Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Mhm, a korzysta się z tego jak z mikrofonu. :) Przy czym jednak, żeby puścić bas przez kompa trzeba mieć niezłe głośniki. Na moich dwóch zwyczajnych trzeba było maksymalnie podgłośnić, żeby w ogóle było coś słychać (a jak trzeszczało :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałme puścić elektryka przez kompa ale też nie mam dobrych głośników i pierdzialo wniebogłosy :D ale mam piecyk 15 W więc nie nażekam że nie mam na czym grać. i kupiłem sobie niedawno kostke exara heavy metal hm-02 i jestem z niego zadowolony (allegro twoim prezyjacielem) brzmienie nie takie jak w bossach ale do mojej gitarki (jakiś żęch behringera kupiłem w zestawie z piecem) i do moich umiejętności (średnich) wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriegsmaschinaraiser

I co, pocinasz już kołwery metalicy?

Ja rżne na klasyku, w dupie mam elektryka. babunia obiecała mi kupić elektryka pod choinkę jak będę grzeczny. Bo powiedziała, że Mikołaj nie lubi niegrzecznych dzieci. Ale ja jestem grzeczny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, pocinasz już kołwery metalicy?

Obys ty do takiego poziomu kiedys doszedl - czekam az zagrasz mi np ride the lightning... :twisted:

Ja rżne na klasyku, w dupie mam elektryka. babunia obiecała mi kupić elektryka pod choinkę

To sobie go tam wsadzisz do swiat juz nie dlugo...

Musialem to zrobic wybaczcie :P :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriegsmaschinaraiser
Obys ty do takiego poziomu kiedys doszedl - czekam az zagrasz mi np ride the lightning... :twisted:

Jebie mnie, czy umiem grać na tym poziomie, czy też nie - nie czuję żadnej satysfakcji z grania kawałków tego popowego bojsbendu.

To sobie go tam wsadzisz do swiat juz nie dlugo...

Musialem to zrobic wybaczcie :P :twisted:

Chciałeś mi dociąć czy co? Nie za bardzo rozumiem, co chciałeś tym tekstem udowodnić...

Właśnie, wybaczcie mu, nie banujcie go!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś mi dociąć czy co? Nie za bardzo rozumiem' date=' co chciałeś tym tekstem udowodnić...

Właśnie, wybaczcie mu, nie banujcie go![/quote']

Dla mnie to ty powinieneś dostać bana - za jawne bluzgi - mam nadzieję, że jakiś mod dostrzeże i ostrzeżenie minimum pójdzie.

A co do gry to jaostatnio na klasyka się uczyłem grać Fade to Black Meatallici - bardzo prosty do zagrania, a ładnie brzmiący utworek - polecam.

A w ogóle to coś mi w elektryku zaczęło brzęczeć jak gram pustą strunkę g - nie wiem od czego to może być - dźwięk jakby w gitarze coś "latało" - strasznie psuje efekt (pod distortionem jest już dobrze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriegsmaschinaraiser
Dla mnie to ty powinieneś dostać bana - za jawne bluzgi - mam nadzieję, że jakiś mod dostrzeże i ostrzeżenie minimum pójdzie.

A w ogóle to coś mi w elektryku zaczęło brzęczeć jak gram pustą strunkę g - nie wiem od czego to może być - dźwięk jakby w gitarze coś "latało" - strasznie psuje efekt (pod distortionem jest już dobrze).

No, pokaż mi te jawne bluzgi.

Jakby to był klasyk to powiedziałbym ci, że mógł się gryf opuścić, nie wiem, jak sytuacja stoi z elektrykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriegsmaschinaraiser

Proszę bardzo o to twoje bluzgi (ja to tak odbieram przynajmniej) chocby w tym topicu:

I co, pocinasz już kołwery metalicy?

Ja rżne na klasyku, w dupie mam elektryka

Moim zdaniem ironia niepotrzebna połączona z jeszcze mniej potrzebnym prostackim językiem (rżnę, d**a - po co to?)

Jebie mnie, czy umiem grać na tym poziomie, czy też nie - nie czuję żadnej satysfakcji z grania kawałków tego popowego bojsbendu.

Kolejny wulgaryzm - niepotrzebny - mogłeś chociaż wygwiazdkować. Po drugie drwisz z ludzi grających Metallicę, możesz sobie jej nie lubić (ja też nie przepadam) w tym ze mnie - bo też gram ich utworki i daje mi tą satysfakcję - bo mają dużo porządnych gitarowych utworów.

Pokaż mi te jawne bluzgi

Robisz niepotrzebny offtop :P No i ogólnie mnie wqrzasz - ciesz się, że nie jestem modkiem ^^

I nie odpisuj na to bo co za dużo offtopowania to się moderator może przyczepić ;D

EDIT:

CormaC - gratuluję "policyjnego posta" - 997 postów - fajnie :D:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię trochę temat, jeśli można :P. Otóż czy moglby mi ktos podac jakis dobry sposo0b (o ile istnieje :() na opanowanie poprzeczek, tudziez barre. Od progu 3-ciego dalej to jeszcze daję radę, natomiast polozenie poprzeczki na pierwszym progu, zeby zagrac F-dur, jest dla mnie niemozliwe-same gluche struny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys myslalem ze nie da sie zlapac chwytow barowych ;) Ale trzeba cwiczyc i cwiczyc i cwiczyc i ktoregos dnia poprostu zacznie wychodzic.

