Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

A według mnie pomysł beznadziejny 15zł to już dużo (przynajmniej dla mnie), choć jak wiadomo za jakość trzeba płacić. Ja niestety nie zawsze mogę sobie pozwolić na cd-a i ostatnio nabywam tylko jeśli na cover jest jakaś gra (dla mnie) warta uwagi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nakładzie 100.000 (załóżmy, nie wnikam w rzeczywisty) to jest 500.000 zł więcej dla redakcji,

minus koszty zmienne

minus koszty stałe

minus koszty finansowe

minus koszty inwestycji

i, na koniec, minus podatek

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5zł więcej za CDA raczej dał bym rade. Czasopismo mogło by zyskać więcej stron, lepsze pełniaki może jakiś nowy ciekawy dział. Niestety trzeba być realistami wiele osób przestało by kupować CDA skoro niektórzy już nie mogą sobie na wszystkie numery pozwolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. Przy obecnej formule to nie jest do końca CDA, które lubiłem i 15-20 zł za pismo, które jest multiplatformowe jest już dla mnie trochę rozrzutnością. Nie leży mi taka formuła i tyle. Wiem, że dzięki temu można zdobyć nowych czytelników i wykroić niezły kawałek z rynku konsol. Nie po to jednak miałbym kupować pismo, by czytać o grach w które nie zagram. Zaczęło się od niewielkiego kącika a skończyło na multiplatformowości i na dobrą sprawę nie wiadomo z jakiej wersji jest recka danej gry( brak oznaczenia). Równie dobrze recki w wersji PC mogą być dodatkiem i tłem lub rzadkością, bo pogoń za nowościami i hitami wyznaczyła nowe standardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dołączam się do przedmówcy. Mnie również nie podoba się fakt, że w CDA recenzowane są gry z różnych platform. Wciąż jednak dominują recenzje PC-towych gier, więc jestem w stanie to przeżyć, poza tym lubię poczytać ogólnie o tym co w trawie piszczy, a nie ukrywajmy, że jeśli o gry chodzi to najwięcej dzieje się właśnie na konsolach :P

Jeśli zaś o samą cenę chodzi, to już ktoś wcześniej powiedział, że zgodnie z prawami popytu, podaży ten pierwszy spada wraz ze wzrostem ceny. Tak czy inaczej 5 złotych więcej to dużo, bardzo dużo rzekł bym i podobnie jak inni wypowiadający się w tym temacie, wydał bym te dwie dychy. Pismo kupuje do pociągu, i jest dobrym zabijaczem czasu, gdy się już książka znudzi ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...... :icon_cool: z jednej strony jest to dobre , bo ten 5tal dobrze zrobi CDA i czytelnikom , ale z drugiej strony medalu podrożeje prenumerat :sad: choć i tak jest damnie za wysoka cena bo nie zarabiam ani mnie rodzice nie wspomogą :down: wiec jakoś trzeba zarobić przez rok te 150 z hakiem :ninja: no ale jest NATO cały rok :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza "lepsze pełniaki" polegałaby na tym, że można by sięgnąć po gry, których wykupienie licencji jest na tę chwilę za drogie (np. Chaos Gate - gdyby to była tania gra dawno byłaby w jakimś magazynie, ale GW się ceni OSTRO).

Mi by to nie przeszkadzało. Nawet kiedyś o tym pisałem, że cena jest IMHO za niska :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Myślę, że tu nie chodzi tyle o cenę licencji, co o fakt, że nie chcą jej sprzedać. Widziałeś Ty kiedyś jaką grę od EA na coverku w jakimś magazynie? Takich licencji, których nikt nie chce sprzedać, albo sprzedaje z zastrzeżeniem, że można ją zamieścić na coverze za np. rok, jest b. dużo. Pamiętam, że Smuggler gdzieś o tym pisał.

@Down

Nic z tych rzeczy. Albo nie do końca. GW nie ma wpływu (dużego) na moloch typu EA właśnie. Odkąd pamiętam, EA nie sprzedaje licencji do swoich gier pismom, bo mają taką politykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Myślę, że tu nie chodzi tyle o cenę licencji, co o fakt, że nie chcą jej sprzedać. Widziałeś Ty kiedyś jaką grę od EA na coverku w jakimś magazynie? Takich licencji, których nikt nie chce sprzedać, albo sprzedaje z zastrzeżeniem, że można ją zamieścić na coverze za np. rok, jest b. dużo. Pamiętam, że Smuggler gdzieś o tym pisał.

Ja myślę, że akurat w tym przypadku to nie EA a Games Workshop blokuje tego typu inicjatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze jednej odpowiedzi: "Tak, uwazam, ze wydawnictwo zasluguje na cala kase tego i tamtego swiata". A tak na powaznie to nie wydaje mi sie zeby w CDA mozna bylo wiele poprawic. Pelne wersje gier sa na takim poziomie, ze za oceanem nam zazdroszcza. Czego wiecej chciec? Moim skromnym zdaniem nawet jesli wyciagna z czytelnikow wiecej kasy to i tak ja przejedza/przepija bo samego CDA juz raczej jakos znaczaco poprawic nie mozna... No chyba, ze przez "rozwoj czasopisma" rozumieja "rozwoj w strone konsol", wtedy te marne 5PLN to stanowczo za malo i pewnie podwyzka sie na takiej kwocie nie skonczy. Ewentualnie zaczna coraz wiecej miejsca zabierac pecetowcom na rzecz konsolowcow (co juz teraz ma miejsce), no coz - ida z duchem czasu i w sumie pretensji miec nie mozna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ich 1/4 kieszonkowego -czyli 20 zł.Dlaczego nie mieliby ich wydac właśnie na cda .Przecież teraz teoretycznie wydają 15,to co będą mieli z tych 5 złotych?Jak już wcześniej pisałem jestem za podniesieniem ceny.Również sądzę że te 5 zł różnicy nie robi.Podejrzewam,że cena cda prędzej czy później tak czy inaczej ulegnie zmianie i jest to nieuniknione.

Ps.Przecież wszystko drożeje ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie chodzi mi o treśc ale o objętośc zarówno płyty jak i pisma.Pismo nie może się zatrzymac.Powinno piąc się w górę.A cena 15 zł jest już tak długo,że wydaje mi się ,że pora ją zwiększyc :wink::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pismo trzeba powiększyć kosztem ceny cenę trzeba zwiększyć, patrząc na to jak inne pisma wyrównują nie tylko cene ale i liczbe stron

( Co do poziomu recenzji to nie wiem , bo nie czytam :tongue: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy.Bo jeśli uważacie,że gdy dopłacicie 5 zł to na płycie będą pełniaki w stylu Dragon Age,czy CoD:MW 2,to to jest bez sensu i się mylicie.Natomiast jeśli za tą kasę zostałyby reaktywowane stare działy -jestem za.Reasumując: CD-action może drożeć,ale czemu aż o 5 zł?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdawid czemu tak bardzo chcesz płacić więcej? Co tak na prawdę chcesz jeszcze dodać do cda? Konkretnie! No właśnie... wszystko jest. To by było zbędne rozszerzanie pisma.

Ja to widze troche inaczej jeśli każdy z czytelników CDA da 5zł więcej ( a jest ich sporo więc ogółem pismo dostało by pare/parenaście tysięcy więcej kasy niż dotychczas) to na 99% przełoży się to na lepszą jakość pełniaków dodawanych do gazety czy na rozwój pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...