Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Jest tu ktos kto gra KoRna na basie oprocz mnie? A tak poza tym chcialem powiedziec ze nienawidze gitarek klasycznych bo mi sie kojarza z harcerzykami i ich ^%$%#$ obozach. Nie ma to jak moj Ibanezik ;)

mm.. tak :D zgadzam się :P poza tym KoRn rządzi :) ja gram na sowim basie ale tylko troche ;)

PS. raczej nie damy ie podzielic bo nie mamy na czym nagrywać :P raz sprobowalismy na magnetofonie (kasetki) ale nie pytajcie jak to wyszło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego pecha, że leworęczny jestem, co znacznie podniosło koszty zakupu wiosełka. No i trzeba było je na zamówienie w sklepie załatwiać, bo Allegro nie lubię - gitara to zbyt poważna sprawa, by ją kupować w ciemno (tzn. bez obejrzenia i sprawdzenia).

Ale posiadam, uczę się, struny lecą i ogólnie jest fajnie.

Poza tym... czy ktoś gra na strunach typu bullet Fendera? Jeśli tak - skąd je bierze? Udało mi się toto raz w muzycznym trafić - gra się świetnie, ale znaleźć je ponownie w jakimś sklepie (przynajmniej w Toruniu) graniczy z cudem. A szkoda, bo same struny są świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego pecha, że leworęczny jestem, co znacznie podniosło koszty zakupu wiosełka. No i trzeba było je na zamówienie w sklepie załatwiać, bo Allegro nie lubię - gitara to zbyt poważna sprawa, by ją kupować w ciemno (tzn. bez obejrzenia i sprawdzenia).

Ale posiadam, uczę się, struny lecą i ogólnie jest fajnie.

Poza tym... czy ktoś gra na strunach typu bullet Fendera? Jeśli tak - skąd je bierze? Udało mi się toto raz w muzycznym trafić - gra się świetnie, ale znaleźć je ponownie w jakimś sklepie (przynajmniej w Toruniu) graniczy z cudem. A szkoda, bo same struny są świetne.

Współczuje leworęczny... ale mój qmpel też jest leworęczny ale gra normalnie :) z tego co wiem jeden typ gitar dla leworęcznych wymyślił Kurt Cobain (wokalisty Nirvany) mój Idol kurde :) mam jego dzienniki i tam jest dokładnie napisane i pokazane jak taka gitara powinna wyglądac dla leworęcznych :D gitara z tego co pamietam nazywała się JagStang

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem jeden typ gitar dla leworęcznych wymyślił Kurt Cobain (wokalisty Nirvany) mój Idol kurde :) mam jego dzienniki i tam jest dokładnie napisane i pokazane jak taka gitara powinna wyglądac dla leworęcznych :D gitara z tego co pamietam nazywała się JagStang

A co tam, przepraszam, jest do wymyslania? Wystarczy zrobic odbicie lustrzane gitary praworecznej. Co tez producenci robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z kumplami zorganizowaliśmy sobie drugą już "sesję" muzyczną. Mieliśmy bas, gitarę elektryczną (Ibanez) i perkusję z GuitarPro. :) Pozostały sprzęt to piecyk do gitary (Pevey czy coś takiego) i zwyczajny wzmacniacz Technicsa z dwoma wielkimi kolumnami, do którego podpięliśmy basik. Chłopaki grali jeden kawałek Lordi, jakiś tam folk metal oraz Ostatni Tabor i Mordercę KATa. Przy Mordercy "udzielałem się" wokalnie. :) Dopisałem sobie tekst do taba w Guitar Pro i nawet się nie gubiłem. Gorzej z głosem, bo coś mi growling wychodzić nie chciał tak jak powinien. Na szczęście poradziłem sobie (skrzeki, charki, stęknięcia) i aż tak źle nie było. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem jeden typ gitar dla leworęcznych wymyślił Kurt Cobain (wokalisty Nirvany) mój Idol kurde :) mam jego dzienniki i tam jest dokładnie napisane i pokazane jak taka gitara powinna wyglądac dla leworęcznych :D gitara z tego co pamietam nazywała się JagStang

A co tam, przepraszam, jest do wymyslania? Wystarczy zrobic odbicie lustrzane gitary praworecznej. Co tez producenci robią.

ja nie wiem.. ale mówie tylko co przeczytałem :/ przepraszam za to ,że nie wiedziałem.

Nie no, spokojnie, ja na Ciebie nie napadam, po prostu informuje, ze gitara dla leworecznych to po prostu lustrzane odbicie zwyklej. I nie trzeba tam nic od nowa projektowac czy wymyslac - CormaC

ok CormaC koniec tematu... chcialem powiedziec co wycztałem i się troche w sumie pochwalić ,że mam książke w domu . Aha mój band sie juz rozpadł bo Adammusowi żal dorobić kasy na wzmacniacz :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość [Fpp]Lexer

Szukam ludków z okolic Gdyni, którzy byliby chętni na założenie zespołu, coś w stylu napierdzielanki Slipknot. Tylko wiecie odrazu ludzie pomyślą oo Slipknot to pewnie idiota chcę też maski nosić. Głupota!! po co jest takich kilka zespołów i niech starczy. Przyda się każdy, ze dwóch perkusistów, ktoś zeby powydzierał się bass elektryk. Jak coś to pisać na gg !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fruity Loops i jest [beeep];] Polecam wersje 5.0 Producer's edition.

Ma tyle opcji ze glowa boli, jest - jak na takie narzedzie - dosc latwy w obsludze (taa, ja tam ledwo co kapuje :P), no i ma wiele mozliwosci.

