Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Smug kiedyś na forum juz pisał iż CDA bedzie utrzymywać stała cenę (15 zł) ILE SIĘ DA... A więc ciekawe jak długo się da ?

PS. Nie których ludzie nie rozumiem - 15 zł a 20 zł to nie jest aż tak wielka różnica, a nie którzy przesadzają z tym iż juz by ich nie było stać. Popatrzcie na inne kraje europejskie gdzie czasopisma takie jak CDA kosztują po 30 - 40 zł :laugh:

Mam nadzieje, że długo będzie się dało. I napewno w przeciągu najbliższego czasu CDA nie podrożeje o 5 zł.

Może i dla Ciebie duża różnica to nie jest, ale dla mnie jest dość znacząca. Jestem fanem CDA i bardzo lubie to czasopismo, ale gdyby cena podrożała (I tak nie podrożeje... :P) kupowałbym rzadziej...

Może i za granicą po tylu chodzą pisma, ale popatrz na to, że tam więcej zarabiają. Porównywanie zarobków np. niemców do zarobków polaków jest troche głupie :D

@Yilmaz - już kilka razy było to pisane, pojęcie "lepsze pełniaki" dla każdego znaczy co innego. Dla niektórych nowsze(a inni na to "Łee my to już mamy") a dla innych niedosepne("Łee a co to za gnioty")

James,masz stu procentową rację,jedni już mają inni nie,a w ogóle to kwestia gustu.Natomiast dobrze jest że CDA daje przeważnie 3-4 pełniaki,gorzej by było gdyby dawali np;tylko jeden

I by każdy był bardziej zadowolony co miesiąc byłby dodawany jeden pełniak ale z innego gatunku. Np najpierw RPG, potem FPS, później RTS, ścigałka... itd. To byłby może i dobry pomysł.

Może nie powinienem się wypowiadać, bo zarzucicie mi stronniczość, ale naprawdę chcecie powiedzieć, że podwyżka ceny miesięcznika o 5 PLN (równoważnik dwu puszek piwa w osiedlowym sklepie) stanowi dla Was zaporę nie do przebycia?

Czytając niektóre posty, mam wrażenie że ci co są na "nie" żyją na granicy ubóstwa i ledwo wiążą koniec z końcem. Opamiętajcie się! Jeśli ktoś zarabia powiedzmy 2 tys zł i wydaje na CDA miesięcznie 15zł, to czy dołożenie jescze 5 to aż tak wiele?

Może i ty tyle dostajesz/zarabiasz ale ja i wiele innych czytelników nie. Niektórzy nie dostają 2000zł tylko np... 20zeta, czyli tą cene CDA o której tu piszemy.

A moim zdaniem sprzedaż spadnie na ryj .

A więc ,albo podniesiecie cenę i zwiniecie się szybko[...]

No no, Droga redakcjo, nie pochwaliliście się swoim czytelnikom, że zatrudniliście tak "wykwalifikowanego" analityka rynku? Niezły, skoro od ręki na ogólnodostępnym forum podaje takie dane :)*

Dobra, fakt, macie rację. Gdyby podrożało do 20PLN nadal bym CDA kupował, ale już tak jak aktualnie tylko z przyzwyczajenia. Ale jak dla mnie powinno być w zamian za to DUŻO większa ilość stron (tylko z drugiej strony nie wiem konkretnie z czym :)). Wtedy można by dać to na lepsze pełniaki, w które i tak nie gram, a które z całą pewnością przyniosłyby troszkę więcej radości tym co grają.

A możemy znać jakiekolwiek aktualne zdanie redakcji na ten temat?

Pozdrawiam

Więcej stron musiało by być napewno.

PS:Nawet teraz jak oglądadałem filmy z Wizyty w redakji CDA,to Mac Abra mówił, że zazwyczaj jest za dużo materiałów, niż powinno być, więc muszą wybierać najlepsze i najciekawsze :D

W chwili gdy piszę te słowa w ankiecie na opcję "tak, sądzę, że rozwinęłoby to czasopismo" (czy jakoś tak) głosowało 110 osób. I tak w zasadzie myślę sobie: czy ktoś sobie żarty stroi?

