Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Ja się tak tylko zastanawiam, czy przed kliknięciem "Dodaj odpowiedź" zdarza się niektórym z was myśleć? Lub chociażby przeczytać to co się napisało?

@ro442&CoVert&PREDZIOiALIEN- A na tych stronach co? Piękne arty pralek? Reklamy CDA? Origami i wycinanki?

P.S. - Ma ktoś definicję lepszych pełniaków?

EDIT:@DOWN - EPIC FACEPALM! /me uderza głową w klawiaturę, rozbija monitor, wyrzuca komputer za okno/ LUDZIE! Co w wami jest!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiazki to ja juz mam.

Na tych dodatkowych stornach moga byc artykuly o budowie i OC komputerow, wiekszy AR, nowe dzialy itd. + moze tych 5zl wiecej bedzie wlasnie mniej reklam...

@james - coz, niektorzy nie lubia czytac i wola siedziec przed kompem i tylko grac. brawo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Na tych dodatkowych stornach moga byc artykuly o budowie i OC komputerow

Tak, bo takie teksty to cieszą się niesamowitą popularnością. Nie ten profil czasopisma. Takie teksty, to mogą pojawiać się w PC Format, a nie tu. Chyba, że będzie to pojedynczy artykuł. Który, nawiasem mówiąc, już się kiedyś pojawił.

wiekszy AR

Smuggler już nieraz wspominał, dlaczego AR wygląda teraz tak, jak wygląda. I przyznaje mu rację, bo nie ma żadnego sensu powiększać tego działu bez wartościowych listów.

moze tych 5zl wiecej bedzie wlasnie mniej reklam...

Zastanów się trochę, zanim coś takiego napiszesz. Redakcja nie ma żadnego wpływu na reklamy w CD-A. Co najwyżej wydawnictwo. A że nadal mamy kryzys wśród wszelkiej maści czasopism, to i reklam jest mniej niż było. A Egmont zamieszcza je jak leci w CD-A, bo nie ma w czym wybierać.

niektorzy nie lubia czytac i wola siedziec przed kompem i tylko grac

W takim razie nie powinni się wypowiadać, bo się straszno-śmiesznie robi. Ale to nie mój problem.

@Down

To najlepiej zwiększyć cenę do 100 zł. Wtedy będziesz miał te swoje wypasione gry (Lol).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Oczywiście że bym kupował nawet jeśli by i 10zł podrożało, tylko chciałbym za to więcej stron no i pełniaki żeby były lepsze lub żeby dawali dodatkowo jedną gierkę, taką wypasioną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiazki to ja juz mam.

To kup sobie nowe

Nie będzie mniej reklam.

Jedynym przypadkiem, w którym mógłbym przeznaczyć te 5zł więcej to dodanie do CDA pełniaków na konsole PS2 chociaż :) Albo w wersji dla Linuxa, bo Windowsa to na oczy dawno nie widziałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james - coz, niektorzy nie lubia czytac i wola siedziec przed kompem i tylko grac. brawo...

Nie chodzi o to. James miał na myśli, że owe 5zł więcej nic do czasopisma nie dodadzą, poza głupotami i reklamami. Sam jestem przeciw podrożeniu CDA, bo pomijając fakt, że cena już teraz wymaga zaoszczędzenia trochę pieniędzy, to czasami ewidentnie nie ma pomysłów na zagospodarowanie większej ilości stron, i żadna zwyżka ceny tego nie zmieni.

Jedynym przypadkiem, w którym mógłbym przeznaczyć te 5zł więcej to dodanie do CDA pełniaków na konsole PS2 chociaż Albo w wersji dla Linuxa, bo Windowsa to na oczy dawno nie widziałem...

Tak, redaktorzy dodadzą pełniaki w wersji na Linuxa i PS2, bo owy system i platformę posiada aż 5% czytających czasopismo! Pomijam już sam fakt, że CDA stało się multiplatformowe, jednak wersje gier zamieszczonych na coverze na inną platformę, niż PC już nie prze bolę.

Redakcja nie ma żadnego wpływu na reklamy w CD-A. Co najwyżej wydawnictwo.

Dokładnie. Redakcja, tj. redaktorzy są od tego, by pisać recenzje, testy, artykuły - słowem wszystko, co w CDA czytamy. Wydawnictwo, czyli w tym przypadku Bauer zajmuje się reklamami, dystrybucją, promowaniem czasopisma, itp.

Oczywiście że bym kupował nawet jeśli by i 10zł podrożało, tylko chciałbym za to więcej stron no i pełniaki żeby były lepsze lub żeby dawali dodatkowo jedną gierkę, taką wypasioną.

Dla mnie mogliby nie dawać w ogóle pełniaków, a wtedy czasopismo mogłoby stanieć. Jeszcze nigdy w życiu nie zdarzyło mi się kupić CDA ze względu na dołączaną płytkę, ba, rzadko nawet instaluję tamtejszą zawartość. Niestety społeczeństwo mówi inaczej, a redakcja musi się podporządkować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@James - nie bardzo wiem, czemu wymieniłeś mnie na tej swojej liście skoro jestem przeciwny, ale powiedzmy, że Ci wybaczam

Mój błąd ;) Już usunąłem

@james - coz, niektorzy nie lubia czytac i wola siedziec przed kompem i tylko grac. brawo...

