Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Gdyby cena podniosła się nie niosąc ze sobą żadnych wizualnych/merytorycznych zmian to nie kupowałbym. Recenzji chyba jest wystarczająco (fakt, czasem ledwo ponad 10 ale wtedy naprawdę nie ma co recenzować - chyba, że miałyby być same oceny w stylu 3, 3+, 4), za te 5zł można by po pierwsze wykupić licencję na lepsze gry (5zł x 100000 = 0,5mln..:P ), albo np. dodrukować stron, które można by zapełnić zapowiedziami lub newsami, których w niektórych miesiącach mogłoby być z 7-8 stron, a nie tak jak średnio bywa - 3 strony; newsami sprzętowymi albo większym gamewalkerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cena podniosła się nie niosąc ze sobą żadnych wizualnych/merytorycznych zmian to nie kupowałbym. Recenzji chyba jest wystarczająco (fakt, czasem ledwo ponad 10 ale wtedy naprawdę nie ma co recenzować - chyba, że miałyby być same oceny w stylu 3, 3+, 4), za te 5zł można by po pierwsze wykupić licencję na lepsze gry (5zł x 100000 = 0,5mln..:P ), albo np. dodrukować stron, które można by zapełnić zapowiedziami lub newsami, których w niektórych miesiącach mogłoby być z 7-8 stron, a nie tak jak średnio bywa - 3 strony; newsami sprzętowymi albo większym gamewalkerem.

To dobrze, że umieszcza się recenzje gier z ocenami 3 i 4 bo pokazują, że gier takich nie opłaca się kupować, mimo że zapowiadały się wielkie hity. A co do tych 0,5 mln na pełniaki to troche inaczej jest na pewno... Do redakcji tylko część by pewnie szła z tego 0,5 mln :/

Ten temat zaczyna robić się głupi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 5 zł nie zbawi, a jeśli to przyczyniłoby się do rozwoju pisma i np. lepszych pełniaków lub plakatów to OK!!!

Poza tym wcale nie byłbym zdziwiony gdyby tak się stało. W końcu mamy kryzys. Myślę, że gdybyście podnieśli cenę stopniowo i dając nowe rzeczy to nic by się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jeżeli cda podrożeje to dla bardzo wielu osób to będzie ogromny problem. I tak jest już bardzo drogie. Gdyby cda miało jakąś porządną konkurencję to odbiło by się to znacząco na sprzedaży. Ale wiadomo, monopol :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że podnoszenie ceny pisma ze względu na "dajcie lepsze pełniaki", albo "jakiś plakat, etui, podkładkę...", byłoby błędem, ponieważ dla części czytelników te 5 zł jednak robi jakąś różnicę. Najprawdopodobniej i tak cena pisam się zmieni, ponieważ kryzys dopadnie CDA (no chyba, że o czymś nie wiem i w piwnicy mają jakieś rezerwy...), więc domaganie się takiego stanu rzeczy dobrowolnie jest błędem. Chcesz lepszego pełniaka? Odłuż sobie przez 4 miesiące po 5 zł i kup jakiegoś z Extra Klasyki, etc...

Ja osobiście sam zastanowił bym się nad dalszym kupowaniem CDA i na pewno bardziej niż teraz brałbym pod uwagę zawartość pisma jak i płyty. Dziś często kupuję nie wiedząc nawet co w danym miesiącu jest, ale za 20 zł, taki stan rzeczy raczej by się nie utrzymał... Przecież nie tylko CDA człowiek żyje, a ja np. kupuje jeszcze jakieś czaspopism(o/a) metalowe, więc dla mnie podwyżka byłaby jednak pewnym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ten przykład płyty z cda oddaje komuś lub leżą nie rozpakowane a samo czasopismo kupuję by coś po prostu poczytać : ) Nie kupuję też CDA regularnie. Te pięć złotych faktycznie wolałbym wydać np. na papierosy niż dopłacać do czegoś czego nie używam : ) Chyba, że cena poszła by w pismo (więcej stron itp.) ale szczerze w to wątpie żeby redaktorom chciało się dostosowywać, pisać więcej etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ten przykład płyty z cda oddaje komuś lub leżą nie rozpakowane a samo czasopismo kupuję by coś po prostu poczytać : ) Nie kupuję też CDA regularnie. Te pięć złotych faktycznie wolałbym wydać np. na papierosy niż dopłacać do czegoś czego nie używam : ) Chyba, że cena poszła by w pismo (więcej stron itp.) ale szczerze w to wątpie żeby redaktorom chciało się dostosowywać, pisać więcej etc.