Poza tym moj kumpel muzyk twierdzi ze jest swietny i ja mu w tym przypadku wierze na slowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym Slammerze? Wiem że to nie żaden wypasiony sprzęt ale grac się da, to najważniejsze. Dostałem nówkę za niecałe 600zł w zaprzyjaźnionym sklepie w gdańsku. Do tego mam efekt Ibaneza DS7, działa tak jak powinien :D. Aha, jedna sprawa, co zrobić żeby w czasie gry nie było różnych nieporzadanych dźwięków, bo jak np. gram solówkę z szybką zmianą progów to tracam o sąsiednie struny. Może mam wysuwać nadgarstek tak bardziej do frontalnej strony gryfu? I jeszcze jedno: jak i czym można uziemić gitarę? wystarczy że lekko podkręcę volume i już zaczynają się piski i ryczenie jak tylko zdejmę rękę z gryfu.

A poza tym znacie może jakieś strony do nauki akordów i gry rytmicznej? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jedna sprawa, co zrobić żeby w czasie gry nie było różnych nieporzadanych dźwięków, bo jak np. gram solówkę z szybką zmianą progów to tracam o sąsiednie struny.

Cwiczyc. I tlumic sobie struny krawedzia prawej dloni przy mostku.

I jeszcze jedno: jak i czym można uziemić gitarę? wystarczy że lekko podkręcę volume i już zaczynają się piski i ryczenie jak tylko zdejmę rękę z gryfu.

To nie jest raczej kwestia uziemienia, tylko sprzezen zwrotnych. Wina obarczylbym kiepskie przetworniki w gitarze. Aczkolwiek moja tez sie przy pewnej glosnosci sprzega - nie wiem czy da sie to calkowicie wyeliminowac przy mocnych piecach i duzej glosnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK. Zmniejszyłem jedno pokrętło głośności z 10 na 3 i ani pierwszego ani drugiego problemu już nie ma.

Skoro grasz na gitarze, to staraj sie raczej nie pomagać Sobie obnizaniem woluma. Bo jak przyjdzie co do czego to możesz nie źle wpaść z tym. Staraj się struny tłumić prawą dłonią, a jak to nie pomaga to radze zacząć powoli granie od początku najprostrzej skali chromatycznej(jedziesz po wszystkich progach i strunach i wydobywasz (co ważne) staraj się czyste dżwięki(tylko graj POWOLI)). Chociaż powinieneś już umieć tłumić struny jesli już grasz sola. Pamiętaj pewnych rzeczy w nauce gry na gitarze NIE DA się "przeskoczyć." Życzę powodzenia i samozaparcia w nauce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko graj POWOLI

Właśnie, sam zauważyłem że jestem za szybki. Czasami gram jeszcze szybciej niż gitarzysta w oryginale. Chyba powinienem zacząć grać speed metal :) . Na razie gram na zmniejszonej głośności, bo rzeczywista głośność w głośnikach jest taka sama ale za to dźwięk jest czysty, gitara już nie buczy po odłożeniu ręki od gryfu nawet jak głośniki są ustawione na maksimum. Jak tak patrzę na moją grę, to zauważam że problem nie tkwi w chwytach, ale raczej w puszczaniu strun po wydobytym dźwięku (robi się to tylko kiedy zmieniam strunę, jak tylko próg to dźwięk jest idealny; i tylko przy volume na maxa).

Dzięki za pomoc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze jedno lamerskie pytanie... Co się stanie jak podwyższę lub obniże mostek, albo zmienię śrubami wysokość przetworników?

Przetworniki blizej strun = mocniejszy sygnal = glosniej = mocniejsze przestery = mocniejsze sprzezenia i szumy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista

Szukam dobrej gity za 1000-1500 pln. Wszelakie kopie stratocasterów i les paulów odpadają (strat to nie dla mnie, a lp jakis niewygodny, za duzy troche). Marathone WW01 to dobry wybor ? Wazne, zeby mostek byl tune-o-matic albo struny przez korpus i uklad HH :) Oczywiscie nowka, za ta cene to chyba dostane juz cos przyzwoitego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej gity za 1000-1500 pln. Wszelakie kopie stratocasterów i les paulów odpadają (strat to nie dla mnie, a lp jakis niewygodny, za duzy troche). Marathone WW01 to dobry wybor ? Wazne, zeby mostek byl tune-o-matic albo struny przez korpus i uklad HH :) Oczywiscie nowka, za ta cene to chyba dostane juz cos przyzwoitego.

Jeśli chcesz coś wygodnego do grania na mocnych przesterach to rozejrzyj się za jakimś explorerem - całkiem przyjemne gitarki a za taką kasę idzie wyrwać coś względnie przyzwoitego... no ale żeby cokowiek konkretnie poradzić musiałbyś napisac co chcesz grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista

regiz > Trudno mi powiedzieć. To przez to, ze moge sluchac green day'a, queens of the stone age, muse, u2, slayera, metallice, slipknota, in flames - pewnie zanim opanowal bym skale i interwały (bleh) gralbym ich utwory, a rozrzut jest jak widzisz, od rocka, przez stoner rock i pop punk do melodic death metalu 8) Ale ogolnie ciezsze brzmienia. Jak mowilem, musi byc HH, zadne tam single w squierach za 500zł ;) Co do explorerów, to nie wiem czy sa wygodne, tak samo jak flying v - bylem swego czasu bardzo mocno napalony na ten sprzęt, ale nie widziałem tego w sklepach, pozatym przy czymś takim odpada gra na siedząco (gryf przy ziemi :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...