Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

to ty chyba misiek mało bluesa w życiu słyszałeś...

Nom. A jeszce mniej gralem.

a poza tym jackhammer to tak naprawdę 2 efekty: distortion i overdrive zamknięte w jednej kostce.

Fajnie. Ja mam OS-2, tylko, ze zeby grac DS zamiennie z OD musze krecic galka, wiec w zasadzie mam do wyboru jedno albo drugie ;]. Zreszta, od kiedy mam MT-2, to nie korzystam z OS-2. No, chyba, ze w koncu zaczne jej uzywac jako przester do wokalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupilem elektryka 2 miesiace temu , jestem jeszcze poczatkowym graczem na elektryku (bo wczesniej gralem 4 latka na akustyku) wiec w sklepie sprwdzalem gitare pod wzgledem brzmienia i czy jest wygodna zeby sie nie zniechecic jakims szmalcem . No i kupilem . Jestem calkiem bardzo zadowolony . Model to Epiphone G-400 (taki na jakim gral Iommi) . W sumie mialem dylemat miedzy nim a Signumem ale doszedlem do wniosku ze Signumy sa raczej do b ciezkiego grania i zdecydowalem sie na Epiphona . Poza tym wydaje mi sie ze Epiphone jest bardziej uniwersalny ;) ale ja sie jeszcze tak dobrze nieznam , no ale coz brzmienie mi sie podoba i jestem bardzo zadowolony z zakupu .

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna mam bas. Może mi ktoś wytłumaczyć jak trzymać kostkę żeby móc szybko grać (trzymam ją między kciukiem, a palcem wskazującym). Pytanie drugie czy struny powinny być naciągnięte luźno, czy powinny być sztywne (stroik pokazuje że i taki, i tak jest dobrze).Pytanie trzecie i ostatnie, zna ktoś nazwę przystawek do basu jakich używa Lemmy z Motorheadu, zależy mi żeby wydawały taki sam (lub bardzo zbliżony) dzwięk (ciężki), najlepiej żeby były w jakichś ludzkich cenach.

Offtopicznie wie ktoś kiedy wyjdzie nowa płyta Slayera i czy Waters wrócił do Pink Floyd na stałe (miło by było gdyby płytę nagrali)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak trzymać kostkę żeby móc szybko grać (trzymam ją między kciukiem, a palcem wskazującym).

Hm, na basie ladniej wyglada jak ktos gra palcami, anie kostka ;]. Co do szybkosci, to kwestia treningu na black metalowych kawalkach, w ktorych tempo uderzania w struny jest bardzo szybkie. Zacznij od mniejszych predkosci, a tak po roku bedziesz potrafil grac w miare szybko. Poprobuj z Mother NOrth Satyricona ;)

Pytanie drugie czy struny powinny być naciągnięte luźno, czy powinny być sztywne (stroik pokazuje że i taki, i tak jest dobrze).

Zalezy od stylu gry, ale generalnie, zeby dalo sie grac musza byc w miare sztywne. Oczywiscie, jesli grasz w obnizonych stroju to kupuj grubsze struny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze strojeniem elektryka. Zawsze stroiłem Digital tunerem z Guitar Pro, ale ostatnio coś się dziwnego stało, ta wskazówka dosłownie wariuje jak chcę strunę dostroić. Na razie stroję metodą czwarty próg do kolejnej struny ale to nie to samo i nie jest tak dokładne. W takim razie moje pytanie brzmi: jakie znacie inne/lepsze sposoby na strojenie elektryka?

BTW->Próbowałem wszystkich innych pseudo- Digital Guitar Tunerów z kompa ale nie dają takiej dokładności jak ten z Guitar Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozważę to.

Z tego co wiem Filip to imię syna Elda, ale on chyba jeszcze jest w tym wieku kiedy się nie pisze postów ale kto wie... A kim jest Eld to każdy na forum CDA powinien wiedzieć. Gwoli przypomnienia Eld to recenzent CD Action który wsławił się w historię mieszając z błotem Brothers In Arms i jednocześnie narażając się złemu dowódcy Mac Abrze :wink: .

A ja Elda i Filipa widziałem na żywo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie znacie inne/lepsze sposoby na strojenie elektryka?