Kiedys kumpel mi tak mowil i myslalem ze to bzdura, ale okazalo sie iz jest to prawda. Takze cwicz cwicz i jeszcze raz cwicz i nie zrazaj sie gluchym dzwiekiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rosyjski_menel

zna ktoś jakieś proste tabsy? takie które można sie szybko nauczyć i robią pieruńskie wrażenie.coś na poziomie trudności hell bells

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś jakieś proste tabsy? takie które można sie szybko nauczyć i robią pieruńskie wrażenie.coś na poziomie trudności hell bells

Smoke on the Water (Deep Purple), For Whom The Bell Tolls (Metallica), Highway to Hell (AC/DC). Dzwony Metalliki sa bardzo proste, ale wymagaja odrobiny wprawy w graniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś jakieś proste tabsy? takie które można sie szybko nauczyć i robią pieruńskie wrażenie.coś na poziomie trudności hell bells

Ja jeszcze mogę dorzucić taby na klasyka ;D. Guns n Roses - na prostych akordach zazwyczaj (np. Don't Cry, Knockin on Heavens Doors), niektóra Metallica (Nothing Else Matters np), System of a Down ma też bardzo banalne utwory (zazwyczaj na różnych progach gra sie te same strunki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rosyjski_menel

high way to hell nie jest takie łatwe : a smoke on the wate rumiem juz. nothing else mather jest jakieś takie.. umiem to zagrać ale mam wstręt do tej piosenki fee mozna powiedzieć że jej niezdzierże :) byście mogli jeszcze dać linki do tabów. troche pokombinuje z guns'n'roses. moze sie uda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high way to hell nie jest takie łatwe :

A co w tym jest trudnego? Same prostackie akordy przeciez. Zwlaszcza wersja w wykonaniu Iced Earth jest banalna.

byście mogli jeszcze dać linki do tabów. troche pokombinuje z guns'n'roses. moze sie uda

Poszukaj tych tabow w Google. W sieci jest takie mnostwo stron z tabulaturami, ze znajdziesz bez problemu. Jeszcze brakowalo, zeby forumowicze szukali za Ciebie i wklejali Ci tu linki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rosyjski_menel
byście mogli jeszcze dać linki do tabów. troche pokombinuje z guns'n'roses. moze sie uda

Poszukaj tych tabow w Google. W sieci jest takie mnostwo stron z tabulaturami, ze znajdziesz bez problemu. Jeszcze brakowalo, zeby forumowicze szukali za Ciebie i wklejali Ci tu linki...

moze i jest pełno stron z akordami ale kazdy kto moze mi pomoc to zapewne gra na gitarze i ma swoje ulubione strony z tabulatorami. A więc chyba nie jest tak trudno skopiować linka z ulubionych. Niektórzy przesłali mi pare linków i znalazłem wszystko czego potrzebowałem. nikomu niekazałem szukać linków a kto chciał ten pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja się chcę pochwalić gram na Basie :twisted: nie pogadasz :P mam wzmachora 10 czy 15 vat i tak sąsiada po wkurzam yeah :D gram głównie kawałki Nirvany, Korna, Rammsteina i offspringa :P tylko mam problem... z uźemieniem gitarki... może ktoś pomoże?? jak się bawie tunerem słychać charczenie gdy natomiast jest tuner ustawiony na zero nie charczy aha to jest na bank uziemienie bo jak dam tuner słychać charczenie a jak dotkne struny to juz sie ucisza :D proszę o pomoc

ktoś się pytał o strone z Tabami ( około 150 tyś tabów na bas, elektryka i perke ):

www.mxtabs.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na perkusji :) najfajniejsze jest to, że doprowadza się rodzinę do szału waląc o pierwszej nad ranem (o sąsiadach już nie wspominam) gram mniej więcej od roku, pół roku jestem już samoukiem i idzie mi chuba nieźle. Z kumplem, który gra na basie i dwoma, którzy GRAJĄ NA GITARZE mamy zamiar założyć jakiś tam mały zespół i razem grać, to to, co tygrysy lubią najbardziej :) nazywamy się !!: Krzysiek, Maciek, michał i Karol a na zespół wymyślimy coś żałosnego więc poszukujcie (na chodniku) płyt (chodnikowych) z naszą nazwą na przodzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja się chcę pochwalić gram na Basie :twisted: nie pogadasz :P mam wzmachora 10 czy 15 vat i tak sąsiada po wkurzam yeah :D gram głównie kawałki Nirvany, Korna, Rammsteina i offspringa :P tylko mam problem... z uźemieniem gitarki... może ktoś pomoże?? jak się bawie tunerem słychać charczenie gdy natomiast jest tuner ustawiony na zero nie charczy aha to jest na bank uziemienie bo jak dam tuner słychać charczenie a jak dotkne struny to juz sie ucisza :D proszę o pomoc

ktoś się pytał o strone z Tabami ( około 150 tyś tabów na bas, elektryka i perke ):

www.mxtabs.net

ja gram na gitarce elektrycznej ale tez kawałki rammsteina no i sie staram cos nightwisha zagrać ale jest bardziej skomplikowany technicznie a ta stronka z tabami jest świetna!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

