Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

flying v rzeczywiście przy grze na siedząco są niezbyt wygodne (ale za to są mistrzowskie przy grze na stojąco), z kolei wbrew pozoro explorery są wygodne w obu pozycjach ;] ich dużą zaletą jest (tak jak w v) łatwy dostęp do ostatnich progów, poza tym imho jeśli chcesz grać mocniejsze klimaty (zabawa przesterami itp) to explorery się przy tym sprawdzają. ehhh, gdybym miał kasę to dokupiłbym sobie jakiegoś expa jako drugą gitarkę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
flying v rzeczywiście przy grze na siedząco są niezbyt wygodne (ale za to są mistrzowskie przy grze na stojąco), z kolei wbrew pozoro explorery są wygodne w obu pozycjach ;] ich dużą zaletą jest (tak jak w v) łatwy dostęp do ostatnich progów, poza tym imho jeśli chcesz grać mocniejsze klimaty (zabawa przesterami itp) to explorery się przy tym sprawdzają. ehhh, gdybym miał kasę to dokupiłbym sobie jakiegoś expa jako drugą gitarkę ^^

A na pierwsza to ?

Cos poza expem mozesz polecic ? Epiphone explorer 1958 troche nie miesci sie w cenie (u jednych jest za 1500, u innych 2000 :/), pozatym raczej trudno go dostać... Mieszkam w małym mieście, jest jakiś muzyczny, ale mają tam z 10 gitar na cały sklep, więc muszę jechac do wiekszego miasta (warszawa, w najgorszym wypadku lublin) i nie mam ochoty latać tam od sklepu do sklepu, zwlaszcza ze nie dysponuje 4 kolkami.

Chyba znalazlem sposob na cene epi. Nie bede kupowal line6 spider II 30W za 900zl, tylko jakas 30 z przesterem. Co polecacie ? Te wszystkie efekty w line6 mi nie potrzebne, moze to i fajna 'zabawka' ale wole jednak dac wiecej za gite. Piec OFC do domu :) Chociaz... taki 30w odkrecony na max bedzie slyszalny z perkusja/basem ? Pytam sie z ciekawosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza to cort x-6. bardzo fajna gitarka, uniwersalna, układ HSH, przyzwoity ruchomy most (licencja floyd rose) na czym mi w sumie zależało. Chciałbym dokupić sobie jeszcze gitarę ze stałym mostem bo co prawda ruchomy daje duże możliwości zabawy brzmieniem ale czasem mam ochotę po prostu pograć ostrą siekę a nie da sie ukryć że to jest łatwiejsze na stałym mostku ;] ostatnio miałem okazję porównać mojego corta z ibanezem rg 470 kumpla (który jest sporo droższy). zasadniczo to to podobne gitary (hsh, floyd, 24 progi) a test o dziwo wypadł na korzyść corta :D

z expów możesz poszukać jakichś slammerów jeszcze, nie są złe ale trzeba je najpierw ograć żeby sprawdzić czy nie ma bubli. a jeżeli chcesz rad odnośnie innych gitar to może napisz jakie kształty ci się podobają? zawsze to jakieś zawężenie przedziału poszukiwań ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista

Wlasciwie, to podoba mi sie wiekszosc, tylko z wygoda jest roznie. Les paul jest dla mnie za gruby, sg za cienki, podobnie czesc ibanezow. Wazne, zeby sie dalo grac na siedzaco i bylo na czym reke oprzec.

A co z piecem ?

Może Cort KX1, Cort M600 ? Gral ktos na tym ?

Znalazlem fajnego Epi X :) 1500 +pokrowiec i kabelek :)

Gral ktos na tym piecyku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, ten epi jest niczego sobie :D możesz jeszcze przymieżyć się do flame signum, jest trochę tańszy i zostałoby ci więce kasy na piec a po necie krążą mocno pozytywne opinie. a co do "grubości" i "cienkości" gitar to może powinieneś obejrzeć inne modele? nie jestem pewien ale przy lp i sg chyba różne modele różnią się od siebie grubością...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista

regiz > grałem na flame signum, ladnie brzmial ale za cienki. Najbardziej odpowiada mi takie cos jak Cort Katana KX1, Cort M600, Marathone WW01. Pewnie wybiore coz z tych, chyba, ze Epi bedzie lepszy. Teraz chce kupić jakąś dobrą gitarę, w dobry piec i jakis efekt (digitech def metal ;p) zainwestuje za jakies 2 lata, jak bede smigal i znajde zespol. A LP i SG to calkiem 2 rozne rzeczy - LP jest zab gruba, SG za chuda :) Niektore modele LP mają płaski korpus i przez to są cieńsze, ale nie widziałem zadnej takiej gitary w sklepie.

