Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Napisałem, że chcę zobaczyć jakąś widoczną poprawę jakości pisma w zamian za płacenie więcej pieniędzy, a Ty mi wyjeżdżasz coś o lepszych recenzentach, grach i innych idiotyzmach o których nawet nie wspomniałem.

lol

Mówisz o 5 ziko. Słownie pięć złoty.

Pięć złoty to:

Pół paczki fajek, a fajki to nie miesięcznik.

Tyle co 3 numery jakiegoś dziennika, a cda wychodzi RAZ W MIESIĄCU.

Odkładając codziennie 17 gr, zaoszczędzisz dodatkowe PIĘĆ ZŁOTY na droższe cda.

Wystarczy nie wypić butelki coli. Jesteś o butelkę coli zdrowszy i masz 5 zł do dorzucenia do cda <raz w miesiącu>.

Jeśli odmówisz sobie piwa, masz wspomniane 5 zł.

5 zł zaoszczędzisz, jeśli dwa dni nie będziesz uruchamiał kompa.

Wystarczy raz odmówić sobie zjedzenia fastfooda i mamy wspomniane 5 zł. <RAZ W MIESIĄCU!>

Raz dziennie wrzucaj do skarbonki 70 gr. Nawet nie odczujesz kiedy uzbierałeś na kolejny numer już droższego cda.

Nie czaję o co ten płacz. Bo cda jest realtywnie tanie jak barszcz kiedy kosztuje 15 zł <w odniesieniu do jakości, biorac pod uwagę, ze to miesięcznik>

Jeśli za ledwie 5 zł ma tyć jeszcze lepsze, to ja jestem jak najbardziej za.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja nie sępię pieniędzy na czasopismo, ale mimo wszystko jak miałbym wydać 5 złociszy więcej chciałbym wiedzieć za co. Nie zrozumiałeś chyba do końca sensu mojej wypowiedzi, bo ja nie potrzebuję sposobów na oszczędzanie, palenie rzucam, coli nie piję (wolę pepsi), komp zepsuty (laptop), nie jem fastfoodów tylko kanapki, etc. etc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crooker - To wytłumacz mi jak wyobrażasz sobie widoczne polepszenie jakości pisma? Lepsze teksty = nowi redaktorzy(przynajmniej świeże teksty, ale i jakoś super już jakości nie zmienią), lepsze działy? Jak sobie wyobrażasz wyraźną poprawę jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crooker - To wytłumacz mi jak wyobrażasz sobie widoczne polepszenie jakości pisma? Lepsze teksty = nowi redaktorzy(przynajmniej świeże teksty, ale i jakoś super już jakości nie zmienią), lepsze działy? Jak sobie wyobrażasz wyraźną poprawę jakości?

Już nie chciałem dokarmiać trolla, ale najwyraźniej chodzi o to, żeby za to dodatkowe pięć złoty CD-ACTION zaczęło robić kawę, prać firanki i odrabiać pracę domową. Inaczej wydatek jest z pewnością bez sensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To redakcja powinna zdecydować, co za te 5zł można wpakować do pisma, z pewnością może to być więcej stron, etc. ale widocznie niespecjalnie chcesz zrozumieć, że nie mam ochoty wydawać więcej pieniędzy na coś, czego nie będę widział.

Pomocy domowej nie potrzebuję, ani kiepskich żartów, mistrzu ironii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym zapłacić te 5 zeta więcej , żeby CDA było lepsze , ale po co ulepszać coś co nie potrzebuje zmian ???

Gierki ostatnio dajecie super , zaczynając od Dark Sector'a kolejne numery CDA miały coraz lepsze gry na coverze . Pamiętam jeszcze czasy kiedy

CDA kosztowało 18,50 . Wtedy właśnie rozpoczeła się moja przygoda z CDA , mimo dużej ceny (coć to nie majątek za kawał dobrej i solidnie wykonanej roboty).

------------------------------------------------------

15oh5ori_userbar1.jpg

35525.gif

22193.png

31357.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak kupowałem dawniej CDA za te 20 zł, tak samo i w przypadku takowej podwyżki bym kupował, a jeśli miałoby to przysłużyć się przy powrocie takiego kącika tematycznego jakim był "Magazyn", bądź gdyby np. strefę konsolową trochę rozwinąć (załóżmy pisać po jednej ciekawej grze na każdą konsolę na dany miesiąc), to byłbym nawet zadowolony ze zmian... a reszta? Czytelnicy tychże fragmentów pisma pewnie by się ucieszyli, ale jak już nieraz zostało wspomniane, praktycznie nie da się uszczęśliwić wszystkich, więc z kolei w takim wypadku narzekania ludzi przeciwnych tym działom nawet teraz, jeszcze bardziej by się naprzykrzały. Czy oczekiwałbym czegoś jeszcze za nasze pięć polskich złotych? Chyba nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co tu można poprawiać...

Recenzje są na najwyższym poziomie, a niczego innego od CDA nie oczekuję. Kupuję CDA od roku 2002 i ani jednego numeru nie przegapiłem, jednak na chwilę obecną wydaje mi się że cena 15zł (nie licząc wyjątków jak np. numery z Tipsomaniakiem) jest idealna, nie sądzę by podwyżka mogła wyjść pismu na dobre, prędzej straci czytelników bo jak już napisałem jedynym atutem i przewagą nad darmowymi portalami internetowymi są te rewelacyjne teksty, a skoro wcześniej można było je wydawać taniej, to niewytłumaczalne jest to nagłe wymaganie dodatkowej piątki... Zwłaszcza że od pewnego czasu pismo się trochę stacza i nachodzą człowieka myśli czy wciąż jesat jeszcze warte nawet tych 15zł... :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FRDgun, przez ostatnie kilka stron tematu przewija się motyw "lepszych pełniaków". Już, jak sądziłem zostało to wytłumaczone, ale nie. Zdefiniuj zatem proszę, co to są "lepsze pełniaki"? I czy w ogóle taka definicja istnieje? Bo skąd wiesz, czy nie istnieje czytelnik, który wolałby od (przykładowo) Force Unleashed np. wnerwionego działkowicza (tak, tak, było kiedyś coś takiego w CDA)?