A ja od miesiąca mam gitarę Mayones KZ wersje leworęczną kupiłem w sklepie wysyłkowym… wcześniej kilka miesięcy brzdąkałem na ruskim klasyku i kupiłem tego Mayonesa… i ostatnio zaczęły brzęczeć mi struny wszystkie! Wymieniłem je na nowe nic to nie dało kilka dni temu 2 najcieńsze struny zaczęły mi strasznie brzęczeć, że akordów się nie da grać bo brzęczą najbardziej na 1 progu, do tego na progach widać już lekkie wytarcia, na 1 pod 2 struną to już nawet takie mniej lekkie, spróbuje ją zareklamować wyślę ją do nich i mam nadziej, że coś z nią zrobią a jak nie to wywalę ze 60zł na wysyłkę… i w wtedy rozwalę tą gitarę, później tych wszystkich mayones’ów a na końcu siebie bo ją kupiłem (ale to przez to, że jestem leworęczny!)

Kurde ferie mi się zaczęły myślałem, że sobie pogram ale tak mnie wkurza to brzęczenie, że nie mam ochoty na niej grać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tego Mayonesa… i ostatnio zaczęły brzęczeć mi struny wszystkie! Wymieniłem je na nowe nic to nie dało kilka dni temu 2 najcieńsze struny zaczęły mi strasznie brzęczeć, że akordów się nie da grać bo brzęczą najbardziej na 1 progu, do tego na progach widać już lekkie wytarcia, na 1 pod 2 struną to już nawet takie mniej lekkie, spróbuje ją zareklamować wyślę ją do nich i mam nadziej, że coś z nią zrobią a jak nie to wywalę ze 60zł na wysyłkę… i w wtedy rozwalę tą gitarę, później tych wszystkich mayones’ów a na końcu siebie bo ją kupiłem (ale to przez to, że jestem leworęczny!)

Moze najpierw zanies ją do lutnika, zeby obejrzal. Zapewne wystarczy prosta regulacja krzywizny gryfu (zakladales struny o innej grubosci niz byly fabrycznie?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lutnik… chętnie bym to zrobił tylko widzisz sprawa wygląda tak, że mieszkam na małej wsi sklepów muzycznych w okolicy nie ma i lutnika też nie! Chociaż żebym znał kogoś kto się zna trochę na gitarach i by ją obejrzał ale też nie! A co do mnie to wiem o gitarach tylko tyle co przeczytam internecie szczególnie forum gitara.pl więc wiem już coś tak mniej więcej o gitarze ale w sumie grać jeszcze nie potrafię, kilka akordów plus proste melodyjki z tabów! No ale co do tej mojej gitary to założyłem struny 9-46 więc chyba takie same jak miałem oryginalnie założone. A to brzęczenie było tak biorę kiedyś gitarę do ręki a tu struna najgrubsza strasznie brzęczy tak nie wiem z dnia na dzień gryf się wydaje prosty, więc pomyślałem, że zmienię struny na nowe (ale miałem z tym problemów) ale to nic nie dało (wymieniłem tydzień temu) przy okazji jak wymieniałem struny to te najgrubsze podniosłem trochę na mostku i niby ta basowa trochę przestała brzęczeć ale teraz brzęczą wszystkie plus do tego 2 najcieńsze brzęczą bardzo na pierwszym progu, akordów się nie da grać (gram na sucho)! No i sam nie wiem co się stało i do tego te progi na 1 pod 2 struną zrobił się już taki mały rowek, na sąsiednich widać już takie malutkie wytarcia! Myślę, że gdybym podniósł struny na mostku to by to pomogło teraz mam tak, że na 12 progu gdy próbuje wetknąć kostkę 1.5mm to strun się podnoszą więc jeszcze trochę mógłbym je chyba podnieść i było by ok. tylko nie dostałem do gitary kluczyka do regulacji mostka (napisałem do nich emaila w piątek mieli mi go wysłać bo zapomnieli dać do gitary) więc jak go dostane to jeszcze popróbuje je podnieść! Ale nie wiem co z tymi progami po miesiącu nie powinno być tak, że jest mały rowek? A się rozpisałem, w sumie nie mam co robić planowałem, że będę grał na gitarze ale nie mam ochoty…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko. Kumpel ma elektroakustyka, którego używał bez wzmacniacza. Ja zaś od niedawna jestem posiadaczem starego wzmacniacza Unitry (taki jak w starej srebrnoczarnej wieży, do kompletu z radiem). Mam tam wejścia na takie duże "piątki" - tuner, aux, phono i tape. Czy można to spiąć razem? Mam wtyczkę do wzmacniacza na mono, myślałem żeby zrobić kabel - z jednej strony duży jack, a z drugiej ta wtyczka. Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...