Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, szukam książek w których wydarzenia historyczne są tłem. Nie chodzi mi o książki typowo historyczne, tylko o fikcyjną opowieść z tłem historycznym. Jakie czasy? Wszelakie, ale najbardziej interesujące byłyby czasy II Wojny Światowej, Rewolucji Francuskiej, Wojny o Niepodległość Stanów Zjednoczonych. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie polecano mi już książki Joego Abercrombiego, przeczytałem już dotychczas wydane tomy z cyklu Pierwszego Prawa. Teraz postanowiłem zabrać się za jego osobne opowiadania, czyli: Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie oraz Czerwona Kraina. Czy ktoś, kto je czytał mógłby powiedzieć, która jest najlepiej napisana, zawiera najciekawszą historię lub po prostu od której najlepiej zacząć? Wiem, że nie są powiązane i kolejność nie ma znaczenia, ale ciekaw jestem którą najbardziej warto przeczytać.

Lub jeśli ktoś, coś, gdzieś na forum widział na temat powyższych to prosiłbym o linka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio334

Najlepiej czytać w kolejności wydawania, czyli tak jak wyliczyłeś. Niby nie są powiązane, ale jak się wgłębić, to tak nie do końca prawda, bo wszystkie są osadzone w tym samym świecie i siłą rzeczy coś tam zdradzają z wcześniejszych powieści (np. zakończenie Pierwszego prawa). Co do tego, która najlepsza, to opinie są podzielone do tego stopnia, że nie da się wskazać jednej. A jeśli masz problem ze zdecydowaniem, od której zacząć, to przeczytaj opisy - mnie to wystarcza. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VirtuS

http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka/16525/swiateczne - przejrzyj, na pewno na coś fajnego trafisz. Prywatnie mogę polecić Listy Świętego Mikołaja Tolkiena (tak, tego Tolkiena) - moją ukochaną książkę z wczesnego dzieciństwa. Chyba będą ją sobie musiał przypomnieć, jak spadnie śnieg.aniolek.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że o powieści psychologicznej w stylu "Rage" Kinga ( choć niekoniecznie ) nikt nie słyszał, więc może coś z innej beczki.

Potrzebuję czegoś lekkiego ( w sam raz na nudny wykład ), najlepiej serii felietonów ( humorystycznych), w których poprawność polityczna jest słowem obcym, granice dobrego smaku są zatarte.

PS; Tak czytałem już dzieła Clarksona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamill0

Chwytaj za trylogię z Oslo: Czerwone gardło, Trzeci klucz, Pentagram. Albo dowolną powieść Chandlera o Philipie Marlowe.

@ElectricFuneral

Właśnie skończyłem czytać "Rage" Kinga i (...) Szukam czegoś co opowiada o "odkrywaniu swoich demonów", może samotności...gniewie.
A właściwie to co tam takiego jest, czego nie ma w innych historiach Kinga? Dysfunkcyjne rodziny, patologie, punkt widzenia złoczyńcy itd., itp. Zresztą nie tylko u Kinga. Nawet Grendel Johna Gardnera by się tu załapał - samotność, gniew, wszystko jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamill0

Od Jo Nesbo czytałem Łowcy Głów i szczerze polecam, bo czytało mi się to szybko i mega przyjemnie. Zachęcam też byś przeczytał sobie Purpurowe Rzeki od Grange Jean Christhophe, świetny kryminał. Bardzo mocny z mnóstwem zagadek i do tego osadzony w śnieżnych Alpach, może widziałeś ekranizację z Jean Reno. Świetny film ale książka podobała mi się bardziej. Jeśli natomiast oglądałeś genialny serial kryminalny Dochodzenie (The Killing), to zachęcam do przeczytania książek od tym samym tytule (Dochodzenie). Słyszałem, że książki są naprawdę świetne i równie dobre jak serial.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar

Właściwie ciężko mi to wyjaśnić. Chodzi mi o sytuację, gdy człowiek, który wydaje się spokojny, normalny wręcz przeciętny w istocie taki nie jest i pewnego dnia zaczyna mówić i robić to co naprawdę myśli. Przechodząc do meritum szukam powieści psychologicznej, w której bohater udaje kogoś kim nie jest i ukrywa przed światem swoje myśli.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Może zaleci teraz banałem, ale moim zdaniem ten opis idealnie pasuje do... Zbrodni i kary Dostojewskiego. Owszem, jest to lektura szkolna i klasyk literatury zarówno rosyjskiej, jak i ogólnie psychologicznej, ale jak dla mnie dzieło naprawdę wybitne. Jeśli nie czytałeś, to zacznij jak najszybciej.

