Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

To nie kwestia dobrobytu ani zarobków czy finansów w ogóle (czy to pisma czy naszych). To, że ludzie są w stanie wydać 20zł za CDA wynika jedynie z... przyzwyczajenia. Ja zacząłem kupować za 19zł i dla mnie to jest cena "domyślna", początkowa. Oczywiście ucieszyłem się, kiedy moje ulubione pismo staniało (a dla starszych czytelników "powróciło do ceny właściwej"), jednak obudziła się obawa o spadek jakości. Jedyna zmiana, jaką zauważyłem to mniejsza ilość plastiku na stronę i nieco więcej reklam (których procent nie zwiększył się bo przybyło też stron lektury). Gdyby z niewiadomych nawet przyczyn cena wzrosła to oczywiście byłbym w stanie płacić te 20 zł, ponieważ dla mnie to "normalna" cena CDA. Za to ci, którzy zaczęli kupować CDA po obniżce na pewno oburzyliby się - i to właśnie tych czytelników pismo by utraciło. Trzeba więc zrobić prosty (przynajmniej w teorii) rachunek i porównać przyrost czytelników w latach, kiedy cena wynosiła odpowiednio 20 i 15 zł. Jeżeli w ostatnim czasie ilość osób, kupujących CDA (nie sprzedaż) wzrosła gwałtowniej niż miało to miejsce za starej ceny, oznacza, że pismo zyskało na jakości pomimo obniżki cen i podnoszenie ceny jest zbędne.

Możliwy jest ewentualny kompromis - podniesienie ceny o 3 zł ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ankiety nie ma, a ja się nie zgadzam :mad:

Będziecie na studiach zaocznych i będziecie pracować to zobaczycie, co to znaczy oszczędzać i ciułać kasę. Chyba, że uda wam się przeżyć I rok studiów , a potem drugi, a to jest jazda bez trzymanki :wacko: :yes:

Nie rób z siebie niewolnika. Studia zaoczne -> sobota i niedziela co dwa tygodnie na nudnych wykładach + wakacje. Praca -> jeżeli wybrałeś kamieniołomy to już twój wybór ;]. Wszystko można pogodzić i wcale nie trzeba "ciułać kasy" na rozrywkę jaką jest CDA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kryzysu takie oszczedzanie tylko pograza gospodarke! Ludzie oszczedzaja i przestaja kupowac produkty ktore kiedys kupowali a jesli ich nie kupuja to producent nie ma kasy i bankrutuje a zeby nie zbankrutowac podnosi cene :/ Wiec jesli jakis towar ma byc tanszy to trzeba go kupowac!

Moj post nie dotyczy ceny CDA tylko kryzysu ogolnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć złotych, niby nic, dla jednych jednak sporo....

- Paczki fajek

- Słodycze

- Nowe gierki

- Alkohol

- Inne przyjemności

I co? Wystarczy zrezygnować, i już macie piątaka na nowe cda.... a dzięki podwyżce ceny, poziom naszego pisma podniósłby się i to znacznie, ponieważ byłoby więcej kasy na pełniaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że podniósł by się poziom pisma, kiedy zaczęli by dawać lepsze pełniaki? Ja np. nie gram w pełne wersje dołączane do pisma (nie one świadczą o jego poziomie wg mnie) i dla mnie nie jest do dobry powód do płacenia 5zł dodatkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co ja to podsumuję wszystko teraz tak. Namieszało się w głowach co niektórym i to ostro! Ludzie spójrzcie jakie wy głupoty wypisujecie!!! "Jestem za podniesieniem ceny o 5 złotych!" - szczyt głupoty i totalny brak zdrowego rozsądku! To może jeszcze napiszcie do Orlenu że jesteście za podwyżką ceny paliw, do zakładu energetycznego ze przecież prąd też jest za tani! Do pobliskiej piekarni napiszcie petycję ze chcecie aby chleb był droższy o 30% bo wtedy podniesie się jego jakość! A wiecie jakby się to skończyło gdyby piekarnia podniosła cenę? Dalej jedlibyście ten sam chleb co wcześniej tyle że drożej, ale wam burżujom co tam! Ważne aby było drogo bo drogo znaczy lepiej??? W jakim wy świecie żyjecie?

