Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Jak już wcześniej zostało zauważone, podwyżka odstraszyłaby czytelników przypadkowych i tych, którzy kupują magazyn sporadycznie. Jak widać po wynikach ankiety, także niektórzy stali czytelnicy rozważyliby rezygnacje z zakupu.

Pomijam już kwestie ile rzeczywiście możnaby zyskać na takiej podwyżce ale mimo wszystko cudów bym nie oczekiwał.

Reasumując, jestem na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie robi to żadnej różnicy, 5 zł miesięcznie to raptem koło 20gr dziennie, co to jest? 2 piwa, fast food czy plastikowy wazon z najtańsze na świecie :P Wolałbym jednak by cena była podwyższana raz, dwa razy na rok (tzn. jeden lub dwa numery po droższej cenie) za dodatkowy bonus typu plakat, dodatkowa płyta z jakimś filmem czy coś w tym guście, ponieważ przy normalnej podwyższce i nawet lepszych pełniakach z czasem stanie się to standardem i przestanie cieszyć, a w takie rzadsze bonusy są w sam raz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślałem właśnie nad podniesieniem ceny CD-ACTION o 5 złotych i doszedłem do wniosku, że obecnie CD-ATION jest na tak wysokim poziomie (zarówno czasopismo jak i zawartość DVD), że po podniesieniu ceny zmiana musiałaby być naprawdę drastyczna lub uchroniłoby to (w czasie kryzysu) CD-ACTION od straty jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie robi to żadnej różnicy, 5 zł miesięcznie to raptem koło 20gr dziennie, co to jest? 2 piwa, fast food czy plastikowy wazon z najtańsze na świecie :P Wolałbym jednak by cena była podwyższana raz, dwa razy na rok (tzn. jeden lub dwa numery po droższej cenie) za dodatkowy bonus typu plakat, dodatkowa płyta z jakimś filmem czy coś w tym guście, ponieważ przy normalnej podwyższce i nawet lepszych pełniakach z czasem stanie się to standardem i przestanie cieszyć, a w takie rzadsze bonusy są w sam raz ;)

Szczerze Cię popieram :happy: Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby cenę podnosić. To jest wymysł jednego z forumowiczów a nie nikogo z redakcji. Z resztą oni też chyba nie ustalają ceny. Ale zgadzam się, że możnaby było ze dwa numery w roku zrobić bardziej wypaśne :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z was pisze, że jest to bez różnicy, bo to jeden wydatek na miesiąc ( co innego jakby wasz browar podrożał o 20-30 gr :laugh: ), mnie 5 zł robi różnicę, choć nie wielką to zawsze, ogólnie nie jestem na nie tylko co byśmy dostali za te 5 zł ?? Jakby nie było 5 zł to spora podwyżka w przeliczeniu na %, musi się ona przenieść na moje zadowolenie inaczej to ja dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to jest naprawdę chyba najbardziej absurdalny temat na tym forum. A kto wie, może i na skalę polskiego internetu? Klienci domagają się podwyżki. :laugh: Wy wszyscy, co jesteście za podniesieniem ceny to naprawdę zachowujecie się jak jakieś nie przymierzając lemingi. Już o tym mówiłem, ale powiem jeszcze raz, a co tam :tongue: Odkładajcie sobie co miesiąc te 5 zł, to będziecie mogli sobie kupić jakąś dobrą grę co jakiś czas. Taką jaką chcecie, a nie taką, jaką wymyślą ludzie odpowiedzialni za pełne wersje na płytce w CDA. Obecnie dostarczane są tak dobre gry, że nie wiem czego chcieć więcej. To zupełnie tak, jak w przysłowiu o palcu i całej ręce. A teksty? Co, że niby nagle ich poziom merytoryczny miałby poszybować w górę? Miało by być ich więcej? Kupcie sobie dodatkowo co miesiąc Clicka albo inny magazyn i będziecie mieli więcej tekstów. Niedługo będziecie chyba słać do redakcji petycje o podwyżkę ceny czasopisma. (Jak już to do wydawnictwa radzę uderzyć) :smile: Ludzie, apeluję, trochę instynktu samozachowawczego. Zaczęło się od jednego głupiego pomysłu dzieciaka, co to chyba dostaje za duże kieszonkowe i z nudów nie wie co z kasą robić, a teraz proszę, ile już stron tego tematu. Czy to jest zaraźliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena CDA zwiększyłaby się dajmy na to do 20 zł, to bym kupował, ale wtedy bardziej liczyłyby się dla mnie pełniaki niż teraz, bo za 20 zł miałbym dobrą grę z Extra Klasyki ;]

Natomiast jesli mowa tu o kwotach wiekszych o 1 czy 2 złocisze, to jakiś nowy dział by się przydał, np. więcej felietonów, felietonów czytelników, czy większe AR :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu...No i po jaką cholerę zwiększać tą cenę.No zastanów się jeden z drugim,jak Ci nie pasuje to co jest teraz to stwórzcie nowe pismo o grach,które będzie kosztowało 20zł

EDIT:Ten temat dawno powinien być już zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mielu, profili co prawda nie sprawdzałem, ale z tego co piszesz wynika, że miałem całkiem trafne przeczucia :tongue: Stąd też pewnie mniemanie, że droższe CDA (właściwie to dowolny inny magazyn/gazeta) tym lepsze teksty/pełne wersje gier, tudzież ich większa ilość. Wiadomo, nie ma co wymagać znajomości ekonomii i praw marketingu, ale takie myślenie jest jednak na swój sposób tak radośnie głupie, że aż zabawne. Może to właśnie dlatego ten temat jeszcze egzystuje.

