Skocz do zawartości

Dyskusje o zagadkach


Lord Nargogh

Polecane posty

Wiadomo o tym, bo nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć itp, ale podczas podlicza zagadek filmowych czy militarnych natrafiłem na parę osób co 80% zagadek oddawało. Też nie jest to dobry sposób do końca bo narwani użytkownicy, którzy regulamin przeczytają dopiero jak się ich zmusi :wacko: widzą odpowiedz i napis "oddaje", często zadają bez potwierdzenia zadającego i zagadka leci, a tu oddający nie udzielił poprawniej odpowiedzi.

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często zadają bez potwierdzenia zadającego i zagadka leci, a tu oddający nie udzielił poprawniej odpowiedzi.

W takim przypadku raportujcie. Zagadki przybywają w takim tempie że nawet dziesięć modów mogłoby siedzieć non-stop i wszystkiego by nie wyłapali, a tak nam pomożecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
jak i parę innych ogólnych (masowe oddawanie)

To teraz wiem czemu, w niektórych tematach są zraportowane posty, tych, którzy oddają zagadkę. No chyba, że to inni forumowicze raportują.

Ja mam jeszcze jedną taką sprawą, apropos raportowania nieodpowiednich postów. Np. Jak jest temat "Forumowy Dżin", to co poniektóre życzenia od forumowiczów, jak dla mnie są - niezgodne z regulaminem FA (np. te, które kojarzą się z alkoholem albo gorszymi rzeczami). I tutaj mam pytanie do modków: Czy ja mogę śmiało raportować takie posty, z konkretnym uzasadnieniem? - Tzn. żeby nie było, że sobie raportuje tak o, dla fanu. Nie nie. I to nie jest to, że ja muszę się podlizywać moderacji, też nie. Lecz czy nie ma w regulaminie tematu "Forumowy Dżin", by nie umieszczać rzeczy niezgodnych z regulaminem FA? Poszukam.

Mam:

WITAJCIE, O ŚMIERTELNI. KOLEGIUM DŻINÓW ZDECYDOWAŁO SIĘ ZESŁAĆ DO WAS JESZCZE JEDNĄ ZABAWĘ. JEJ REGUŁY SĄ NASTĘPUJĄCE:

2. Ponad wszystko obowiązuje nas regulamin forum i netykieta.

3. Osoba życząca jest tylko jedna i, jak sama nazwa wskazuje, musi o coś poprosić dżina. Może to być cokolwiek, byle nie naruszało regulaminu forum, netykiety i zasady dobrego smaku.

No to idę raportować...

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zagadkowicze&zabawowicze!! Prześwietni moderatorzy tego zapomnianego przez Boga miejsca!!

Zwracam się do Was (zwłaszca do tych drugich :tongue: ) z pewną prośbą tudzież inicjatywą. Chodzi o utworzenie nowego tematu, w którym zamieszczonoby rankingi zagadkowiczów, te z profilu orzelka18. Sam twórca wyraził na to zgodę. Moją prośbę motywuję tym, iż gdyby się przypięło ten temat w naszym dziale, więcej osób udzielających się w Z&Z sprawdzałoby ranking. Wiem, że tak naprawdę nie jest on nikomu potrzebny, ale fajnie jest sprawdzieć jak wygląda walka na szarady między orzelkiem i MathRavenem27. W pozostałych rankingach też możliwe są jakieś rywalizacje. Ostatnio nawet dodano do listy zgadywaczy kolejnych trzech tematów, a pojawią się kolejne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że się nie przyjmie...

@podbiel95 - Przecież tylko Sedinus się o tym wypowiedział i trzeba już załamywać ręce? Przecież on nie jest sam na FA. Niech reszta się wypowie, a nie wyszedł jeden i swoje powiedział, to że tak musi być. To jest jego opinia i już. Dla mnie to byłoby ciekawe - wtedy gdy się skończy orzelkowi miejsce w profilu na cały ranking. :P A tak poważnie: Hmm... nie wiem. Może dobre to byłoby, gdyby był to temat, wśród tych przypiętych - wtedy nawet można byłoby wpisać dodatkowo wszystkich Ekspertów od zagadek - byłoby wtedy porównanie do nich z resztą i każdy mógłby rywalizować.

P.S - Bo jak widzę, to Sedinus, stracił swoją "ekspercką" rangę w Z&Z...

@down - a to zwracam honor...

----------------------------------------------------

@Rankin - W sumie racja. Byłoby tylko spore zagrożenie, że jakiś haker by zaatakował FA - Jestem na NIE.