Pomyślałem nad tym chwilkę i doszedłem do takich oto ciekawych wniosków: wątpliwym jest, czy podwyżka wpłynęła by na szeroko pojęty "rozwój" czasopisma? Dlaczego? Ano dlatego, że ceny papieru poszły o 40% w górę; również ceny za licencje do gier nie są takie, jak były przed kryzysem. Winny tutaj jest kurs Euro (na szczęście lub nieszczęście złotówka znów zaczyna się umacniać). Tak więc skoro ceny za papier i licencje do gier poszły tak drastycznie do góry (a należy pamiętać, że mówię tutaj TYLKO i wyłącznie o papierze i cenach za licencje - wszak są jeszcze inne koszta, które ponosi redakcja, a które to koszta również niewątpliwie musiały wzrosnąć), a cena czasopisma nadal pozostała na poziomie niespełna piętnastu złotych, to znaczy, że po prostu mniejsze są wpływy do kasy "redakcji":). I jeżeli cena została by podniesiona o 5 złotych, to najprawdopodobniej wszystko zostałoby po staremu - to znaczy sytuacja finansowa mogłaby wyglądać jak jeszcze na początku 2008 roku, to jest ceny za papier, licencje i inne koszta byłyby niższe (i to dużo) niż są obecnie. Ewentualnie byłoby ciut lepiej niż podczas hossy jeszcze rok temu:).

PS. To jest czyste przypuszczenie autora tekstu. Nie chcę tu filozofować i mówić "jak jest", bo ja wiem najlepiej", ale gdyby się nad tym zastanowić to na pewno mam sporo racji w powyższym tekście. Czyż nie? Czysta logika.

PS2. Ten tekst kieruję głównie do tych 110 osób będących na "tak" za podwyżką oraz tych 18, którzy uważają, że "nie mają zdania".

To co mówisz napewno jest prawdą. Wszystko przez kryzys podrożało, ale mimo tego CDA trzyma się dobrze i nie popadło w bankructwo czy cuś (Wypluć to słowo! Nigdy nie popadnie i mam taka nadzieje)

Większe zarobki = Bardziej zadowoleni pracownicy = Większa motywacja do poświęceń ze strony redaktorów = Lepsze teksty + Lepsze pełniaki + Ferrari dla Smugglera :)

To, że cena poszłaby w góre, to nie oznacza, że będa wieksze zarobki. Jakby poszła, to pewnie przez kryzys, a wiadomo że CDA musi się jakoś utrzymać... choćby przez większa cene.

I znoowu ,,Lepsze pełniaki" - lepsze nie znaczy dla wszystkich. Np. ktoś woli nowe FPS'y a jeszcze ktoś inny woli starsze RPG'i, a kto inny wyścigówki. Tak jak pisałem wcześniej - można dawać jednego ciekawego pełniaka, ale co miesiąc z innego gatunku... :D

Jestem jak najbardziej na TAK

Myślę iż cena podniesiona o 5 złotych nikomu by nie zaszkodziła. Nawet by pomogła ;) Dorzucić parę stron więcej, zamiast 4 pełniaków ( 3 słabe + 1 dobry ) zrobić tylko 2, ale za to na bardzo wysokim poziomie.

Dorzucić strony owszem, można. Ale znowu wracam do pełniaków. Słowo 'Dobry pełniak' dla każdego oznacza co innego :/

(jak dla mnie moglby by sie nawet powtarzac - duzo osob nie ma starych numerow) ?

Nie chce mówić, czy by redakcja wyszła na tym jakoś źle bo sie na tym nie znam, ale sam myśle że nigdy tak nie bedzie... A co na temat powtarzania się pełniaków sądzi redakcja?? Można usłyszeć od Was jakieś zdanie na ten temat??? Ciekawi mnie to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy CDA kosztuje 15zł kupuję każdy numer, kiedyś gdy było droższe kupowałem tylko gdy było coś ciekawego w piśmie lub na płycie, wcześniej płytach. Jako, że w większości gram w rtsy i rpgi to ominąłbym CoJa (Mimo, że nie jestem zaprawiony w fpsach grało się bardzo przyjemnie) i Ceville (Pierwsza przygodówka od czasów Syberii, w którą grałem bez solucji nie nudząc się), ponieważ za 20zł nie kupiłbym tych numerów, w piśmie były ciekawe tematy owszem, ale nie takie "muszę to przeczytać!", może dlatego, że w większości ze strony CDA dowiaduję się wielu rzeczy, które później można zobaczyć w czasopiśmie, tak jakbym czytał tę samą książkę po raz kolejny.

