Skocz do zawartości

Polecane posty

@Novarek: może cykl o Mordimerze Madderdinie? Świetne książki, czyta się lekko i przyjemnie (jak chyba wszystko od Fabryki :P), a główna postać i jego kumple są naprawdę rewelacyjni.

Spróbuj też Achaję Ziemiańskiego, choć mnie osobiście trylogia ta nie porwała. Niemniej, w internecie znajdziesz sporo pochlebnych opinii na jej temat, więc...

Może jeszcze coś z Wilżyńskiej Doliny A. Brzezińskiej, która to autorka jest intensywnie reklamowana przez CDA? :P Kawał porządnego fantasy, którego próbki możesz znaleźć na coverze CDA, o ile czytujesz to pisemko w ogóle.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały cykl o kochanym Inkwizytorze mam już od dawna za sobą :) Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny - te próbki które dają na coverze, mam za sobą, ale nie powiedziałbym żeby mnie do tego ciągnęło. Achaja... cykl? Wydaje mi się że widziałem u brata, spojrzę na parę recenzji i być może się zabiorę, jeszcze jakieś propozycje? Nie musi to być stricte fantasy, mogą być opowiadania ??grozy?? jak np. "Księga jesiennych demonów" Grzędowicza, z elementami fantastyki.

Edit: Przejrzałem wcześniejsze strony, i uzbierałem ładną listę na którą wakacji nie starczy :) a @47 dziękuję za Achaję

Edytowano przez Novarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i chciałbym was prosić o pomoc w doborze książki.

W to lato przeczytałem już: "Silmarillion", "Hobbita", trylogię "Władcy pierścieni" i "Ani słowa prawdy" Jacka Piekary. Szukam książki fantasy podobnej do wyżej wymienionych - czyli różne rasy zamieszkujące świat, przygody, walki i wyraziści bohaterowie.

Spodobała mi się książka Jacka Piekary, więc chciałbym jeszcze coś przeczytać tego autora. Zastanawiałem się nad cyklem inkwizytorskim, w jego skład wchodzi 8 książek, ale czy są one bezpośrednimi kontynuacjami czy może to jakieś osobne opowiadania? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi tego :)

No i jest jeszcze Tolkien - z cyklu o Śródziemiu zostały mi "Dzieci Hurina" i "Niedokończone opowieści", ale czy warto kupować te książki? Trzymają poziom trylogii?

Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje to walcie, trochę kasy mam, więc na kilka książek wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się książka Jacka Piekary, więc chciałbym jeszcze coś przeczytać tego autora. Zastanawiałem się nad cyklem inkwizytorskim, w jego skład wchodzi 8 książek, ale czy są one bezpośrednimi kontynuacjami czy może to jakieś osobne opowiadania? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi tego :)

Wszystkie oprócz Bicza Bożego są zbiorami opowiadań, ale są one ułożone chronologicznie i powinno się je czytać w odpowiedniej kolejności*.

W to lato przeczytałem już: "Silmarillion", "Hobbita", trylogię "Władcy pierścieni" i "Ani słowa prawdy" Jacka Piekary.

To ja zaproponuję cykl Ziemiomorze Ursuli Le Guin. Jest to oldskulowe fantasy, naprawdę dobre. Opowiadana historia jest ciekawa, choć brak tu szokujących zwrotów akcji. To lekka i przyjemna opowieść o tytułowym Ziemiomorzu, świecie wykreowanym przez pisarkę, z perspektyw różnych osób (przynajmniej w trzech tomach, które przeczytałem;)). Brak tu, co prawda, wartkiej akcji, styl autorki jest taki... bardziej miękki, kobiecy. Jeśli podobał Ci się Tolkien, bierz w ciemno.

* - Kolejność:

Płomień i krzyż, t. 1

Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

Ja, inkwizytor. Dotyk zła

Ja, inkwizytor. Bicz Boży

Sługa Boży

Młot na czarownice

Miecz Aniołów

Łowcy Dusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart1992 powiedział:

A ja mam taką prośbę. Poszukuje dobrej książki wojennej w czasach I, II wojny światowej, Wietnam, Korea, Afganistan itp. Tylko musi być pełna realizmu bez jakiejkolwiek fantastyki lub ewentualnie z znikomą ilością. Proszę o pomoc.

Ja ci może polecałbym przeczytać jeszcze świeżą, Wasdin Howard E. - Snajper opowiadająca o tajemniczej elitarnej jednostce o której świat usłyszał całkiem niedawno, podczas zabicia Osamy Bin Ladena. To oni go wytropili i zabili, są tam spisane wszystkie znane akcje etc.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę. Poszukuje dobrej książki wojennej w czasach I, II wojny światowej, Wietnam, Korea, Afganistan itp. Tylko musi być pełna realizmu bez jakiejkolwiek fantastyki lub ewentualnie z znikomą ilością. Proszę o pomoc.