Przykładowo dla mnie nie było by może wielkim problemem oddać o 5 zł więcej co miesiąc. Mój głos ma raczej na celu pokazanie naiwności pomysłu "droższy CDA = większy i lepszy CDA".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMYYY W SUMIE jak by się zastanowić to jak stać Cię na 15 złociszy miesięcznie to stać cie i również i na te 20 zł jeżeli czesciej byłby jakis plakat lepsza gra (osobiscie wole RPG I FPS ALE WOJENNE ) TO CZEMU NIE I WYPŁATA NASZYM DROGIM TWÓRCĄ PISMA BY PEWNIE TYM SAMYM PODSKOCZYŁA A WIĘC SAME PLUSY

!!!!!!JESTEM NA TAK!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w ankiecie odpowiedzi nie pasują do pytania :P

A co do ceny - szczerze mówiąc, jeśliby te 5zł zostały przeznaczone na pełniaki pewnie bym na tym nie skorzystał, ale na pewno wielu innych by się ucieszyło, jednak jeśli dodatkowa kasa "weszłaby w objętość" pisma spokojnie mógłbym zapłacić tego piątaka ;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie chcę większej objętości, ani nie chcę lepszych pełniaków. Za te pięć złotych, jak już to zostało wcześniej wspomniane, oczekiwałbym jakiegoś dodatku w formie plakatu, tipsomaniaka, książeczki z tekstami członków redakcji lub czegoś podobnego. Rzecz jasna nie co miesiąc, bo to byłoby niewykonalne dla CDActionowców (tych co go tworzą), a i pomysły skończyły by się szybko. Określenie "raz na jakiś czas" jest chyba odpowiednie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oszczędzenie tych 5zł to naprawdę jest takie trudne zadanie?! Ja wiem, że niektórym to bardzo ciężko, bo oni muszą pieniążki od mamusi wyciągać, a to jeszcze poza CD-A tyle wydatków... Cola, chipsy i inne śmieci -,.,-

A takie spekulacje, czy jeśli wzrośnie liczba stron to połowa z tego to będą reklamy nie mają sensu... Najlepiej niech redaktorzy sami się konkretnie wypowiedzą, co wzrost ceny by dla pisma oznaczał, wtedy dopiero będzie można o tym dyskutować...

PS. "Najbardziej rozbawił mnie 19, który bierze pieniążki od mamusi za sprzątnięcie pokoju(sic!)." Jak ma 19 lat, to niech ruszy dupę i weźmie się do roboty jakiejś konkretnej =.=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oszczędzenie tych 5zł to naprawdę jest takie trudne zadanie?! Ja wiem, że niektórym to bardzo ciężko, bo oni muszą pieniążki od mamusi wyciągać, a to jeszcze poza CD-A tyle wydatków... Cola, chipsy i inne śmieci -,.,-

Słuchaj nie każdy wyciąga od mamusi kase na CD-Action i nie każdy zjada chipsy i inne smieci, ale nie każdego stac na dołożenie tych 5 złotych :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Aragloin. :happy: Dla dzieci, które nie pracują i zbijają bąki przed komputerem grając to większa cena nie robi różnicy, bo i tak kasę dostaną od rodziców. Zaróbcie sobie te 5 zł to pogadamy.

Arnoldo wypraszam to sobie.Jestem dzieckiem.Dostaje miesięcznie 20 zł od rodziców+ doładowanie na komórkę.Dla mnie 5 złoty robi duuuuuuuuuuużą różnice gdyż jestem tak zwanym centusiem(a do pełnoletności mi daleko ;P) i dla mnie każde nieuzasadnione wydanie dodatkowej kasy jest dużą stratą.Nie kupuje CDA dla dla pełniaków jakie daje.Kupuje je ze względu na treść jaką zawiera.Dla mnie podniesienie o 5 zł CDA byłoby koszmarem.Dlatego podwyżce ceny CDA mówię stanowczo NIE.

Jeśli cena CDA wzrośnie o 5 zł ni z gruszki ni z pietruszki to możliwe że (niestety) kupowałbym CDA co 2 miesiącę

[...]

Dla mnie też 5 zł robi dużą różnice. Gdyby cena CDA poszła by w góre o te nieszczęsne 5 zł, to bym CDA kupował, ale tak jak ty - czyli rzadziej... Nie mógł bym tak po prostu sie z CDA rozstać, tylko przez to że cena poszła w góre. Nie umiałbym tak poprostu przestać kupować - uzależnienie od CDA jest zbyt silne :D Krótko mówiąc - kupowałbym, lecz rzadziej...

