Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Wpadł mi do głowy pomysł na nową zabawę i wydaje mi się wart przemyślenia:

Zabawa polegałaby na tym, że Forumowicze wpisują się do Klubu Detektywów*(karta wymyślonej postaci**). Kiedy już zbierze się ich większa grupa, wtedy jeden z nich, zostaje Prowadzącym. Jego zadaniem jest opowiedzenie ciekawej zagadki kryminalnej, ze wszystkimi możliwymi szczegółami, faktami, dowodami i podejrzanymi. Klubowicze na podstawie przedstawionych przez Prowadzącego informacji, muszą rozwikłać całą sprawę. Nie mogą prowadzić własnych śledztw, a wszytko co mogą zrobić - oprócz logicznego myślenia i kombinowania - to zadawać pytania prowadzącemu. Osoba, która wskaże winnego oraz motyw i wyjaśni wszystkie fakty związane ze sprawą - ma prawo opowiedzenia kolejnej historii.

* Nazwa wymyślona "na szybko"

**Karta:

Imię, Nazwisko:

Wiek:

Narodowość:

Zawód:

Tak wygląda ogólny zarys. Cała zabawa jak widzicie opiera się na logicznym myśleniu.

Co sądzicie?

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajny pomysł Xysiu, ale czy to nie za bardzo podobne do CBones?

Ja mam taki pomysł:

Wymyślamy jakieś królestwo, będzie w nim np. 4 rasy ( nieumarli, demony, elfy i ludzie ), jakieś kopalnie i trochę artefaktów, do każdej rasy mogą wstąpić jakieś 3 - 4 osoby, i królestwa toczą ze sobą wojnę. Król królestwa, może wydawać rozkazy, takie jak np. zbadaj sprawę na południu. Gdy wojownicy z innego królestwa spotkają się np. w jednej jaskini toczą pojedynek, ten co ma lepsze artefakty wygrywa, ale przydałoby się jeszcze wprowadzić klasy wojowników. Prowadzący mógłby wpływać na np. bitwy walki, dodawać morali. I decydować o klasie wojownika, bo z wybieraniem mógłby być tłok.

I co sądzicie nie za bardzo skomplikowane?

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie skomentował pomysłu Pikaza (ani mojego), więc sam coś napiszę:

@pikaz512: Odnoszę wrażenie, że zabawa może się okazać zbyt skomplikowane. Z jednej strony trzeba będzie prowadzić bohaterów, a z drugiej utrzymywać królestwo "przy życiu". Sama zabawa o tworzeniu królestwa już istnieje: KLIK.

A pomysł walki opierający się na tym kto ma lepszy artefakt, nie wydaje się zbyt dobry. Takie jest moje skromne zdanie, nie wiem co sądzą inni.

Co do Twojego pytania:

czy to nie za bardzo podobne do CSBones?
Nie. W CSBones nasze postaci mają wolną rękę. Mogą przesłuchiwać świadków znajdywać dowody itd. W moim zamyśle - mają tylko to co im powie Opowiadający (oraz kilka pytań, które mogą mu zadać). I oczywiście własny intelekt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślamy jakieś królestwo, będzie w nim np. 4 rasy ( nieumarli, demony, elfy i ludzie ),

Ja bym dołożył jeszcze krasnoluda, żywiołaka i orkowie. Wyszłyby takie hirołsy. Nawet nazwę wymyśliłem: "Niemagiczni Herosi". Czemu? Dlatego, że wyglądałoby to tak:

Krótki regulamin "Niemagicznych Herosów"(v. Beta):

1. Regulamin i Netykieta obowiązują. Tak samo jeśli chodzi i poprawny język i pisownie, choć...

2. ...Można lekko nagiąć pisownie, choćby ze względu na wyjątek w rasie - Orkowie - Kto widział orka, który poprawnie mówi?

3. Piecze będą stanowić Moderatorzy, którzy będą jako Smoki - w HOMM-ie III są cztery: złote, czerwone, zielone i czarne. Tu mogą być dwa: Złotciasty i Czarniasty.