@uncleSam Dużej różnicy nie ma? A jak nie widać różnicy to po co przepłacać, chciało by się rzec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nakładzie 100.000 (załóżmy, nie wnikam w rzeczywisty) to jest 500.000 zł więcej dla redakcji, ergo więcej pieniędzy mogą przeznaczyć na pełniaki, zwiększyć ilość stron, ograniczyć reklamy itd. itp. I wcale gaża Smugglera czy innego MacAbry nie wzrośnie (... znacząco ; p ). 20 zł co miesiąc - jak najbardziej ok, jeśli tylko rzeczywiście pismo się rozwinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, ja bym je nadal kupował jeżeli te 5zł wpłynełoby na ilośc np.recenzji.

ok.

100tys czytelników x 16zł = 1600000zł -> x12 = 19200000

100tys czytelników x 21zł = 2100000zł -> x12 = 25200000

^^nie bierzcie tego poważnie, tak tylko se liczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy brać na poważnie obliczeń czy reszty?

wpłynełoby na ilośc np.recenzji.

Mam nadzieję że to jest żart, chyba że chcesz czytać o "Super mega hiper szachy full 3D 2012", lub "Gra robiona w garażu przez dwa dni i upchnięta na rynku", ew. recenzje kosiarki lub lampy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wystarczyłoby żeby zwiększyć ilośc stron, przywrócić magazyn kulturalny, dać lepsze pełniaki, a nie to z czym wy wyskakujecie, że zwolnic redaktorów żeby poprawić jakość recenzji no LOL. Jak Ci nie pasują redaktorzy CDA to sobie zacznij kupować cybermyche albo jakiś inny badziew nikt nie każe Ci czytać CDA... Tak więc tak jak napisałem nie potrzeba zwiększania liczby recenzji ale większa ilość stron i dobrej jakości pełniaki będą w sam raz ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kierdyś w swych rękach dajmy na to włoski magazyn o grach/komputerach.Już po pół roku po premierze można było

kupić Timeshifta za 9 euro.Fajnie będzie Jeżeli CDA podskoczy do poziomu jedna dwie ale naprawde dobre produkcje(Tak jak we włoszech).Jestem skłonny placić nawet więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 zł więcej, to troszkę jest, lecz jeśli będą realne i przedstawione plusy: np. Zwiększenie jakości pełniaków itd. To jak najbardziej, a większej ilości stron nie potrzeba, tylko szkoda, że nie ma już kącika MMO, moim zdaniem był ciekawy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną tezę : Im więcej kosztuje czasopismo tym lepsze w nim pełniaki ? Nie mam nic przeciwko jakby pisemko podrożało o jakieś 3 zł ?Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci powiedzieć ile razy teza "lepsze pełniaki" była obalana?

Dużo... i to bardzo...

Wyjaśnisz mi może o co w tym chodzi, czy znów mam się domyślać?

EDIT:@DOWN - A obniżka z dwóch dych na 15 zł była tak tylko dla ozdoby, czy po to aby zyskać większą ilość klientów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Może jesteś za młody, może wcześniej nie kupowałeś CD-A. Nie wiem, i mało mnie to obchodzi. Ale powinieneś wiedzieć, że były czasy, kiedy CD-A kosztowało prawie 20zł. Pełniaki robiły mniejsze wrażenie niż dziś, pismo było grubsze i... gorzej się sprzedawało. Można by to zrzucić na karb załamania się rynku prasowego w Polsce na początku tego wieku, można też zarzucić zbytnie naładowanie nikogo nie interesującą treścią. Nieważne, ważne jest to, że CD-A się nie sprzedawało. Trzeba było odchudzić pismo i zmienić jego treść na tyle, by pasowała większej ilości czytelników. Więc sądzę że zwiększenie ceny pociągnęło by zmniejszenie sprzedaży, tak jak kiedyś. Tym bardziej, że rynek prasy nadal jest mały. Ostatni kryzys światowy, nie ważne czy prawdziwy, czy wymyślony, pociągnął do "piachu" kolejne magazyny. Zwiększanie ceny pisma w takich warunkach, to niepotrzebne ryzyko.

@Down

Ty chyba nigdy nie czytasz wcześniejszych postów, c'nie? A jeśli tak, to najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest moje zdanie. Ja bym z wielką chęcią zapłacił 20zł ale po 1 - więcej stron. +15 bez reklam i good (powiększenie Na Luzie). Po 2: porządne pełniaki. 2 dobre, porządne pełniaki i git.

Tylko jest jedna mała obawa: Niektóre neosy przestałby by czytać, bo dla nich 5 zł więcej to kara boska. A neosów jest dużo. Dla mnie było by super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie im większa cena tym niższy popyt, nawet jak podniosą cenę o 0,01 pln to część ludzi odpadnie...a 5 zł to 33%, raczej bym nie liczył na aż tak "sztywny elektorat" żeby to nie miało żadnego efektu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...