Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

@Arnoldo

Ależ oczywiście. My nie dążymy do podwyżki. Tu chodzi o to, czy kupowalibyście CDA, gdyby było droższe?. Większość czytelników, mówi, że tak, bo byłyby lepsze pełniaki. Oni nie dążą wcale do tego, aby się tak stało. Na tym polega jedna, megaważna różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze ,że droższe CDA to wcale nie taki zły pomysł !

Wkońcu {nie oszukujmy sie} nie jesteśmy w Bangladeszu czy w Etiopi tylko w Polsce więc PROSZE WAS 5 złotych nie jest to jeszcze taka astronomiczna sumą!!!A pozatym napewno te 5 złotych dodanych do ceny CDA pomoże w rozwoju gazety ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą kiedyś CDA kosztowało 20 zł. Młodsi stażem czytelnicy nie pamiętają, ale ta cena była przez całkiem długi czas. A tu się zawsze przewijają te nieszczęsne "lepsze pełniaki". Jeśli trzymać się podanej przez Was definicji, za czasów 20 zł pełniaki wcale nie były lepsze. Z czasem CDA dawało coraz to lepsze gry. Właśnie po obniżce ceny. Trzeba się starać trzymać poziom nie podnosząc jednocześnie kosztów, bo to nie sztuka podwyższyć cenę. Sztuką jest rozwijać się bez podnoszenia ceny. A CDA idzie właśnie w tym, dobrym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Dodałbym do tego jeszcze, że CD-A zostało odchudzone i tańsze dlatego właśnie, że ludzie nie chcieli kupować magazynu za 2 dyszki.

Sprawa z pełniakami - proste, CD-A z biegiem lat zyskała renomę wśród wydawców gier jako pismo dobre jakościowo i o jak najbardziej zadowalającej sprzedaży. Dzięki temu łatwiej im jest uzyskać licencję (co nie znaczy, że jest tańsza) na bardziej cenione tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy z 22 stron, ale z tego co pamiętam CDA kosztowało już kiedyś 20zł. Osobiście mam wrażenie, że teraz, po tym jak cena została przycięta do 15zł, poza większą ilością reklam, czasopismo rozwinęło się w dobrą stronę. Nowe, świeże pomysły; stare, dobre recenzje i jeszcze lepsze pełne wersje gier [nie mówię tu o grafice, przecież czasy mamy inne].

Jeżeli CDA zostanie takie jakie było, a może zaoferować za 5zł więcej coś jeszcze lepszego, ja się zgadzam. Pół paczki papierosów mnie nie zbawi, a i pomoże :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że CDA powinno kosztować ok. 10 zł i być bez płyty DVD ponieważ teraz każdy może sobie iść i kupić sobie grę za 10-50 zł. Na przykład w Biedronce będą hity za 10 zł. :laugh:

CD-Action bez płyty DVD to byłoby nie porozumienie!

Ja wolałbym kupić CD-Action za 20 zł ,a z lepszymi pełniakami i np. z dodatkiem w każdym numemerze.

Wtedy można byłoby zmienić tytuł na "CD-Action Exclusive Version" :wub::tongue::laugh::tongue::laugh::tongue::laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie przeszkadza,ale czy to podwyższy nam jakość gazety niewiadomo.Już jedna gazeta tak zrobiła,a tera jej brak ['] .

Raczej to nie przeszkadza,ale czy to podwyższy nam jakość gazety niewiadomo.Już jedna gazeta tak zrobiła,a teraz jej brak ['] .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni mnie nie ma i tyle do odpisywania :)

Ech... James, czy tylko my dwaj potrafimy myśleć?

Wydaje mi się że należymy do tej mniejszości osób w tym temacie które nie piszą "20zł = GTA VII CO NUMER!!!!!" ;)

Zwariowany kurczak Moorhuhn. To... COŚ było na pełniaku w CDA. czy uważasz, Jamesie, że jeśli CDA by kosztowało 20 zł to by dali to... COŚ? A może jednak nie? Może jednak zamiast tego by dali jakiś tytuł, który odbił się większym rozgłosem? Nie chodzi mi o lepsze w sensie "bo droższe", albo "bo mi typ gry nie pasi". Tu chodzi o jakość tytułów, nie o typ. I tak zamiast Mortyra 3 by się może mógł dostać Moh:Airborne, albo zamiast Two worlds - Gothic 3. To drogie gry, i dobre gry. I zamiast kilku dem, czy kilku słabszych jakościowo pełniaków, można dać coś większego. Większego, a zarazem lepszego. Tak rozumiem "lepsze pełniaki". I mam nadzieję że teraz ty też rozumiesz, ha? ;)

I nie bądź taki poirytowany, przecież nie chcę nikogo urazić.

