Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Czyli według Ciebie to zwiększenie ceny poprawi jakość pisanych recenzji? Za większą kasę ładniejszą czcionkę mogą wrzucić żeby się lepiej czytało?

Po za tym kiedyś CDA kosztowało 20 zł i cena spadła nie bez powodu. Po za tym to że gra kosztuje 120 zł w sklepie nie znaczy że licencja na nią nie może być tańsza niż na grę co kosztuje 50 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak z CD dołączonego do magazynu nie korzytam w ogóle. Nawet ich nie otwieram. No, raz jeden zagrałem (i przeszedłem) "Lokiego". Stąd jak dla mnie może cena być i droższa i tak płacę za same czasopismo (właściwie płacę za magazyn i CD, która jest dołączona, ale jako, iż zeń nie korzystam, przyjmuję to jako cenę za sam magazyn bez płyty).

Jednak należy pamiętać o osobach, które póki co , żyją sobie z miesiąca na miesiąc, z kieszonkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poprawi jakość recenzowanych gier. A do tego jakość czcionki(będzie firmowa), jakość hmmm... OKŁADEK!!! Lepsze arty z gier, ewentualnie jakość tuszów w drukarkach, a i jeszcze jakość recenzowanych sprzętów i ich ilość. Co? Jak pisać bzdury to na całego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Załóżmy, że na rynku jest ileś tam redaktorów, z których każdy ma określoną stawkę, poniżej której nie będzie pracował. Rynek weryfikuje to, że lepsi mają wyższe stawki. CDA ma określony budżet na wynagrodzenia dla pracowników i może ich po prostu nie być stać na tych recenzentów z najwyższej półki. To się może zmienić po podwyższeniu ceny pisma.

Czego z tego nie zrozumiałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@placek82 - Tak zapewne w najlepszym czasopiśmie w Polsce nie ma najlepszych redaktorów z branży growej, na pewno wszyscy lepsi piszą w pismach o murarstwie(żeby nie było, nic do tych pism nie mam), a jak za CDA będziemy płacić więcej, to dostaniemy np. najlepszych recenzentów z branży hmm... MUZYCZNEJ! Tak! No bo lepsi, ale to że o grach nie mają prawie pojęcia to co? Ważne że dobrzy! Podejrzewam ze jakby był w Polsce jakiś lepszy recenzent to by się do CDA zgłosił, ale pewnie teraz pisze na jakiś stronce, bo więcej płacą...

@Crooker - Również ambitna teoria którą krytykujesz. Co takiego ma się zmienić? Może drożsi recenzenci, którzy będą lepiej pisać? Lepsze gry do recenzowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@placek82 - Już nie pytam po co wrzucasz teksty o teorii popytu i podaży przy tekstach "Więcej kasy = Lepsi redaktorzy". Rozumiem jakby to było jakieś początkujące, lub pismo nie będące liderem, więc chce zatrudnić najlepszych recenzentów w kraju, więc potrzebuje kasy na wypłaty aby ich zachęcić, ale nie lider branży(w Polsce i jedno z ważniejszych pism na świecie), to raczej do niego zgłaszają się polscy redaktorzy a nie odwrotnie, a zagranicznych chyba nie ma sensu brać pod uwagę, bo albo już w swoim kraju są w najlepszym piśmie, albo nie umieją mówić po polsku, albo są pracownikami lidera na świecie(o ile jest), więc teoria nadal jest jedną z najgłupszych w tym temacie(a naprawdę już wiele ambitnych teorii się przewinęło). Skoro uważasz że masz jakąś hiper sprytną teorię na to to mi ją wytłumacz, chętnie przeczytam i przyznam się do błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie rozumiesz, co znaczy znane nazwisko w branży. Dla uproszczenia i uwypuklenia tego faktu przyjmijmy, że w Polsce jest wydawane pismo kierowane do kierownictwa firm ze szczególnym uwzględnieniem branży IT. W ów piśmie udziela się prezes Prokomu, czyli jeden z najlepszych Polaków w tej tematyce. Jak sądzisz jak by wpłynął na sprzedaż pisma fakt, że nagle zacząłby do niego pisywać Bill Gates (za odpowiednio wyższą stawkę)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty chyba nie rozumiesz różnicy pomiędzy teorią i praktyką. Jeśli do CDA zacząłby pisywać np. Rod Cousens to może zwiększyłoby to sprzedaż, tak samo jak możliwość przekrętów w styl "Dla gier od Codemasters +3 do oceny". Tyle że po pierwsze jakoś ani Billa Gatesa ani Roda Cousensa nie widzę w roli recenzenta czy osoby publikującej jakieś artykuły, okej widzę, ale nie w polskim piśmie. Patrz realnie, a nie teoretycznie. Kogo polskie pismo może zatrudnić? Rubika? W Polsce nie ma osób mocno związanych z branżą IT(może Kicińskiego, ale też go jakoś nie widzę w pisaniu recenzji), którymi mogłoby się zainteresować CDA. Weźmy takiego Kicińskiego, jest prezesem CDProjektu, więc od razu sprzedaż wzrośnie. I co dalej? Nie wiem jakie on pisze artykuły, ale powiedzmy że zarządzanie firmą i tworzenie gier wychodzi mu dużo lepiej. Pierwszy numer i sprzedaż jest w okolicach największych marzeń, potem okazuje się że tych artykułów nie czyta się przyjemnie i co? Sprzedaż wraca do normy lub spada. Bo po co jakaś super twarz IT, skoro ona nie potrafi pisać porywających artykułów? Po za tym podejrzewam że nawet podwyższenie ceny o 10 zł, nie byłoby w stanie stworzyć wynagrodzenia dla Kicińskiego, czy Billa Gatesa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest że nie potrafi pisać. Z tego co napisałeś wynika że wystarczy trzasnąć "Bill Gates pisze u nas!" i w środku znaleźć jeden felieton i od razu sprzedaż wzrasta.