Cóż, niektórzy myślą przy pisaniu postów, lecz widać niestety należę do mniejszości... BTW, sądziłem że czytelnik to jest ten co używa tylko płyty dołączonej do czasopisma, myliłem się?

Jak chcesz poczytać o OC itd. to kup sobie PC Format, po prostu nie ma czym zapełnić tych stron, chyba że wspomożesz CDA i dasz pomysł na jakiś świetny dział, sądzę że wtedy miejsce n niego by się znalazło, chociażby na tych nowych stronach

ksiazki to ja juz mam.

Widać nie zaglądasz do nich zbyt często.

te 5zł więcej to dodanie do CDA pełniaków na konsole PS2 chociaż Albo w wersji dla Linuxa,

Widać, niepotrzebnie Cię wykreśliłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niektórzy nie rozumieją ironii :dry:

A z resztą...wy możecie chcieć więcej stron i "lepszych" pełniaków, ja mogę chcieć je w wersji dla linuxa, żebym sobie w końcu pograł :) czyżby moje "chcenie" było gorsze od waszego? ja tylko podałem powód, dla którego byłbym gotów wydać 5zł więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niektórzy nie rozumieją ironii

Bo nie każda ironia jest ironią?

czyżby moje "chcenie" było gorsze od waszego?

Nie, oba są równie żałosne jak i samolubne, przy okazji bezsensowne.

Tak zastanawiam się czy przez cały ten temat ktoś podał choć jeden sensowny argument dlaczego CDA miałoby podwyższyć cenę, ponieważ odkąd tu piszę, to tylko te "argumenty" obalam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niektórzy nie rozumieją ironii

Rozumieją, ale tylko wtedy, gdy jest właściwie stosowana.

ja mogę chcieć je w wersji dla linuxa, żebym sobie w końcu pograł :) czyżby moje "chcenie" było gorsze od waszego?

Nie chodzi o to, czy gorsze, czy lepsze, czy tak bardzo oszałamiające, że ludzie jak za komuny będą ustawiać się w rządku przy kioskach po nowe CDA. Chodzi tu o to, że Linuxa ma znaczna mniejszość czytelników pisma, a redakcja - jak widzimy - podporządkowuje się tej znacznej większości, którzy np. mają Windowsa (co jest akurat jak najbardziej uzasadnione), bądź kupują pismo tylko dla pełniaków, dając kilka, średnich gier różnych gatunków, zamiast jednego, solidnego. Każdy chciałby inaczej, a redakcja nie jest w stanie wszystkim dogodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie CD'a mogłoby zdrożeć, ale nie o aż 5zł. Moim zdaniem numery które kosztowałyby o 1-2zł droższe mogłyby zawierać dwie dobre produkcje + słabsza wydawane tak jak w urodzinowym na dwóch płytach :) Mogłoby też być dodane trochę więcej recenzji na konsole, ale redakcja raczej nie dałaby rady z większą ilością gier, a jak mają ich nadmiar to po prostu mogą wydać droższe pisemko o parę złociszy. Samo zdrożenie czasopisma na dłuższy czas mogłaby źle wyjść, dla tego dla mnie równie dobrze by było gdyby takie droższe numery wychodziły co 3-4 miesiące dzięki czemu ludzie by nie narzekali, że wychodzą tylko lipne tytuły przy czym nie byłoby narzekania, że jest za drogie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego od początku piszę, że zwiększenie ceny CDA nie ma sensu...

Piszesz że nie ma sensu, a zaraz potem podajesz dlaczego zwiększenie ceny ma sens. Dziwne prawda? To ja jestem za zmniejszeniem kar dla piratów drogowych, ale je zwiększmy, aby mieli większa nauczkę.

Ale jak tłumoki nie rozumieją to pokazałem swoje argumenty, które uzasadniałyby większą cenę.

Tak jestem tłumokiem, ale chyba tylko dlatego że w tych argumentach nie mogłem znaleźć i nadal nie mogę, znaleźć jakiegokolwiek sensu

I zostałem przez tych samych tłumoków zmieszany z błotem...

Mylisz się, ja Cię nie zmieszałem z błotem, ja tylko obaliłem Twoje bezsensowne argumenty, które nadal sensu nie mają, a usilnie starałem się go znaleźć

Czytajcie ze zrozumieniem wszystkie posty a nie wyciągacie sobie coś niestworzonego

Ja czytam tylko co trzeci i mam bujną wyobraźnię...

Na razie to niestworzone są argumenty, ponieważ są one na takim poziomie jak:

- Dlaczego CDA ma zdrożeć?