4. Pisanie z humorem, z luzackim podejściem na temat ras, gry, obyczajów ras, które będą dostępne w grze

5. Wszystko się będzie działo w dwóch światach: Ziemia i Podziemia - lecz otoczenie byłoby... współczesne. [ewentualna zmiana na to, że zabawa się toczy w współczesnym świecie]

6. Ogólnie chodziłoby o to, że zabawa polegałaby na... robieniu psikusów innym - np. nieumarły szkielet zjada banana i wyrzuca skórkę, na której wywala się demon, demon w odwecie podpiłowuje krzesło szkieletowi, a ten wywala się i rozwala na kawałki...)

7. Każdy gracz tworzy kartę i może grać. Ze względu na 7 ras, liczba graczy z każdej rasy mogłaby wynosić 2, by było po równo i nie za tłoczno. (choć to tylko wstępne przemyślenia)

A oto taka wstępna karta do "Niemagicznych Herosów" (v. Beta):

*Imię:

*Płeć:

*Rasa:

*Patron od Psikusów: (do wyboru -> Chochlik, Gremlin, Małpa, Świnia, Pies, Kot - lecz można to zmienić, bo to tylko beta jest)

*dodatkowo - cechy szczególne i wygląd (może za miast tego będzie tylko "klasa" jako dodatkowa rzecz)

I co o tym sądzicie? Wiem, że zwariowany pomysł na grę lecz można wszystko zmienić. Ewentualnie można by zrezygnować z Podziemia a zabawa toczyłaby się w współczesnym świecie, choć to jakoś mi tak nie pasuje... chociaż... :P To co tu się wypociłem, to mocno zmodyfikowany pomysł pikaza512, lecz nie wiem jak wprowadzić jakąś fabułę, tzn. co mogłyby być członem zabawy - robienie nawzajem psikusów [pierwszy pomysł], zabawa w detektywa [coś jak CSbones, tylko że kto inny w rolach detektywów] lub... nie wiem. Oceńcie i podrzućcie swe przmyślenia/uwagi/krytyki/pomysły. ;)

@EDIT: Ten pomysł na razie odpada . Wymyśliłem coś nowego. Patrzcie: Najnowszy post. --->

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie gry opartej TYLKO na psikusach...

To może też podasz swój pomysł? Z chęcią go usłyszę i zobaczę :)

PS. Smoki nie powinny być zielone?

A co to za różnica? Mogą być nawet różowe... :tongue: Zresztą, chodzi tylko o to, że Moderatorzy mieliby najważniejszy głos w zabawie, by móc rozstrzygać spory czy kontrolować to aby wszystko był okej. Dodatkowo dałem im rasę, jako smoki, ponieważ w HOMM-ie 3 to smoki był jedną z najmocniejszych jednostek w grze.

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny pomysł. Zabawa nazywałaby się "Forumowe Kulinaria" - Zagadki i rebusy na temat jedzenia, potraw, słodkości, ale... w formie rysowanej zagadki! Coś jak zagadki z Kalambur, lecz dotyczące tylko jedzenia.

  1. Najważniejszy głos mieliby moderatorzy.
  2. Obowiązuje regulamin forum i Netykieta. Poprawna polszczyzna mile widziana w postach.
  3. Zabawa polegałaby na odgadywaniu rebusów związanych z kulinariami, jedzeniem - ogólnie - rebusy dotyczyłyby wszystkiego na temat jedzenia.
  4. Rebusy odgadujemy, tak jak w Kalamburach. ;]
  5. Każdy rebus związany z kulinariami/jedzeniem wrzucany będzie w formie miniaturki.
  6. Dodatkowo: Zagadki dźwiękowe związane z jedzeniem/kulinariami (mogą być, lub nie muszą - to dość dziwny i zwariowany pomysł).

Co o tym sądzicie? Dość zwariowany pomysł na zabawę? :P

@Stillborn - No właśnie. A nie chcę by temat przepadł. I jak nie jesteś zainteresowany, to nie - Ja też nie interesuje się sztuką czy malarstwem, więc nie muszę odwiedzać "wiadomo jakiego" tematu.