Zna ktos dobry sklep w lublinie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos Slammerów, grałem w sklepie przed zakupem na Specialu SP1 i na Standardzie XP1. Na poczatku napaliłem się na tą drugą, fajny kształt, efektownie wyglada; ale jak pograłem trochę na siedząco zmieniłem zdanie. Ta wystająca część cholernie wbija się w górną część lewej ręki. W dodatku Standard kosztuje w zależności od sklepu od 100 do 150zł więcej, a do tego brzmi identycznie jak Special który może nie wyglada najefektowniej ale go 'home recordingu' jest idealny, szczególnie jak się nie ma fortuny do wydania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co mozna posiasc w nauce gry na gitarze to zle nawyki

Kazdy gitarzysta gra inaczej. Co z tego, ze sie nie gra tak jak mowia 'znawcy'?

Nie ma to jak moj Ibanezik

Ibanezy ssaja. Nie dosc, ze brzydkie, to w brzmieniu tez sa za BC Richami czy Jacksonami. Przynajmniej biorac pod uwage metal.

Też z kumplami chetnie załozymy kapelke. Jesteśmy z okolic Szczecina, a brakuje nam bassu i perki

Tzn co macie w zespole?-_-

Mógłby ktoś dać mi link do jakiegoś poradnika gry chwytami barowymi?

Kwestia wycwiczenia sily palcow.

Znacie jakiś dobry automat perkusyjny? Ja znam Fruti Lux (chyba coś poknociłem w naziwie) i dobry on nie jest.

HammerHead, Fruity Loops, GuitarPro.. przynajmniej te programowe. Jesli chcesz normalny automat perkusyjny, to kup jakies klawisze albo sam automat. Np Akai robi dobre automaty, ktore i tak nie brzmia lepiej niz symulowane automaty w guitar pro ;].

Nie bede kupowal line6 spider II 30W za 900zl, tylko jakas 30 z przesterem. Co polecacie ?

Hm.. wydaje mi sie, ze o ile nie kupisz naprawde drogiego pieca za jakies 3000, to przestery w kostkach beda lepsze niz piecyk z przesterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
Nie bede kupowal line6 spider II 30W za 900zl, tylko jakas 30 z przesterem. Co polecacie ?

Hm.. wydaje mi sie, ze o ile nie kupisz naprawde drogiego pieca za jakies 3000, to przestery w kostkach beda lepsze niz piecyk z przesterem.

Mam wzmacniacz (z tunerem radiowym, podpinam do niego odtwarzacz CD itd.) z dwoma kolumnami... Dało by się pod to gitę podpiąć bez problemu ? Dźwięk będzie mniej więcej jak na piecu ? Jeśli tak, to wolę kupić jakąś kostkę digitecha (dm albo grunge).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz (z tunerem radiowym, podpinam do niego odtwarzacz CD itd.) z dwoma kolumnami... Dało by się pod to gitę podpiąć bez problemu ?

Hm, chodzi ci o taki zwykly wzmacniacz, nie gitarowy? O ile wiem, da sie takie cos zrobic, o ile wzmacniacz bedzie mial odpowiednia moc. Jaka? Tego to nie wiem.

Jeśli tak, to wolę kupić jakąś kostkę digitecha (dm albo grunge).

Ja bym polecal MT-2, jesli chcesz grac duzo na distortion. W chwili obecnej mozna go kupic za smieszne 200 zl, co nie jest zbyt duzym wydatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
Mam wzmacniacz (z tunerem radiowym, podpinam do niego odtwarzacz CD itd.) z dwoma kolumnami... Dało by się pod to gitę podpiąć bez problemu ?

Hm, chodzi ci o taki zwykly wzmacniacz, nie gitarowy? O ile wiem, da sie takie cos zrobic, o ile wzmacniacz bedzie mial odpowiednia moc. Jaka? Tego to nie wiem.

Jeśli tak, to wolę kupić jakąś kostkę digitecha (dm albo grunge).

Ja bym polecal MT-2, jesli chcesz grac duzo na distortion. W chwili obecnej mozna go kupic za smieszne 200 zl, co nie jest zbyt duzym wydatkiem.

