Skocz do zawartości

Polecane posty

Chłopaki, ponowna prośba. Czy ktoś z Was trzymał kiedyś CDA w ręku lub stał obok? Bo chyba jesteście na tym forum z przypadku.

Poszukuję książki, która była kiedyś opisana w CDA w kąciku kulturowym. Przerzuciłem prawie wszystkie egzemplarze z zakresu 2004-2007. Nie mam kilku nr CDA a ręki nie dam sobie uciąć, że to ten okres (ale okolice).

Pomóżcie proszę.

To co pamiętam:

- książka była opisana w CDA z zakresu roczników 2004-2007

- książka była z tego co pamiętam surrealistyczna, traktująca chyba o matematykach? Jakiś śfiat naukowców/matematyków (tak to zapamiętałem z opisu)

- okładka przedstawiała ścianę książek (tak jak w bibliotece) w kolorze.

Nie mogę przypomnieć sobie tytułu. Ktoś z Was może pamięta tę pozycję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VirtuS - nie mogę Ci polecić niczego z własnego doświadczenia, bo takich książek nie czytam. Podpatrzyłem natomiast u swojej mamy, że czyta książki niejakiej Jackie Collins. Wyczytała jej wszystkie powieści w bibliotece, więc pewnie coś w tym musi być :tongue: A jeśli Twoja mama lubi powieści historyczne to polecam "Katedrę w Barcelonie" Ildefonso Falconesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to pytanie o tytuł albo serię jednakże w poszukiwania najbardziej się nadaje ;) Mianowicie próbuję dostać Smoczy tron Tada Williamsa, ale zarówno w Empiku jak i Merlinie tytuł nie jest dostępny albo w ogóle nie pojawia się poszukiwaniach. Mają dalsze części trylogii a mnie zależy na tym co by zacząć od początku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Szadoł

Nakład wyczerpany, więc pozostaje Ci uzbroić się w cierpliwość i czekać na dodruk, albo pilnie obserwować allegro. A może Mejk chciałby odsprzedać/wymienić swój egzemplarz?

Przez pierwsze 100 stron nie ma nic ciekawego
Zapewne to samo napisałbyś o "Imieniu róży" Umberto Eco. Oby BS wiedział lepiej i się takimi rzeczami nie zrażał. Faktem jednak jest, że Williams to pisarz raczej dla fanów Tolkiena niż Martina czy Eriksona. Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mejk

To dużo straciłeś, bo faktycznie początek (czy nawet połowa) pierwszego tomu jest dość nudnawa, ale dalej się rozkręca i jako cała trylogia wypada bardzo dobrze.

@Black Shadow

Jedynie antykwariaty i polowanie na allegro Ci zostaje. Ja swojego egzemplarza nie sprzedam :P.

O tu. Tanio w dodatku.

Edytowano przez Samaelvonhell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki w klimatach hmm Urban Fantasy, o ile tak to można nazwać...Mianowicie chodzi o coś w klimatach Hellboya lub Labirynt Fauna. Dwa światy obok siebie jeden zwyczajny (czasy mniej więcej aktualne) i drugi magiczny, ukryty przed zwykłymi ludźmi. Ucieszyłbym się gdyby była to jakaś saga z duża ilością tomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Nigdziebądź Gaimana - akcja dzieje się w Londynie oraz w Londynie-pod, czyli tym drugim świecie, który chcesz, by występował. Może też Ci się spodobać seria Patroli (4 tomy) Łukjanienki - tym razem Rosja, współczesna i zmagania czarowników Jasnych i Ciemnych (Ciemnymi są również wampiry oraz wilkołaki) o zachowanie równowagi w świecie (mnie osobiście bardzo się spodobało).

To sam czytałem, do tego jeszcze można dorzucić:

Na tropie wampira oraz Na tropie jednorożca Mike'a Resnicka.

I jeszcze powieści Simona R. Greena bym dodał.