Chodzi właśnie o to, żeby znaleźć taką, która potrafi

Czyli tak - Znana osobowość(prezes M$, Apple, Codemasters, Epic Games itp.), umie bardzo dobrze pisać, umie mówić po polsku, przyjemnie się go czyta, ma czas aby to robić, nie może być to ktoś z ważnych firm(mogą być podejrzenia o przekręty w ocenach). Szukamy? Masz jakiś pomysł? A zapomniałem o najmniej istotnym - Musi chcieć to robić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty przeczytaj kilka razy kilka moich poprzednich postów tutaj. Ten z Billem Gatsem czy prezesem Codemasters też był przejaskrawiony. Akurat Polska nie jest na tyle znaczącym krajem w IT żeby recenzenci walili drzwiami i oknami aby nauczyć się naszego języka aby móc za wielkie pieniądze pisać do CDA. Najlepsi recenzenci growi są w CDA, a jak nie ma to starają się być. CDA jest niekwestionowanym liderem tej branży w Polsce, więc to recenzenci idą do nich a nie odwrotnie. Zrozum wreszcie że teoria i praktyka to dwie zupełnie inne rzeczy. To że coś w teorii jest świetne, nie znaczy że są nawet jakiekolwiek możliwości spełnienia tego w praktyce. Podaj mi jedną(przynajmniej) która nadawałby się na taką osobę, jako twarz CDA(bo jak to inaczej nazwać? Sławny recenzent?) i umie mówić po polsku

EDIT:@Down - ja nie twierdzę że redaktorzy CDA są do d***, tylko próbuje uświadomić plackowi bezsensowność jego teorii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:huh: Czyli Redaktorzy CDA są do d...? Przynajmniej z waszych postów tak wynika. ( placek82).

Jeszcze nie podwyższono ceny, a wy już wymagacie. CDA tak czy inaczej jest najlepszym czasopismem komputerowym, ponieważ nie zawiera głupich i bezsensownych tematów jak konkurencja, której kończą się pomysły.

---

Ostatnio skusiłem się (nie wiem jakim cudem) na gazetkę konkurencji.

Szmatka.. Nie nadawała się nawet do pupy, a co dopiero do poczytania. A było to wydanie specjalne! Za 20zł!!

---

Nie dziwie się że redakcja nie chce wypowiadać się na ten temat. Sami nie wiecie czego chcecie. A wsze posty robią się coraz głupsze

( tak placek, chodzi głównie o ciebie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crooker - A o co Ci chodzi? Gdzie zmieniłem w jakiś sposób sens Twego zdania? Jedyne co robię to próbuje w jakikolwiek sposób zrozumieć teorię placka. Możesz napisać o co dokładnie Ci chodzi, ponieważ nie wiem jak się do tego ustosunkować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...