- Bo śnieg!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem numery które kosztowałyby o 1-2zł droższe mogłyby zawierać dwie dobre produkcje + słabsza wydawane tak jak w urodzinowym na dwóch płytach :)

Wiesz, tylę że pomiędzy Twoim zdaniem a rzeczywistością są ogromne różnice. Wydanie pisma nie polega na zrobieniu sobie czegoś, ustaleniu ceny z kosmosu i wsio. CD-A to bardzo skomplikowany temat i nie będę się nad tym rozpisywał. Tym bardziej, że Smuggler wielokrotnie ten temat w AR poruszał. W zasadzie, to ledwo liznął, ale to wystarczyło, by wiedzieć, że to diablo ciężki temat. Szczególnie na naszym rynku, gdzie większość magazynów albo już padła, albo nieiwiele im do tego brakuje.

Mogłoby też być dodane trochę więcej recenzji na konsole, ale redakcja raczej nie dałaby rady z większą ilością gier, a jak mają ich nadmiar to po prostu mogą wydać droższe pisemko o parę złociszy.

Redakcja wyraźnie stwoerdziła, że będzie recenzować tylko największe tytuły na konsole i póki co nie zamierzają tego faktu zmieniać. Ale fakt, mogliby :].

Samo zdrożenie czasopisma na dłuższy czas mogłaby źle wyjść, dla tego dla mnie równie dobrze by było gdyby takie droższe numery wychodziły co 3-4 miesiące dzięki czemu ludzie by nie narzekali, że wychodzą tylko lipne tytuły przy czym nie byłoby narzekania, że jest za drogie :P

Imho to i tak za często. Myślę, że zdrożenie pisma o tą złotówkę, czy dwie dobrze by zrobiło numerom związanym z czymś konkretnym, np. urodziny CD-A, albo numer świąteczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to niestworzone są argumenty, ponieważ są one na takim poziomie jak:

Były już tworzone wielokrotnie, tylko sam sobie na nie odpowiadałeś. Dla Ciebie pozostają one na niskim poziomie, ponieważ nie dopuszczasz do siebie myśli, że CD-A mogłoby zdrożeć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już tworzone wielokrotnie, tylko sam sobie na nie odpowiadałeś. Dla Ciebie pozostają one na niskim poziomie, ponieważ nie dopuszczasz do siebie myśli, że CD-A mogłoby zdrożeć...

Nie przeczę że nie były tworzone, tyle że rzadko miały coś wspólnego z sensem(przynajmniej od czasu jak śledzę ten temat). A dlaczego są dla mnie na niskim poziomie? Ponieważ zazwyczaj to jest "Lepsze pełniaki, więcej stron", rzadko można znaleźć coś innego. Naprawdę długo czekam na sensowne argumenty, ale niestety ich tutaj nie znalazłem, a na większość argumentów które widziałem to odpowiadałem, podając kontrargumenty które przekonują że to nie ma sensu. Jeśli znajdziesz tu jakiś argument dlaczego miałoby zdrożeć, chętnie go przeczytam, albo jakiś podaj. Co do nie dopuszczenia do mnie myśli że CDA może zdrożeć, naprawdę nie wiem że jest coś takiego jak spadek popytu, jakieś np. nowe umowy z drukarnią, czy inne sytuacje przez co czasopismo może zdrożeć. Naprawdę nie mam pojęcia że coś takiego istnieje, a jak zdrożeje chociażby o jeden grosz to pochlastam się gumowym nożem...

Podaj jakiś argument z sensem(lub jakikolwiek) na który nie odpowiedziałem, to to uczynię, albo kontrargumentując, albo przyznając rację. Wierz mi, należę do osób które potrafią się przyznać do błędu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Nie, kiedyś CD-A było droższe, bo miało dużo więcej stron. Stron zapełnionych artykułami, których na dobrą sprawę nikt czytać nie chciał. I nie mam tu na myśli recenzji. Tylko np. "Scenę", czy "Star Wars Corner"*. Dlatego na wakacje 2001 roku CD-A schudło dość mocno i staniało. Zaczynająca się recesja na rynku czasopism (trwająca do dziś) też wymogła zmiany, których efektem jest dzisiejszy CD-A.

*czy jak to tam miało :] - owszem, byli wielbiciele tych kącików, ale więcej miały przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena CDA i tak nie rośnie w takim tempie jak inne rzeczy na naszym rynku. A dlaczego rośnie? Prosty przykład z mojego podwórka. Każdy chyba wie, z czego wytwarza się papier. Jak ktoś nie wie, to z drewna :smile: Tak się akurat składa, że pracuję w firmie zajmującej się min. pozyskaniem owego drewna. No i w tym roku niektóre gatunki (sortymenty mówiąc fachowo) przeznaczone właśnie do przerobu na papier zdrożały o 20%. No i wyobraźcie sobie lament czytelników kupujących CDA po 18 zeta albo i drożej... A gaz, energia elektryczna, wynajem lokalu? To wszystko generuje dodatkowe koszty, bo sukcesywnie rosną ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...