Ogólnie urban fantasy nie czytam, więc jedynie tyle mogę polecić :)

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyłbym się gdyby była to jakaś saga z duża ilością tomów.
Bardzo długie cykle tu raczej nie występują, ale jest w czym wybierać (pomijam powieści zahaczające o paranormal romance):

Byłoby więcej, ale zauważyłem, że ktoś mnie ubiegł. ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa światy obok siebie jeden zwyczajny (czasy mniej więcej aktualne) i drugi magiczny, ukryty przed zwykłymi ludźmi
Harry Potter :laugh: A tak na serio, to polecam książki A. Rice. Ma 2 długie cykle: Godziny Czarownic i 10-ksiąg Wampirów. Poleciłabym też Siewcę Wiatru+ Zbieracza Burz, choć to w sumie tylko 3 książki. Co prawda są mało urban (no, może poza Godzinami Czarownic - w całości prawie osadzonych w Nowym Orleanie, tak jak niektóre tomy Wampirów), ale spełniają kryteria długich cykli i istniejących obok siebie dwóch światów ;) A także mają jedno dodatkowe - ogromnie wciągają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki w klimatach hmm Urban Fantasy, o ile tak to można nazwać...Mianowicie chodzi o coś w klimatach Hellboya lub Labirynt Fauna. Dwa światy obok siebie jeden zwyczajny (czasy mniej więcej aktualne) i drugi magiczny, ukryty przed zwykłymi ludźmi. Ucieszyłbym się gdyby była to jakaś saga z duża ilością tomów.

Książki C.S.Lewisa z serii "Opowieści z Narnii". Na dobry początek - "Lew, czarownica i stara szafa" lub "Siostrzeniec czarodzieja"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco97 - mogę Ci polecić z czystym sumieniem Dzieci Hurina - książkę też Tolkiena, naprawdę wspaniała i epicka opowieść. Przeczytaj także cykl Ziemiomorze Ursuli LeGuin - też bardzo dobra historia, tylko jest w niej nieco mniej akcji. Oprócz tego są jeszcze saga Wiedźmim Sapka, Malowany Człowiek Bretta czy Mroczna Wieża Stephena Kinga. Jak coś to nam jeszcze trochę pomysłów więc pisz.

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco97

A co powiesz na cykl o Koniaszu Miroslava Zambocha? Czeski fantasy, nawet całkiem niezłe. Tylko uwaga, potworów tu nie spotkasz, w tym cyklu największymi bestiami są ludzie. Klik!

PS Przyłączam się do polecania Malowanego Człowieka, Czytnik dobrze radzi.

Ziemiomorze jest bardziej w stylu Tolkiena, niż Cooka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, część wymienionych przez was przeczytałem: Malowanego Człowieka jak i Pustynną Włócznię, Hobbita, sagę o Wiedźminie. Czyli kilka pomysłów odpada, ale kilka także zachęca. :) Jeszcze kilka możecie wymienić jeśli macie jakieś pomysły. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco97

Księga Nowego Słońca - tetralogia Gene Wolfe,

Conan - ale tylko ten od twórcy tej postaci i zarazem mistrza gatunku heroic fantasy Roberta E. Howarda,

a jak Ci się spodoba heroic fantasy to Cykl o Kane'ie - Karla Edwarda Wagnera,

Smoczy tron (Pamięć, Smutek i Cierń) - trylogia Tada Williamsa, ale musisz przebrnąć przez połowę pierwszego tomu,

Las Duncton i W stronę Duncton - William Horwood (nie, to nie są książki dla dzieci ;])

Edytowano przez Samaelvonhell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco97 - mogę Ci polecić jeszcze książki Roberta Salvatore - genialny pisarz i praktycznie każda jego książka jest dobra. Radzę zainteresować się choćby Trylogią Doliny Lodowego Wichru. Przeczytaj także Eon: Powrót Lustrzanego Smoka Alison Goodman - też świetna książka z bardzo dobrą fabułą i wieloma zwrotami akcji. Kolejną propozycją jest "Legenda" Davida Gemmella - bestseller. No i pozostaje mi jeszcze polecić Ci Eragona Christophera Paoliniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to może spróbuj Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza? To kawał porządnego fantasy, przemieszanego ze sci-fi. Póki co ukazały się trzy tomy, zaś czwarty, ostatni, zostanie wydany prawdopodobnie jesienią tego roku. Więcej informacji - klik! i klik!

Niech cię nie zmyli wyczerpany nakład z drugiego linku, po prostu tylko tam znajdziesz linki do mnóstwa recenzji ;)

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...