Wierz mi że gdybym był poirytowany to wyleciałbym z wielkim hukiem z tego forum za obrazę każdej rzeczy jaką by napotkał mój wzrok ;)

Podejrzewam że nawet jakby redakcja dała tego kurczaka jako pełniaka, na pewno nie byłby to pierwszy pełniak, tylko jakiś drugi czy trzeci jako ciekawostka, więc nie widzę problemu. Co do Mortyra 3, szczerze mówiąc cieszę się że go dali, jeden z nielicznych pełniaków jakie mi się chciało instalować, dlaczego? Żeby się pośmiać ;) Granie w niego było niezłą komedią. Co do mega hiper super hitów w stylu Gothica, czy MoHa to po co? Takie gry każdy kto chciał to zna, a tak można poznać gry po które byś nie sięgnął, po za tym prawdopodobnie za miesiąc będzie multum listów w AR, dlaczego dali grę którą już ma ileś tam osób, a nie coś nieznanego, a jak dadzą coś nieznanego to niech dadzą hity. I jak tu zrobić dobrze?

Jestem za. Kupowałbym nawet za 30 dyszki z taką zawartością jak teraz.

Bo każdy trzy dychy używa jako zakładki w książce... Nie każdy ma nieograniczone możliwości pieniężne aby mógł wydawać w te i wetwe tyle kasy ile chce. Dla niektórych i 15 zł to dużo. Nie oszukujmy się ale CDA, jak na czasopismo i tak jest drogie, lecz nie mówię że nie jest tego warte, ponieważ jak najbardziej jest.

Lecz gdyby częściej dodawali takiego pełniaka.. co teraz mają dołączyć.

Aktualną ideą CDA(o czym mówili wielokrotnie) jest dawanie kilku gier(mniej więcej 3) z różnych gatunków, aby każdy mógł coś wybrać. A tak fani innych gatunków są zawiedzeni.

Dla mnie, lepsze pełniki to gry będące hitem (przebojem itp.) rok lub dwa lata temu.

Które każdy kto chciał już dawno ma, lub były w 18 przecenionych seriach.

i powiększenie działu o Reedycjach.

Bo jak wiadomo co tydzień jest jakieś 150 nowych gier w reedycjach...

Zastanówcie się nad tym co piszecie! Nic by się nie stało jak by CD-a kosztowało o te 5 zł więcej, nie chodzi tylko przecież o czasopismo. Bo jak kupisz jest w dniu premiery to przeczytanie zajmie Ci z tydzień góra dwa, i pozostaje pół miesiąca czekania na nowe wydanie, i gdyby przez te 5zł do CD-a dodawany był by ciekawy i długi pełniak to był bym gotów nawet 10 zł przepłacić :D

Zanim następnym razem coś takiego napiszesz przemyśl to jakieś 15 razy i potem to napisz, a potem jeszcze przeczytaj... Długi=ciekawy? Obejrzyj sobie film "Wielka Cisza", na pewno Cię zaciekawi. Jak chcesz długiego ciekawego i darmowego pełniaka to zagraj sobie w Icy Tower. Dla niektórych długie gry to męczarnia, ponieważ chcą poznać rozwiązanie fabuły, a muszą przechodzić przez kilkadziesiąt godzin, chociaż wcale dużo czasu nie mają.

Większość czytelników patrzy na pełniaki i to od nich zależy, czy kupią gazetę, czy nie. Do jej środka się praktycznie nie zagląda (bo i po co). Dlatego cena mogłaby być wyższa, jeżeli by się to przełożyło na lepsze pełniaki.

Jak sam zauważyłeś, są to czytelnicy. A jak sama nazwa wskazuje, oni czytają, a do środka zajrzą może po to aby poczytać. Wiem że to dziwne, ale tak już jest.

Wybaczcie, nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy z 22 stron

A wystarczyło przeczytać trzy posty wyżej...

Dodam że w ankiecie wzięło udział 722 osoby, na forum jest około 60,000, a CDA kupuje około 300,000, więc i tak te wyniki ankiety g*** dadzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które każdy kto chciał już dawno ma, lub były w 18 przecenionych seriach.

