Skocz do zawartości

Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.


Polecane posty

Witam, szukam gry w którą grałem dużo na przeglądarce, dokładnie nie pamiętam o co w niej chodziłem ale chodziło o to że na początku była mapa z postaciami, po wybraniu którejs postaci podbijalo się ten jej teren wyglądało to podobnie do age of war chyba że trzeba było zniszczyć bazę po drugiej stronie tylko że w tej grze chodzilo żeby podbić teren , po podbiciu dostawało się nowego postacie i różne takie których używało się dalej, ktoś po takim opisie może to rozpoznac? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam dwóch gier sprzed wielu lat

Jedna była chyba czymś w rodzaju tycoona w czasach egipskich, budowało się tam różne rzeczy. Jedyne co z niej pamiętam, to że można było dostać "klątwę" z trupią czaszką. Tyle. Może to mało, ale więcej szczegółow pozapominałem, a bardzo chętnie bym do tego wrócił. Gra raczej z lat 2000 albo 90. Widok był raczej izometryczny

Druga to gra przeglądarkowa z której kojarzę już więcej. Samochody jeździły dookoła po owalnym torze typu NASCAR albo żużel, ale widok był tylko na część tego toru. Gracz korzystał z kul wyburzeniowych i miał tak nimi ruszać, żeby rozwalić wszystkich kierowców. Jeden z tych kierowców nazywał się Black Widow. Więcej nie pamiętam.

Może ktoś zna?

Edytowano przez P0RTABLE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemano, szukam jednej gry którą kiedyś miałam ściągniętą na kompa (choć słyszałam też, że była dostępna jako przeglądarkowa). Grałam w nią ok 2009 roku, więc mogła być wydana wtedy lub trochę wcześniej. Postaram się ją opisać jak najzwięźlej :
• gra 2D
• tło w stylu ściany zamku, platformy po których chodzili przeciwnicy (trochę to wyglądało jak jak w Icy Tower), na dole ekranu łuk z którego musieliśmy ich zestrzelić
• prosta mechanika, łukiem poruszało się tylko w prawo/lewo za pomocą myszki/strzałek/wasd (nie pamiętam dokładnie)
• łuk srebrny, z magiczną świecącą kulą w środku
• poziomy o różnej estetyce, jeden był np. zimowy, i po tych platformach chodziły (chyba) yeti
• ładna grafika
Szukam tej gry na wszystkie sposoby już prawie 10 lat więc ktokolwiek kto ją znajdzie będzie mieć specjalne miejsce w moim sercu. Z góry dzięki za każdą pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P0RTABLE Najbardziej oczywiste to się nasuwa chyba Faraon (https://www.gry-online.pl/gry/pharaoh/zd1093) albo Kleopatra (https://www.gry-online.pl/gry/pharaoh-expansion-cleopatra-queen-of-the-nile/ze1094)

A co do drugiej to przeglądarkowych gier powstało tyle że można szukać i szukać :)

Edytowano przez Despero23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuję gry wojennej jaka była dodana do gazety Cd-Action przed rokiem około 2012, RTS wojenny (US army)

 

Szukałem sam po listach gier dodanych do CDA, ale nie mogłem trafić. Proszę o pomoc ktokolwiek widział ktokolwiek wie. 

 

Gra wojenna, można było kierować armia na misji, czołgi, transportery, modyfikacje otoczenia. Pamiętam, że na pewno były tam jednostki amerykańskie, jakiś klimat wojny ze wschodem, nocne misje również.

Gra dość prosta, tj. kierujesz pojazdy armii, puszczasz do przydzielonej pozycji, ataku lub modyfikacji terenu (typu zapadlina żeby ciężej wrogom było przejechać do twojej pozycji).

 

Jedyne co podobne znalazłem to "Act of War", ale nie pamiętam żeby tam byli żołnierze (a nie same pojazdy wojskowe).

 

Docenie każdą pomoc za powrót do tego skrawka nostalgii jaki dało mi przed laty CDA. 