To nie kwestia dobrobytu ani zarobków czy finansów w ogóle (czy to pisma czy naszych). To, że ludzie są w stanie wydać 20zł za CDA wynika jedynie z... przyzwyczajenia. Ja zacząłem kupować za 19zł i dla mnie to jest cena "domyślna", początkowa.

Tak a moi rodzice przed waloryzacją płacili za wszystko w tysiącach co wcale nie znaczy ze z przyzwyczajenia do tego co było lat temu xx chcieliby aby to wróciło.

Co nie kwestia dobrobytu? Co czwarte dziecko w Polsce żyje w biedzie lub na skraju ubóstwa - wydaj te 5 złotych na pomoc innym, w ten sposób dopłacisz sobie te 5 złotych do ceny pisma i będzie to przynajmniej szczytny cel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość osób podaje sposób zaoszczędzenia nie kupowanie paczki fajek ? :)

W tej chwili za 5zł nie kupisz paczki nawet najtańszych fajek, chyba że zza Buga.

Jak ktoś ma przykładowo 30 zł kieszonkowego miesięcznie to te 5 zł robi mu dużą różnicę. Tak samo dla prenumeratorów jest sporą różnicą zapłacić 142 zł a nie 190 zł jak to było przed obniżką ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co suchar nie porownuj chleba do pisma :/ Bo gdybysmy zjadali CDA to rzeczywiscie ta podwyzka nie mialaby sensu ale my CDA urzytkujemy (tu raczej chodzi o gry z covera) i te 5zl by co nieco poprawilo. Np. idziesz do warszatu i za naprawe placisz 50zl ale jest wszystko tak dziadowo zrobine za niedlugo znow sie co popsuje. A tak zaplacisz 200zl i wszystko bedzie zrobione lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby z niewiadomych nawet przyczyn cena wzrosła to oczywiście byłbym w stanie płacić te 20 zł, ponieważ dla mnie to "normalna" cena CDA. Za to ci, którzy zaczęli kupować CDA po obniżce na pewno oburzyliby się - i to właśnie tych czytelników pismo by utraciło. Trzeba więc zrobić prosty (przynajmniej w teorii) rachunek i porównać przyrost czytelników w latach, kiedy cena wynosiła odpowiednio 20 i 15 zł. Jeżeli w ostatnim czasie ilość osób, kupujących CDA (nie sprzedaż) wzrosła gwałtowniej niż miało to miejsce za starej ceny, oznacza, że pismo zyskało na jakości pomimo obniżki cen i podnoszenie ceny jest zbędne.

Możliwy jest ewentualny kompromis - podniesienie ceny o 3 zł ^^

Ja zacząłem kupować CDA gdy już kosztowało 15 zł. Mówisz, że tacy czytelnicy jak ja, co zaczęli kupować CDA po obniżce, by po ponownym podwyższeniu ceny zaprzestali kupować pismo... Ale ja nie :D Owszem - nie kupowałbym tak często jak teraz, tylko wtedy gdy jest coś co mnie zainteresowało lub jakiś pełniak. W każdym razie chociaż że kupuje to czasopismo, gdy już było po obniżce ceny, to po ponownym podwyższeniu nie zaprzestałbym. Ale i tak cena raczej nie pójdzie w góre o te 5 zł... :P

Ale mi tam kompromis. To wydawnictwo zarządza o ile podnieść cene i czy w ogóle podnieść, a nie my. Zresztą i tak dobrze, że w dobie kryzysu cena nie poszła w góre. Pewnie dlatego, że stracili by wtedy troche czytelników... :/

Dlaczego sądzisz, że podniósł by się poziom pisma, kiedy zaczęli by dawać lepsze pełniaki? Ja np. nie gram w pełne wersje dołączane do pisma (nie one świadczą o jego poziomie wg mnie) i dla mnie nie jest do dobry powód do płacenia 5zł dodatkowo.

