Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

W CSBones'a mogę zagrać z wami więc macie już o jedną osobę więcej, mam mnóstwo czasu a na wakacje na żaden obóz się nie wybieram, to będzie mój debiut, a jak swego czasu obserwowałem zabawę odnajdę się w niej momentalnie :wink:

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę?

Tak. Zrobisz tylko własną kartotekę (no bo to zabawa w detektywów), według tego, co pisze w zasadach zabawy i wrzucasz post z nią z dopiskiem na wstępie, że dołączasz i ok. ;)

Licząc, z tych 11 osób, mamy - razem ze mną: 5 (ja, Treser, JamesVoo, Patoon i kordzik93) + 2 nowe: Ty pikaz i CDAvsPlay = 7, więc w sumie możemy jechać z tym koksem, jak to się mówi... ;) My zaczniemy, a Dżejms jak obiecał, to dołączy... jutro postaram się wymyślić sprawę...

P.S. - I jedna ważna rzecz... @do wszystkich - Chcecie by był nowy temat pod CSBonesa? Po prostu byśmy zaczęli od III Sezonu i już.

--------------------------------

P.S. 2: - @Treser i @do stare gwardy CSBones... (czyli reszt z tej 11-tki) - OK. Poprzednie kartoteki z postaciami można zmienić, by dodać coś nowego i fajnego czy też coś niepotrzebnego odjąć...

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kontynuacje tego:http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=53744&st=0&start=0

Możesz śmiało kontynuować tą właśnie zabawę o Robbim Killzonie, ponieważ według mnie w temacie z pomysłami na nowe zagadki, właśnie identyczna propozycja padła... Po co nową taką samą robić, jak można tą wskrzesić... Ja jestem za tym, bo już podałem swój argument czemu... ;)

P.S. - @Stilborn - Mam zagłostkę z CSBonesem... a mianowicie: Czy warto poprosić Rankina lub Lorda Nargogha o założenie nowego tematu do tej zabawy czy nie? Mam chętnych do gry, lecz nie wiem, co z resztą - czyli Ci, co od początku byli - pewnie odezwą mi się na PW gdzieś za miesiąc i dłużej, więc nie warto przerzucać Ich już gotowych kart do nowego tematu, by nie robić zamieszania... Z drugiej strony - parę zmian wprowadziłem w zasadach i niektóre osoby Mi zdeklarowały, że chcą zmienić coś w swoich postaciach... A i nie wiadomo czy ktoś nowy jeszcze dojdzie... (prócz tej dwójki co już się zgłosiła...).

Tak więc - pytanie (to all): Lepiej zeedytować nazwę obecnego topicu z zabawą czy zrobić nowy z dopiskiem "Sezon III"?

P.S. 2: Nowa sprawa prawdopodobnie pojawi się max. najpóźniej do jutra...

PS. 3: Do zmienionych zasad, dochodzi pkt. 3b - Każda nowa sprawa, którą przekaże Kolambo, nazywamy jakiś fajnym tytułem i oznaczamy ją jako epizod... + UWAGA: Zakończenie jednej sprawy wiąże się z faktem, że w nowej - będzie cząstka powiązana z poprzednią... (a niech będzie, że parę tych epizodów coś łączy i w takim "finałowym" - będzie mocna i "gruba" sprawa z zakończeniem całości ;)). (W końcu ma być humorystycznie, na modłę Sama & Maxa"... :D)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc - pytanie (to all): Lepiej zeedytować nazwę obecnego topicu z zabawą czy zrobić nowy z dopiskiem "Sezon III"?

