Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Batman: Arkham (seria)

Polecane posty

Dziś ukończyłem pełną wersję na Xbox 360. Gra jest po prostu fenomenalna. Genialna next-genowa grafika, animacje jak z filmu, mimika tak samo. Głosy są po prostu bajeczne, Joker mówi perfekcyjnie, po prostu cudo. Mógłbym go oglądać i słuchać dniami i nocami. Fabuła jest genialna, cut-scenki jak z filmu, szczególnie początek i koniec. Grałem na Easy, ale czasem gra dawała w kość. A te walki. Mmmm cudowne, nie da się tego opisać, do tego upgrady kombinezona, gadźetów (są świetne) albo cisoów. Fajne są "zagadki", nad którymi jeszcze posiedzę z kilkanaście godzin. Grę oceniam na 9+. Polecam bo kandydat do gry roku murowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ... grałem w demo i jeżeli całość utrzymuje taki sam poziom ... mam własną grę roku ! To co mnie urzekło to wprost cudowna gra jokera , osoba która podkłada pod nią głos idealnie do tej roli pasuję, fajnym elementem są również różne wstawki naszego psychopatycznego klauna np. w pewnym momencie dobiega z głośników głos zielonowłosego który mówi < Uwaga drodzy słuchacze po obiekcie grasuje człowiek w przebraniu nietoperza... wiem WARIAT !> - nie ręczę że to dokładny cytat ale styl wypowiedzi został raczej zachowany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać do premiery na PC, która będzie 18 września. Czyli już za tydzień:biggrin: .

Gra według mnie jest boska już dawno nie było tak bardzo dobrej produkcji o bohaterze z komiksu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ... grałem w demo i jeżeli całość utrzymuje taki sam poziom ... mam własną grę roku ! To co mnie urzekło to wprost cudowna gra jokera , osoba która podkłada pod nią głos idealnie do tej roli pasuję, fajnym elementem są również różne wstawki naszego psychopatycznego klauna np. w pewnym momencie dobiega z głośników głos zielonowłosego który mówi < Uwaga drodzy słuchacze po obiekcie grasuje człowiek w przebraniu nietoperza... wiem WARIAT !> - nie ręczę że to dokładny cytat ale styl wypowiedzi został raczej zachowany :D

Ja co prawda w demo nie grałem, ale grę kupie na 100%. Recka z CD-A, kilka postów i obejrzanych gameplay'i powoduję, że nie mam co do niej wątpliwości. A co do głosu Jokera. Jak ma nie pasować jak podkłada mu głos ten sam koleś co pierwowzorowi.. czyli sam Mark "Luke Skywalker" Hamill :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj demo... Do tej pory przeszedłem je 4 razy i przejdę jeszcze kilka :smile: . Gra jest świetna. Poczynając od bardzo ładnej grafiki, poprzez niezły dźwięk, na znakomitej grywalności skończywszy. W tej grze po prostu bardzo przyjemnie tłucze się po mordach wielkich kafarów. Batman ma do tego kilka fajnych umiejętności. Do momentu zagrania w demo zupełnie się tą grą nie interesowałem, ale teraz chyba kupię pełną wersję.

