Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Cena CDA i tak nie rośnie w takim tempie jak inne rzeczy na naszym rynku. A dlaczego rośnie? Prosty przykład z mojego podwórka. Każdy chyba wie, z czego wytwarza się papier. Jak ktoś nie wie, to z drewna :smile: Tak się akurat składa, że pracuję w firmie zajmującej się min. pozyskaniem owego drewna. No i w tym roku niektóre gatunki (sortymenty mówiąc fachowo) przeznaczone właśnie do przerobu na papier zdrożały o 20%. No i wyobraźcie sobie lament czytelników kupujących CDA po 18 zeta albo i drożej... A gaz, energia elektryczna, wynajem lokalu? To wszystko generuje dodatkowe koszty, bo sukcesywnie rosną ceny.

cda zdrożeje a my zostaniemy przy nim na zawsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już CDA miałoby podrożeć o te 5 zł, to oczekiwałbym więcej stron (tak jak kiedyś), lub 2 DVD, bo jeden krążek to za mało-nie zmieszczą się dema (których z resztą i tak dzisiaj coraz mniej). Kiedyś, gdy CDA kosztowało 20 zł, nie narzekałem na cenę, więc i dziś bym chyba nie narzekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dodawano 2DVD (czyli np. więcej pełnych wersji, ew. dema, gameplaye etc.), a do tego większa objętość pisma, spokojnie zapłaciłbym 20 zł. Gdyby cena poszła w górę, a zmian by nie było, to byłbym troszkę wkurzony, ale nie zrezygnowałbym z kupowania czasopisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki: Gdyby było CDA takie jakie jest oraz bez płyt(y) i kosztowało np: 8 zł to może więcej osób by kupowało? Bo np. ja numeru z pełniakiem Just Cause nie kupowałem, bo JC mam. A gdyby było samo CDA bez płyty za te 8 złociszy to bym kupił. A i tak tyle numerów niesprzedanych idzie na przemiał, więc czy nie lepiej puścić parę (tysięcy) numerów bez płyty i zobaczyć czy się sprzedadzą? Bo nie wierzę, że "ekszyny" bez płyty za te maksimum 9 zł, by się nie sprzedały.

Wystarczyłoby tylko usunąć fragment okładki z pełniakami. Podnieśćlogo wyżej, a na dole zrobić taki pasek i dać te "nazwy tego co testujecie" :tongue: chyba wiecie o co mi chodzi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że mój "głupiutki" temacik nadal się kręci. Teraz patrzę na tą sprawę inaczej i również jestem za tym, aby CDA nie zdrożało... Za to podoba mi się pomysł Piotrkapk19!

Też kilka razy, gdy kupowałem CD-Action kręciłem nosem, bo miałem już grę, która została dołączona do czasopisma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekpk19

Gdyby było CDA takie jakie jest oraz bez płyt(y) i kosztowało np: 8 zł to może więcej osób by kupowało?

Niekoniecznie. Żyjemy w takich dziwnych czasach, gdzie sprzedają się przede wszystkim dodatki do magazynów (jak gry, filmy, muzyka etc.) a nie one same. W ciągu tego dziesięciolecia powstało sporo pism o grach na PC, które były sprzedawane bez płytek (coverków). I gdzież one dziś są? Nima :]. Myślę, że to wystarczający powód, by nikt nie powielał takiego błędu. Chyba, że będzie coś takiego jak jakieś wydanie specjalne CD-A (jak CD-A Konsole), które będzie bez coveru. I będzie wydaniem jednorazowym, ewentualnie cyklicznym (np. dwa razy w roku - traktujące o imprezach growych etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego nie rozumiem właśnie. Dlaczego pismo komputerowe musi być z CD/DVD?? Pisma sportowe nie daję np: akcesorii sportowych i się utrzymują. Pisma motoryzacyjne też. Programy TV nie dają baterii do pilota :tongue: i też się sprzedają. A pisma konsolowe? O gazetach typu Bravo itp nawet nie będę wspominał. I "wyrósł" u nas (a może nie tylko u nas??) głupi trend, że pisma komputerowe bez płyty są "be". A ja, jak napisałem wyżej kupił bym CDA bez płyty za te 9 zł (dla porównania F1 Racing - 100stron za 12 zł) bym kupił, jak by były pełniaki, które by mnie nie zaciekawiły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór w przypadku pism komputerowych jest oczywisty - płyty dawać trzeba.

