Skocz do zawartości

Polecane posty

@0o0o - od kilku postów wymieniamy takie książki; wybierzesz coś spośród nich dla siebie. Jeśli chodzi o "szybkie i łatwe czytanie" to polecam książki z Fabryki Słów, bo czyta się je wręcz błyskawicznie dzięki dużej czcionce liter i dobrze wyważonego formatu. Ewentualnie coś z wydawnictwa Runa, bo tam też jest podobna sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo i szybko? Co powiesz na Rhezusa Róży Jakobsze? Ma toto dwa tomy, oba są świetne i czyta się je naprawdę przyjemnie. Klik!

Lub też cykl Kłamca Jakuba Ćwieka. Z tym, że akcja dzieje się we współczesności, a bohaterami są głównie postacie mitologiczne. Niemniej jednak, to całkiem niezłe książki. Klik!

No i wspomniany przeze mnie wyżej Pan Lodowego Ogrodu.

Zaś jeśli chcesz porządnego science-fiction, spójrz może na Kolory Sztandarów Tomasza Kołodziejczaka. Klik!

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki, najlepiej fantasy, którą się będzie łatwo i szybko czytało. W grę wchodzi jeszcze SF.
Polecam DragonLance. Wciągają ogromnie dzięki świetnej fabule i postaciom, do tego są napisane przyjaznym językiem. Poza tym - polecam serię T. Pratchetta (fantastyka, nie fantasy), najlepiej od "Straż, Straż" (pierwsza część jednego z wewnętrznych cyklów Świata Dysku. Uwaga: może zawierać ogromne ilości humoru*).

*- i czubki :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na początek przeczytam "Straż, Straż", bo już wcześniej znałem Pratchetta, ale nie wiedziałem, czy zacząć. Przekonałaś mnie tymi "ogromnymi ilościami humoru". ;)

A, i jeszcze coś: w wielu miejscach w internecie czytałem, że lekturę należy zacząć od "Koloru magii", ale chyba zaczęcie od innego cyklu nie ma znaczenia, prawda?

O DragonLance nie słyszałem, może kiedyś zobaczę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki, najlepiej fantasy, którą się będzie łatwo i szybko czytało. W grę wchodzi jeszcze SF.

Może Ani Słowa Prawdy Piekary? Szybko się czyta, opowiadania trzymają dość dobry poziom, momentami jest zabawnie. Wchłonąłem w dwa wieczory, co mi się rzadko zdarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na początek przeczytam "Straż, Straż", bo już wcześniej znałem Pratchetta, ale nie wiedziałem, czy zacząć. Przekonałaś mnie tymi "ogromnymi ilościami humoru". wink_prosty.gif

A, i jeszcze coś: w wielu miejscach w internecie czytałem, że lekturę należy zacząć od "Koloru magii", ale chyba zaczęcie od innego cyklu nie ma znaczenia, prawda?

O DragonLance nie słyszałem, może kiedyś zobaczę. wink_prosty.gif

Jeśli chodzi o Pratchetta: jakieś pojedyncze elementy, które były w poprzednich częściach mogą się pojawić, ale można czytać książki nie po kolei, jeśli dalej czytasz zgodnie z cyklami. Czyli: Możesz zacząć od cyklu o Straży (Straż! Straż!, Zbrojni, Na glinianych nogach, etc.), ale nie powinieneś sięgać np. po Blask Fantastyczny (2. część sagi o Rincewindzie) albo po Kosiarza (kolejna książka o Śmierci).

Natomiast DragonLance jest czymś w rodzaju fabuły stworzonej na podstawie rozgrywki RPG. Czyta się to równie szybko i łatwo, jak "Forgotteny" (i Drizzta ;] ), jednak fabułę ma moim zdaniem znacznie ciekawszą, a fabułę lepszą (a dodatkowo zdarzają się pojedyncze sceny, gdzie można się spłakać ze śmiechu, choć zwykle są po prostu zrównoważeniem dla cięższych wydarzeń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prośba jest dość nietypowa, bowiem poszukuję jakiegoś cyklu fantasy (może być jakaś trylogia), który byłby naprawdę dobry (może być coś klasycznego, również rodzimych pisarzy) i wciągający, a którego poszczególne części nie wyniosłyby mnie łącznie więcej niż 120zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Polecam "Samozwańca" Jacka Komudy. Może nie do końca fantastyka, bo bardziej historia, ale książka z FS.