Edytowano przez Kris22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Od dawna szukam gry na kompa którą wprost uwielbiałem. Niestety nie pamiętam tytułu. Akcja umieszczona w przestrzeni kosmicznej. Chyba tylko singleplayer. Dwie drużyny niebieskich statków i czerwonych (wróg). Można było wybierać którym się chce sterować. Pamiętam misje w której trzeba było bronić takich większych które leciały u dołu ekranu. Po odpaleniu gierki pojawiało się menu w którego tle te niebieskie i czerwone statki ze sobą walczyły. Grałem w nią w Irlandii w przedziale od 2008 do 2011. Stara gierka ale grafika była imponująca a przynajmniej nie pikselowata. Za znalezienie będę bardzo wdzięczny. Przewiduje również nagrodę dla kogoś kto ją znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 22:31, hollywoodrose napisał:

Siemano, szukam jednej gry którą kiedyś miałam ściągniętą na kompa (choć słyszałam też, że była dostępna jako przeglądarkowa). Grałam w nią ok 2009 roku, więc mogła być wydana wtedy lub trochę wcześniej. Postaram się ją opisać jak najzwięźlej :
• gra 2D
• tło w stylu ściany zamku, platformy po których chodzili przeciwnicy (trochę to wyglądało jak jak w Icy Tower), na dole ekranu łuk z którego musieliśmy ich zestrzelić
• prosta mechanika, łukiem poruszało się tylko w prawo/lewo za pomocą myszki/strzałek/wasd (nie pamiętam dokładnie)
• łuk srebrny, z magiczną świecącą kulą w środku
• poziomy o różnej estetyce, jeden był np. zimowy, i po tych platformach chodziły (chyba) yeti
• ładna grafika
Szukam tej gry na wszystkie sposoby już prawie 10 lat więc ktokolwiek kto ją znajdzie będzie mieć specjalne miejsce w moim sercu. Z góry dzięki za każdą pomoc

Wspomne ze plansza sie przesuwala po trochu do gory caly czas wiec czas na pokonanie przeciwnikow byl ograniczony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, sprzedam lewą nerkę za informacje o pewnej grze z okresu 2009-2011

Gra typu SCHMUP gdzie za pomocą myszki sterowałeś statkiem kosmicznym. Nie była to popularna gra i zagraniczne strony o niej milczą, ale nadzieja umiera ostatnia. Parę cech które pamiętam

  • akcja rozgrywa się w kosmosie
  • pierwszy napotkany wrogi statek budową przypominał muchę
  • miałeś trzy rodzaje wzmocnień statku które wylatywały z konkretnego czegokolwiek (obiekt lub struktura, ale do zapamiętania - nie losowo)
  • po zebraniu wzmocnienia tego samego koloru co obecnie posiadany, do 2 razy mogłeś dodatkowo wzmocnić efekt (np. jesteś Niebieski tier 2 i zbierając Niebieskie wzmocnienie miałeś Niebieski tier 3 - maksymalny)
  • po zebraniu wzmocnienia innego koloru efekt starego zostawał zastąpiony efektem nowego ale tier 1 (np. Niebieski tier 3 zbiera zielone i masz Zielony tier 1)
  • miałeś trzy życia (albo na mapę albo na całą grę, nie pamiętam) po stracie każdego z nich poziom statku ustawiał się na tier 1 ostatniego koloru jaki miałeś na sobie
  • po stracie wszystkich żyć miałeś permadeath i musiałeś wszystko zaczynać od poziomu 1 (albo spadałeś o 3 poziomy niżej nie jestem pewny)

Rodzaje wzmocnień:

  • Niebieski - tier 1 strzelasz klasycznie jednym pociskiem prosto, tier 2 to dwa pociski prosto a tier 3 to 4 pociski niekoniecznie prosto ale z małym rozstrzałem
  • Zielony - tier 1 to 3 słabsze pociski, jeden prosto dwa pod kątem 30 stopni, później gorzej pamiętam, ale zamysł był taki, że duża liczba rozproszonych pocisków na obszarze przed tobą
  • Czerwony - podobnie jak zielone, też słabsze pociski, ale 4 i w każdą stronę (lewo, prawo, góra, dół)

Bossowie:

  • poziom 3 lub 4 miał na końcu statek kosmiczny przypominający chińskiego smoka (czyli dłuugiego) albo gąsienicę, strzelał w twoją stronę każdym z "modułów" a ryj zionął jakimiś rakietami chyba. Można było go rozwalić strzelając mu za każdym razem w ostatni moduł na dupie, Wił się ogólnie po ekranie i jak był na wykończeniu był praktycznie niegroźny
  • poziom 5 lub 6 to taki gruby, brzydki, twardy i różowy (czerwony?) statek

Lokacje to różne wariacje i kombinacje kosmosu, planet, galaktyk, mgławic itp, z epizodycznymi poziomami na Ziemi (albo jakiejś innej planecie ziemniakopodobnej)

Gra ma wartość sentymentalną, może okazać się jakimś crapem z Biedronki za 15 zł ale jeśli ktokolwiek tutaj pamięta takie gówienko, albo wie kto albo gdzie mogę szukać pomocy, piszcie śmiało - lewe nerki nie chodzą piechotą

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, zapomniałem tytułu pewnej gry jeśli ktoś ją zna to proszę o napisanie prawdziwego tytułu.