[...]

W redakcji nikt Was nie przymusza do kupowania CDA a Wy probujecie tylko narzucać swoje warunki.A pomyślcie od ilu warunkow redakcja jest uzależniona i JEŚLI np by wzrosły dramatycznie ceny papieru albo innych usług komplementarnych to i tak cena by wzrosła ale tylko przez ten papier a nie dla poprawy pełnych wersji i co byście wtedy powiedzieli jak rozpieszczone bachory A niech ich szlag! Cenę podnieśli a gnioty znow dają??

Tak by ktoś kto bardzo CDA uwielbia, jest fanem itp. napewno by tak nie powiedział. Ci co by tak powiedzieli, to pokazałoby się, że CDA nie miało dla nich wartości i podchodzili do niego obojętnie... Ja należe do tych co by tak nie powiedzieli :]

Ok, CDA może podrożeć, ale w zamian chciałbym jakieś gadżety typu plakat, podkładka pod mysz czy inna pierdółka. Na PC już praktycznie nie gram (sporadycznie w Guitar Hero, od gier mam iPoda Touch :)), więc nie chcę lepszych gier.

To bardzo fajny i ciekawy pomysł. CDA by kosztowało 20 zł... ale tylko np. 2 razy w roku. I byłyby dodawane wtedy takie właśnie podkładki, gadżety związane z CDA itp. Jestem za takim rozwiązaniem :D

PS. Podkładka po mysz z logiem CDA to lekka przesada - najtańsza podkładka kosztuje ok. 20zł wiec CDA musiało by kosztować z 40zł (żeby się jeszcze zwróciło redakcji...)

Jak w grudniowym CDA 2007 była podkładka to nie kosztowało 40 zł. A podkładka ta jest nie byle jaka. Co 2 misiące inna kartka i takie tam...

Ja jestem gotowy płacić za CD-A nawet 25 zł ; ) . SiDi Ekszyn byłby wtedy najdroższym pismem na polskim rynku :D

Ale pełniaki były by zaje***te : )

I kolejny osobnik mówiący o 'lepszych pełniakach' :wacko: To, że by kosztowało 25 zł nie znaczy, że były by lepsze pełniaki. Dla ciebie może i byłby by lepsze, ale dla innych nie... Jakie to głupie stwierdzenie jest - '25zł = najdroższe pismo w polsce i lepsze pełniaki' :/

Dla mnie świetny pomysł. Dziwię się, że nikt wcześniej na niego nie wpadł :laugh: Raz czy dwa razy w roku chyba każdy mógłby dac jakieś 5 zł więcej. Pod warunkiem, że CDA byłoby grubsze i ewentualnie jakieś bajerki byłyby dodawane. Myślę, że to mogłoby się udać :happy:

Tyle, że nie każdy może sobie pozwolić na takie 5 zł więcej co miesiąc. Popatrz także na nich, a nie tylko na siebie... :/

Jakby miły być lepsze pełniaki to bym był za. Ale jakby było kilkadziesziat stron więcej z samumi reklamami to mówie NIE!!!!!!! A propos pełniaków. Jakby były gierki typu GTA VI albo FEAR2 to mogłoby kosztować nawet 30 zł ;)

Tyle, że pewnie nie chętnie by licencje na te gry twórcy chcieli sprzedać.

[...]

Natomiast jesli mowa tu o kwotach wiekszych o 1 czy 2 złocisze, to jakiś nowy dział by się przydał, np. więcej felietonów, felietonów czytelników, czy większe AR :P

O taki 1 czy 2 zeta cena może się podnieść beż żadnych zmian w czasopiśmie, czy na coverku. Ceny papieru, kryzys itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie chcę większej objętości, ani nie chcę lepszych pełniaków. Za te pięć złotych, jak już to zostało wcześniej wspomniane, oczekiwałbym jakiegoś dodatku w formie plakatu, tipsomaniaka, książeczki z tekstami członków redakcji lub czegoś podobnego. Rzecz jasna nie co miesiąc, bo to byłoby niewykonalne dla CDActionowców (tych co go tworzą), a i pomysły skończyły by się szybko. Określenie "raz na jakiś czas" jest chyba odpowiednie.

Masz trochę racji, gdyż Smugg w jednym z ostatnich AR napisał, że z plakatami nie migą tak pociągnąć, bo Euro, za które kupują papier jest droższe.

Takie droższe CD-A raz na jakiś czas może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli CDA by zdrożało bewnie bym kupował dalej ale pod warunkami, że byłyby lepsze pełniaki, więcej stron pisma jednak nie zapchanych reklamami, więcej konkursów, stare działy które zostały wyrzucone z braku miejsca np. Retro Action, Fajne nowe działy. Wtedy by było na pewno cuuudownie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakaty taaa? CDA nie daje takich plakatów co np. Play (dajacy plakaty wielkosci magazynu), tylko o wiele wieksze. Takie plakaty kosztują minimum po piątaka, więc podniesc cene do 20zł to redakcja by zysku nie miala ;], ja proponuję jednak robić raz na rok jakis drozszy numer, grubszy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...