Hmm, coś mi tu nie pasuje koleżko. Jakoś nie widzę, żeby Devil May Cry 4 był grą, która występowała w 18 różnych tanich seriach. Był on tylko w platynowej kolekcji.

Poza tym po reakcji czytelników widać, że bardzo dużo osób ucieszyło się z gry, która była za droga, żeby kupić, a na pewno jest grą fajną i na światowym poziomie. Stop saying bullshit, ok?

Aktualną ideą CDA(o czym mówili wielokrotnie) jest dawanie kilku gier(mniej więcej 3) z różnych gatunków, aby każdy mógł coś wybrać. A tak fani innych gatunków są zawiedzeni.

Pewnie, tylko że jeżeli gra jest naprawdę DOBRA (tak jak DMC4), to wtedy na pewno nie będzie tak, że tylko fan danego gatunku w nią zagra. Nie ma czegoś takiego jak osoba, która gra tylko w jeden, dany rodzaj gier. Poza tym wytłumacz mi, kto to jest "fan innych gatunków"? To, że ktoś lubi FPS-y, to już w nawalankę nie zagra? Jest naprawdę niewielu ludzi, którzy grają w jeden, konkretny gatunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzyhu - Zanim oskarżysz innych o pisanie bullshitów zastanów się nad sensem wypowiedzi tej osoby... Po pierwsze piszemy ogólnie, a nie według aktualnego numeru. Większość hitów które są znane(DMC 4 nie jest jakoś super znaną grą, ale większość ją kojarzy) każdy kto chciał już kupił, albo jest/było lub prawdopodobnie będzie w jakiejś taniej serii. Można też dodawać właśnie gry w stylu DMC 4 które nie mają aż takiego rozgłosu, ale są popularne. Lecz gdzie jest powiedziane że po podwyżce cene o te 5 zł nastąpi wysyp takich gier do czasopisma? Jakoś mało logiczne jest, że duże firmy zaczną dawać swoje świeże hity do pism, jakoś nie widzę w takiej roli AC, FC2 czy Colin Dirt 1, lub Grid. Nie wiem jak udało się zdobyć taką świeżą grę, ale przypuszczam że ze względu na małą sprzedaż(oczywiście mogę się mylić), więc twórcy/dystrybutor zgodził się aby taniej poznało ją kilka tysięcy osób. Nie wiem gdzie Ty widzisz pisanie bullshitów.

Co do drugiego akapitu - A jeśli ktoś NAPRAWDĘ nie lubi danego gatunku gier to i nawet jeśli ją zainstaluje to pogra 3 minuty i skasuje. Np. ja nawet nie instaluje żadnych przygodówek point n click, ponieważ zasypiam przy nich. Może nie ma jako takich fanów jednego gatunku, ale są osoby które jakiegoś gatunku nie trawią i w sumie na jedno wychodzi. Podejrzewam że wiele osób się nie spodoba ten pelniak, ponieważ nie lubią takich gier. Po za tym nie napisałem że nie zagrają, napisałem że będą zawiedzeni, co zresztą widać na forum i nieraz w AR, gdzie ludzi narzekają czemu np. dawno nie było wyścigów. Czytamy ze zrozumieniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Jeżeli chcesz większej liczby uczestników, to niech ta sonda wyląduje na głównej stronie. To chyba jest logiczne . . .

Natomiast powiedz mi skąd masz takie dane, iż CD-A kupuje ok 300,000 ludzi ??? http://markolf.pl/index.php?newsid=2060 tutaj pisze, że nawet nakład nie przekracza 150,000 (!?!?!?) . ..

W sumie nie wiem, czy to by wyszło na dobre, czy na źle. ale drugie DVD chyba jest nieuniknione :/

Ps: żeby nie było, że piszę tylko według aktualnego numeru - http://markolf.pl/index.php?newsid=2007 , http://markolf.pl/index.php?newsid=1956 . . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam skąd mam te dane, ale gdzieś o takim nakładzie przeczytałem i mi to zostało w pamięci. Widać były podane tam błędne dane. Możliwe że to było w jakimś CDA że tyle osób je czyta(nie wiem czy tam nie padała kosmiczna liczba 700,000, bo coś mi w pamięci świta, ale chyba nie), ale widać coś mi się źle w głowie zakodowało :)

Co do ankiety na stronie głównej, to miałoby większy sens, tyle że po pierwsze CDA naprawdę by rozważało podniesienie ceny, pod drugie była jakaś ankieta że drugie DVD i chyba 16 zł, bez DVD i chyba 10 zł, lub obecnie, wygrało 2DVD :), Więc chyba najsensowniejsza jest lekka podwyżka cen(a nie o 5 zł) i danie drugiego DVD :) Po za tym to i tak należy do redakcji a nie do nas, więc możemy pisać i pisać i nic nie zmienić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym to i tak należy do redakcji a nie do nas

