Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Gość Marigold Mary

I jeszcze ciekawa rzecz: mam gitarkę, ale nawet nie umiem na niej grać... Hmmm.. chociaż znam tam kawałek System of a Down "Aerials". Ale to jest nic w porównaniu do tego co wyczyniają zawodowcy :) Ja nawet takiego "wlazl kotek na płotek" nie jestem w stanie zagrać. Ale zaśpiewać? Czemu nie... Śniło mi się też, że umiem na perkusji grać... Puste marzenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InHeRiToR_of_AbYsS

lol Widać tutaj kult BC.Richa. A te gity to nic specjalnego IMO płaci się za wygląd a przcież najważniejsze jest brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol Widać tutaj kult BC.Richa. A te gity to nic specjalnego IMO płaci się za wygląd a przcież najważniejsze jest brzmienie.

Te gitary maja akurat i jedno, i drugie. Ze swoim Mockingbirdem NJ (jedna z najwyzszych serii B.C.Richa) moge sobie spokojnie isc do studia i nagrywac. I nie wmowisz mi, ze za te 1400 pln (fakt, ze kupilem gitare okazyjnie, za ponad 2 razy taniej, niz powinna kosztowac) moglem nabyc cokolwiek lepszego. Uzywanego meksykanskiego Strata, ktory wyglada paskudnie? Czy moze jakiegos przecietnego Ibaneza? A moze Mayonesa? :wink:

BTW - na jakich gitarach grales? Grales wogole kiedys na jakims lepszym B.C.Richu i mogles go porownac z innymi gitarami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InHeRiToR_of_AbYsS

Cyba że tak: jak dałeś za niego 1400 zł to zrobiłeś genialny deal!. To wiosło widziałem za 3 tyś. w sklepie więc zwracam honor, lepszego za te pieniądze być nie kupił. Miałeś szczęście że wychaczyłeś to wiosło za taką kase, jednak jak bym miał dać za nie jakieś 3 tys. to osobicie wolał bym pojechać do gdańska i zamówić maya segtm z wklejanym gryfem i lepszymi pickupami, lub kupić corta katane (full mahoń, wklejany gryf, struny, przez korpus :D ) i wymienić te powersoundy na EMG lub Dimarzio :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyba że tak: jak dałeś za niego 1400 zł to zrobiłeś genialny deal!. To wiosło widziałem za 3 tyś. w sklepie więc zwracam honor, lepszego za te pieniądze być nie kupił. Miałeś szczęście że wychaczyłeś to wiosło za taką kase

Zeby bylo smieszniej, to gitarka... nie byla uzywana. Wszystko dzieki znajomosciom w sklepie. Po prostu gitarka dlugo gdzies sie tulala po roznych wystawach i sklepach, w koncu kupil ja gdzies sprzedawca z zaprzyjaznionego sklepu i wywiesil u siebie w komisie za 1800. A te cene udalo sie jeszcze obnizyc i w dodatku rozlozyc na 3 raty bez procentow, papierkow, zaswiadczen, umow i tego typu rzeczy. Gitarka byla wiec niczym wprost z katalogu (ja mam ją od prawie 1,5 roku, nie wiem ile jezdzila po roznych sklepach), ale za cene ponad dwukrotnie nizsza.

W tym sklepie bywam dosc czesto, siadam sobie, podpinam rozne gitarki, lepsze i gorsze (nowki za 700pln i uzywki za 2500), do roznych wzmacniaczy. I powiem szczerze, ze ten moj Mockingbird lezy mi duzo lepiej, niz np. japonski Ibanez z wyzszej polki (3500pln w katalogu, ale cena znow obnizona, do 3000, dzieki znajomosciom), na jakim gra gitarzysta z mojego zespolu.

Generalnie rzecz biorac nie przewiduje wymiany tej gitary na cokolwiek innego. Moze w przyszlosci dokupie sobia druga (mozliwe, ze bedzie B.C.Rich Virgin, tyle ze tym razem bez wajchy). W tym Mockingbirdzie wstawie zapewne za jakis czas inne przystawki, ale ogolnie taka gitara to juz moze byc na reszte zycia.

A co do zamawiania gitar u lutnikow, to IMO mija sie to z celem. Oczywiscie ma to zalety, bo mozesz wybrac jak ma wygladac kazdy detal. Ale zaplacisz za nia czesto wiecej, niz faktycznie jest warta. A za te sama cene mialbys kosmiczna uzywana (albo i nowa) gitare porzadnej firmy. Powiem tak: jakbym mial wybierac pomiedzy B.C.Richem za 3500 a gitara robiona za tyle u lutnika, to bym sie nie wahal brac Richa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo! Feel the flow! ;) Jestem w miare poczatkujacym perqusista i poszukuje napalonych fanow HammerFalla z wroclawia, ktorym chcialoby sie dla zabawy pograc kilka piosenek tegoz zespolu. potrzebne gitary. bass, vocal na jakimkolwiek poziomie zaawansowania chociaz im lepiej tym lepiej ;) jezeli ktos ma ochote piszcie maila albo na gg (rzadko tam jestem). przypominam, ze mi chodzi o dobra zabawe a nie powazne granie - chociaz kto wie co z tego wyjdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D A ja gram metal na gitarze elektrycznej ofcoz :D

Głównie Metallike :P

Teraz opiszę moją (brata również) gitarkę.