Poziom pisma by sie wtedy raczej nie podniósł, no moooże trochę. Tak jak mówisz - to nie pełniaki świadczą o poziomie pisma, tylko jego zawartość tzn. artykuły itp. I też tak jak ty nie gram w pełniaki z pisma, bo dla nich go nie kupuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronex94

Rozumując w Twój sposób to mógłbym wywnioskować że: im coś jest droższe tym lepsze. Niewiarygodnie wręcz naiwne podejście do życia. Czyli idąc dalej, gdybym to ja założył pismo o grach i żądał za nie 50 złotych to Ty byś je kupił bo przecież kosztuje o 35 złotych więcej od CDA to musi być lepsze?

Naprawdę myślisz że te 5 złotych by coś zmieniło? No zmieniłoby tyle ze CDA miałoby (sugerując się danymi z ankiety) około 40% mniej czytelników, no to naprawdę podwyżka o 5 złotych jest niewiarygodnie opłacalna w chwili obecnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co suchar nie porownuj chleba do pisma :/ Bo gdybysmy zjadali CDA to rzeczywiscie ta podwyzka nie mialaby sensu ale my CDA urzytkujemy (tu raczej chodzi o gry z covera) i te 5zl by co nieco poprawilo. Np. idziesz do warszatu i za naprawe placisz 50zl ale jest wszystko tak dziadowo zrobine za niedlugo znow sie co popsuje. A tak zaplacisz 200zl i wszystko bedzie zrobione lepiej

To bardzo głupie i durne podejście - jak droższe, to lepsze. Co z tego, że jakieś pismo by kosztowało 25 zł, chociaż że CDA o 10 zł tańsze jest o wiele lepsze, ma większy poziom itd.? To, że coś jest droższe, nie znaczy że lepsze od tego tańszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu tematowi i ostatnio zauważyłem bardzo dziwną rzecz...

Na 6 stronie, 2 dni temu wypowiedział się EGM (czytaj "ktoś związany z redakcją").

I co się stało?

Nagle sporo osób jest "za", niektórzy nawet cudownie zmienili zdanie...

Co najmniej dziwne, a sama wypowiedź Generała pachnie prowokacją (udaną :biggrin: )...

Nie wiedziałem

Piszę, już po raz XXX, że dobrym pomysłem na 'lepszego pełniaka' byłoby to, że co miesiąc byłby dodawany jeden pełniak, ale z innego gatunku. Np. najpierw RTS, potem FPS, itd.... Myślę, że takie rozwiązanie byłoby ciekawe i dobre...

Czy ja wiem?

Większa różnorodność = większe szanse na trafienia w gusta czytelników...

Poza tym i tak byłyby narzekania "Słabe...", "Mam to już od dawna..." etc.

Sporo osób przecież deklaruje się, że pełniaki traktują jako dodatek, pismo najważniejsze, a tu nagle "Dajcie lepsze pełniaki!", gdzie "lepsze" dla każdego znaczy co innego :sleep:

CDA byłoby stać na droższe pełniaki, ale sam powiedziałeś "To, że coś jest droższe, nie znaczy że lepsze od tego tańszego...".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ankiety nie ma, a ja się nie zgadzam :mad:

Będziecie na studiach zaocznych i będziecie pracować to zobaczycie, co to znaczy oszczędzać i ciułać kasę. Chyba, że uda wam się przeżyć I rok studiów , a potem drugi, a to jest jazda bez trzymanki :wacko: :yes:

Nie rób z siebie niewolnika. Studia zaoczne -> sobota i niedziela co dwa tygodnie na nudnych wykładach + wakacje. Praca -> jeżeli wybrałeś kamieniołomy to już twój wybór ;]. Wszystko można pogodzić i wcale nie trzeba "ciułać kasy" na rozrywkę jaką jest CDA ;)