Redakcja nie ma nic do tego tylko wydawca (czy jak on się tam zwie) :happy:

Dla mnie pisemko mogłoby być bez płytki lub dwie wersje z płytką i bez za jakieś 12 zł :happy: Chociaż w tym miech niezły pełniak się trafił :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że pieniądze nie leżą na ulicy, i tak zostałem wychowany że najpierw płacę rachunki a dopiero później kupuję sobie co chcę ale z głową, jeżeli cd-action kosztuje tyle ile kosztuję to znaczy że jest to cena przeliczona z głową, tak aby nie obciążała nam za bardzo portfeli i była bardziej dostępna dla przeciętnego gimnazjalisty, licealisty, lub osoby studiującej.

Dodatkowe 5 zł morze znacznie zmniejszyć dostępność cd-action dla grup ludzi które przedstawiłem powyżej.

Możecie spytać z kąt mam taką pewność, a to dla tego że sam kupuję sobie cd-action już od lat i w czasach szkoły czasem nie stać było mnie by sobie kupić ukochanego cd-action, i wtedy musiałem kombinować kasę.

Więc uważam że jeśli cd-action musi już podrożeć to niech to zrobi ale również z głową, a nie od razu 5 złoty z miejsca.

Taki wzrost ceny cd-action natychmiast rozjuszył by czytelników i zredukował liczbę sprzedanych egzemplarzy pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał (nie mam zacięcia, by przebrnąć przez 23 strony tematu), lecz odpowiedzi zawarte w ankiecie nie wykluczają się. Mianowicie głosowałem na opcję "Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo", lecz jednocześnie "Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników" (z opcji "Nie"). Jestem na tak, bo te 5 złotych miesięcznie nie zrobi mi żadnej różnicy. Oczywiście liczę się z tym, że dla wielu zrobi i to rozumiem, jednak zostałem zapytany o to, czy nadal kupowałbym pismo, nie "czy to ma sens?", "jaka byłaby reakcja czytelników?" etc. Nad tak postawionym pytaniem musiałbym się dłużej zastanowić i pewnie doszedłbym do wniosku, że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Weźmy taki magazyn "NEXT", który postanowił obciąć koszty, zrezygnował z płyty (moim zdaniem - strzał w nogę) i... zniknął z rynku. Kto wie, może więc przenieść tą podwyżką CD-Action do branży artykułów ekskluzywnych, które przecież również potrafią być rentowne (nawet bardzo - spójrzmy na drogą biżuterię czy domy mody; także w prasie - pisma takie jak "Vogue", "New Scientist", "Eyemazing", magazyny makowe czy traktujące o fotografii, grafice), co nawet wpasowywałoby się w rynek gier, którego produkty również nie należą do najtańszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddałem na nie. Dlaczego?

Uważam, że zmiany jakie wprowadzono do CD-Action mniej więcej w połowie roku były zmianami na gorsze. Nie umiem tego uzasadnić, po prostu gorzej mi się czasopismo czyta. Właściwie ostatnio kupuje je tylko z sentymentu, a ponieważ, 15 zeta miesięcznie dla mnie (15 lat) to nie taki mały wydatek, a po dodaniu dodatkowego piątaka miesięcznie, czyli 60 zł rocznie, niestety przestałbym je kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Czy wy naprawdę jesteście tacy głupi, czy tylko tak rewelacyjnie udajecie? Nawet podwyżka do 20zł nie da wam z miesiąca na miesiąc 20 stron gratis i 2x DVD9 na stałe... Nie rozumiecie, że sprawy ekonomiczno-finansowe rządzą się nieco innymi prawami, a koszta związane z jakimkolwiek większym przedsięwzięciem są olbrzymie. Myślcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie ceny CDA o 5zł, nie jest dla mnie czymś strasznym, bo:

Tańsze czasopisma (np.6zł), mają według mnie gorzej napisane recenzje, i najczęściej gorszy cover.

Ostatnio w CDA pojawiają sie gry, które normalnie kosztują 60-80zł.

Więc z normalnego punktu widzenia płacenie za czasopismo grubości cienkiej książki, a do tego gra warta prawie stówę... no to jak to się nie opłaca to ja nie wiem. :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...