcze coś ma, to śmiało, jestem otwarty na propozycje smile_prosty.gif

Nie zauważyłem tego Raportu Mniejszości ;]

Pierwszy batman Nolana (Batman Początek) pasuje do opisu.

Łowca Androidów - Tylko tutaj 'czarny charakter' sprzeciwia się zasadom, ale obejrzeć warto.

Ja Robot - tutaj sytuacja podobna jak wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman Begins widziałem, tak jak i wszystkie filmy Nolana :)

Łowca Androidów - widziałem film, czytałem książkę (film bardzo dobry, ale książka jest jeszcze lepsza).

Ja, Robot - mam zamiar obejrzeć w najbliższym tygodniu, bo stoi u mnie na półce z filmami, a jeszcze nie widziałem :)

Jeszcze jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów zawsze pod dostatkiem. ;) Jeśli podobał Ci się film 1984, obejrzyj Folwark zwierzęcy, także adaptację powieści Orwella. Oprócz tego inny klasyk - THX 1138 z bardzo dobrym Robertem Duvallem. Ciekawa wizja przyszłości jest też przedstawiona w Ludzkich dzieciach z 2006 r.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi na myśl jeszcze Aeon Flux, choć chyba bardziej do obejrzenia jedynie dla akcji i Charlizewink_prosty2.gif

Nie można też zapominać o "Piątym Elemencie" Bessona czy "A.I. Sztuczna inteligencja" Spielberga i świetnej kreacji Jude Lawa.

Jeśli chodzi o coś średniego to mogę wspomnieć o "Jumperze"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiro - filmy Briana de Palmy - Nietykalni (1987), Życie Carlito, poza tym podpisuję się pod Scarfacem i Drogą do zatracenia (moje ulubione filmy gangsterskie). smile_prosty.gif

@Nolaan - wybacz, pamięć jest zawodną, a nie sprawdziłem tego, zanim napisałem smile_prosty.gifOczywiście masz rację i dziękuję za poprawę błędu wink_prosty.gif

BTW, sprawdź także takie filmy, jak Bonnie i Clyde, Ostatni sprawiedliwy i Człowieka z Blizną (wersja z 1932 r.),

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gangsterskich to mogę dodać jeszcze "Gangi Nowego Yorku" w reżyserii samego Scorsese.

Nolaan tymczasem poleca "Ścieżkę strachu", a ja zdecydowanie odradzam. Dzieło przegadane i strasznie nudne. Film ciągnie się w nieskończoność. Na plus w zasadzie można zaliczyć tylko klimat oraz grę Byrne'a. W ogóle wszystkie dzieła braci Coenów lekko mówiąc nie są w moim guście. Dla mnie są duetem partaczy, co dobitnie pokazała ich komedia sensacyjna "Tajne przez poufne"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...