BTW->Próbowałem wszystkich innych pseudo- Digital Guitar Tunerów z kompa ale nie dają takiej dokładności jak ten z Guitar Pro

Spróbuj stroić flażoletami, nie jest prosto ale ta metoda jest o niebo dokładniejsza od strojenia do 4 struny. Niechce mi sie opisywać metody tej, więc daje linki gdzie możesz zdobyć o tym info. :P

www.guitarzone.org

www.szkola.mayones.com

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kilkaset złotych, za 60 zł możesz mieć przyzwoity tuner...

Nie wiem czy za tyle mozna miec przyzwoity tuner nigdy sie tym nie bawilem, ale jak ktos ma chec i kase to moze sobie kupic tuner za 1000 zeta, przy czym wiekszosc tych zabawek kosztuje powyzej 100 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kilkaset złotych, za 60 zł możesz mieć przyzwoity tuner...

Nie wiem czy za tyle mozna miec przyzwoity tuner nigdy sie tym nie bawilem, ale jak ktos ma chec i kase to moze sobie kupic tuner za 1000 zeta, przy czym wiekszosc tych zabawek kosztuje powyzej 100 zł.

buehehehehe, nie rozśmieszaj mnie :P za 1000zł to ja widziałem tuner który sie zakłada na główkę po czym śmieszne siłowniki same kręcą kluczami :P a i tak najbardziej tró jest strojenie się do kamertonu - można sobie poćwiczyć słuch przy okazji ;]

Nom. A jeszce mniej gralem.

jakbym nie wiedział :P

Zreszta, od kiedy mam MT-2, to nie korzystam z OS-2.

jak chcesz to mi oddaj, nie pogardzę ;] a tak btw to jak tam ta lutnicza gitarka którą zamawiasz od pół roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mi oddaj, nie pogardzę ;] a tak btw to jak tam ta lutnicza gitarka którą zamawiasz od pół roku?

Nie mam kasy po wakacjach, wiec z 3-4 miesiace jeszce poczekam. Jeszcze moze zadzwonie do jednego kolesia, co przed wakacjami mial wystawionego bc richa nj 7string, to wtedy nie kupowal bym od lutnika, tylko wlasnie niego.

Co do strojenia. mozna jeszcze dostroic ze sluchu pierwsza strune, a potem kolejne stroic do niej, a potem kolejnych strun. Tylko trzeba dobrze slyszec pierwsza strune :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rewolucjonista

Mam dość irytujący problem. Gdy gram kostką, zaczepiam palcem wskazującym o struny. Mógłby ktoś wytłumaczyć, jak mam trzymać kostkę ? Wiem, że trzeba trzymać 1 i kciukiem, ale nic więcej. Próbowałem różnych "pozycji" (palce rozluźnione i większe odstępy między nimi) ale były jakieś nienaturalne i niewygodnie mi się grało. Jak wy trzymacie kostkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość irytujący problem. Gdy gram kostką, zaczepiam palcem wskazującym o struny. Mógłby ktoś wytłumaczyć, jak mam trzymać kostkę ? Wiem, że trzeba trzymać 1 i kciukiem, ale nic więcej. Próbowałem różnych "pozycji" (palce rozluźnione i większe odstępy między nimi) ale były jakieś nienaturalne i niewygodnie mi się grało. Jak wy trzymacie kostkę ?

Spróbuj na początek grać kostką dość mocno wysuniętą spomiędzy palców (nie będziesz uderzał wskazującym), z czasem zmniejszając ilość "wystającej" kostki (pozwoli Ci to grać szybciej)... Da sie wyćwiczyć. Ewentualnie możesz zapuścić pazury i grać bez kostki ;] Sam do niedawna to praktykowałem ale jak zaczęły się próby z zespołem to pazur we wskazującym mi się dziwnie szybko kończył ;) i teraz w domowym zaciszu gram sobie spokojnie pazurkami (lubię czuć struny pod palcami) a na próbach używam kostki Jim Dunlop Tortex 1,1mm (polecam :)) do mocniejszych kawałków i solówek i Jim Dunlop Nylon 0,80mm (też polecam) do bardziej bluesujących klimatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić utworek basowy Metallicy. Grał go Newsted na koncercie w Texasie ("Cunning Stunts" się koncert nazywał). Szukaj tabów pod nazwą "bass guitar doodle".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...