Obawiam się, że przez podwyżkę znów kupowałbym CDA okazyjnie i przez to nie doświadczyłbym wielu przyjemnych niespodzianek. W skrócie: Zostawcie tą samą cenę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepisty pomysł. Od razu 50 zł, a co... dodatkową kasę można przeznaczyć na dodrukowanie jakiś 50ciu stron z reklamami... nie dość, że dzięki większej cenie CDA się wzbogaci to jeszcze jakieś 30 - 200 tysi za jedna reklamę... wiecie jakie byśmy giery mieli... od razu w wersji kolekcjonerskiej z mapą i amuletem\noktowizorem\pukawką\whatever...

A tak na serio... IMO to idiotyczny pomysł... to wydawnictwo walczy o klienta a nie odwrotnie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jeśli wydawnictwo miałoby by zbankrutować a to byłaby ostatnia deska ratunku to jak najbardziej.

Z innych stron ,kiepski pomysł ,bo więcej niż teraz raczej o grach nie napiszą(chyba ,że będzie wychodzić więcej gier na miesiąć)a licencji lepszych niż teraz pewnie też nie zdobędą(CD-A za 20 zł z GTA 4 ,Diablo 3 i Moorhun 2 powrót kurczaka :) ,bo jeszcze lepszych gier wydawcy niechętnie umieszczają w czasopismach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko ode mnie:

Kiedyś podwyżki i tak możemy się spodziewać na przykład z tak prozaicznego powodu jak wyższa cena papieru. Póki co sądzę, że im dłużej da się utrzymać niższą cenę tym dla pisma lepiej. Oczywiście chodzi o to, że to mimo wszystko zapewnia więcej czytelników (ja na przykład miałabym kłopot z zakupem CDA gdyby zdrożało... I tak kupuję je sporadycznie, gdy jest jakaś wyjątkowa gra zaliczana przeze mnie do grupy "must have", jakiś wyjątkowo ciekawy temat numeru czy promocja - patrz Fallout 3+King's Bounty). Mój brat przestał kupować CDA około 2003/04 roku, bo zwyczajnie nie było go stać, a ja miałam inne wydatki w tamtym czasie.

Ogólnie co do podwyżki teraz jestem na nie. Podwyżka wtedy, gdy nie będzie innego wyjścia, by pismo było opłacalne - jak najbardziej. Redaktorzy muszą przecież za coś żyć. Nie mogą do interesu dopłacać, bo to by już sensu nie miało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z EGM`em nie zgodzę, punkt patrzenia na to raczej nie jest taki, ze to raptem 5 zł miesięcznie. Wiadomo, niekrore rzeczy drożej miesiecznie wychodzą, np. abonamenty rożnego rodzaju. Należy IMO popatrzeć na to przez pryzmat <mam> Ktoś kto MA może się dziwić tego co NIE MA:

Co???? Nie stać cię na tego Maibacha?!

Nie wszyscy piją piwo i nie wszystkich czasem na co kolwiek stać! Czasem niektorzy ludzie muszą latami na coś zbierać. A rodzice, jak to rodzice, z całym szacunkiem jak moj ojciec czasem przeglądnie co czytam, tzn. CDA. To wieńczy to słowami: Co tu jest do czytania?! Ja bym za to grosza nie dał! Druga rzecz, że się nie zna :smile: Ale z rodzicami czasem ciężko idzie, jak czegoś nie rozumieją a muszą dopłacać :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilizm nie zna granic... kozaki z was bo wyciagacie od rodzicow na pismo i 5 zł nie robi wam różnicy... Ja pracuje i 5 zł wg mnie to nie jest duży pieniądz ale zależy w co inwestować bo np w gazete mysle ze nie warto lepiej wziac dziewczyne na... lody.

Plusy podwyżki:

? nadzieja na lepsze pełniaki (a że każdy ma inny gust.... dla (mnie) jednego BALDUR'S GATE jest perłą - dla innego śmieciem, starociem - w tym miesiący PLAY za 9 zeta roz***ał CDA z pełniakami jak dla mnie, ale znajdzie się horda niewiernych, którzy będą mieli inne zdanie na ten temat i tak będzie zawsze).

? więcej tekstów i recenzji (po cholere i tak jest od... zawalenia. Dodatkowe tematy można na dvd dorzucić zamiast do pisma i będzie taniej i prościej!).