Na zachodzie bez zmian Ericha Marii Remarque'a. Naprawdę dobra książka, świetnie opisuje wojnę, bez jakiegokolwiek upiększania.

A także inne książki tego autora, ale nie wszystkie są o tematyce czysto wojennej. Nieśmiało polecę także Czas życia i czas śmierci, którego akcja dzieje się w czasie wojny, ale nie na froncie, lecz w bombardowanym przez aliantów niemieckim mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę. Poszukuje dobrej książki wojennej w czasach I, II wojny światowej, Wietnam, Korea, Afganistan itp. Tylko musi być pełna realizmu bez jakiejkolwiek fantastyki lub ewentualnie z znikomą ilością. Proszę o pomoc.

Polecam książkę "W delcie czarnej rzeki". Książka opowiada o partyzańckich walkach wyzwoleńczych Wietnamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanat1c

"Ja, nieśmiertelny" pióra Rogera Zelaznego. Czytałem to już ze dwie dekady temu więc wiele Ci na jej temat nie powiem. Może poza tym, iż Zelazny to jeden ze znakomitszych pisarzy s-f i na jego książkach raczej się nie zawiedziesz.

Już bardziej pamiętam "Pan Światła" ale to była indyjska mitologia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio zaczytałem się w antyutopiach, na "odstresowanie" poszukuję zwykłej opowieści przygodowej. Jestem całkowicie otwarty na wszelkie propozycje - z tym że nie chciałbym książek dziejących się współcześnie, lecz w troszkę starszych czasach (XIX, XX w.). Mile widziane europejskie klimaty.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję dobrego, klasycznego fantasy - tzn. magia, miecz, walka, potwory, różne rasy, etc.

Przeczytałem Eragona, Sagę o Wiedźminie i Trylogię Czarnego Maga.

Myślałem o Achaji Ziemińskiego. Czy to dobry wybór ?

EDIT: Chyba, że Gra o Tron albo Pan Lodowego Ogrodu. Dobre to ? Jeśli ktoś z was mi ją poleci, to napiszcie mniej więcej o co w fabule chodzi :D.

PS. Ja wiem, że to wstyd nie zapoznać się z twórczością Tolkiena... Ale proszę, nie podawajcie mi Władcy Pierścieni, Hobbita i tak dalej :D.

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo: Zły wybór, to nie jest typowe fantasy z elfami, orkami i mieczami. Zamiast tego tego polecam trylogię Pamięć, Smutek i Cierń Tada Williamsa. Będziesz zadowolony, bo jest tam wszystko czego oczekujesz od klasycznego fantasy - grupka bohaterów przemierza świat, próbując wykombinować jakby go uratować. Jest magia, miecze też (nawet trzy - tytułowe, bardzo potężne i niebezpieczne narzędzia), potworów całe mnóstwo i różne rasy.

Mała uwaga, kilkadziesiąt pierwszych stron wieje nudą. Ale warto się przez nie przebić, bo im dalej, tym ciekawiej.

EDIT: Gra o Tron oraz Pan Lodowego Ogrodu to również nie są przykłady klasycznego fantasy.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadnym z tytułów podanych przez siebie nie trafiłem :D.

Pierwsza część "Pamięć, Smutek i Cierń" tzn. Smoczy Tron wygląda całkiem fajnie i być może przy najbliższym przypływie gotówki się w tą książkę zaopatrzę. Pewnie spodoba mi się po Wiedźminie :D.

A Achaja czemu jest złym wyborem ? Bo jeśli nie ma tam tyle magii , potworów i innego tatałajstwa, ale generalnie opiera się na jakichś przygodach, walkach bohaterki związanych z - uwaga :D - gatunkiem ludzkim, to w zasadzie też źle nie będzie :D , tymbadziej że tytuł jest z tego co widzę łatwiejszy do znalezienia niż Smoczy Tron.