Myślę żeby lepiej zostawić ten temat tak jak jest, tzn nie tworzyć nowego. Można tylko ewentualnie zmienić nazwę, chociaż nie widzę aż takiej dużej potrzeby :smile:HNSM - sądzę, że Ty jako Kolambo możesz po prostu napisać w temacie, że już wkrótce zaczyna się nowa sprawa, i dajesz czas dla wszystkich graczy, którzy deklarują udział w zabawie, żeby przed jej rozpoczęciem wstawili do tematu swoje karty - zmienione lub nie, ale, żeby wszystkie karty były w jednym miejscu. Jak już każdy wstawi swoją kartę to wtedy rozpisujesz całą sprawę i let's roll with this... :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało kontynuować tą właśnie zabawę o Robbim Killzonie, ponieważ według mnie w temacie z pomysłami na nowe zagadki, właśnie identyczna propozycja padła... Po co nową taką samą robić, jak można tą wskrzesić... Ja jestem za tym, bo już podałem swój argument czemu...

Ykhm. O ewentualnym wskrzeszaniu bądź zakładaniu nowych zabaw decyduje moderacja, która po pozytywnym rozpatrzeniu prośby pyta innych forumowiczy, czy byliby tą zabawą zainteresowani. Robbie Killzone dość szybko 'zdechł' z powodu nikłego zainteresowania (jak zresztą większość zabaw fabularnych) więc nie mowy o reaktywowaniu, dopóki wiele (na rozgrzewkę powiedzmy że kilka) osób nie wyrazi ochoty na udział w zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lordzie Nargogh - Ykhm... Wiem... Czy ja powiedziałem, że to Ten forumowicz ma zakładać tutaj tematy? Nie. Chodziło mi o taką "kontynuację" w stylu, że On da jakieś propozycje zmian do tej zabawy i zwoła x-ilość chętnych osób... Zresztą. Zgadzam się z Tobą, Lordzie... Takie zabawy fabularne straciły zainteresowanie... Tak więc pytanko do Veldrasha - Będziesz dalej chciał, żeby Cię męczyły meandry filozoficzne :P (Oczywiście nic do tego nie mam... :)) czy też przypomnisz Sobie, że stworzyłeś taką zabawę, jak "Galactus Actionus"? W sumie to zabawa padła i stoi, jak niejedna sesja RPG... - tak tylko przypominam z czystej ciekawości... :rolleyes:

@Treser - Dobra. Zrobię krótki wpisik w topicu i poczekamy czy więcej osób się znajdzie.... ;)

Up:Nie ma wciąż posta.

Będzie... Spieszy się komuś do tej zabawy? Nie widzę, żeby tak było...

Lordzie again - A czy ja zmieniam? Napisałem żeby CDAvsPlay postąpił tak, jak Mu doradzili inni forumowicze... Poparłem Twoje słowa, że jak nie ma chętnych na zabawę, to po co ją na nowo robić? MathRaven27 dała nowe i poprawione przez Siebie zasady do "Hałsa MD II Sezon" i jakoś zdeklarowane osoby się tym nie zainteresowały na dłuższą metę, bo pomysłodawczyni jakoś na razie najwidoczniej nie planuje tego teraz wskrzesić... Co do CSBonesa - Tak, jak Treser powiedział - daję wpis w obecnym temacie z II sezonem i lecimy z tym... ;)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy zmieniać reguł funkcjonujących od początku istnienia działu. Będą chętni, będzie zabawa. Nie ma chętnych, nie ma rozmowy.

Co z Olympus Actionusem? Nie ma żadnych chętnych do zabawy? Zrozumiem, jeśli chodzi o brak czasu ale jeśli zabawa się już znudziła, to najlepiej byłoby ją zamknąć by ewentualnie aktywować od nowa za jakiś czas...

Tak samo z rodzącym się w bólach Galactus Actionusem.

O CSBonesie nie wspominając. Co do tego ostatniego widzę, że jest trochę chętnych, tylko pytanie ilu dokładnie i czy lepiej założyć nowy temat, czy reanimować ten już otwarty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O CSBonesie nie wspominając. Co do tego ostatniego widzę, że jest trochę chętnych, tylko pytanie ilu dokładnie i czy lepiej założyć nowy temat, czy reanimować ten już otwarty?

Ja bym zrobił ostatnią jeszcze sprawę w otwartym i zobaczył czy reanimacja się udała, jak tak to można by niedługo zrobić CSBones sezon 3, a jak nie to cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy robić Cruzone czy zostawić w spokoju....

ps:Zostawić,ale dać nowe zasady.Jeśli się nie da:Robimy nowy Temat.