Ale przynajmniej takie dodatkowe 5 zł na CDA by coś dało, a kupowanie fajek zabiera... zdrowie :D

Gdyby tak dodać do CDA Parę Stron... Więcej na Płytce.... To nie był by taki głupi pomysł... Redakcja by więcej zarabiała i gazeta Była by coraz większa... Jestem na TAK :happy:

Redakcja ma pensje. I to, że by pismo podrożało 5 zł nie oznaczałoby, że więcej kasy na ich prywatne wydatki :)

PS: Z tego tematu nic nie wynika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że CD Action kupują różni ludzie. Dla jednych mega CDA kosztujące 50 zł to pestka, a ile frajdy by było w stronach 3d i z automatycznym czytaniem recenzji :happy: , a dla niektórych 15 ( lub 16 za najbliższy) zł to cena bardzo wygórowana mimo, że stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny.

Mi osobiście ciężko jednoznacznie stwierdzić czy byłby to dobry ruch. Teraz mamy dobre pismo w przystępnej cenie ( oddając nawet butelki do sklepu można te 15 zł miesięcznie zarobić. Najważniejsze to wiedzieć ile rodzice muszą pracować by zarobić te 14.99), a na płytach zdarzają się perełki, ale okazjonalnie. Gdyby cena wzrosła do 20 zł zapewne dostalibyśmy mniej reklam lub byłoby na tej płaszczyźnie bez zmian, ale pismo byłoby większe. Sądzę, że zawartość płyt byłyby na takim samym poziomie ( niektóre tylko DVD goszczą w moim napędzie), ale może od czasu do czasu zawitałby jakiś hit w pełnej wersji ( Hitman Blood Money czy inny CoD 2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to wiedzieć ile rodzice muszą pracować by zarobić te 14.99

A kto twierdzi że to rodzice mają zarabiać na CD-A? A co to, nie łaska samemu zarobić? Wakacje były, była okazja, można było zarobić sobie kasy na cały rok na CD-A by starczyło i jeszcze huhuhu. Rozbestwiona ta młodzież dzisiejsza. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem za więc uznaję że 20 zyla jest do przyjęcia. A dlaczego już uzasadniam.

1 Dla mnie 15 czy 20 zł na miech to żadna różnica więcej kasy to w tygodniu na coś do chleba wydaję

2 Droższe czasopismo to większa objętość wiec więcej miejsca na rożne ciekawe rzeczy

3 Lepsze pełniaki bo czasem jest na nich taki chłam że mam dość. Oczywiści w moim subiektywnym odczuciu. Bo dla kogoś to może być wymarzona gra a dla mnie to dno i beznadzieja.

4 2 albo więcej dvd czyli więcej gier czy innych materiałów

Niestety podniesienie ceny ma też swoje minusu a główny z nich to oczywiście większy koszt jednostkowy czasopisma co się wiąże że z tym kogoś nie będzie stać i nie kupi więc nakład spadnie a więc i zyski ze sprzedaży i reklam.

A może tak zrobić dwie wersje taką za 15 zyla dla ubogich np studenci i młodzież ucząca się i taką bogatszą dla ludzi którzy pracują i ich stać na 20 zł/ miech

Nio ale czy to jest wykonalne ?

A może jest do rozważenia szanownym redaktorom pozostawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś takiego nie jest możliwe, bo gdyby było możliwe wydawać dwie różne wersje w różnych cenach to już dawno byłyby wersje CD-A bez płyty DVD (bardzo bym się na to pisał). A te 5 zł powinno iść tylko w czasopismo a nie cover DVD, chyba że dawaliby jeden bardzo dobry hit ale to też nie jest możliwe bo redakcja uparcie twierdzi, że "fani" konkretnych gatunków by wybrzydzali (a IMO nie ma czegoś takiego jak fan jednego gatunku, jak gra jest dobra to każdy w nią zagra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...