? mniej reklam (a po co ja mam płacic na pismo to już lepiej wiecej reklam a tańsza gazetka!).

Wiem że moja opinia nic nie zmienia, ale jestem na NIE! Jeśli pismo zdrożeje to wolę wtedy raz na dwa czy trzy miesiące kupić gierę, którą wcześniej katować będę w wersji demo - będę wiedział czy warto wydać flo. Na pewno będzie to lepsza inwestycja niż 20 za gazete gdzie czytam tylko kilka artykułów (nie wszystkie gry mnie interesują), a pełniaki są crapowate...

BTW

Pozdro dla kozaków co od rodziców biorą na pismo i dla tych co piątak nie robi różnicy bo nie lubią nosić monet.... Rozbawiliście mnie do łez swoimi tekstami... Żal mi was. ;]

Peace!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje i 5 zł wg mnie to nie jest duży pieniądz ale zależy w co inwestować bo np w gazete mysle ze nie warto lepiej wziac dziewczyne na... lody.

Albo na piwo... albo na fajki... wszystko jedno ;)

(...) dla (mnie) jednego BALDUR'S GATE jest perłą (...)

wyjatkowo sie z Tobą zgodze - rowniez ubóstwiam tą serie :P

Dodatkowe tematy można na dvd dorzucić zamiast do pisma i będzie taniej i prościej!).

Niekoniecznie - jezeli artykul jest ciekawy to zechcesz go przeczytac. Najlepiej go wydrukowac, ale to przeciez kosztuje.. z drugiej strony mozna go przeczytac na kompie - co zbyt wygodne nie jest jezeli artykul jest dlugi.

mniej reklam (a po co ja mam płacic na pismo to już lepiej wiecej reklam a tańsza gazetka!).

Wiecej reklam - mniej tresci

BTW

Pozdro dla kozaków co od rodziców biorą na pismo i dla tych co piątak nie robi różnicy bo nie lubią nosić monet.... Rozbawiliście mnie do łez swoimi tekstami... Żal mi was. ;]

Peace!

Tak sie dziwnie sklada ze tez pracuje :P I naprawde 5zl nie robilo by mi takiej duzej roznicy gdybym kupowal cda co miecha - no moze nie kupowalbym tych ciasteczek raz w miesiacu. Moze gdyby moja praca nie polegala na siedzeniu przy kompie to bym sie zgodzil co do artow na dvd - ale zrobilem sie leniwy wole je przecztac na papierze ;)

PS nam Ciebie tez ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że cena nie powinna wzrosnąć ponieważ nie każdego będzie stać na niego niektórzy mają gry tylko z CD ACTION bo nie stać ich na kupno oryginalnej gry w sklepie i podwyżka ceny spowodowała by że część z nich przestała by kupować pismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wpadłem na taki (może beznadziejny) pomysł, aby cena CD-A zdrożała. Teraz kosztuje 14.99/15.99 zł, a gdyby tak dać równe 20 zł? To jest jakieś 5zł od każdego czytelnika. Nie wiem ile dokładnie osób czyta CD-Action (przepraszam), ale załóżmy, że jest to 300 tysięcy czytelników. CD-A kosztuję 14.99 x 300 000 = 4 497 000 zł. No to teraz 20 zł x 300 000 =

6 000 000 zł czyli o 1 503 000 zł więcej. Cena gwałtownie nie wzrośnie, a będziemy cieszyć się lepszymi grami itd.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wydanie 5 zł więcej miesięcznie dużej różnicy nie zrobi, a CD-A będzie o wiele lepsze. :)

Dlatego postanowiłem założyć ankietę w której moglibyście wypowiedzieć się na ten temat. Proszę, aby w temacie nie pisać postów typu: "Nie, bo nie"

Pozdro, Shoy.

