Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Gość Lars Ulrich
a) pijacy basista (14 lat jak my wszyscy) :D

hehe Widze ten sam problem :wink: Jak mówie zakładamy zespół <choć nikt nie umie na niczym grać, ale co tam liczą się dobre chęci>

to wszyscy: A MOŻE NA PIWO???? :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do palek : kup jakies porzadniejsze, a nie te za 6-7 zl ;]

Co do skladu - niech jeden koles bedzie odpowiedzialny za robienie muzyki, a reszta niech mu sie podporzadkuje ;]

osca hickory be bop :D

A co do "zespolu" to wydaje mi sie ze zostane sam z drugim gitarzysta, bo pierwszy zakuwa do sredniej 5.5 , basista ma caly czas kaca...

No i pytanie: ZNA KTOS MIEJSCE Z PERKA I PIECAMI W LUBLINIE - kontakt gg

Na tej MDK to nie moge... tomy brzmia jak pierdniecie, z werbla chyba sprezyne wyjeli, wszystki bebny zalepione tasma klejaca, talerze zlatuja ze statywow - ostatnio crash wpadl na piece, a ride sie zeslizgnal po studni.

Czy ktos ma jakas stronke z dobrymi pomyslami na nauke gry w domu ?

No to tyle - z gory dzieki :D

UPDATE:

i jeszcze jedno:

Jak sprytnie zastapic wokal jakims instrumentem? Bo w tym wieku to troche ciezko cos normalnie zaspiewac ;) A i glupio wokalu szukac jak sie nie umie grac i zespol sie moze rozleciec lada chwila :/

Czy ktos ma taby na skrzypce do metallicy? :D Bo mamy kumpla co by mogl cos sprobowac, a metallica by nawet jakos brzmiala ze skrzypcami... Black Sabbath juz raczej nie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jest taki ambitny, by grac Metallice na skrzypkach, to niech gra ze sluchu :].

Co do wokalu - tzn ile masz lat, ze mowisz, ze nie mzoesz sensownie spiewac? Ja zaczynalem sie uczyzc spiewac nisko, tudziez skrzeczec jak mialem z 14 lat. PO prostu wystarczy ryczec, obnizac glos:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no drzec to ja sie nawet umiem (jak jest nastroj ;P), ale tu chodzi o kumpli, bo za slabo gram na perce zeby jednoczesnie spiewac ;)

Eee.. no wiesz.. w takim razie, to przewalone. Mi tez jest bardoz ciezko spiewac i grac jednoczesnie i zazwyczaj nei wychodzi ;]. Kwestia treningu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak dzieki.. Fajne forum... Inne sa za duze :D

No ale moze wreszcie miejsce do grania! Kumpel ma dom za miastem, pusty garaz itd... rodzice sie zgodzili, ojciec gotow jest wylozyc kase na perke!

Wiec kolejne pytanie: co zrobic z perka na zime?

No a do zakupu perki (uzywana) wezme mojego ticzera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perka, perka... Nawet spoko, kiedyś dane mi było grać podczas skoku do jakiegoś klubu ;] Nieźle się nawala, potem nawet miałem przez pewien czas ochotę coś takiego sobie sprawić i mocno dopakowałem się teoretycznie ;]

Na zimę przede wszystkim powinieneś uchronić perkę od nadmiernego chłodu i wilgoci... Jeżeli nie zamierzasz jej używać, to zapewne najlepiej będzie ją wdupić na strych, okryć całą dokładnie folią i postawić koło jakiegoś niezbyt zimnego miejsca... No, ale musisz nie mieć robali :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi ale nevermind - po prostu ja musze perke do kumpla wstawic bo mieszkam na 60m^2. Ale co potem... no nic... pogadam z babcia, kumplem itd.

