Skocz do zawartości
Turambar

Stephen King - ogólnie

Polecane posty

@UP

No nie wiem, z tego co czytałem to "Dallas 63" ma być zekranizowane, a mnie nikt nie przekona, że "Pod Kopułą" to lepsza książka od przed ostatniego dzieła Kinga ba powiedziałbym, że raczej jedna z najgorszych z tych co czytałem o miano najgorszej rywalizuje z "Colorado Kid" i w sumie chyba też z "Cujo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, pisałem już o moim rozczarowaniu Dallas63 wcześniej w tym temacie, więc nie będę się powtarzał. Różnica jest taka, że Dallas to ma być film, w którym dokona się pewnie wielu skrótów. Nie wiem, czy np. część o Derry nie zostanie wycięta. A Pod Kopułą będzie 13 odcinkowym serialem. Wejdzie wszystko i to jest najlepsze. Tylko by Barbiego i Dużego Jima zagrali naprawdę dobrzy i charakterystyczni aktorzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tylko, że nie z każdej książki da się zrobić serial/film IMO z Dallas nie da się zrobić serialu i film jest zdecydowanie najlepszą opcją natomiast "Pod Kopułą" ma dobrą budowę do stworzenia serialu ale też z tego co czytałem to serial nie będzie wierną adaptacją i będą pewnie zmiany (kto wie czy nie spore zmiany) bo czytam na sk.pl, że możliwe jest nawet zmienienie zakończenia gdyby chciano kontynuować produkcję serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wtedy to byłby fail, gdyby wydłużali zakończenie a i tak w ostatnim odcinku

(prawie) wszystkich zabili

. Jeśliby zrobiono dokładnie odwrotnie to ja nawet byłbym za taką zmianą. A serial "Pod Kopułą" dobrze zrobiony, może naprawdę mieć gęsty klimat zaszczucia (podobny do Walking Dead). Tylko trzeba dobrze nakręcić, jak po lekkim pchnięciu społeczność miasteczka zrzuca z siebie cienką warstewkę cywilizacji i bierze się za łby. I ja mam odmienne zdanie. Spokojnie Dallas 63 można by przerobić na miniserial (w typie Sherlocka - 3 1.5 h odcinki). A za zmianą zakończenia to tutaj ja bym był całym sercem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że Pod Kopułą było bardzo średnie to powiem wam, że się idealnie nadaje na serial ;) Jest tam bardzo dużo wątków, cały czas się coś dzieje. Mnóstwo postaci, świetny czarny charakter jedynie do czego mam obawy to do zakończenia. Dodatkowo bardzo się ciesze, że CBC przejęło serial. Po genialnym Jericho należy im się ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wreszcie zapoznać się z twórczością Kinga, ale nie wiem za bardzo od czego zacząć, którą książkę przeczytać jako pierwszą, by zagłębić się w jego styl. Czy może wybrać pierwszą lepszą? Wiem, że King napisał wiele świetnych książek i każdy może mieć ine zdanie, która jest tą najlepszą, ale myślę, że mi pomożecie.

Proponuję cykl o Mrocznej Wieży :), wg mnie najlepsze powieści Kinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, tak jak myślałem, każdy praktycznie miał inne zdanie, ale najczęściej wymieniane było Dallas 63 i to właśnie będzie pierwsza książka Kinga, z którą się zapoznam, ale jeszcze nie teraz, bo inne książki czekają w kolejce (PLO tom 4 :))

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Świetny wybór Piter167 najlepsza książka jaką mogłeś wybrać na początek. Gwarantuje, że się zakochasz w twórczości pana Kinga wink_prosty.gif Chociaż powiem wam, że To powoli powoli pnie się u mnie do góry ;P Już kończę czytać, jak ją już przeczytam napiszę posta.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wtedy to byłby fail, gdyby wydłużali zakończenie a i tak w ostatnim odcinku

(prawie) wszystkich zabili

. Jeśliby zrobiono dokładnie odwrotnie to ja nawet byłbym za taką zmianą. A serial "Pod Kopułą" dobrze zrobiony, może naprawdę mieć gęsty klimat zaszczucia (podobny do Walking Dead). Tylko trzeba dobrze nakręcić, jak po lekkim pchnięciu społeczność miasteczka zrzuca z siebie cienką warstewkę cywilizacji i bierze się za łby. I ja mam odmienne zdanie. Spokojnie Dallas 63 można by przerobić na miniserial (w typie Sherlocka - 3 1.5 h odcinki). A za zmianą zakończenia to tutaj ja bym był całym sercem.