BTW. Po wpisaniu "Pamięć, Smutek i Cierń" w google otrzymałem kilka linków do recenzji... i pirackie linki do ściągnięcia tej książki. Ja rozumiem, ściągać gry czy tam muzykę... Ale książki ? Dla mnie książka jest częścią kolekcji na półce, a nie kilkoma megabajtami na dysku... Zresztą, co to za czytanie na komputerze ? Siedzisz niewygodnie i gapisz się w monitor... Chyba ,żeby wrzucić to na czytnik ebooków, ale i tak nic nie zastąpi charakterystycznego zapachu i przyjemnego szelestu przy przewracaniu stron nowej książki :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo

Achaja jest dobrym wyborem tylko w sytuacji, jeśli nie przeszkadzają Ci ciągłe erotyczne podteksty przeplatające się z jeszcze częściej występującymi wulgaryzmami. Dwa tomy są dobre, trzeci zaś nie za bardzo. Pytanie także, ile masz lat. Bo młodszym jej zdecydowanie nie polecam. Polecę za to Ziemiomorze Ursuli Le Guin. Jest to klasyczne fantasy. I w dodatku w świetnym wydaniu. Tylko taka mała uwaga, nie znajdziesz tam zbyt dużo walki i akcji, to dość spokojna opowieść napisana miękkim, kobiecym stylem. Ale bardzo dobrym.

@Dawid

Opowieść przygodowa? Może być w niej wątek fantastyczny? Bo jeśli tak, zdecydowanie polecam Karaibską Krucjatę Marcina Mortki. Akcja ma miejsce w XIX w., na Karaibach, jak sama nazwa wskazuje. Bohaterami są kapitan William O'Connor i załoga jego statku - zbiorowisko różnych dziwnych i ekscentrycznych postaci, z których niemal każda jest wyjątkowa. Zostają wplątani w ogromną intrygę, która może wstrząsnąć całym tamtejszym światem. Świetny styl i dużo humoru - to idealny odstresowywacz ;)

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid2207 - polecam Ci "Lotnika" Eoina Colfera. Książka spełnia większość postawionych przez Ciebie warunków oprócz europejskich klimatów. Jest to mniej więcej opowieść z dużą dozą akcji. Cały czas coś się dzieje, a przygody głównego bohatera są naprawdę ciekawe. Spodoba Ci się także jeśli lubisz intrygi i politykę.

@Mazzakollo - Achaja będzie dobrym wyborem, jeśli chcesz dużo akcji, zmieniającą się z dnia na dzień sytuację itd. Nie licz jednak na orki, trolle i inne potwory bo tam nie występują. No, jest co prawda jeden demon, ale to raczej niewiele ma wspólnego z demonami z google grafika :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Achaja czemu jest złym wyborem ?
(nie stawia się spacji przed znakiem zapytania). Właściwie sam sobie odpowiedziałeś - nie pasuje do podanych przez Ciebie kryteriów. Ale to nadal jest niezła powieść przygodowa (tom I), choć z poziomem lecącym w dół przy kolejnych tomach (III to już koszmar). Jeśli nie przeszkadza Ci to, że autor pastwi się nad swoją bohaterką, albo to, że kobiety mówią tam do siebie per "dupo", a poza tym wszystkie mają duże piersi i silne uda, to jest to dobry wybór. Miła odmiana po Eragonie i czarnym magu.

Jeśli ktoś z was mi ją poleci, to napiszcie mniej więcej o co w fabule chodzi
Aż taki z Ciebie leń? Nie chce się do tematów zajrzeć? [GoT i PLO]

@Dawid

Może historyczno-przygodowe powieści o żołnierzu armii brytyjskiej Richardzie Sharpie? W ogóle to jest bestsellerowa za granicą seria ponad dwudziestu tomów, ale u nas wydano tylko trzy:

Razem z Sharpem przyjrzysz się kilku znakomicie przedstawionym historycznym bitwom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak wybiorę Smoczy Tron. W sumie Achaja zapowiadała się ciekawie, opinie z tyłu okładki niby pozytywne, okładka wskazująca na akcję (ja wiem, że się nie ocenia książek po okładce, ale tego nie robię. Po prostu zachęca :D) i bohaterką kobieta, co przynajmniej w przeczytanych przeze mnie książkach za częste nie było. Ale po waszych opiniach na razie się za to nie zabieram. Na razie plan dotyczy znalezienia Smoczego Tronu :D. A potem może coś od Pratchetta.

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Widzę że znalazłem temat w sam raz . Otóż tak : Przeczytałem Wiedźmina , Władcę Pierścieni , Trylogię Czarnego Maga , Eragona ( 3 części ) , Wojny i Kroniki Świata Wynurzonego , itp itd . Poszukuję książki w lekkim języku pisaną ( nic w stylu Gra O Tron ! ) , aby były w niej trudne wybory moralne , żeby nie było podziału na dobro i zło oraz aby byli wyraziści bohaterowie . Zna ktoś coś takiego ????

Edytowano przez pablo666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...