A gitarzysta sie chwalil ze ma uzywanego akustyka indonezyjskiego Fendera za 600 - ktos mi wyjasni ten belkot? Bo nie wiem jak mu odpowiedziec ; ) : D

Hmmm... Czy ktos zna jakas stronke gdzie bedzie teoria dobrze objasniona na perke? Bo ja moze i umiem zagrac jakies costamy trio-costam i hipersuperparacostam, ale nic nie rozumiem... :D

UPDATE:

czy da sie grac perka+gitara z domowym piecem ? :D

UPDATE2:

jak skutecznie robic takie cczzzssssSZSZSSZCZCZCZPAMAPOAMAPAM na talerzu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gitarzysta sie chwalil ze ma uzywanego akustyka indonezyjskiego Fendera za 600 - ktos mi wyjasni ten belkot? Bo nie wiem jak mu odpowiedziec ; ) : D

Pytaj CormaCa, ja kupuje Metal Zone w poniedzialek i zaczynm zbierac na jakiegos BC Richa, wiec rozumiem tylko co do mnie mowi sie o BC Richach ;].. u mnie w sklepie w Bytmiu nawet jest Metalm monster Pack za 2300.. wlasnie na to zbieram.

czy da sie grac perka+gitara z domowym piecem ? :D

Co ty chcesz zrobic? :|.. chcesz naglasniac perke, ktora jest glosniejsza niz gitara na 60 W piecu przekrecona na max? :|

UPDATE2:

jak skutecznie robic takie cczzzssssSZSZSSZCZCZCZPAMAPOAMAPAM na talerzu?

Eeeee?? Chodzi ci o to, jak sie jezdzi paleczka po talerzu? NO, po prostu bierzesz paleczke i tak w kolo talerza przesuwasz. Chyba, ze nie mowisz o tym, co mysle :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1. to:

czy da sie grac ja na perce bez niczego, a kumpel na elektryku z domowym piecem (czy jest szansa ze bedzie go slychac)

co do 2. to:

jak zrobic narastajacy talerz zeby nie bylo slychac stukania palem, bo ja tak po lamersku probowalem delikatnie ale szybko zastukac, ale nic z tego...

Offtopic:

Wojtex, odezwij sie do mnie na gg, plz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1. to:

czy da sie grac ja na perce bez niczego, a kumpel na elektryku z domowym piecem (czy jest szansa ze bedzie go slychac)

Zalezy do domowego pieca. Moj kumpel na 60 W moze grac przy perce, jak nastawi dosc glosno.. albo on ma 75W.. juz sam nie wiem. W kazdym razie, jesli jest 60 W to starczy, by slychac bylo perkusje. No, chyba, ze perkman chce sie wyzywac, to wtedy pewnie 75 W to absolutne minimum.

co do 2. to:

jak zrobic narastajacy talerz zeby nie bylo slychac stukania palem, bo ja tak po lamersku probowalem delikatnie ale szybko zastukac, ale nic z tego...

Chcesz stukac w talerz czy po nim jechac? Juz sam nie wiem o co ci chodzi, ale jesli mowisz o tym stukaniu, to to chyba mowimy o innych talerzach do uderzania ;].

I zeby nikt sie nie zcepial, ze to mozna prowadzic na gg, to po prostu ja nie jestem specem na perce, wiec moge sie mylic i zeby ktos kto lepiej sie na tym insturmencie zna cos tam mowil ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xes1987

mam pytanko : Kto ma jakies linki do stronek gdzie sa jakies cwiczenia do gitary basowej ewentualnie tym podobne. I hjakim piórkiem sie najlepiej pinka na basie ( chodzi o grubość ) ???

Jesli chodzi o zespół to najlepiej porozmawiac o tym co sie bedzie grało i tego sie trzymac :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, na basie sie gra palcem ;]. A jak nie palcem to raczej jak najgrubsze piorka. Tak wogle, to nie ma specjalnych basowych piorek? Hm.

Co do cwiczen, to uwazam, ze najlepsze cwiczenia to tabulatury a po jakims pol roku lub szybciej granie ze sluchu.

www.microchip.net.pl/~obisan/wojtex/2.mp3

www.microchip.net.pl/~obisan/wojtex/1.mp3

Bez basu, ale macie tu moja tfurczosc :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. gratuluje wszystkim forumowiczom, którzy potrafią na czymkolwiek grać... bo ja dwie lewe ręce mam... i zero talentu :roll: :wink: ale co tam, przejdźmy do sedna sprawy...