Ja jestem w stanie bez problemu płacić za CDA 20 zł, ponieważ ono w pełni na to zasługuje. Teraz akurat mam prenumeratę i każdego miesiąca mój siedmioletni syn wypatruje listonosza z CDA z niecierpliwością a gdy go zobaczy to skacze do góry z radości. Jeżeli moje dziecko jest dzięki temu szczęśliwe to ja również jestem szczęśliwy tymbardziej, że jest tam sporo ciekawostek dla mnie do poczytania. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko ode mnie:

Kiedyś podwyżki i tak możemy się spodziewać na przykład z tak prozaicznego powodu jak wyższa cena papieru. Póki co sądzę, że im dłużej da się utrzymać niższą cenę tym dla pisma lepiej. Oczywiście chodzi o to, że to mimo wszystko zapewnia więcej czytelników (ja na przykład miałabym kłopot z zakupem CDA gdyby zdrożało... I tak kupuję je sporadycznie, gdy jest jakaś wyjątkowa gra zaliczana przeze mnie do grupy "must have", jakiś wyjątkowo ciekawy temat numeru czy promocja - patrz Fallout 3+King's Bounty). Mój brat przestał kupować CDA około 2003/04 roku, bo zwyczajnie nie było go stać, a ja miałam inne wydatki w tamtym czasie.

Ogólnie co do podwyżki teraz jestem na nie. Podwyżka wtedy, gdy nie będzie innego wyjścia, by pismo było opłacalne - jak najbardziej. Redaktorzy muszą przecież za coś żyć. Nie mogą do interesu dopłacać, bo to by już sensu nie miało.

Też myślę, że im dłużej, mimo kryzysu będzie taka sama cena, tym lepiej. No, ale gdy już nie będzie ratunku i będzie trzeba o kilka zł zwiększyć cene, no to trudno. Ale mam nadzieje, że to nigdy się nie stanie...

Znowu mówie - redaktorzy mają pensje i to czy CDA bedzie kosztować 15 czy 20 zł nie spowoduje, że będa zarabiać więcej... :)

Plusy podwyżki:

? nadzieja na lepsze pełniaki (a że każdy ma inny gust.... dla (mnie) jednego BALDUR'S GATE jest perłą - dla innego śmieciem, starociem - w tym miesiący PLAY za 9 zeta roz***ał CDA z pełniakami jak dla mnie, ale znajdzie się horda niewiernych, którzy będą mieli inne zdanie na ten temat i tak będzie zawsze).

? więcej tekstów i recenzji (po cholere i tak jest od... zawalenia. Dodatkowe tematy można na dvd dorzucić zamiast do pisma i będzie taniej i prościej!).

? mniej reklam (a po co ja mam płacic na pismo to już lepiej wiecej reklam a tańsza gazetka!).

[...] a pełniaki są crapowate...

Peace!

Piszę, już po raz XXX, że dobrym pomysłem na 'lepszego pełniaka' byłoby to, że co miesiąc byłby dodawany jeden pełniak, ale z innego gatunku. Np. najpierw RTS, potem FPS, itd.... Myślę, że takie rozwiązanie byłoby ciekawe i dobre...

Ciekawy pomysł z tym, by wrzucić jakieś teksty na coverka. Ja jestem za, ale nie wiem jak inni... Taki pomysł jest według mnie świetny :P

Mniej reklam=mniej kasy na pełniaki itd. Nie wiem czemu wam tak te reklamy przeszkadzają. Kto wam każe je czytać?

Może i dla ciebie są pełniaki crapowate, ale dla innych może nie... Każdy ma inne gusta co do gier :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak! i dlatego pisałem że nigdy wszystkim sie nie dogodzi! Dla mnie w tym miesiacu rewelacji nie bylo (akurat play wydał dobrego pełniaka to musiałem obie gazety kupić). I tak instaluje każdego prawie pełniaka i pocinam chociaż chwile.... Może zamiast ilość postawić na jakość? Np. zamiast 4 pełniaków dać dwa ale kozackie? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi którzy już zaprenumerowali CDA? Będą musieli dopłacać? Zresztą zawsze się zastanawiam, jak to jest z tymi droższymi wydaniami za 20zł (np z tipsomaniakiem), przecież przy zapłacie za prenumeratę sie płaciło za 12 numerów po 14.99, czyli jak potem wyrównać to 5zl? Będę wdzięczny, jeśli ktoś mnie oświeci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłeś BUG cdactiona! i głośno o tym wspomniałeś... :( teraz zrobią łatkę która będzie pobierała dodatkowe 5 zł za tipsomaniaki od klientów z prenumeraty! Aj Ty Ty nie dobry.... Może łatka poprawi że 2 razy o tym samym nie będzie w jednym piśmie (ostatni numer miał na 2 stronach opisaną tak samo słowo w słowo grę... chyba że tylko ja miałem taki numer z numerem ;) ). Hmmm ciekawe co jeszcze dobrego patch CDA wniesie ;] jakieś pomysły??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi którzy już zaprenumerowali CDA? Będą musieli dopłacać? Zresztą zawsze się zastanawiam, jak to jest z tymi droższymi wydaniami za 20zł (np z tipsomaniakiem), przecież przy zapłacie za prenumeratę sie płaciło za 12 numerów po 14.99, czyli jak potem wyrównać to 5zl? Będę wdzięczny, jeśli ktoś mnie oświeci :)