Do tego pozytywnie się zaskoczyłem, bo Batman chodzi mi płynnie na moim lapku na mniej więcej średnich ustawieniach grafiki. A wygląda lepiej, niż wiele gier, które mi się bardzo cięły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w dwóch Empikach i Saturnie, kierowany informacją z portalu Cenegi - 18 września miała być premiera arkham asylum. Standardowo, gry na półkach ani widu ani słychu. Zapewne ktoś opublikuje jakies info, że premiera przesunięta z przyczyn niezależnych etc i ubolewają i przepraszają, a za miesiąc ta sama osoba będzie się oburzała że w Polsce jest duże piractwo. A ja jestem ciekaw, czy zamiast tego nie mogła zadać swoje pytania, ile razy jego firma spóźniła się z premierą gry, i jak zwykle bylismy na ogonie całej Europy (z przypadków które pamiętam z autopsji, czyli gier które mnie osobiscie interesowały - UT3, Guild Wars Nightfall) , ale za to przed Kazachstanem, ile razy wyciągnęli po 100 ponad zeta za produkt do tego stopnia zabugowany że niegrywalny (tak samo z autopsji - GTA IV, Demigod w wersji polskiej) - aż w końcu konsument którego literalnie szlag trafił pokazał im figę i ściągnął grę z netu. Pracuję w biznesie w którym czas jest kluczowy i precyzja ma kolosalne znaczenie - jeden dzien obsuwki i traci się bardzo duże pieniądze, dlatego WIEM że jak się nie ma bur^#u w firmie to można wszystko zgrać na czas, na nieporządnych kontrahentów są wysokie kary pieniężne, które będą płacić dopóki się nie nauczą wyrabiać na czas. Zresztą, z tego co widzę po zachodzie, tam wydawcy nie spóżniają się z premierami tak jak u nas. Nastepnym razem jak usłyszę o piractwie , odsyłam do tego posta. Ja grę kupię, głównie z szacunku dla twórców którzy z tego co słyszę odwalili kawał dobrej roboty, na pewno nie z szacunku dla Cenegi. Howgh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne rzeczy opowiadasz, jeżeli chcesz kupić Batmana Arkham Asylum to odsyłam Ciebie do tego sklepu.

http://www.3kropki.pl/p/9/7/batman_arkham_asylum.php

i

http://www.ultima.pl/Batman_Arkham_Asylum_PL/i7475/

Nie wiem, dlaczego nie ma w Empiku i Saturnie, ale skoro jest w tych to musi być, bo przecież nikt by nie robił jaj w tak poważnych i renomowanych sklepach internetowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne rzeczy opowiadasz, jeżeli chcesz kupić Batmana Arkham Asylum to odsyłam Ciebie do tego sklepu.

http://www.3kropki.pl/p/9/7/batman_arkham_asylum.php

i

http://www.ultima.pl/Batman_Arkham_Asylum_PL/i7475/

Nie wiem, dlaczego nie ma w Empiku i Saturnie, ale skoro jest w tych to musi być, bo przecież nikt by nie robił jaj w tak poważnych i renomowanych sklepach internetowych.

Fajowo, ale mnie nie interesują sklepy internetowe, które mają te ofertę od miesiąca i po prostu realizują przedsprzedaż, a wysyłka zajmują się w momencie w którym fizycznie ją otrzymają, czyli nie wcześniej niż w dniu premiery - ja chciałbym korzystając z informacji z portalu Cenegi wejść do sklepu i kupić grę - i rozumiem że Empik mógł dać ciała i ustalić sobie premierę na 25 września, a nie 18 jak trąbią wszystkie newsy - dlatego właśnie udałem się do saturna który był w tej samej galerii handlowej gdzie również nikt nic nie widział, nie wie, nie znalazł. I mogę się jeszcze jutro przejechać do media marktu, ale mam głupie podejrzenie że sytuacja tam się powtórzy.

Wiem że dziwne rzeczy opowiadam, ale w takim dziwnym kraju zyjemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem wczoraj demo i byłem bardzo mile zaskoczmy, wręcz bardzo zadowolony.

Produkcja studia Rocksteady Studios jest genialna świetna optymalizacja tak jak mówił Qn`ik "Całkiem przyzwoicie" - ja dodam, że bardzo dobrze na moim sprzęcie gra chodzi płynnie bez żadnych zgrzytów detale oczywiście ustawione na wysokie.

Dziś zamówiłem pełno wersje gry w sklepie 3kropki.pl. Polecam wszystkim fanom Batmana nie zawiedziecie się. Co do oceny w CD-Action 9+ to za mało gra powinna dostać?10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszedłem demo, smakuje pysznie. Na razie wstrzymam się z zakupem, ale jak skończę Devil May Cry 4 i Gears of War 2 to od razu popędze to sklepu i zakupię.

Ciekawostka - aktor, który oddał swój głos Jokerowi w grze, to ten sam aktor który pożyczył tej postaci struny głosowe w oryginalnej kreskówce "Batman: The Animated Series" z lat 90.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w dwóch Empikach i Saturnie, kierowany informacją z portalu Cenegi - 18 września miała być premiera arkham asylum. Standardowo, gry na półkach ani widu ani słychu.