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Nie stracił, tylko sam z niej zrezygnował.

Co do pomysłu, to jak niby miało by być to rozwiązane? Osobny topic dla tego? Pomyśl podbiel i uśmiechnij się do niziołki (ale najpierw poczekaj, aż więcej się osób wypowie), czy nie mogłaby czegoś takiego w katalogach zamieścić. Poza tym, widzę tu ogromną wadę tego pomysłu. Któryś moderator musiałby stale aktualizować taką "bazę danych" A sam wiesz, że z&z to strasznie spamogenny temat. Dlatego jestem na nie. Nikt z moderatorów nie będzie miał na to czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rankingi zagadkowiczów,

Krótko mówiąc: nie.

Nie wprowadzając żadnych punktacji, rankin-gów i nagród ponad możliwość zadania następnej postąpiliśmy rozmyślnie, wychodząc z założenia, że takie współzawodnictwo tylko niepotrzebnie zagęściłoby atmosferę i ściągnęło cheaterów, guglerów, tinejów i innych niemilców, co to interesowaliby się przede wszystkim nabiciem jak największej ilości punktów, a sama zabawa schodziłaby na dalszy plan. I dramy byłoby z dziesięć razy więcej niż jest teraz. Dlatego żadnej oficjalnej punktacji nie ma i, póki żyję i pilnuję tu porządku, nie będzie.

@HacKNSlasHMonsteR21 - dobrze robisz, raportując takie posty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie współzawodnictwo tylko niepotrzebnie zagęściłoby atmosferę i ściągnęło cheaterów, guglerów, tinejów i innych niemilców

Takich już teraz nie brakuje :/ Ja mam w związku z tą sprawą pewną propozycję. Mianowicie chciałbym, aby do regulaminu każdych zagadek w których zabawa polega na odgadywaniu obrazków, był dodany punkt o programie tineye. Chodziłoby o to, że każdy zadający byłby zobowiązany do sprawdzenia tego czy danego zdjęcia nie można wyszukać za pomocą owego programu. Wiem, że to dość radykalne posunięcie, ale coraz bardziej denerwują mnie ludzie korzystający z takich oszustw, zazwyczaj jak ja dam zagadkę obrazkową (nie wykrywalną) to nikt nie zna rozwiązania... :/

Co wy na to?

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka propozycje. jest cała grupa stron "zagadek", zwanych Online Riddle. Jednym z najlepszych tego przykładów jest http://www.inwardhellix.net/ , zrobiona przez polaka, ale "międzynarodowa" i bardzo doceniana w środowisko "zagadkowiczów" : ) W tego typu zagadkach trzeba na prawdę się nakombinować, wykazać sprytem, kojarzeniem faktów. Często znajomość angielskiego również jest niezbędna.Aby przejść do następnej zagadki, trzeba w końcówkę adresu url obecnej zagadki wpisać odgadnięte słowo, frazę, zdanie. Proponowałbym utworzenie tematu związanego właśnie z tymi stronami : ) Oczywiście wysoko zabronione byłoby podawanie publicznie rozwiązań samej zagadki. Wiąże się to z tym, że do tej pory, chociaż IH istnieje od ok 5 lat, tylko 12 osobom udało się przejść do końca (czyli 72 poziomy + kilka sekretnych). W internecie również nie da się nigdzie znaleźć gotowych "rozwiązań", co najwyżej wskazówki i hinty, jednak są one czasem tak samo enigmatyczne, jak sama zagadka : ) Co wy na to? ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chcesz założyć temat, w którym podasz przykłady takich stron, tak? Według mnie umieszczenie ich w tym dziale nie jest dobrym pomysłem, bo sam spis tych stron nijak ma się do założen tego działu, w którym forumowicze odgadują zagadki innych forumowiczów.. Taki temat ma sens, ale jeśli założysz go w dziale (a bo ja wiem - np Ogólnie o grach).. Nie mam pojęcia, ile jest stron z grami tego typu, ale założenie tematu w tym dziale jest chyba zgodne z regulaminem.. Pierwszy wpis może być naturalnie Twojego autorstwa (podałbyś w nim strony z takowymi grami), a inni forumowicze w tym temacie mogliby opisywać swoje wrażenia z tych gier i zdobyte osiągnięcia (oczywiście bez podawania gotowych rozwiązań). Ale najlepiej będzie, jak jakiś z moderatorów wypowie się na ten temat :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...