Nie wczytywałem się dokładnie bo "Pod Kopułą" zbytnio mnie nie jara ale ten serial to jest taka luźna adaptacja a nie super dokładne odwzorowanie książki, myślę, że bardziej będzie tam chodziło o sam koncept a reszta będzie pewnie polem do popisu dla scenarzystów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas 63' odbiega troszkę gatunkowo od poprzednich książek autora. Uważam jednak, ze Stephen King poradził sobie znakomicie z ta książką i zaoferował nam kawal dobrej lektury. Jest to moja ulubiona książka i z niecierpliwością czekam na film, który ma powstać na postawie własnie tej książki.

Wracając do jego poprzednich twórczości. Moim zdaniem jego NAPRAWDĘ dobre książki które czytam z zapartym tchem zaczęły się od książki zatytułowanej 'Reka Mistrza'. Owszem, jego poprzednie twórczości były również bardzo dobre tj. 'Wielki Marsz', ale dopiero te nowsze książki przypadły mi do gustu najbardziej.

Czy ktoś orientuje się kiedy będzie premiera książki Dr Sleep (Lśnienie 2)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Światowa premiera Dr Sleep jest zaplanowana na wrzesień 2013, nie wiem jak będzie w Polsce ale wydaje mi się, że "Dallas '63" miało premierę w Polsce tak jak na świecie, więc jest szansa, że u nas też będzie to wrzesień. Wcześniej bo w czerwcu ma być wydany Joyland (na którą chyba nawet bardziej czekam :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Taaa bo to oczywiście

Lee H.Oswald sam zabił Kennedego a zapobieżenie jego zabójstwu doprowadziło do wielkich trzęsień ziemi niszczących świat - jaaasneeee. Ale i tak najważniejsza była miłość dwojga nauczycieli :/.

Tak chwalicie tą "Rękę Mistrza" - muszę w końcu to przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem King w "Dallas '63"

dosyć fajnie opisał alternatywny rozwój świata

i mnie się on podobał.

Co do wątku miłosnego w tej książce - właśnie tym wątkiem udało mi się zachęcić koleżankę z pracy do przeczytania "Dallas '63". Pożyczyłem, dziewczyna jeszcze czyta, ale i tak już mówi, że jest zachwycona i zainteresowana innymi książkami Kinga. ;) Nie wie, w co się pakuje. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

No to powiem ci, że ja podobnie zachęciłem do czytania mojego kolegę. Który jak słyszał słowo książki to dostawał gorączki wink_prosty.gif Ciężko było go namówić ale tyle razy opowiadałem mu o Ręce Mistrza, że się w końcu skusił. Gdy skończył czytać był zachwycony Kingiem i od razu pożyczył sobie następną jego książkę To smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie stanowczo odradzałbym zaczynanie przygody z Kingiem od Rolanda (nie mylić z zaczynaniem od Mrocznej Wieży ;) ) Książka bardzo specyficzna i sam King przyznaje, że uczył się pisać i przez ten tom 'trzeba przebrnąć' - co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podobała, jednak niektórym, szczególnie niedużoczytającym, osobom może być ciężko przez nią przebrnąć, dalej jest już tylko lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rose Madder" czyli King po raz kolejny pokazuje że jeśli chodzi o psychologiczne aspekty jest świetny. Bardzo dobra książka która na prawie 450 stron ma właściwie tylko jeden zły moment( tj. "wejścia" do obrazu) poza tym postać Normana udanie skonstruowana choć widać jak na dłoni że kilka razy Stephen K. idzie na skróty i dodaje takie niedorzeczności jak maska byka która w książce jest takim perkiem perków we wszystkich CoD-ach.biggrin_prosty.gif Mimo tych wad czyta się to przyjemnie, choć jeśli chodzi o te psychologiczne fragmenty "Gra Geralda" dla mnie wypada lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batonik

Spróbuj u Olesiejuka. Jak nie pakiet, to pojedyncze tomy też mają, chociaż wszędzie jest problem z "Rolandem" (obrotni korzystają i sprzedają na aukcjach np. za tyle).

o k..urza noga!

Ale ja mam stara wersje albatrosa, brakuje mi Rolanda. Ale nie chcę mieć z tej nowej, bo by się wyróżniała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej masz małe szanse... jeśli chcesz "Rolanda" ze starego wydania musisz się przygotować na wysoką cenę... Bo pewnie cieżko będzie wyrwać stare wydanie.

Edit. A o które wydanie Ci dokładnie chodzi? Bo na allegro są jakieś starsze wydania.

Edytowano przez repta2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...