Moc ma chyba wystarczającą, nigdy go jeszcze na max nie odkręciłem, bo już w połowie jest za głośno i sąsiedzi uderzają w ściany, żebym to ściszył. Nie testowałem go z gitarą, ale jak sobie odpale jakis film na DVD, jest dosc glosno.

Chyba to mi bardziej odpowiada, od początku kupować lepsze rzeczy, niż potem do tego wszystkiego dokładać.

Nie bedzie na takim wzmacniaczu jazd w stylu "O, jak fajnie pierdzi !" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
Chce sie nauczyć grać na gitarze. W tym celu należy wyposażyć sie w gitare. I teraz nadszedł problem. Którą wybrac klasyczną czy akustyczną (na elektryka mnie nie stać)? Czym się te gitary różnią?

Bierz klasyka. Na początek akustyk tak ci popieści palce, że odechce ci się grać - metalowe struny raczej nie będą dobre dla początkującego. Do tego kup sobie jakąś książkę i możesz zaczynać :)

Chyba dam sobie siana z pierdziawkami, mój wzmacniacz (Technics SA-EX310) ma moc 2X40W :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
Chyba dam sobie siana z pierdziawkami, mój wzmacniacz (Technics SA-EX310) ma moc 2X40W :D

nie radzę. chyba że chcesz popalić podłączone do tego wzmacniacza kolumny... bo raczej nie sądzę żebys miał w nich głosniki szerokopasmowe ;]

Nie wiem wogole co to jest, nie sa podpisane :D

To chyba jednak wybiore tego Rage 158, taniej nawet wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno wyjście - możesz sobie sprawić jakiegoś v-ampa (wydatek rzędu 300-450zł) i nie dość że będziesz miał multiefekt to czytałem na jednym forum że jak sie go do wieży podłączy to nawet da się grać. tym niemniej na superbrzmienie w takim układzie bym nie liczył. no, ale w ostateczności na v-ampie można grać też na słuchawkach i wtedy nie ma problemu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
jest jeszcze jedno wyjście - możesz sobie sprawić jakiegoś v-ampa (wydatek rzędu 300-450zł) i nie dość że będziesz miał multiefekt to czytałem na jednym forum że jak sie go do wieży podłączy to nawet da się grać. tym niemniej na superbrzmienie w takim układzie bym nie liczył. no, ale w ostateczności na v-ampie można grać też na słuchawkach i wtedy nie ma problemu ;)

Czytałem o tym, myślałem o podpięciu tego pod moje creativy 2.1, ale z powodu możliwości różnych akcji z tymi głośnikami, zdecydowałem się na pierdziawkę. Wydatek nie duży, a pograć się da i głośników nie popsuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InHeRiToR_of_AbYsS
regiz > Trudno mi powiedzieć. To przez to, ze moge sluchac green day'a, queens of the stone age, muse, u2, slayera, metallice, slipknota, in flames - pewnie zanim opanowal bym skale i interwały (bleh) gralbym ich utwory, a rozrzut jest jak widzisz, od rocka, przez stoner rock i pop punk do melodic death metalu 8) Ale ogolnie ciezsze brzmienia. Jak mowilem, musi byc HH, zadne tam single w squierach za 500zł ;) Co do explorerów, to nie wiem czy sa wygodne, tak samo jak flying v - bylem swego czasu bardzo mocno napalony na ten sprzęt, ale nie widziałem tego w sklepach, pozatym przy czymś takim odpada gra na siedząco (gryf przy ziemi :D).

http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1...3=1&id=6013 do 1500 nic lepszego z układem hh nie znajdziesz - tylko tutaj bys musiał kupowac w ciemno, epiphony za tą kase są w miare niezłe, aczkolwiek przystawki ładuja badziwne. Jest jeszcze bardzo ciekawy cort kx1.

Ibanezy ssaja. Nie dosc, ze brzydkie, to w brzmieniu tez sa za BC Richami czy Jacksonami. Przynajmniej biorac pod uwage metal.

Teraz się musze narazić, Bc riche do serii platinum to droga agathisowa podpałka, jeżeli ktos chce mieć kiepską namiastke "szatańskiej" gitary to te wiosła są dla niego - ale rogi niestety nie grają. Ten wynalazek poprostu fatalnie gada.

Nie bede kupowal line6 spider II 30W za 900zl, tylko jakas 30 z przesterem. Co polecacie ?

jeżeli bardzo zależy tobie na brzmieniu to możesz poszukać jakiejś 1-5 watowej lampy. Może mepiej jest zaopatrzyc się w kostke (ds-2 - dobra i tania, lub line 6 uber metal - stosunkowo droga ale jakie piekło z tego idzie).

