Skocz do zawartości

Polecane posty

Poszukuję książki bądź książek podobnych do Pana Samochodzika. Chodzi mi bardziej o poszukiwanie skarbów, ew. jakieś przygody ze skarbami, zabytkami w tle itp. Najlepiej by było gdyby akcja działa się w Polsce. Z góry dzięki.

"Awantura w Niekłaju"? Czytałam to jakiś milion lat temu, więc nie wiem, czy dobra, ale tematycznie zdaje się pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Przeczytałem "Joyland" Kinga, i teraz kończę "Misery". Joyland'em byłem zachwycony ale Misery strasznie mnie nudzi no i średnio mi sie podoba, więc poszukuje czegoś bardziej podobnego do Joyland'u ale koniecznie żeby to była ksiązka Kinga :) Co mi polecicie ? :)

Przeczytałem też Pana Mercedesa ale to kryminał, a z tego co się orientuje King napisał tylko ten jeden kryminal :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś pojedyncza powieść nie należąca do żadnej serii
Niestety, zombi to fantastyka, a fantastyka seriami i cyklami stoi (zresztą w ogóle lit. popularna tak ma). Ale coś pojedynczego się znajdzie, np. Komórka Stephena Kinga, którą jedni lubią, a inni nie znoszą, albo... Szturmowcy śmierci (Star Wars + zombi, hehe, nawet niezłe). Znanemu tu Qbusiowi bardzo podobała się trylogia Feed/Deadline/Blackout autorstwa Miry Grant i zdaje się, że pierwszy tom stanowi dość zamkniętą historię, więc można go traktować jako pojedynczą powieść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem tutaj nowy tzn. na forum gdyż na stronie to trochę istnieje.

Nie obchodzi mnie to jak zaakceptujecie mnie i moje pytanie, ważne aby była odpowiedź, sensowna, dzięki :).

Sprzerałem wszędzie... Empik, merlin, na internecie to jest ale chciałbym się dowiedzieć gdzie znajdę w placówcę książkę pt. 14,000 thing to be happy :D Dziekuje i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo książek o taki temat zahacza. Polecałbym "Nowy Wspaniały Świat", "Dżumę" oraz książki filozofów i mądrych ludzi, ale to już trzeba sobie samemu sprawdzić, które najbardziej ci pasują. Mi podoba się Nietzsche (choć jest strasznie trudny, ale daje satysfakcję) i Dalajlama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ćwiek w porównaniu do Pana Lodowego Ogrodu będzie wydawał się troszkę, hmm, dziecinny. Cztery części Kłamcy jak najbardziej polecam, bo są to świetne książki, ale na przykład "Chłopcy" jako historia jest w porządku, jednak sama otoczka kiepskawa.

Z lekkiego fantasy mogę Ci polecić trylogię "Konklawe Cieni" napisaną przez Raymonda E. Feista, czyta się lekko, fabuła ciekawa i wciąga niemiłosiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl szererski (Księga Całości) Feliksa W. Kresa. Jedyne, co może odstraszyć (?), to objętość poszczególnych części. Każda powieść, to w zasadzie samodzielna historia, tyle że zachowana została chronologiczna ciągłość. Polecam, bo i epicko potrafi być, wciąga jak rasowe bagno i Kres ma lekką rękę do pisania w sposób prosty.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordeon

Podpisuję się pod Malowanym Człowiekiem, z Kłamcy Ćwieka najlepsze są dwa pierwsze tomy, potem forma wyraźnie mu spada. Dreszcza nie ruszaj, bo to najsłabsze z jego książek.

Od siebie dorzucę Na ostrzu noża Zambocha i Miecz i Kwiaty Marcina Mortki. Nie będę się tu rozpisywał, bo zrobiłem to już gdzie indziej - Klik! i Klik!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, praca się kończy więc znajdę trochę czasu na czytanie. Poszukuję jakiegoś lekkiego fantasy na rozruszanie mózgu. "Wiedźmina", "Pana lodowego ogrodu" i cykl inkwizytorski mam za sobą i właśnie coś w ich stylu bym poszukiwał. Jakub Ćwiek pisze w podobnym (tzn - nie jakimś super zawiłym) stylu? "Achaja" - odpada, za dużo negatywnych opinii o niej czytałem.

Też poprosiłbym o podanie jakiś fajnych tytułów fantasy. Wszytkie przez was niżej wymienione już czytałem, więc może znajdzie się coś jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...