Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Po prostu swietny kawalek :D

Jego moc wgniata w ściany największych metalowych prawdziwków...

Co do samej instutycji zespołu metalowego, miałem propozycję 'robienia'... wokalu :twisted:. Nie powiem, możemy (acz czysto teoretycznie) założyć, że porafię trochę śpiewać i potrafię (tutaj bez założeń, fakty) w miarę donośnie i potężnie się wydrzeć. A ponoć gościom o to chodziło. Żadnych rozstrzygnięć póki co nie było- ale kto wie, co przyszłość przyniesie? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chyba jak graja jakis kawalek to znaja go po tytule, wiec moga bez problemu wejsc na neta, znalezc taba i mi podac link. Ew moga podac sam tytul utworu ;]

chcesz tytuł? nie ma sprawy, poszukaj sobie "Dla Elizy", zobaczymy jak szybko się tego nauczysz ;]

Jego moc wgniata w ściany największych metalowych prawdziwków...

true, true....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kupiłem niedawno Washburna BT4. czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak działa ten dzyngiel(tzn przełącznik przystawek czyjakgozwal) znaczy jakie przystawki są aktywne przy jakim położeniu? plzthx:)

anyway czy BOSS MT2 dobry jest?

@Cormac - :( a w sklepie mowili ze jest wlasnie wypas na koncertach:S no trudno póki co mam 40 Watowy piecyk i brzmi niezle:) pozniej obacze jakis lepsiejszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyway czy BOSS MT2 dobry jest?

Jest fajny do grania w domu, na malym wzmacniaczu. Wtedy brzmi niezle. Natomiast na proby i generalnie na duze glosnosci przy uzych wzmacniaczach za bardzo sie nie nadaje. Charczy, siarczy i nie przebija sie przez zespol. Wiem, bo sam uzywalem i w koncu przerzucilem sie na przester piecowy dopalony efektem ZW-44 Wylde Overdrive. Niebo a ziemia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż rozciągnij palce, też na początku wydawało mi się to niemożliwe, że nie złapię itp... po dniu treningu chwytałem jako tako ^^. Ale obecnie czasami też mam problem z dosięgnięciem małym palcem. Trenuj, bo warto.

PS. Przymierzam się do zakupu elektro-akustyka Ever Playa za niewiele ponad 400 zł, nie pytam się o opinie, chcę się po prostu pochwalić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy o oto moje kilka moich slów:

1.polecam firmy TAKAMINE, JASMINE i oczywiscie J&D (mam gitarke tej fry a wlasciewie to jest gitara brata, ja mam elektryka ale o tym pozniej :))

Konkretnie to Takamine G 220 a Jasmine S35 (to sa te w miare tanie).

2. Chcialem pochwalic sei moja gitarka elektryczna (choc tak na prawde nei ma sie czym chwalic lol). Jest to CZECHOSŁOWACKA (serio!) gitara wsorowana na Gibsonie Les Paul Custom. Ma swoje lata wiec nie gra wspaniale ale jestem z niej dumny. Pocinam na wzmacniaczu LANEY HCmax 10. Malo, malo ale jak na te gitare wystarczy.

3. Za rok planuje kupic gitarke najprawdopodobniej bedzie to CORT seria X ale nei wiem czy x2, x6, czy x11 :P. moze mial ktos z nimi stycznosc jezeli tak to prosze o komentarz. jezeli ktos cos slyszal o tych gitarach to tez neich napisze (bo mojemu profesorowi nie wierze :):):))

A jak bedzie juz nowa gitarka ( i wzmacniacz) to moze bedzie czas na zespól.

BTW: nie mam nawet perkusisty :((

pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem el-akustycznego Stagga, ale co do modelu to nie bardzo napiszę, bo nie znam :) za 440 zł sobie kupiłem nówkę wraz ze stroikiem i gra się świetnie.