Chodziło w niej o to że jesteś jakąś białą postacią świat jest chyba 2,5D na spawnie śa takie żodkiewki, zabijasz jakieś potwory, 
sadzisz różne roślinki 

z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, ogólnie przypomniała mi się gra komputerowa w którą często grałam z kuzynami w dzieciństwie, była to gra na 2osoby w której były dwie postacie(chłopcy) jeden z nich miał pluszowego misia i pewnego dnia niespodziewanie jakaś kaczka lub może łabądź zabrał mu tego pluszowego misia, następnie gracze musieli walczyć z owocami by zdobyć tego misia. To wszystko co pamiętam, fajnie byłoby sobie znowu zagrać i powspominać stare dobre czasy i w ogóle, więc bardzo proszę o pomoc w znalezieniu tej gry, byłabym bardzo wdzięczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy szukam gry co grałem jako dzieciak
gra rpg (taki wiedzmin, albo gothic

pamiętam ze **ikona gry** - miecz postawiony poziomo
**początek gry** - historia zaczyna sie tak ze budzisz sie kolesiem koło lasu i chyba jeżora przy ognisku i duch (kobieta) przebudza mnie i coś tam mówi
**grafika** wydaje mi sie ze podobna do gothica
ruszasz sie myszką znaczy zaznaczasz cel i tam idzie jak w lolu
jest jak w GTA z 3 osoby nie z góry

jak ktoś znajdzie to prosze pisać REMAG#9123

początek nazwy chyba THE coś tam ale nie jestem pewny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam szukam gry w którą grałem za dzieciaka pamietam tylko ze była w gazetce. Były dwie postacie do wyboru jakiś typo z mieczem i baba z chyba „toporem”? O ile mnie pamięć nie myli były tam jakieś „zombie” psy albo jakieś schorowane. Z góry mówię to nie residentevil. Z góry dzięki za pomoc ta gra nie daje mi spokoju od jakiegoś roku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dosyć starej gry strategicznej dodawanej do tego czasopisma.

W grze były cztery frakcje (nieumarli, elfy, krasnoludów oraz taka mroźna) początek gry polegał na zamrożeniu swojego głównego bohatera i przyzwaniu budowniczych do rozwoju miasta, po czasie bohater się rozmarzał i mógł zbierać ekwipunek zdobyty wcześniej przez jego wojska oraz rozwijać umiejętności kupowane w sklepikach.

Początek kampanii fabularnej polegał na prowadzeniu króla elfów przez mroczny las oraz walka z potworami tam się znajdującymi (głównie pająki i nieumarli) żeby później trafić do wioski i tam pomóc ich mieszkańcom w walce. 

Gra posiadała sporo elementów podobnych do władcy pierścieni i była chyba dodawana w 2010 roku.

Z góry dzięki za pomoc, jeżeli sobie coś jeszcze przypomnę to edytuje bądź dopiszę szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam szukam gry w którą grałam jakieś 7 lat temu. Pamiętam ze w tytule miała chyba Brutal, była to jakaś gra przeglądarkowa. Najpierwej tworzyło sie avatara, potem mieliśmy 3 walki na arenie z innymi graczami (nie miało sie wpływu na przebieg bitwy dział sie on automatycznie) po kazdym lvlupie dostawało się nową broń, umiejętność lub zwierzę (pies, wilk lub niedźwiedź) proszę o pomoc bo nie daje mi to spokoju 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, ToTuMarta napisał:

Witam ...szukam starej gry,,, nie wiele pamiętam ale chodziłeś ,,laską " kobietą , z karabinem i w trakcie gry  lub potem dostawałeś miecz który był jak by piłą łańcuchową ... broń w ręce karabin i ten miecz ( niby piła )... 3D ??

Heavy Metal: F.A.K.K. 2

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, czy ktoś kojarzy grę na dwóch graczy (można było grać przeciwko sobie, albo przechodzić "fabułę" samemu lub z drugim graczem). Gra 2D, widok z boku na budynek, który składał się ze ścianek, które należało przemalowywać na swój kolor (np. czerwony gracz na czerwono itp). Przeciwnicy (boty lub drugi gracz) również przemalowywał ścianki i wygrywał ten, kto pierwszy przemalował wszystkie. Co ileś plansz w "trybie fabularnym" pojawiał się boss, każdy boss miał jakieś swoje dodatkowe umiejętności. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...