Firma: Ran Guitars

Kolor: Czarny

Przystawki (Humbuckery): 2x EMG 81 (prawie najlepsze do metalu :) )

Mostek: Schaller Floyd Rose (podwójna blokada)

Nie będe opisywał typu drewna ani niczego takiego bo nie pamiętam :lol:

Chciałbym również kiedyś zagrać na perkusji ale chyba się to nie stanie :cry:

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jakie sa najlepsze cwiczenia na palce lewej reki? Chodzi mi o takie, ktore znacznie ulatwia granie wymiatajacych solowek. Wezmy takie Fade To Black - z pierwsza i druga nie mam zadnych problemow, ale tej koncowej za cholere nie moge zagrac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tesh mam grupę...tylko trochę dziwna ta grupa bo sa w niej ludzie w róznych kategoriach wiekowych(21 lat wokalista-13 lat ja basista:D), a zreszta fani roznego rodzaju metalu(od black&death poprzez heavy i no na nu konczac(swoja droga lubie wszytsko co mi wpadnie w ucho:P)), narazie usze poczekac do 1.IX bo wtedy oni beda w osieku to sie spytam kiedy gramy....to bedzie trudna droga.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow , jestem pod wrazeniem masz 13 lat i juz grasz na basie , baaa chcesz nawet krecic kapele no to musisz grac od 10 roku zycia? tylko jak dajesz rade trzymac ta gitare z tak dlugim gryfem.... ;D

zamiescicie tu jakies swoje nagrania? bede czekal z niecierpliwoscia ;D

W ogole nie wiem czemu wam tak odje**** na punkcie basu ? czy to taka fajna sprawa? na koncertach cie nie slychac... solowki nie zagrasz i jeszcze rytm musisz trzymac ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja grał od 10 roku zycia to bym byl chyba mistrzem:D gram pare miechow:P a nagranie bedzie wrzesien-pazdziernik gdzies tak...a na bassie chcialem sie nauczyc grac przez 2 rzeczy:

1)zobaczcie co fieldy(korn :D) tam wyprawia tymi palacami na tej gitarce!

2)[beeep] robi, sie cieszy i jescze mu za to placa i go lubia:P

a i np. takiego taba:

E |---------------------------------]

B |---------------------------------]

Gb|-----------------------------*---]

Db|-1---1---1------1---1---1----*---]

Ab|---------------------------------] mam grac na koncu gryfu?? jak same takie rzeczy bede gral to nie musze miec ramion goryla:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nastolatek z obrazkiem "Slipknot" i napisem "KoRn rlz" w podpisie, gra na basie bo jest zauroczony tym co fieldy wyprawia na gitarce... + za wysoka samoocena ;)

2. Przedział wiekowy kapeli ukazuje, ze ona może się rozpaść w mgnienu oka (pisze to po to żebyś miał to na uwadze)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sie podniecasz jakimś tabem 111111111 i co z tego?

ja bym Ci udowodnił , że ty tego nie potrafisz zagrać . w bardzo dużej ilości kawałków bas gra Prymy albo pompuje tzw ósemki rzadziej szesnastki na pustych strunach ew . na tych prymkach.

Naucz sie grac Dune Tune - Level 42 ;D rotfluje po podłodze...

Ew mogę Ci dać Suite J.S Bacha :twisted: ale i tak wole grać Mozarta ... pozdro:)

Wiesz to jest Ameryka ludzie tam mają zjeb*** gust

Ps . lektura dla Ciebie http://www.pilichowski.pl/dane/porad-21.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InHeRiToR_of_AbYsS
gdybym ja grał od 10 roku zycia to bym byl chyba mistrzem:D gram pare miechow:P a nagranie bedzie wrzesien-pazdziernik gdzies tak...a na bassie chcialem sie nauczyc grac przez 2 rzeczy:

1)zobaczcie co fieldy(korn :D) tam wyprawia tymi palacami na tej gitarce!

