Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

wracając do fikuśnych kształtów gitar - zobaczcie to:

http://www.vai.com/Machines/guitarpages/guitar119.html

(zastanawiam sie tylko gdzie się ją stroi ;))

a z tej:

http://www.vai.com/Machines/guitarpages/guitar097.html

kulałem dobre 10 minut, jak ją zobaczyłem pierwszy raz :P

edit:

W niektórych gitarach są dwa gryfy. To taki bajer czy poprostu więcej dźwięków można wyciagnąc z gitary ?

zdarza się, że np na jednym gryfie jest 6 strun, a na drugim 12.... Ja widziałem giedyś 3-gryfówkę: na jednym miała 6, na drugim 7 a na trzecim 12 strun... to było coś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dysza666
Apropos, czy to prawda, że dwugryfową gitarę wymyślił Jimmy Page z Zeppelinów?

nie wydaje mi się...nie jestem pewien, ale zdaje się że widziałem jakąś w nagraniach sprzed II wojny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci co mniej umieją na wiośle grać mogą liczyć na jakiś kurs? Z chęcią nauczyłbym się czegoś a kursy gry są jednak dość drogie.... Więc może ktoś zrobi taki topic, np. jeden dla elektryka, jeden dla basu itd.

Przyspieszony kurs. www.mysongbook.com . Wyszukaj zespoly ktore lubisz i sciagnij i tabulatury. Sciagnij sobe Guitar Pro 4.0, zeby moc je odczytywac. I zwolnij predkosc piosenek do 25-30 za pomoca klawisza F9. i powtarzaj to co pokoazywane jest na tabulaturze. Mozesz to stosowac do elektryka, basu, perkusji, skrzypiec, klawiszy czy co tam wymyslisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... a juz dawno na perce nie gralem. Bym sobie pogral ... w swieta... Masz Wojtex na chacie ? :twisted:

E.. ja nie mam perki.. czasem tylko gram w szkole po lekcjach albo w trakcie, jak sie nudze :).. na chacie to ja mam tylko klasyka, akustyka i elektryka z piecem + przester, a co?;0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu zwalonego klasyka, akustyka z ułamnym gryfem, i clasyka (na drutach wysokiego napięcia) na kturym brzdękole nirvane....... Tadadadam tidutidutidudadadadam tadadadam Come As you are, as you were, As I want U to be !/.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie. Ile gdzieś tak kosztuje podstawowa perkusja i z jakich elementów się składa ?

sprawdż na aukcji internetowej alegro tam podobno jest przyjemny zestaw (dobry na początek) za około 800zł, a jak byś nie miał kasiory to zawsze możesz zastąpić drumy poduszką. Do podstawowych ćwiczeń jakimi są jedynki czy dwójki wystarczy(zawsze coś)

Skąd ty ześ wygrzebał tego posta ? :D

Feo a jest czego posłuchać? Chętnie usłyszę jakiegoś fajnego gitarzystę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelka nazywała się lub dalej nazywa.... bo chyba się rozpadłą.. Remedium, nawet puścili demo. ale jakoś neiszło grają heavy metal.... jak dla mnir to to średnie jest ale chwalić muszę bo znajomi ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

ja moze niedlug wam pare mp3 mojej kapeli podrzuce... ale uwazajcie, bo to cos w stylu VON... nie spodoba sie wam raczej, po prostu black metal z darciem ryja w moim wykonaniu... poczekajcie jednak troche bo musze to odkurzyc wszystko, powybierac, moze nawet nagrac od nowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prabab

Jezusmaria. Bierzecie kumpla, on wywala co np. 1 sek jakąś strunę a przez ten czas wy wywalacie losowe 5 strun i macie Heavy Metalową melodię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trex

Gra n agitarze nie jest łatwa nai trudna

ja gram już pół roku

i ćwicze wmiare sporo, już jestem dosćdobrze zaawansowany technicznie od 2 miesiecy mamy zespół muzyczny. Perkusita jest super :)

Ja i kumple musimy sporo ćwiczyć ,zeby on sie nie nudził

ale jakoś idzie, i nie nażekam. :)

pozdrawiam...... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra n agitarze nie jest łatwa nai trudna

ja gram już pół roku

i ćwicze wmiare sporo, już jestem dosćdobrze zaawansowany technicznie od 2 miesiecy mamy zespół muzyczny. Perkusita jest super :)

Ja i kumple musimy sporo ćwiczyć ,zeby on sie nie nudził

ale jakoś idzie, i nie nażekam. :)

pol roku grania i juz zespol macie hmm.. chcialbym zobaczyc tego efekty ;). Ja pamietak tylko, ze jak ja sie uczylem grac ( skrzypce i perkusja, nie chawlac sie :P mam wyzsze wyksztalecie muzyczne :) ) to mnie dopuszczono tak gdzies po okolo 1.5 roku do grania w jakim kolwiek zespole :) i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morgoth

Ja z kolegami mam skromniutki zespół. Więcej informacji - na oficjalnej stronie. Gramy mieszankę heavy i punka. W sumie to na początek prawie same covery, jak na razie mamy nagrane dwa autorskie kawałki. Jest drobny konflikt, bo perkusista i ja - wokalista - chcemy grać heavy, a gitarzysta i basista - punk. Ale jakoś się dogadujemy. Na stronie dostępne są mp3 - jednak w większości gitarzysta jest na wokalu, bo ja byłem niedysponowany na tamtej próbie - byłem przeziębiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolegami mam skromniutki zespół. Więcej informacji - na oficjalnej stronie. Gramy mieszankę heavy i punka. W sumie to na początek prawie same covery, jak na razie mamy nagrane dwa autorskie kawałki. Jest drobny konflikt, bo perkusista i ja - wokalista - chcemy grać heavy, a gitarzysta i basista - punk. Ale jakoś się dogadujemy. Na stronie dostępne są mp3 - jednak w większości gitarzysta jest na wokalu, bo ja byłem niedysponowany na tamtej próbie - byłem przeziębiony.

na temat jakosci tych utworow nie bede sie wypowiadal ;), Natomiast jezeli chodzi o muzyke... powiedz perkusiscie zeby dobrze nastroił perkusje ;), no i po pierwsze niech gra rowno ;), basu to ja tam w ogole nie slyszalem... byl ? ;). A frontmena bym zmienil... Innymi slowy musiscie sporo popracowac, bo narazie jest niezadobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morgoth
na temat jakosci tych utworow nie bede sie wypowiadal ;), Natomiast jezeli chodzi o muzyke... powiedz perkusiscie zeby dobrze nastroił perkusje ;), no i po pierwsze niech gra rowno ;), basu to ja tam w ogole nie slyszalem... byl ? ;). A frontmena bym zmienil... Innymi slowy musiscie sporo popracowac, bo narazie jest niezadobrze
Co do jakości - Kasprzak, to Kasprzak ;)

Perkusista ma odrobinę przerośnięte ego ;) Poza tym ciągle wydaje mu się, że słychać go zbyt cicho (sic!) i bardzo ciężko przekonać go, że jest inaczej...był bas, był - ale to pewnie znów wina Kasprzaka ;) O ile dobrze pamiętam - w którejś wersji Wehikułu Czasu wyraźnie słychać takie przejście na basie. A frontmen - na tamtych nagraniach tylko zastępczo śpiewa gitarzysta, normalnie jest inaczej. Za jakieś dwa tygodnie znów nagrywamy, postaram się też wrzucić jakieś mp3, mam nadzieję, że lepsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...