Edytowano przez Immi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję książek w klimatach cyberpunku. Przeglądając sieć znalazłem Williama Gibsona, jednakże jego trylogia ciągu jest niedostępna w żadnej z księgarni czy na allegro, zaś po trylogię mostu nie chciałbym sięgać w pierwszej kolejności. Może zdecyduję się na anglojęzycznego Neuromancera, jednakże na początek chciałbym przeczytać coś w ojczystym języku z tego nurtu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. smile_prosty.gif

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayux

Gibsona wznowi Mag w przyszłym roku. Poza tym warto poznać Zamieć Neala Stephensona i Wgrzeszników Pat Cadigan (ta druga powieść dość trudna w odbiorze) oraz np. Kiedy zawodzi grawitacja George'a Aleca Effingera. Z polskich rzeczy bliskich cyberpunkowi dobry jest np. Ziemkiewiczowski Pieprzony los kataryniarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn: A co z dwoma książkami, które ukazały się nakładem FS? Również są warte przeczytania?

@Tzar: O, to z pewnością poczekam do przyszłego roku. Zerknąwszy na wszystkie z zaproponowanych tytułów zdecydowałem się, iż na początek sięgnę po Zamieć oraz Pieprzony los kataryniarza. Wielkie dzięki. smile_prosty.gif

BTW. czytał może ktoś z Was Czarne oceany Dukaja?

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, nawet nie wiedziałem, że w Fabryce Słów wyszła cz. 4. Mam e-booka wydanego przez cdp.pl, czyli to, co wcześniej wydała superNowa (z czego Zabaweczki są w jednym tomie, dlatego Czas silnych istot też traktuję jako jedną część).

Także, wracając do meritum, to nie czytałem powieści wydanych przez FS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem Wiedźmina (przynaj mniej nie w całości), Inkwizytora czy Gry o Tron, ale m ogę polecić naprawdę świetne cztery cykle.

Cykl o Czarnej Kompanii - u mnie plasuje się na szczycie najlepszych książek fantasy. Głównie za klimat, bohaterów oraz język jakim został napisany.

Pan Lodowego Ogrodu - moje ulubione polskie sci-fi/fantasy.Świetna postać główna, niestandardowy świat wykreowany przez autora oraz tak jak poprzednio klimat i fabuła, które bardzo wciągają.

Kroniki Królobójcy - niestety jeszcze nie ukończony (Rothfuss powinien się skupić na napisaniu ostatniego tomu, a ten co rusz wydaje jakieś książki powiązane z cyklem...). Pierwsze dwa tomu to naprawdę mistrzowsko zrobiony hero fantasy z głównym bohaterem, którego mimo podgatunku po prostu nie da się nie lubić, o co ciężko w hero fantasy, gdzie w większości przypadków dostajemy jakiegoś nieskazitelnego protagonistę. Zarówno jak poprzednie, dla mnie pozycja obowiązkowa jeżeli chodzi o fantasy.

Nocny Anioł - może nie aż tak rewelacyjna jak poprzednie, ale ma coś w sobie i mogę ją śmiało polecić. Jeżeli lubisz klimaty powiązane z zabójcami to przypadnie Ci do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imbra:

Silmarillion jest skierowany raczej do fanów Władcy Pierścieni i Hobbita. Jeśli nie czytałeś tych dwóch książek to lepiej od nich zacząć. Osoba nie przepadająca za stylem pisania Tolkiena znanym z WP nie dotrwa nawet do połowy Silmarillionu - to ciężki utwór, pisany nieco chaotycznie, gdzie dialogi nie są dłuższe niż pół strony. Trzeba czytać z wielką uwagą, bowiem szybko można się pogubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...