To nie Tina czy Przyjaciółka, w której jedne czytelniczki chcą film, a drugie nie (bo - np. nie mają odtwarzacza albo w ogóle filmów nie lubią). To pismo Dla Graczy, a to oznacza, że nie zdarzy się czytelnik nie posiadający komputera czy nie lubiący gier w ogóle (No, sporadycznie, natura zna i takie przypadki).

W momencie, kiedy redakcja wydała grubą kasę na licencje, niedodawanie płyt byłoby absolutną głupotą. Bo ile kosztuje sama płyta DVD? W takim hurcie, 50 groszy, 70? Dobra, dodać koszty tłoczenia, dodać pudełko - na samej obecności płyty za ciula nie zaoszczędzi się więcej, niż 2 złote. Koszty to licencje, a w momencie, w którym nie dajemy płyty z grami, za których możliwość dodania zapłaciliśmy, kasa za licencję nie ma prawa nam się zwrócić.

Nie wspomnę o tym, że trzeba by wydawać dwa osobne pisma - jedno z płytą, drugie bez, bo to akurat nie taki duży problem, swego czasu były edycje CD i DVD i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Twierdzę jedynie, że pismo bez płyty z pewnością nie byłoby na tyle tańsze, żeby ktokolwiek był nim zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już CDA miałoby podrożeć o te 5 zł, to oczekiwałbym więcej stron (tak jak kiedyś), lub 2 DVD, bo jeden krążek to za mało-nie zmieszczą się dema (których z resztą i tak dzisiaj coraz mniej). Kiedyś, gdy CDA kosztowało 20 zł, nie narzekałem na cenę, więc i dziś bym chyba nie narzekał.

Mam podobne zdanie , jeśli były by widoczne zmiany na plus po podniesieniu ceny to jestem za ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego nie rozumiem właśnie. Dlaczego pismo komputerowe musi być z CD/DVD??

Bo inaczej się nie sprzeda :]. Btw, CD-Action same jest winne temu trendowi. Oni chyba jako pierwsi dodawali płytkę do magazynu. Sami nas rozpieścili :].

Pisma sportowe nie daję np: akcesorii sportowych i się utrzymują. Pisma motoryzacyjne też. Programy TV nie dają baterii do pilota :tongue: i też się sprzedają. A pisma konsolowe? O gazetach typu Bravo itp nawet nie będę wspominał.

Nie całkiem prawda. Te pisma często coś dodają. Teraz u nich się to już nieco uspokoiło, ale jeszcze niedawno było z tymi magazynami mnóstwo "darmowego" śmiecia.

I "wyrósł" u nas (a może nie tylko u nas??) głupi trend, że pisma komputerowe bez płyty są "be".

Też nie bardzo mi się ten trend podoba, ale jestem w mniejszości. Czy głupi ten trend? Za niewielką kasę dostajesz nieżadko fajne gry, któryś byś pewnie nigdy nie kupił. A że czasami trafiają się gry, które już masz? Na FA jest taki dział - Targowisko. Załóż tam swój temat i sprzedaj płytki, które są zbędne. A z tego co widzę, to dość chodliwy "produkt" :].

A ja, jak napisałem wyżej kupił bym CDA bez płyty za te 9 zł (dla porównania F1 Racing - 100stron za 12 zł) bym kupił, jak by były pełniaki, które by mnie nie zaciekawiły

Wiesz, niekoniecznie CD-A było by takie tanie. Jak Sveniu zauważył, i tak musiano by kupować licencję na gry. A to baaardzo duża kasa. CD-A bez płytki wcale takie tanie nie musiałoby być.

Wybór w przypadku pism komputerowych jest oczywisty - płyty dawać trzeba.

Taki rynek. Tak ukształtowany. Tu akurat wyboru nie ma.

To nie Tina czy Przyjaciółka, w której jedne czytelniczki chcą film, a drugie nie (bo - np. nie mają odtwarzacza albo w ogóle filmów nie lubią).

Dlatego czasami dodają tarki do ziemniaków, albo inne ciekawe akcesoria :].

To pismo Dla Graczy, a to oznacza, że nie zdarzy się czytelnik nie posiadający komputera czy nie lubiący gier w ogóle (No, sporadycznie, natura zna i takie przypadki).

Owszem. Dla Graczy. Czyli także dla posiadaczy konsol. Wśród nich jest wiele osób, które posiadają za słabego kompa, by na nim komfortowo grać (to ja :D). I co? Mają gry z covera i nie grają w nie. Więc jak?

