Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Pomysł ciekawy, ale nie wiem czy się przyjmie na forum. Nie każdy pamięta omawiane recki, bądź trochę rzadziej gra w nowości. Ale może się znajdą osoby, które znajdą czas i ochotę, by regularnie zaglądać do tego tematu. I trochę go karmić postami i zagadkami, by nie zdechł biedaczek.

Albo można dodać też wymienione plusy bądź podpisy do screenów. Wtedy może być trochę zabawniej, gdyprzypomnimy sobie śmieszne podpisy :)

Ale muszą być fragmenty megacharakterystyczne.

I proponuję, by dodawać owe fragmenty z nowszych numerów i produkcji. Nie każdy czyta CDA od paru lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja.

Chyba dział ma już optymalną liczbę zagadek, do których można dopiąć swoje własne pomysły. Wtedy unikniemy zagadek, w których będą udzielali się tylko garstka użytkowników.

Jednak pomysł dobry i można trochę jeszcze go ulepszyć, by wszyscy byli zadowoleni z formuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, na razie zagadek jest chyba dosyć. Cały czas korcą mnie moje zagadki internetowe, ale skoro nie ma popracia modów i forumowiczów... Zdarza się. Mam na koncie i tak już jedną, czy 2 zagadki i paręnaście regulaminów. Wystarcza :D

Za to zabawy... Wiesz, jakby wymyślić naprawdę coś dobrego, zapewne znalazłoby się trochę ludzi chętnych by zagrać. Mamy niby sesję OA, mamy CSBones, Forumowego Dżina, Mafię... Czego brakuję? Pomyśl nad czymś, czego nie było, zarzuć temat, przygotuj regulamin (sprawdzona metoda by MRaven :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math

Ja tam nigdy nie byłem dobry w wymyślaniu zabaw :)

Wolę być kimś, który poprze dobry pomysł, który ma szansę zaistnieć.

Poczekam na dalsze propozycje, które może mnie przekonają.

A tak jeszcze na temat zagadek (no, sorry) czy w dziale, w którym zgadujemy tytuły książek, można sięgnąć po poezję?

Czy raczej nei da rady? Bo wtedy trzeba było podać nazwę tomu.

Moim zdaniem poezja jest trochę unikana przez forumowiczów :)

Da się gdzieś umieścić ( w istniejącym temacie) takie wierszowe zagadki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki powinny dawać jakąś satysfakcję. Nie chodzi w nich o to, by nabijać sobie liczbę postów, w sposób niekoniecznie rozsądny. Jest to dobra zabawa do szkoły, autobusu bądź cokolwiek innego. Nie na forum.

Jest masa lepszych zabaw już utworzonych. Nie ma sensu na siłę tworzyć czegoś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się odnosi do zagadek mitologicznych, ale co powiecie na zagadki o legendach polskich, szkockich i nie tylko. Wyglądałoby to tak, że ktoś podaje pewną informację, legendę, a my mamy zgadnąć o czym ona jest. Jeśli wam się nie spodoba to pewnie, dlatego, że w nocy nie myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie zagadki mitologiczne. Nie widzę sensu rozdrabniania ich na różne podkategorie. Jeszcze trochę, to pojawią się prośby o stworzenie działu dla mitologii skandynawskiej, czy np. japońskiej. Tylko po co? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by zadawać takie zagadki, jak w Twoim poście, w zagadkach mitologicznych właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na zagadki, jakby to napisać zabawne? Podam przykład, te zagadki są trochę głupawe i może nielogiczne, ale bardzo łatwe i przyjemne np. Co robi kucharz, gdy jest atakowany? Odp. Wzywa posiłki. Co sądzicie, czy może to się bardziej klasyfikuje pod HUMOR?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, co Lord Nargogh na to odpowie :].

Ogromnie statsiarski temat.

Hehe. I zgadzałbym się tu z nim w pełni.

Poza tym, skoro miałyby być tak absurdalne, jak piszesz, to skąd forumowicze biorący udział w takiej zabawie mieli by wiedzieć, jaka jest odpowiedź? Chyba, że zadający by sam ją sobie wybierał... Ale obawiam się, że wtedy by pisano właściwie cokolwiek. Czyli panowało by statsiarstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wpadł ostatnio do głowy pomysł na zagadki firmowe. Zgadywałoby sie w nich nazwe firmy, a zadajacy dawałby np. logo danej firmy badz jakis rebus, czy rekwizyt z nia sie kojarzacy. Co o tym sadzicie?

@Treser - no to można by wybrać kilka rodzajow firm zajmujacych sie produkcją danych rzeczy np. tak jak powiedziałes spozywczych, czy odzieżowych.Co do gadzetowo - sprzetowych to nie oto mi chodziło.Tam zgaduje sie produkty danych firm, a nie same firmy. Mnie chodzi o takie zagadki, w ktorych np. dam taki obrazek, a wy mi odpowiecie że chodzi o Biedronke.

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale firm zajmujących się produkcją jakich towarów? Spożywczych, odzieżowych, obuwniczych :rolleyes: Są już przecież zagadki sprzętowo - gadżetowe.. Rozumiem, że to nie na takiej zasadzie jak sprzętowe.. Ale czy takich firm nie jest za dużo.. Są przecież takie bardzo mało znane marki, z którymi będą ogromne problemy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Mnie to jest nietrafiony pomysł na zabawę, ponieważ, jakby to powiedzieć... zagadka by się opierała oczywiście na próbie odgadnięcia znaczka/loga tej firmy lub tamtej firmy, lecz byłaby to w dużym mierze reklama tej czy tamtej firmy, z tym, że jeszcze się wykorzystuje logo do celów nie promocyjnych. Jeszcze ktoś by pozwał (jakaś x firma) CDA za wykorzystywanie Swego (tej x firmy) loga/znaczka i byłaby masakra. :P Nie. Dziwny i nietrafiony pomysł, według Mnie :rolleyes:

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń tę myśl. Co rozumiesz przez "ścisłe zagadki"? Jeśli chodzą ci po głowie zadania z fizyki typu "Tytanowy klocek o masie 1 kilograma zsuwa się po drewnianej równi pochyłej, nachylonej do podłoża pod kątem 49 stopni z taką a taką prędkością przy zerowej grawitacji. Oblicz siłę tarcia", to odpada. Temat zaraz zaroi się od ludzi, którzy będą dawać tutaj swoje zadania domowe. Jednak jeśli chodzi o zagadki takie jak "Dlaczego koła szybko jadącego samochodu zdają się kręcić do tyłu", lub, dajmy na to, "Jak to się dzieje, że zebry nie mylą się w rozpoznawaniu innych zebr", to czemu nie. Może być całkiem ciekawie, o ile oczywiście odpowiedzi nie da się wygooglać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still -> wiem, że istnieje taki temat, ale zadawane w nim zagadki są ograniczone do odgadywania nazw różnych przedstawicieli flory i fauny. Chodzi mi raczej o zagadki w rodzaju tych, których przykład podał Sedinus (i.e. nie gimnazjalne zadania, ale zagadki dotyczące np. różnych naukowych twierdzeń czy polegające na odgadywaniu nazw specyficznych zjawisk fizyczno-astronomicznych etc.)... Również sądzę, że taki temat nie będzie się cieszył dużą popularnością, niemniej jednak uważam, iż powinien zostać utworzony.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...