- empetrójki Wojtka... w sumie to ja sie na tym tak nie znam ^^ ... ale napisał,aby tu podawać swoje wrażenia... to ja powiem tak... pomimo kiepskiej jakości fajne toto jest... ale ta druga mp3 już mi się tak nie podoba ;/ w sumie to nie wiem czemu,ale jakaś taka dziwna jest :P Myślałem, że zwalony plik zessałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xes1987

Bo ja tak sobie predzej pogrywałem na klasyku , ale jak próbowałem zagrac Pure Fucking Armagedon to to tepo było zabójcze :)

moze ktos zna jakies fajne proste kawałeczki do pocwiczenia ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz potegi industrialu ;]. To jest wlasnie muzyka alternatywna, antysztuka, itp. I dodam, ze cala piosenki jest nagrana na gitarze klasycznej + jakies tam przypadkowe dodatki + efekty do gitary ;]

Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem :P ..chyba ;) fakt faktem, że się nie znam... swoją drogą jestem ciekaw, czy kiedykolwiek bym się nauczył grać na gitarze :P w życiu tego nie tykałem, a wiem,że nie ma po co, bo jeszcze popsuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja tak sobie predzej pogrywałem na klasyku , ale jak próbowałem zagrac Pure Fucking Armagedon to to tepo było zabójcze :)

moze ktos zna jakies fajne proste kawałeczki do pocwiczenia ??

Stairway To Heaven? metalu w tym trudno szukać ale kawałek niezły i prosty 8) Countess Bathory? Może coś od Black Sabbath czy Slayera? chociaż tempo w niektórych kawałkach sleja może sprawiać problem :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saintq

xes1987 :arrow:

najlepsza strona dla bejsmenow :

www.activebass.com polecam jak cieple paczki

starczy Ci tego na 50 lat ;D

mozesz przerobic tez kurs Cosmo :

www.basskurs.republika.pl

no i spolecznosc basowa :

www.basoofka.prv.pl - Basowa spolecznosc, a Palik to rowny gosc

http://www.forum-muzyczne.net/viewforum.php?f=23 - forum Wojtka Pi...

nie znasz? ale wstyd :>;) Podro ;D

eRaXaOS666 (Darth Wojtex) :arrow: Hmmm... same triole brzdakasz ;]

myslalem ze nagrales cos na elektryku

Na Basie - gra sie palcami dwoma ew. trzema jak jestes mastah ;]

a to sie nie nazywa trojpalczasta dlon z Ciasta. ;D

Kostki - mam Dunlopy 2.09 mm polecam ;D, daja ciekawy sound

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Basie - gra sie palcami dwoma ew. trzema jak jestes mastah ;]

A jak jestes Steve Harris, to grasz czterema i szarpiesz struny pazurami (nie, to nie zart - facet chodzi ponoc 3 razy w tygodniu do manicurzystki na zabieg utwardzania paznokci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Night Prowler

ja co prawda nie mam kapeli ale ma ją mój kolega który się tu nie udziela. Zespół nazywa się "Zielony Helikopter" i naprawdę fajnie grają. swoje kawałki to wpływy Black Sabbath, Iron Maiden i trochę Vadera(wiem że dziwna mieszanka ale tak jest naprawdę), a z coverów to Paranoid sabbathów, Wild Thing Hendrixa i Satisfaction stonsów. te dwa ostatnie naturalnie odpowiednio przerobiene :twisted:. spytam się kolegi czy mogę zamieścić ich nagrania w necie jak tak to dam znać.

ps. jak jesteście w gminie Rewal(Rewal, Pobierowo i Niechorze) to szukajcie plakatów o ich koncertach :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marigold Mary

Ja próbowałam założyć kapelę. W rezultacie była, miałam cały komplet, a w ostateczności coś się ukruszyło i kapeli w dalszym ciągu nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...