W momencie, kiedy redakcja wydała grubą kasę na licencje, niedodawanie płyt byłoby absolutną głupotą. Bo ile kosztuje sama płyta DVD? W takim hurcie, 50 groszy, 70? Dobra, dodać koszty tłoczenia, dodać pudełko - na samej obecności płyty za ciula nie zaoszczędzi się więcej, niż 2 złote. Koszty to licencje, a w momencie, w którym nie dajemy płyty z grami, za których możliwość dodania zapłaciliśmy, kasa za licencję nie ma prawa nam się zwrócić.

Nic dodać, nic ująć.

Nie wspomnę o tym, że trzeba by wydawać dwa osobne pisma - jedno z płytą, drugie bez, bo to akurat nie taki duży problem, swego czasu były edycje CD i DVD i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Twierdzę jedynie, że pismo bez płyty z pewnością nie byłoby na tyle tańsze, żeby ktokolwiek był nim zainteresowany.

Ja bym był, więc nie zakładaj tak.

Poza tym, edycje CD i DVD były wynikiem tego, co my - gracze - posiadaliśmy w domach. Duża ilość czytelników miała CD-Romy wtedy.

@Down

Trafiony :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Dla Graczy. Czyli także dla posiadaczy konsol. Wśród nich jest wiele osób, które posiadają za słabego kompa, by na nim komfortowo grać (to ja biggrin_prosty.gif). I co? Mają gry z covera i nie grają w nie. Więc jak?

I to jest rozwiązanie dla takich osób:

Na FA jest taki dział - Targowisko. Załóż tam swój temat i sprzedaj płytki, które są zbędne. A z tego co widzę, to dość chodliwy "produkt" :].
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam posty i nie wiem skąd te gigantyczne emocje. Sam już nie jestem czytelnikiem CDA, ale dobrze pamiętam czasy, kiedy cena pisma oscylowała w graniach 18-50-19.99 i się kupowało. Mimo, że wtedy patrząc na siłę nabywczą Polaków te 20 zł to było zdecydowanie więcej niż obecnie.

Inna sprawa, że rywalem CDA jest w tej chwili Internet, a nie branża prasowa. TO jest realne zagrożenie i to był jeden z czynników, który spowodował zmniejszenie ceny parę lat temu. Kiedyś czego człowiek by nie chciał poczytać o grach, to musiał kupić CDA i czytać pismo, albo zaglądać na różne bonusy na płytkach. Inne czasy ;).

Decyzje o podwyżkach będzie zapewne podejmować wydawnictwo, a nie redakcja, ale nawet jeśli, to robi się to stopniowo.

Aż muszę kupić kiedyś numer CDA i zobaczyć jaki w tej chwili jest target.

Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy na dzień dzisiejszy przyjąłby się profil targetowany na jednak starszych czytelników, dla nich ten piatak robi małą różnicę. Ale to moja luźna dywagacja, szczerze mówiąc to wątpie, bo jednak im starszy wiek, tym człowiek mniej gra na kompie ;). Tak z moich obserwacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc byłbym wesoły i skakałbym jak sarenka, gdyby pismo podrożało o złotówkę, a ta złotówka - pomnożona przez ilość sprzedanych egzemplarzy - została W CAŁOŚCI rozdzielona między redaktorów pisma :)

Czyli 200 000 złotych miesięcznie, dzielone na tych (koło kilkunastu, nie? Nie liczyłem) osób... Śmiesznie by było i na taki szczytny cel sam bym chętnie złotóweczkę dodał... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że rywalem CDA jest w tej chwili Internet, a nie branża prasowa.
Dlatego redakcja ratuje się tym, że ciągle ma dostęp do ekskluzywnych materiałów których nie można dorwać w sieci :) Gdyby nie to to podejrzewam - choć to wróżenie z fusów - że sprzedać mogła by spaść jeszcze bardziej, bo fakt... w dobie Internetu można znaleźć prawie wszystko :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie udzielić w tej ankiecie żadnej odp. bo są źle sformułowane. Żadna nie pokrywa się z moim zdaniem. Tak, dalej bym kupował ale nie sądzę, żeby nowa cena wpłynęła na rozwój czasopisma. Więc nic nie mogę zaznaczyć. Na przyszłość dawajcie jakieś bardziej przemyślane sformułowania w odpowiedziach do ankiet, w domyślę bardziej otwarte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena, która jest obecnie jest odpowiednia. Jeśli cena, by wzrosła to raczej te pieniądze poszłyby na pełniaki, na które to i tak nie zwracam większej uwagi. Kupuję CDA głównie z powodu wysokiego poziomu recenzji, eksluzywnych newsów itd., choć nie powiem fajnie czasami zobaczyć takiego Torchlighta na coverze. Oczywiście kupiłbym, CDA nawet gdyby cena wzrosła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...