KUKS generalnie z tego co czytałem o Cortach x-2 to jest on bardzo chwalony, że niezły jak za tą cenę na różnych na forach itp, nie wiem jak jest naprawdę, bo na nim nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem trochę wcześniej że noszę się z zamiarem kupna jakiegoś akustyka. Złożyło się jednak tak, że dorwałem troche więcej funduszy i postanowiłem od razu kupić elektryka. Na początku strasznie napaliłem się na coś takiego by mayones, ale po zastanowieniu się stwierdziłem, że taki sprzęcik mi wcale, póki co nie potrzebny. Lepiej kupic coś tańszego i od razu jakiś piecyk. Poszukałem trochę i wybrałem kilka gitarek w rozsądniejszej cenie, a konkretnie to takie 3:

Cort X 11

Cort Katana KX 1

Mayones EXG 6

Co z tego było by najlepsze na początek gry na elektryku, ale z założeniem że spokojnie będzie dało się na tym grać i jak już będę potrafił coś więcej :wink: . Jeśli nie któraś z tych, to może polecicie coś lepszego w podobnej cenie? Wizualnie z podanych najbardziej odpowiada mi Cort X 11, więc jeśli coś innego to w tym guście.

Jeśli chodzi o piec, to za czym się rozglądać, bo tu jestem kompletnie zilony :roll: , miało by to być raczej coś do domowego grania.

I jeszcze jedno pytanko na koniec. Dlaczego prawie wszyscy tak strasznie pojeżdżają Ibanezy? Znam kilka osób które mają gitki tej firmy i wcale nie narzekają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem Corty mają dobrą opinię w swoim przedziale cenowym jeśli chodzi o nówki. Ja osobiście bym wybrał X 11 ze względu na to, że więcej dźwięków dzięki singlowi wyciągniesz ;)

A tak przy okazji: mógłby mi ktoś podać tytuły jakiś utworów o stopniu trudności nothing else matters lub stairway to heaven tak żeby zagrać na akustyku lub elektroakustyku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić sobie jakas nowa gitare elektryczna z piecykiem w zestawie w przedziale cenowym do 500 zł. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co dobrego mógłbym w tej cenie kupic?? :D:D

Dobrego nic. I jest to niestety calkowicie powazna odpowiedz. Zestawy typu Harley Benton za 499 (gitara i piecyk 10W) to tandeta, zabawka. Byc moze zdarzaja sie egzemplarze, ktore stroja i do czegos sie nadaja, ale generalnie jest to kicha. Zreszta samej porzadnej gitary nie kupi sie za taka cene. Zwlaszcza nowej. Kupowanie nowki za 500 zeta jest zupelnym nieporozumieniem, bo bedzie to zwykly kloc ze strunami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić sobie jakas nowa gitare elektryczna z piecykiem w zestawie w przedziale cenowym do 500 zł. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co dobrego mógłbym w tej cenie kupic?? :D:D

Lepiej zaoszczędź sobie jeszcze z 1000 PLNów i kup sobie jakiegoś epiphona. A jak będziesz chciał grać koncert w jakimś klubie to nagłośnienie tam już ci wypożyczą :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie w tym problem, że bym musiał bardzo długo zbierać. Póki co to gram na pudle badziewnym sprzed 20 lat. Spytam inaczej: Ile musiałbym wyłożyć, żeby kupic coś dobrego ale nie drogiego(do 1000 zł). Kolejne pytanie brzmi: Ile kosztuje najtanszy dobry Fender?

Wzmacniacz czy gitara? jesli gitara to ponad 2700 zl. - Fender Highway 1 Stratocaster

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedziale do 1000zł za gitarkę to rozerzyj sie za jakimiś Mayonesami (lub ich podmarką Flame), Cortami, ewentualnie Epiphone'ami i Squier'ami... ja ze swojej strony bardzo polecam Corta X6 (tylko najpierw go ograj żeby spradzić czy cię ruchomy mostek nie wyprowadzi z równowagi psychofizycznej ;))... jak dobrze poszukasz to starczy Ci jeszcze na jakiś nieduży piecyk Peavey'a chociażby - nic rewelacyjnego, ale lepsze to niż nic.

Ewentualnie mozesz kupić jakiegoś v-amp'a i grać na słuchawkach albo podpinać sie z nim do wieży. Przy okazji będziesz mógł pobawić się trochę efektami i poszukać "swojego brzmienia" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiedział wajhospec :P masz juz tego swojego wymażonego BC Richa czy dalej ślinisz się do fotek w necie? ;)

Jackson Warrior WRXT z dwuletnim przebiegiem. Ogolnie fajnie to brzmi, wajha nie rozstraja, stroj wytrzymuje 2 godziny mlocenia, sa mikrostroiki wiec nie musze co chwile mostka odkrecac i nastrajac gitary, gryf jest wygodny i ogolnie bardzo fajna gitarka, aczkolwiek brakuje mi 7mej struny i troche mi pierwsza struna splywa z gryfu i bede musial se to kiedys zrobic ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...