Opowiada o wyprawie Dymitria Samozwańca do Moskwy. Jeden z moich ulubionych cyklów. Jak na razie wydano 2 tomy, trzeci za kilka dni. Będzie jeszcze czwarty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaskier95: Powiedz, że żartujesz... Przez ostatnie tysiąc postów ludzie polecają coś z tego gatunku... Na przykład Pan Lodowego Ogrodu. Trzy tomy, całkiem dobre fantasy, rodzimy pisarz, w cenie się zmieścisz.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład Pan Lodowego Ogrodu. Trzy tomy, całkiem dobre fantasy, rodzimy pisarz, w cenie się zmieścisz.

Właśnie to rozważałem, poczytam jeszcze coś na ten temat... To trylogia, czy jak na razie wydane są trzy tomy?

Wybaczcie mi tę niewiedzę, ale akurat z tym cyklem nie miałem jeszcze styczności

@down: czytałem na temat w/w książek i wszędzie używano słowa "trylogia".

Edytowano przez jaskier95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na podstawie gry, ponieważ książki ukazały się na długo przed jej powstaniem. Chodzi Ci o Trylogię Doliny Lodowego Wichru:

  1. Kryształowy Relikt
  2. Strumienie Srebra
  3. Klejnot Halflinga
Autorem jest R.A. Salvatore, a trylogia jest częścią większego cyklu zwanego Legendą Drizzta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którąś książkę Clive'a Barkera
Barker tworzy na dość szerokim polu. Zależy czy masz dostęp do jego książek w bibliotece (jakie tytuły?), czy też wolisz/musisz kupić (nie wszystkie są obecnie w powszechnej sprzedaży dostępne). Tu znowu do wyboru:

  • horror (z wątkiem polskim) - Potępieńcza gra
  • horror/fantasy - Wielkie sekretne widowisko i Everville; Kobierzec; Imajica (2 tomy)
  • fantastyka młodzieżowa - Abarat (2 tomy)
Miałem polecić jedną, ;) więc proponuję zacząć od jego debiutu, czyli Potępieńczej gry. Bez jakichś rewelacji, ale przyjemna rozrywka na kilka wieczorów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz dostęp do jego książek w bibliotece (jakie tytuły?), czy też wolisz/musisz kupić (nie wszystkie są obecnie w powszechnej sprzedaży dostępne).

Tak, mam dostęp w bibliotece, bo sam książek nie kupuję (no, baaardzo rzadko: w tym roku jak na razie zakupiłem tylko jedną). Niestety nie potrafiłbym teraz wymienić z pamięci tytułów, jakie figurują w spisie mojej biblioteki, ale z tego co pamiętam, to trochę ich było, z 5 książek może... Zaciekawiłeś mnie tym Wielkim sekretnym widowiskiem - czy według Ciebie jest to książka godna uwagi, czy lepiej ją sobie odpuścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tym Wielkim sekretnym widowiskiem - czy według Ciebie jest to książka godna uwagi, czy lepiej ją sobie odpuścić?
Gdybym uważał, że nie warto, to bym nie wymieniał. ;) Tylko nie wiem czy to najlepszy wybór na początek. No, ale skoro w bibliotece, to możesz parę stron przeczytać i sam zdecydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ochotę na jakieś porządne fantasy, najlepiej coś rodzimego. Ostatnio odświeżyłem przed premierą 4 tomu cykl "Kłamca" Jakuba Ćwieka, i "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza. W międzyczasie przewinęła się trylogia "Nocarz" od M. Kozak, takoż i "Fiolet" od niej. W.w. książki mi podpasowały, więc chciałbym coś podobnego, tak by pomóc, jeszcze parę pozycji niedawno zaliczonych: Apokalipsa wg. Pana Jana, cykl "Świetliści" Davida Eddingsa, trylogia husycka Sapkowskiego, parę powieści Kinga, cykl o Raulu Endymionie Dana Simmonsa. Błagam, podrzućcie coś, bo umieram z nudów, a chciałem spożytkować wakacje na jakąś dobrą lekturę. Planuję zacząć "Bastion" Kinga i "Trzynastu Apostołów" Deana Koontza (kurzą się na półce). Jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...