W FAQ pisało. Jak masz prenumeratę i zakupiłeś ją gdy cena wynosiła np 15 zł a potem podrożała do 20 zł to nic nie dopłacasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysł bardzo, ale to bardzo nietrafiony.. :down:

ja mam komputer jeszcze ze średniowiecza i ogólnie nie zwracam uwagi na pełniaki i dema w CDA i dla mnie nie ma różnicy czy będzie jakaś kaszanka czy Gothic 3 bo i tak nie uruchomi ich na swoi komputerze.

A 5 złociszy (szczególnie w okresie wakacyjnym) to jednak trochę jest...

aha. a Co z czytelnikami którzy nie korzystają z forum a nawet nie mają internetu??

jeżeli ktoś internetu nie ma z powodów finansowych to to 5 zł naprawdę dużo dla niego znaczy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym coś takiego jak zapłacenie co jakiś czas wyższej kwoty (20 - 25 zł), ale w tym droższym numerze, pełniak z prawdziwego zdarzenia, mianowicie jakieś TDU, lub coś takiego. I by się opłaciło, i więcej zarobiło na następny numer, bo pewny jestem, że jakby ludzie zobaczyli TDU za 25 zł, to by na pewno się rzucili :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 złotych to tak nie dużo dla niektórych? W dupach się z dobrobytu niektórym chyba poprzewracało! Przy obecnej cenie 15 złotych za CDA podwyżka o złotych 5 to bardzo duża różnica! 12 wydań i już się uzbiera 60 złotych! Co dalej to tak nie dużo? A chleb w sklepie to tanieje co nie? Rachunki za prąd, gaz, benzynę itd też ciągle w dół idą to co tam te 5 złotych! Ludzie jak nie pracujecie, nie utrzymujecie siebie ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy to sobie darujcie chrzanienie że 5 złotych więcej za pismo to dla was nie różnica. Rodziców się spytajcie czy podzielają waszą opinię że to tylko 5 złotych. Zresztą w internecie można znaleźć też recenzje i to za darmo, w gry można najpierw zagrać w demo a później do sklepu pójść tak więc i bez recenzji można się obejść. A i te twierdzenie ze nagle by diametralnie wzrosła jakość pełniaków to też trochę na wyrost moim zdaniem. IMO większość zysków przynoszą tak znienawidzone przez niektórych reklamy, podejrzewam że kilka reklam w piśmie przynosi większe zyski niż te wynikające ze sprzedaży pisma. Bez reklam nikt nie uciągnie w dzisiejszych czasach, nawet gdyby CDA kosztowało 100 plnów to bez reklam i tak wyszli by na tym pewnie jak Zabłocki na mydle.

Podsumowując, jeśli wydawca zechce podnieść cenę o 5 złotych to ja powiem do widzenia. Wtedy kupię tylko te numery które z mojej perspektywy będą dla mnie opłacalne a wiec te numery które skuszą mnie pełniakiem (co ostatnio w oóle się nie zdarza). Zresztą wątpię aby ktoś o zdrowych zmysłach podnosił cenę czasopisma w dobie kryzysu gdy większość ludzi oszczędności szuka w szeroko pojętej kulturze i rozrywce. Tak więc rzadziej chodzimy do kina, mniej pism/płyt/książek kupujemy, mniej wydajemy na przyjemności a bardziej skupiamy się na życiu a więc rachunki, jedzenie, benzyna, telefony itp Podwyżka ceny byłaby ewidentnym strzeleniem sobie w stopę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchar dobrze gada. Teraz w czasie kryzysu nie wszystkich stać żeby dokładać 5 zł co miesiąc. Ci, którzy mają pracę to im to może wielkiej różnicy 5 zł więcej nie zrobi. Ale np ja mam 17 lat i nie zawsze mi jest na rękę wydać więcej. Ale nawiasem mówiąc jakbym musiał na CDA wdać więcej to i tak bym nie żałował:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...