Żeby nie psuć pozostałym uczestnikom zabawy, w grach typu Robbie Killzone wymagana jest zdolność posługiwania się pisemnym językiem polskim na co najmniej przyzwoitym poziomie. Jeśli dalej nie będziesz stawiać spacji po znakach interpunkcyjnych, możesz nie zostać dopuszczony do zabawy z innymi. Co innego pisać jedno słowo w ramach odpowiedzi na prostą zagadkę, a co innego pisać dłuższy post z jakąś fabułą.

pikaz512 - to rób, jeśli masz ochotę. Temat nie został zamknięty, a ostatni post pochodzi sprzed ponad pół roku, więc kolejka przypada na pierwszą osobę, jaka będzie miała ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto pierwszy ten lepszy"?A nie,że HacKNSlasHMonsteR21 jest Kolumbem?

Nie wiem... zamąciliście mi w głowie. Zwłaszcza Ty...

pikaz512 - to rób, jeśli masz ochotę. Temat nie został zamknięty, a ostatni post pochodzi sprzed ponad pół roku, więc kolejka przypada na pierwszą osobę, jaka będzie miała ochotę.

W sumie... prawda. Ale nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto opisywać i prowadzić sprawy będzie w sposób naprawdę humorystyczny i ciekawy i zachęcający do gry... Bo jak zobaczę jakieś dyrdymały, to na mnie nie liczcie...

P.S... Nie ogarniam tego... :P Znowu się pojawia osoba, co chce na przymus wskrzesić zabawę, tylko dlatego, że ja się nie wyrabiam z czymś... Treser coś tam "brzdąknął", że jestem Kolambem, to chcę napisać tam post ze sprawą, lecz najwidoczniej mnie opuściła wena twórcza... Jestem ciekaw, czy u reszty chętnych jest taka wena? Zwłaszcza u Ciebie CDAvsPlay - Patrzyłeś w ogóle na regulamin zabawy? Nie bez kozery wrzuciłem tam punkt 2 dot. poprawnej polszczyzny...

Echh... muszę działać w szybszym tempie...

P.S. - Dla przypomnienia... Zasady zabawy z drobnymi zmianami

@CDAvsPlay -

HacKNSlasHMonsteR21-Lord napisał coś takiego:"to rób, jeśli masz ochotę"

Naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem pisz. Lord Nagogh napisał to do pikaza512, a nie do mnie.

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treser coś tam "brzdąknął", że jestem Kolambem, to chcę napisać tam post ze sprawą, lecz najwidoczniej mnie opuściła wena twórcza...

Może i "brzdąknąłem" ( :P ) ale nie żartuję :wink: Obaj dobrze wiemy, że po ostatniej sprawie to Ty zostałeś Kolambem.. Poza tym, chyba obaj zdajemy sobie sprawę z tego, że pomysłowy Kolambo jest ważnym "elementem" zabawy oraz że to on nakręca pozostałych do zabawy :smile: A po ostatniej sesji (gdzie pisaliśmy we dwójkę w temacie) muszę przyznać, że pomysłowy to Ty jesteś :wink: Takiego Kolamba potrzebujemy :thumbsup: Wierz lub nie, ale wszyscy tego chcą :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że obecnie w CSBonesie, Kolambem jest Sooko i dałem Mu - nieograniczony czas - na przygotowanie kolejnej sprawy, więc zwracam się z prośbą do Wszystkich graczy (a zwłaszcza do Patoona), żeby nie wyskakiwali z prośbami o wybór nowego Kolamba, argumentując to tym, że zabawa leży odłogiem kilka-kilkanaście dni... ponieważ od kiedy ja zostałem wybrany przez Tresera jako Kolambo, minęło z prawie albo trochę ponad pół roku i jakoś nikomu to nie przeszkadzało wtedy, że zabawa leży "odłogiem"... więc teraz jak Sooko jest Szefem, to chyba nikomu nie powinno przeszkadzać, że będzie z tydzień albo więcej przerwy pomiędzy sprawami, tak? ;)

P.S. - Jak ktoś nie może wytrzymać do kolejnej sprawy w CSBonesie, to ma też FM teraz, bo się "aktywowało". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie niewielkie pytanie odnośnie zagadek M&A. Może nie tyle pytanie, co bardziej apel czy prośbę.