Jezeli dobrze mysle to jemu raczej chodzi o koszty typu wynajem mieszkania

To może jeszcze napiszcie do Orlenu że jesteście za podwyżką ceny paliw, do zakładu energetycznego ze przecież prąd też jest za tani! Do pobliskiej piekarni napiszcie petycję ze chcecie aby chleb był droższy o 30% bo wtedy podniesie się jego jakość! A wiecie jakby się to skończyło gdyby piekarnia podniosła cenę? Dalej jedlibyście ten sam chleb co wcześniej tyle że drożej, ale wam burżujom co tam! Ważne aby było drogo bo drogo znaczy lepiej??? W jakim wy świecie żyjecie?

Cena paliwa zalezy od akcyzy oraz od tego ile szejki na bliskim wschodzie jej wydobeda :) Poza tym nie da sie poprawic jakosci paliwa (nie wierzcie w te jakies super paliwa z orelenu ;) ) A co do chleba to cda nie jest artykulem codziennego uzytku, da sie bez niego przezyc :P

Czyli idąc dalej, gdybym to ja założył pismo o grach i żądał za nie 50 złotych to Ty byś je kupił bo przecież kosztuje o 35 złotych więcej od CDA to musi być lepsze?

cda wyrobilo sobie cos takiego jak "pozycja lidera na rynku".

@topic

Nie rozumiem dlaczego, ale Wy, ktorzy caly czas marudzicie na teoretyczna podwyzke ceny widzicie to w ten sposob - cena rosnie nie dajac nic w zamian. Jezeli ta podwyzka miala by sluzyc tylko temu zeby napchac kieszenie wydawnictwu to faktycznie nie mialo by to sensu - ale jezeli podwyzka bylaby sensowna to czemu nie ? wiecej stron czy na te lepsze 'pelniaki' to nie jest zly pomysl :P Zreszta marudzenie i niewiara w zmiany to jest nasza narodowa cecha wiec nie ma co sie dziwic ze tyle glosów sprzeciwu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wpadłem na taki (może beznadziejny) pomysł, aby cena CD-A zdrożała. Teraz kosztuje 14.99/15.99 zł, a gdyby tak dać równe 20 zł? To jest jakieś 5zł od każdego czytelnika. Nie wiem ile dokładnie osób czyta CD-Action (przepraszam), ale załóżmy, że jest to 300 tysięcy czytelników. CD-A kosztuję 14.99 x 300 000 = 4 497 000 zł. No to teraz 20 zł x 300 000 =

6 000 000 zł czyli o 1 503 000 zł więcej. Cena gwałtownie nie wzrośnie, a będziemy cieszyć się lepszymi grami itd.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wydanie 5 zł więcej miesięcznie dużej różnicy nie zrobi, a CD-A będzie o wiele lepsze. :)

Dlatego postanowiłem założyć ankietę w której moglibyście wypowiedzieć się na ten temat. Proszę, aby w temacie nie pisać postów typu: "Nie, bo nie"

Pozdro, Shoy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchar2142

Weź przestań wyjeżdżać z takimi argumentami, bo nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Jak kogoś nie stać na chleb, to raczej komputera nie ma. A jak go na niego stać, to 5 zł. na miesiąc różnicy mu nie zrobi. Mnie tam rybka, CDA może kosztować i 50 zł, najwyżej obetnę swoim dzieciom racje żywnościowe o połowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje CDA już od blisko 3-ech lat. Dla niektórych 5 zł to jest prawie nic ale skromne kieszonkowe gimnazjalisty (moje ;D) , 50 zł nie starcza na zbyt wiele, więc jestem zdecydowanie na nie.... Jeśli jednak Cda zdrożeje to i tak będę je kupował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie i ... taborety. Proście dalej o kolejną podwyżkę CDA może sie uda. Ja tam nie widze sensu... piszecie że może będą lepszej jakości pełniaki. W tym miechu play dał dobrego pełniaka a jest o ponad 30% tańszy. Ostatni trafiony pełniak to SACRED w CDA a reszta... szczerze... gnioty. Odpalałem tylko po to żeby obadać co to jest. Gry w CDA nie maja klimatu i tego czegoś co wciąga. Moim zdaniem CDA stawia na ilość nie na jakość więc podwyżka o 5 zł to kolejny pełniak na płycie a nie lepszy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, cena CDA mi dynda, ponieważ nie kupuję tego już od ponad roku - właśnie z powodu dodawanych gier (gdzieś już pisałem: kupiłem Riddicka w EK, dwa dni później nowe CDA z Riddickiem; kupiłem LOKIego kolekcjonerkę, parę miesięcy później: LOKI za 15zł).