2)[beeep] robi, sie cieszy i jescze mu za to placa i go lubia:P

a i np. takiego taba:

E |---------------------------------]

B |---------------------------------]

Gb|-----------------------------*---]

Db|-1---1---1------1---1---1----*---]

Ab|---------------------------------] mam grac na koncu gryfu?? jak same takie rzeczy bede gral to nie musze miec ramion goryla:P

To zobacz co robi na basie Billy Shennan, Victor Wooten, Tony Levin, no i Steve Harris.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na gitarze gram miech gora 2

kilka postów wcześniej :

gram pare miechow:P

łoooo je zaczynasz mataczyć ... pewnie co dopiero kupiłeś se bas. i mowisz do kumpla : "mam bas ty masz gitare ... robimy zespół"

coraz to lepsze bajki słysze :D

po 2 miechach grania to [beeep] zrobisz. choc nie wiem jaki bys mial talent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 miechach grania to [beeep] zrobisz. choc nie wiem jaki bys mial talent.

Czemu? Ja po dwoch miechach potrafilem grac partie basowe z Future World i duza czesc Blood Brothers... Najciezsze jest tylko przyzwyczajenie sie do dlugiego gryfu i szerokich progow (w szczegolnosci jak sie przesiada na basa z gitarki). A granie jakies specjalnie trudne wg mnie nie jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zespołem było inaczej:P kiedyś kiedy nikt z nasnie miał sprzętu postanowiliśmy założyć zespół:P zespół był ale nie bylo sprzetu i moglismy grać tylko na pustych butelkach po piwie:P a teraz jest sprzet to sie uczymy grać, wiadomo żę każdy potem pójdzie w swoją stronę, alę uczymy się razem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zostawcie go w spokoju. :P To, ze zaczyna grac w takim wieku to dobrze, a nie zle. Zamiast udowadniac mu ze nic nie potrafi, lepiej cos doradzcie. Wszak kazdy kiedys zaczynal... Chcial sie chlopak pochwalic ze gra, a wy go brutalnie atakujecie. :) Coz mi sie wydaje, ze jestescie troszke zazdrosni ze zaczal grac tak szybko i moze was kiedys przesciagnac. :twisted:

PS. Sam lubie sie pochwalic, kiedy naucze sie grac cos nowego, choc wiem, ze gram bardzo slabo. Czy to zle? Kiedy udalo mi sie zagrac intro Master Of Puppets rowno z Jamesem poczulem spora motywacje i chec do dalszej nauki. Wniosek: Mozna krytykowac, ale nie mozna zniechecac [obnazajac wszystkie braki] przyszlych artystow! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zespołem było inaczej:P kiedyś kiedy nikt z nasnie miał sprzętu postanowiliśmy założyć zespół:P zespół był ale nie bylo sprzetu i moglismy grać tylko na pustych butelkach po piwie:P a teraz jest sprzet to sie uczymy grać, wiadomo żę każdy potem pójdzie w swoją stronę, alę uczymy się razem

lepiej od razu idźcie...

__________________

jak mi ktoś umieszcza obrazek sLIPSZITA z podpisem korn rlz, to mam ochote zamordowac go przycinaczka do zywoplotu (elektryczną)

Zluzuj troche. Tez nie lubie kornow i slipknotow, ale nie widze powodu zeby zaraz sie na kolesia rzucac i mieszac go z blotem. Moze z ciebie sie posmiejemy, co? - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)zobaczcie co fieldy(korn ) tam wyprawia tymi palacami na tej gitarce!

Tzw clangowanie :-)

W ogole nie wiem czemu wam tak odje**** na punkcie basu ? czy to taka fajna sprawa? na koncertach cie nie slychac... solowki nie zagrasz i jeszcze rytm musisz trzymac ;P

Bo sie gra przyjemnie, nie naciskasz pelnych akordow ani power chordow, tylko grasz pojedyncze struny. Tak jak Meshuggah na ich osmiostrunowych gitarkach, hehe

ja bym Ci udowodnił , że ty tego nie potrafisz zagrać . w bardzo dużej ilości kawałków bas gra Prymy albo pompuje tzw ósemki rzadziej szesnastki na pustych strunach ew . na tych prymkach.

Naucz sie grac Dune Tune - Level 42 ;D rotfluje po podłodze...

Ew mogę Ci dać Suite J.S Bacha ale i tak wole grać Mozarta ... pozdro:)

Nie jara mnie taka muzyka, to po co mam grac, zeby byc jeszce baridzej [beeep]istym w twoim przekonaniu?

Zluzuj troche. Tez nie lubie kornow i slipknotow, ale nie widze powodu zeby zaraz sie na kolesia rzucac i mieszac go z blotem. Moze z ciebie sie posmiejemy, co? - CormaC

Znowu sie z toba zgadzam, cormac ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRaXaOS666 (Darth Wojtex) napisał

Nie jara mnie taka muzyka, to po co mam grac, zeby byc jeszce baridzej [beeep]istym w twoim przekonaniu?

Jeśli chcesz być wszechstronnym muzykiem nie mozesz ograniczac sie do grania i słuchania jednego stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...