W Krakowie, jak i w paru innych miastach było podobnie (czego można się było spodziewać - Residenta 5 też nie było na półkach, jedynie Shift zdążył na swoją własną premierę). Mam nadzieję, że dzisiaj już gra będzie dostępna i droga do sklepu nie będzie drogą straconą :P.

Martwi mnie inna rzecz - na pewnym forum przeczytałem, że niestety nie jest możliwe ściągnięcie patcha 1.1 z Live'a, który pozwala włączyć Physix (akurat tym się nie przejmuję bo moja karta tegoż nie obsługuje, poza tym patcha można ściągnąć z innego źródła). Oczywiście problem wynika z faktu, iż gra jest w wersji PL. Największa obawa jest taka, że prawdopodobnie podobnie będzie z darmowymi DLC.

Panie i Panowie!

Brawa dla Cenegi.

Edit 1:

W Krakowie, w dwóch Empikach i Saturnie dalej nie ma Batmana :/

Edit 2:

Na stronie empik.com widnieje 25.09.2009 jako data premiery. Nic tylko się załamać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Cenega (bo to w końcu wydawca i jest za grę odpowiedzialny) dała naprawdę ciała z dystrybucją Batmana w wersji na PC. Właściwie odkąd pojawiło się demo wiadomo było, że ta gra będzie hitem i jest to jeden z nielicznych przykładów, kiedy "hype" przed premierą ma uzasadnienie. Myślę, że wiele osób się z tym zgodzi.

Nie jestem niewiadomo jak zapalonym graczem i gier dużo nie kupuję, niemniej Batmana postanowiłem kupić. Jako konsument mam prawo oczekiwać, że jeśli data premiery jest tego i tego dnia i nie ma informacji o jej przesunięciu, to gra w sklepach będzie. A tu bryndza.

Na innym forum przeczytałem opinię "oburzonego" człowieka, że czemu pretensje, skoro grę można zamówić w <tu nazwa kilku sklepów internetowych> i że ci, którzy zamówili, w większości już mają. Zgoda. Ale dlaczego mam być zmuszony do korzystania ze sklepów internetowych, płacenia za przesyłkę, stania na poczcie w kolejce itd.

Rynek gier nie jest rynkiem niszowym. Rozumiem rynek muzyczny - jest niewielki dystrybutor, to i płyta w sklepie pojawi się ten tydzień - dwa po premierze. Ale w przypadku dużych dystrybutorów, jeśli premiera płyty jest w poniedziałek, to w dużych sieciach płyta potrafi być już w piątek. Chciałbym bardzo, by Cenega podała jakiś sensowny powód takiej sytuacji, bo wiem, że to nie wina sklepów.

A co do samej gry... Cieszę się, że nie zrobiono z Batmana gry dla dzieciaków w stylu filmowego Forever lub Batman & Robin (chyba wszyscy pamietamy rewelacyjne filmy Burtona, nie?). Z drugiej strony cieszę się, że twórcy nie poszli w stronę absolutnego realizmu filmów Nolana. Jeśli można mówić o złotym środku w kwestii przedstawienia świata/bohaterów, to jest to właśnie ten nowy Batman.

A już Mark Hamill w roli Jokera - rewelacja. I choćby dlatego warto zagrać. Do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, premiera była 18-tego, mamy 22-iego, po pracy idę do empika, saturna i media marktu: akurat mam po drodze. Jezeli w żadnym sklepie nie znjade batmana, to pinkolę, zamawiam z zagranicy. Poczekam dłużej ale nie dam zarobić firmie, która ma nas na tyle w d$%ie że nawet nie opublikował na własnej stronie notatki "Sorry". I co więcej, z tego co czytam , będę miał mozliwość doinstalwoać sobie patch obłsugujacy Physx, co w wersji polskiej jest niedostępne - dziękujemy naszemu wydawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam około 17% gry i jestem w bibliotece w rezydencji Arkham i mam znaleźć jakieś dokumenty dotyczące Dr.Young. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie się one znajdują? A po za tym gra tych pieniędzy i rzeczywiście czasem brakuje większej ilości przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz tryb detektywistyczny w biurze. Powinno Ci znaleźć obszar i potem szukasz w obrębie tego obszaru dokumentu.