Głównie dlatego, że gier jest zdecydowanie za dużo i jak nawet jest w nich tytuł, którego nie posiadam, rzadko kiedy chce mi się go uruchomić, a jak już: nudzi mnie bardzo szybko. Jednak jak kupuję pismo, w którym jest jeden/dwa tytuły, prawie zawsze spędzam przy nim sporo czasu.

Ilość pełnych wersji ma na mnie jakiś tajemniczy wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z powodu dodawanych gier

czyli sugerujesz, że CDA daje na płytce zbyt dobre gry? ^^ ciekawe podejście. Ja oburzyłem się, kiedy ujrzałem na okładce na górnej belce święty dla mnie tytuł - Morrowind.

Ale wracając do tematu. Z wypowiedzi suchara wynika jasno jedna rzecz - nie lubi on CDA, a dokładniej - nisko je sobie ceni. Ja mam świadomość, że za te 15 zł dostaję więcej i lepszego niż powinno być. Tylko czy to zysk dla mnie czy strata dla pisma? Dlatego głównym zadaniem jest zachowanie złotego środka stosunku ceny do jakości pisma. Jeżeli na prawdę magazyn nie traci na niskiej cenie (a tego czytelnik nie wie), to znaczy że sytuacja jest znakomita - obydwie strony są usatysfakcjonowane. Wniosek z tego taki - uwielbiam CDA, więc cenię je sobie bardziej niż 15 zł - za to jeśli to tylko zbędny wydatek i nie podoba mi się zawartość pisma i kupuję tylko dla pełniaków to nie jest ono warte nawet tych trzech piątaków.

Ale ja nie :D

To jedynie świadczy o tym, na ile warte jest dla Ciebie CDA ^^

Ludzie! W tym temacie nie chodzi o pieniądze tylko o Ciebie, Ciebie i Ciebie także. O Wasze podejście do czasopisma, które dostarcza Wam od lat tyle rozrywki i dzięki któremu spotykacie się na tym forum. Podwyżki nie da się wyperswadować ot tak sobie. Wytargować. Każda firma ma coś takiego jak "biznesplan" - czyli zestawienie tego co było, jest i będzie. A to co będzie (w tym i cena) zależy od wniosków, wyciągniętych z tego co było, i przepuszczonych przez pryzmat tego co jest. To Nasze (czytelników) działania czynią produkt takim, jakim go chcemy, ponieważ ludzie, którzy go tworzą chcą coraz lepiej wpasować się w nasze gusta. Jednak to wymaga czasu. Nie poznasz człowieka natychmiast albo po wymianie linków na naszej-klasie. Tak samo poznawanie czytelników to długotrwały proces, na tle którego nagle rzucona kwestia "co gdyby cena była większa" nie ma żadnej wagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak jeżeli od tych 5zł zależałoby być albo nie być CDA to w oczywiście że tak , natomiast

różnica 15 a 20 zł jest jednak spora nie dla mnie bo i tak kupowałbym CDA (po prostu zrezygnowałbym z czegoś

innego) natomiast jak czytam inne posty to te 5 zł jednak robi różnicę.