Zaczynam myśleć nad rebusami i coś wypertraktować u p. Marka. Ciężko Mi idzie, bo mam zupełnie inne rzeczy na głowie, z którymi też muszę się wyrobić, bo jak obietnica, to w końcu obietnica, a Tą co Ja dałem Markowi, NIE MOŻE zostać zerwana. ;)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Znaczy się chcesz, żeby jakąś potrawę przedstawiono za pomocą rebusów? Zresztą, ja odpadam. Jakoś nie jestem tym zainteresowany. A pamiętam, że już kiedyś ktoś zarzucił podobnym tematem i przepadł. Ale kto wie? Może teraz temat chwyci? Tak czy inaczej, ja jestem na nie. Powody są czysto subiektywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomyślałem o zagadkach w stylu Zagadek muzycznych, tyle że odnosiłyby się do gier, tzn jako zagadka byłby zapodawany jakiś dźwięk z jakiejś gry (np odgłosy jakie wydają oddziały w strategiach, słowa wypowiadane przez NPC, muzyka jaka leci w głównym menu gry itp) a należy podać z jakiej gry pochodzi dana warstwa muzyczna.. No i powiedzcie szczerze: zły pomysł :biggrin:

PS. A temat mógłby się nazywać Co to za muza z gry :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście byłbym za zmianą regulaminu zagadek muzycznych i poszerzeniu ich właśnie o muzykę z gier czy inne charakterystyczne odgłosy... bo tak imo by za szybko mogły się wyczerpać i zacząć powtarzać. (no chyba że będzie się dawało muzykę z jakichś niszowych gier ale wtedy to temat będzie stał)

@down- Hmm... nawet nie patrzyłem na ten regulamin, nie widząc nigdy żadnej zagadki tego typu stwierdziłem że to zwyczajnie niedozwolone, w takim razie muszę to kiedyś wykorzystać :)

Edytowano przez Tiloren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomyślałem o zagadkach w stylu Zagadek muzycznych, tyle że odnosiłyby się do gier, tzn jako zagadka byłby zapodawany jakiś dźwięk z jakiejś gry (np odgłosy jakie wydają oddziały w strategiach, słowa wypowiadane przez NPC, muzyka jaka leci w głównym menu gry itp) a należy podać z jakiej gry pochodzi dana warstwa muzyczna.. No i powiedzcie szczerze: zły pomysł :biggrin:

PS. A temat mógłby się nazywać Co to za muza z gry :tongue:

Też jestem za. Byłoby ciekawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczne odgłosy odpadają, bo bardzo rzadko sa charakterystyczne. Producenci gier kupują całe zestawy dźwięków uderzania mieczy, wystrzałów z karabinów itp od tych samych sprzedawców i w związku z tym bardzo często są one identyczne w różnych grach. A jeśli chodzi o soundtracki z gier,to można je umieszczać w dotychczasowym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały pomysł.

Wiele płyt ma charakterystyczne okładki, które zapadają w pamięć.

Co wy na to, aby zgadywać płyty po okładkach?

Oczywiście oryginalne odpadają, bo zawierają loga lub tytuły :)

W związku z tym można tworzyć własne reprodukcje np. w paincie.

Co wy na to?

Mnóstwo funu by było !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie będę umieszczał w tym temacie ^ ^

Dzięki za uświadomienie !

A i jeszcze jedno. To się tyczy tego pomysłu z odgłosami.

To naprawdę zły pomysł, bo wiele gier ma takie same dźwięki wydawane przez różne postaci bądź maszyny. A i jak można odróżnić szczęk żelaza? Trochę to nietrafione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pewien pomysl, po chwili doszedlem do wniosku, ze sie nie przyjmie, po kolejnej chwili postanowilem go tu opisac. Mianowicie chodzi mi o to, ze ktos pisze fragment recenzji jakiejs gry recenzowanej w CDA, a reszta musi zgadnac jakiej gry to recka, ew. podac w ktorym numerze byla. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tez nie koniecznie trzeba podawac numer. Moglo by to wygladac tak:

User1: Fabularnie jest wiec niezle, lecz niestety gorzej niz w "jedynce". XXX to dosc prosta odpowiesc o zemscie za zemste, w ktorej nie ma zwrotow akcji, a tylko konsekwentne brniecie w coraz wieksze tarapaty(...)

User2: Kane & Lynch 2: Dog Days

Nie trzeba wiedziec, ktory numer itp. chodzi o ty by na podstawie skrawkow recki odgadnac gre :)

Oczywiscie musza o byc informacje dosc "charakterystyczne", wiadomo, nie mozna by bylo cytowac fragmentow mowiacych o np. kiepskim modelu jazdy.

Edytowano przez Foonkone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...