Czy byłaby możliwość włączenia do tematyki visual novelek? Niektóre są nieco znane wśród społeczności internetu (jak choćby Ever17 za swój mały mindscrew jeśli chodzi o zawiłości fabuły, czy Planetarian - w zasadzie za całokształt). Oczywiście, trzeba by poddać jeszcze pod dyskusję jakie kategorie dopuszczać do zagadek biorąc pod uwagę aktualny zakaz hentajów - w przypadku VN już nie ma tak łatwo, bo raz, że są gry z wersją all-ages, i dwa - choćby Tsukihime czy Kagetsu Tohya to teoretyczne są eroge, ale ich podstawą bynajmniej nie jest seks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konsultacji dowiedziałem się, że temat jest jednak na tyle niszowy w Polsce, że dodanie zagadek z jego zakresu mogłoby spowolnić i popsuć zabawę. Jestem skłonny dać szansę na kilka próbnych zagadek, o ile kilka innych osób potwierdzi, że coś z tego tematu kojarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba! Pomysł na poszerzenie zakresu zagadek M&A popieram w całości, z powodów kilku. Przede wszystkim - obecnie visual novel jest w zagadkowej szarej strefie, wykluczone z szarad dotyczących gier. Ewentualnie, klasyfikowałoby się pod Hardcore n' Classics, ale jak znam życie, szybko pojawiłyby się protesty ze strony użytkowników niezainteresowanych tym rodzajem gier. A do "mangowych", VN nadaje się idealnie, zwłaszcza że jest z tym półświatkiem bardzo silnie związana. Owszem, sprawa jest niszowa, jednak niewiele bardziej niż samo M&A, przynajmniej w skali tego forum (z całym szacunkiem, osoby kończące swoją znajomość animacji i komiksu dalekowschodniego pomijam, gdyż i tak nie udzielają się w temacie). Sprawą, którą wypadałoby ustalić naprzód, są treści przedstawiane w omawianym typie gier. Moją sugestią byłoby dopuszczenie wszystkiego co ma wersję all-ages, bądź na jego podstawie powstała manga lub anime, odpowiednia dla widzów poniżej 18 roku życia.

To oczywiście tylko moje zdanie, osób rozeznanych i chętnych na zmianę jest więcej, również czekam na ich opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w VNki nie gram, więc pomysł średnio mi się podoba. Jeśli jednak będą się pojawiać raczej popularne produkcje w środowisku(które i tak w większości istnieją/będą istniały w wersji mangowej lub animowanej), to nie jestem przeciw. Tylko mam prośbę, żeby takie zagadki tematu nie zdominowały (a znając niektórych jest to bardzo możliwe :trollface: ), bo wtedy zrobi się jeszcze mniejsze grono zgadujących(które i tak potężne nie jest).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, za wiele osób w zagadkach m&a się nie udziela, a Wy tu próbujecie jeszcze podnieść poprzeczkę :]. Sam temat VN znam dość słabo (bo nigdy mnie tego typu produkcje specjalnie nie interesowały, a jak już za coś się brałem, to ciężko mi było to przełknąć, np. Popotan), więc sam będę sobie odpuszczał tego typu zagadki. Jeśli tak chcecie te zagadki, to w zasadzie czemu nie? Ale tak jak wspomniał jurom, niech się za często to nie pojawia. No i pamiętajcie o umiejętnych podpowiedziach :].

Czyli, podsumowując - średnio mi się to podoba, ale skoro i tak rzadko zaglądam do zagadek m&a... ^^

PS.

Żeby nie było nieporozumień - piszę to z pozycji forumowicza, nie moderatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...