Oczywiście wszystko w rękach koni znaczy się tworzących CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, już po raz XXX, że dobrym pomysłem na 'lepszego pełniaka' byłoby to, że co miesiąc byłby dodawany jeden pełniak, ale z innego gatunku. Np. najpierw RTS, potem FPS, itd.... Myślę, że takie rozwiązanie byłoby ciekawe i dobre...

Czy ja wiem?

Większa różnorodność = większe szanse na trafienia w gusta czytelników...

Poza tym i tak byłyby narzekania "Słabe...", "Mam to już od dawna..." etc.

Sporo osób przecież deklaruje się, że pełniaki traktują jako dodatek, pismo najważniejsze, a tu nagle "Dajcie lepsze pełniaki!", gdzie "lepsze" dla każdego znaczy co innego :sleep:

CDA byłoby stać na droższe pełniaki, ale sam powiedziałeś "To, że coś jest droższe, nie znaczy że lepsze od tego tańszego...".

Przecież nie da się zrobić tak, że wszyscy będą zadowoleni i nie będzie różnych narzekań. Ale moje zdanie jest takie, że to może i byłby świetny pomysł i ciekawe rozwiązanie. Dać taką grę, która naprawde jest świetna (Świetna, nie musi być nowa... :)) i są o niej dobre opinie, czyli taką gre, na którą by mniej narzekali i byłoby więcej zadowolonych czytelników. I żeby nie było, bo też traktuje pełniaki jako urozmaicenie jakieś i dodatek... I nie kupuje CDA dla pełniaków - mam prawie wszystkie CDA od kiedy zbieram, czyli od 2 lat i zagrałem dopiero w około 3 pełniaki... Może, gdyby taki pomysł się przyjął grał bym w pełniaki z CDA częściej jak i inni :D

I kiedy wreszcie poznam zdanie redaktorów na takie rozwiązanie??? Nie zmuszam was byście tak zrobili, ale ciekawi mnie to jakie jest wasze zdanie na ten temat :)

A co do chleba to cda nie jest artykulem codziennego uzytku, da sie bez niego przezyc :P

Chyba żarty sobie robisz? :P Bez CDA nie da sie właśnie przeżyć... Jest ono jak... serce, bez którego długo nie pociągniesz xD

@topic

Nie rozumiem dlaczego, ale Wy, ktorzy caly czas marudzicie na teoretyczna podwyzke ceny widzicie to w ten sposob - cena rosnie nie dajac nic w zamian. Jezeli ta podwyzka miala by sluzyc tylko temu zeby napchac kieszenie wydawnictwu to faktycznie nie mialo by to sensu - ale jezeli podwyzka bylaby sensowna to czemu nie ? wiecej stron czy na te lepsze 'pelniaki' to nie jest zly pomysl :P Zreszta marudzenie i niewiara w zmiany to jest nasza narodowa cecha wiec nie ma co sie dziwic ze tyle glosów sprzeciwu...

Ale może być tak, że niestety cena CDA trochę wzrośnie, jednocześnie bez zwiększenia ilości stron itp. Może tak się stać przez kryzys, poprzez co wydawnictwo będzie musiało zwiększyć cene, by nie zbankrutować :/ Ale mam czarne myśli xD, które mam nadzieje, że się nie spełnią!!! Oby kryzys AŻ tak nie dotknął CDA, czego im nie życze... Życze im natomiast tego by przetrwali ten 'czarny okres' bez podnoszenia ceny :D

Ale ja nie :D

To jedynie świadczy o tym, na ile warte jest dla Ciebie CDA ^^

Zdaje się, że mnie źle zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że kupuje CDA od czerwca 2007, a wtedy już było po obniżce do 15 zł. I gdyby cena wzrosła do takiej co była wcześniej, czyli do 20 zł, to bym dalej kupował. Może nie tak często jak teraz, ale bym kupował... I nie mów, że CDA nie jest dla mnie dużo warte bo sie mylisz... Jest dla mnie bardziej cenne, niż takie 15 zł, które kosztuje. Jest częścią mojego życia i zainteresowań - czyli gier PC i komputerów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...