Skocz do zawartości

CD-A Droższy?


Shoy

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

  • Odpowiedzi 660
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja bym się zastanawiała czy kupować CDA dalej. Wg mnie ta cena, która jest obecnie jest w porządku względem zawartości. A co do zawartości to jest ona dla mnie wystarczająca, dlatego uważam, że do CDA nie trzeba dodawać nie-wiadomo-czego, co sprawiłoby podniesienie ceny o 5 zł. A jeśli podwyżka ceny byłaby związana z podrożeniem papieru itp., a nie nowymi dodatkami do pisma, to chyba czytelnicy nie mieliby nic do gadania, bo to już nie od nich zależy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podwyżki o powiedzmy 5 zł to nie miałbym nic przeciwko. Wyszłoby to CDA tylko na dobre. Oczywiście patrząc od strony czytelnika - lepsze pełniaki i więcej stron. Parę lat temu była taka cena, więc dlaczego dziś ma jej nie być? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że stać byłoby mnie na CDA o 5 zł droższy to jednak zagłosowałem na nie. Trzeba pamiętać też o ludziach, którzy taki wydatek by odczuli, np. ci co dostają kieszonkowe powiedzmy w wysokośći 50 zł miesięcznie. A poza tym trzeba pamiętać, że wydawca CDA firma Bauer nie bez powodu obniżyła cenę czasopisma. W każdym razie nawet jak by podniesiono cenę czasopisma i tak pewnych gier w wersjach pełnych nie należy się spodziewać na płycie CDa, np. GTA 4 za jakiś czas, ponieważ producenci nie są zainteresowani sprzedażą gry do czasopisma, a konkretnie licencji na jej umieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałoby to wpłynąć na poprawę jakości czasopisma, to jak najbardziej tak. Liczyłbym na więcej stron, poza tym jakieś - hm - inne pełne wersje, chociaż czy na pełniaki wpłynęłaby różnica 5 zł - nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cena, o ile to możliwe, powinna pozostać bez zmian. Dawna, czyli 20 zł była głównym czynnikiem, który odstraszał mnie kiedyś od kupowania CDA. Wolałem którąś z gazet o grach prawie o połowę tańszych.

Jakiś naprawdę wyjątkowy numer raz na rok czy dwa mógłby kosztować te dwie dychy. Oczywiście jeśli wyższą cenę zrekompensowałaby większa i lepsza zawartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetny pomysł. Dziwię się, że nikt wcześniej na niego nie wpadł :laugh: Raz czy dwa razy w roku chyba każdy mógłby dac jakieś 5 zł więcej. Pod warunkiem, że CDA byłoby grubsze i ewentualnie jakieś bajerki byłyby dodawane. Myślę, że to mogłoby się udać :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92 Dotychczas wystarczała podwyżka o 1 zł, żeby zostały dodane "jakieś bajerki" :happy:

Więcej stron nawet zdarza się bez podwyżki, kiedy jest o czym pisać i przy okazji trafia się ciut więcej reklam (pod koniec roku choćby), żeby nie trzeba było przepłacać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby CDA podrożało o 5 zł to kupili by je tylko stali czytelnicy.

Załóżmy 200tys egzemplarzy razy 15 zł to 3 mln zł ale jeśli kupią go tylko stali czytelnicy (jakieś 120 tys osób?) to da nam 120tys razy 20 zł = 2,4mln zł...

PS: Jestem stałym czytelnikiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allman: Aż tak dobrze nie ma...

Schodzi raczej około 100 tysięcy egzemplarzy, czasem nieco więcej kiedy jest coś ciekawego do zaoferowania (LINK).

Poza tym wszyscy "ekonomiści" pamiętajcie, że podwyżka o 5 złotych wcale nie oznacza wzrostu przychodów o 5 zł od egzemplarza...

Jeśli wierzyć napisowi na okładce "7% VAT", przychód od egzemplarza raczej wzrósłby o 4,51 zł...

Poza tym: wzrost ceny -> odpływ części czytelników -> mniejsze przychody z reklam.

KozIK: Jeśli uważasz, że nie "CDA nie straciłoby na tym czytelników", przeczytaj wszystkie posty z tego tematu...

@down: Odkładaj co miesiąc po 15 złotych i w końcu uzbierasz :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost ceny o np. 5 zł pewnie nie miałby w pływu na najmłodszych czytelników będących na utrzymaniu rodziców, jednak dla nieco starszych, którzy poza cda muszą myśleć o opłatach czy zakupach jest to już jakimś problemem. Od niedawna mieszkam sam i na przemian pracuję i się uczę. Ostatnio wyjechalem na wczasy, więc mój budżet zostal poważnie nadszarpnięty ( poza tym zadłużyłem się u wujka :/ ) i każde 5 zł się dla mnie liczy. Jeśli cena pisma wzrosłaby do 20 zł zostałbym zmuszony do pożegnania się z nim po wielu, wielu wspólnych latach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92 Dotychczas wystarczała podwyżka o 1 zł, żeby zostały dodane "jakieś bajerki" :happy:

Więcej stron nawet zdarza się bez podwyżki, kiedy jest o czym pisać i przy okazji trafia się ciut więcej reklam (pod koniec roku choćby), żeby nie trzeba było przepłacać.

To prawda ale zawsze można coś więcej dać. Jeszcze więcej stron i może jakiś większy bajer. Np jakiś większy tipsomaniak, plakat i może jakąś podkładeczkę pod gryzonia :happy: Dużo można by tu wymyślać. Albo zrobić jaką Limited Edition :laugh: po 20 zł i dać coś naprawdę odlotowego. Na pewno wszystko by się rozeszło :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Dla mnie jest to po prostu głupota. Podwyżka cen? Po co? Tak samo jak : "chcę być już stary, bo dostanę emeryturę". Podwyżka i tak i tak pójdzie w górę. Nie ma żadnego powodu by to przyspieszać. Więcej stron? A 150 wam nie wystarczy? Liczba recenzji i opisów sprzętu i tak się nie zwiększy, bo co niby mieli by opisywać? Lodówkę? To pismo dla graczy (nie o grach :P). Większe AR, NL? AR może tak, ale czy większa liczba teksu nie byłaby zbyt nużąca? A NL? Źródła śmiechu z których redakcja bierze teksy szybciej by wyschły. Już teraz niektóre się powtarzają.

A teraz wyskoczycie "pełniaki". Nie będę się powtarzam tylko powiem : no tak to ma sens, tylko pojęcie dobry pełniak znaczy dla jednych (dla mnie) znaczy porządny FPS, pokroju Crysis, dla innych jakaś strategia typu World in Confict : Soviet Assault (swoją drogą też bym nie pogardził :) ). To są moje argumenty. I to dla mnie tyle w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to CDA mogłoby być bez DVD. Czasem ewentualnie coś mogliby dołączyć ale wolałbym aby pismo miało więcej stron. osobiście dużo nie gram w gry z CDA. To jest tylko moja opinia i nie bijcie mnie za to :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...