Moja opinia co do gry:

Gierka jest rewelacyjna, świetna grafika, animacja postaci, mimika twarzy, szczególnie u Jokera (wyszedł fenomenalnie), fajne gadżety, misje i cała reszta. Przeszedłem gierkę na Easy jak na razie i zrobiłem wszystkie zagadki na wyspie i muszę powiedzieć, że bardzo fajnie mi się grało. :smile: Teraz zostały chellenge i przejście gry na Hardzie i będzie calak. :smile: Naprawdę jak ktoś szuka gry akcji to jest to must have dla niego. Naprawdę polecam, bo naprawdę warto wydanej kasy. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności pecetowego Batmana w "normalnych" sklepach... Ku mojemu zaskoczeniu grę znalazłem w Carrefourze za 89 zł (oczywiście nie Carrefour Express). Obok w Saturnie i Empiku ani widu, ani słychu.

Doprawdy nie rozumiem polityki dystrybucji.

Takie pytanie z ciekawości...Czy jest możliwość cofnięcia się do już granego etapu gry? Nie wiem czemu, ale mam słabość do leveli ze Scarecrowem i chętnie pograłbym jeszcze raz, a całości od początku nie chce mi się przechodzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka rewelacyjna, ale Cenega dała straszną plamę :down: Ciężko ją dostać w sklepie no i te pudełko wygląda jak za 10gr (rozsypało mi się przy pierwszym otwarciu) no i w środku też bieda tylko instrukcja :dry: Mogli dołączyć poradnik chociażby w PDF na płycie :mad: Na patcha 1.1 dla wersji PL trzeba będzie czekać pewnie z miesiąc :down: Już nigdy nie kupie żadnej gry od nich, mają szczęście, że gra jest rewelacyjna :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś pomóc :

Batman-Arkham-Asylum-problem-z-instalacja-t54048.html

A tak do tematu:

Moim zdaniem za taką cenę ( w moim przypadku 79 zł ) gra ma zajefajną grafe i mechanikę walki.Co do pudełka mogło by być lepsze i przydał by się jakiś poradnik.Ale nie ma się co dziwić gra jest w porównaniu z innymi tania ale dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zakupić własny egzemplarz gry (pojawiła się już w Saturnie - cena 79.90, jeśli ktoś jest zainteresowany to edycja kolekcjonerska też jest, ale niestety nie wiem w jakiej cenie :P). Niestety, zawartość pudełka jest kiepska (jak i jego jakość), ale przecież nie liczy się to co jest w pudełku tylko to co oferuje gra - a to trzeba przeżyć samemu, gdyż wrażenia z rozgrywki są bezcenne :happy:

Nie pozostaje nic innego tylko wrócić do Arkham ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resident już jest. Wracając do Batmana, moje obawy jednak okazały się bezpodstawne. DLC można ściągnąć bez żadnego problemu. Są to jak na razie dwie mapy do trybu challenge. Swoją drogą niezłe wyniki są w rankingach, po rozgrywce na jednej mapie byłem zaledwie 4000 któryś tam :D. Trzeba będzie szlifować skille po ukończeniu trybu fabularnego i odkryciu wszystkich "znajdziek". Jeśli natomiast chodzi o zagadki Riddlera to są ciekawe. Niektóre oczywiste, nad niektórymi trzeba się pogłowić :P (przynajmniej na razie nie mogę znaleźć 2).

I oczywiście największe brawa dla Marka Hamilla za głos Jokera - po prostu mistrzostwo - czasami warto przystanąć i posłuchać gadek Jokera. Ta gra równie dobrze mogłaby się nazywać Joker's Arkham Big Party - bo jakby na to nie patrzeć główne skrzypce w tej grze gra Joker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie przed godzinka ukonczylem Batmana. Pozostaje pewien niedosyt. To ze schemat walk sie powtarza, wcale nie oznacza ze gra jest nudna- wprost przeciwnie- nie nudzilem sie ani munuty. jak dla mnie, oraz wielu innych graczy, glowny pretendent do gry roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...