Co do multiefektów - nie kupywać pod rzadnym pozorem digitechów rp(50-80-200). z tańszych najlepsze są behrigery X-v amp i V-amp 2 - jednak na cuda nie ma co liczyć.

pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
regiz > Trudno mi powiedzieć. To przez to, ze moge sluchac green day'a, queens of the stone age, muse, u2, slayera, metallice, slipknota, in flames - pewnie zanim opanowal bym skale i interwały (bleh) gralbym ich utwory, a rozrzut jest jak widzisz, od rocka, przez stoner rock i pop punk do melodic death metalu 8) Ale ogolnie ciezsze brzmienia. Jak mowilem, musi byc HH, zadne tam single w squierach za 500zł ;) Co do explorerów, to nie wiem czy sa wygodne, tak samo jak flying v - bylem swego czasu bardzo mocno napalony na ten sprzęt, ale nie widziałem tego w sklepach, pozatym przy czymś takim odpada gra na siedząco (gryf przy ziemi :D).

http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1...3=1&id=6013 do 1500 nic lepszego z układem hh nie znajdziesz - tylko tutaj bys musiał kupowac w ciemno, epiphony za tą kase są w miare niezłe, aczkolwiek przystawki ładuja badziwne. Jest jeszcze bardzo ciekawy cort kx1.

I chyba to wybiore, odpowiednia grubość, struny przez korpus... Nie wiem jak brzmi, ale postaram się ruszyć dupę do sklepu i zobaczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta ludziska! Potrzebuję multiefektu, ale takiego w miare do 400 zł.

Jakby któryś z Was miał co takiego to dajcie znać chetnie kupię. Dzięki z góry. Najlepiej jakiś zoom lub digitech ale tak od rp80 wzwyż!

Behringer X V-Amp - 300zł

Behringer V-Amp 2 - 450zł

allegro nie gryzie.

I chyba to wybiore, odpowiednia grubość, struny przez korpus... Nie wiem jak brzmi, ale postaram się ruszyć dupę do sklepu i zobaczyć

No nie wiem czy na tym jacku pograsz sobie green daya :P ale ja sie nie wtrącam ;)

jeżeli bardzo zależy tobie na brzmieniu to możesz poszukać jakiejś 1-5 watowej lampy. Może mepiej jest zaopatrzyc się w kostke (ds-2 - dobra i tania, lub line 6 uber metal - stosunkowo droga ale jakie piekło z tego idzie).

tak, ale za 30W tranzystor da 200-300 zł a za przyzwoitą 1-5W lampę nawet 700-1000. przecież pisal że chce taniej żeby mieć wiecej kasy na gitarę. a w ogóle to nie rozumiem sensu wypowiedzi - ma chłopak zamiast pieca kupić kostkę? i co, do tyłka ma ją sobie podpiąć? a jak już mówimy o kostkach to moim zdaniem marshall jackhammer wymiata - można na nim pograć i wyrąbane mięcho i rockowo-bluesowe klimaty jak się dobrze pokręci potencjometrami. no i jest tańszy od uber metala. a brzmienie to cód miód i orzeszki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista
I chyba to wybiore, odpowiednia grubość, struny przez korpus... Nie wiem jak brzmi, ale postaram się ruszyć dupę do sklepu i zobaczyć

No nie wiem czy na tym jacku pograsz sobie green daya :P ale ja sie nie wtrącam ;)

Mówiłem, że wybiorę Corta Katanę KX1 :) A Green Daya to nawet na klasyku sie da pograc :D Jack mi nie odpowiada, bo wiadomo - ruchomy most i pewnie cieniusi jest :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bc riche do serii platinum to droga agathisowa podpałka,

Wersje platinum rowniez nie sa jakies sczegolnie dobre

jeżeli ktos chce mieć kiepską namiastke "szatańskiej" gitary to te wiosła są dla niego - ale rogi niestety nie grają. Ten wynalazek poprostu fatalnie gada.

Oczywiscie. Ale czego wymagac od gitary za 700 zl?

a jak już mówimy o kostkach to moim zdaniem marshall jackhammer wymiata - można na nim pograć i wyrąbane mięcho i rockowo-bluesowe klimaty jak się dobrze pokręci potencjometrami

Jesli sie kupuje kostke distortion to chyba nie po to, zeby grac bluesa..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...