Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzięki wielkie panowie. Wszystkie tytuły są na moim celowniku, teraz tylko pytanie co dorwę pierwsze smile_prosty.gif

@Stillborn

Kurczę, Asimov! Jak mogłem zapomnieć o Asimovie. Przecież już od dłuższego czasu ostrzę sobie ząbki na cykl Roboty. Powiedz mi tylko proszę od czego lepiej zacząć? Ja, Robot czy od razu powieść Pozytonowy detektyw?

edit:

@down

Dzięki.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poszukuję więcej bad assów jak Caine z jego trylogi, Mordimer Piekary, Vuko z lodowego ogrodu i hmm Szybki Ben (+połowa bohaterów) z Malazańskiej, Karzełek od Martina czujecie klimat ;D ?? Cehują się wysoko rozwiniętym cynizmem wypowiedzi, mieniem w dupie reszty ludzi i przede wszystkim nie są rycerzykami w wypolerowanej zbroi nawijającymi o honorze i innych pierdołach.

Takie osoby których wypowiedzi czytając można naprawdę się uśmiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek567

Wpadłem na taki pomysł, może nie fantasy, ale też cynizm, bezczelność i humor głównego bohatera: Wilk z Wall Street i Polowanie na Wilka z Wall Street (część 2). Nikt mi nie powie, że Jordan nie był takim bad assem. To co opisuje w książkach, to przegięcie momentami. Sam się uśmiałem nieraz.

A fantasy, to może książki o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka? Sam przetrawiłem tylko 30 stron, nie leżała mi ta książka, ale może Tobie przypadnie do gustu. Znam jej sympatyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy chodzi ci o coś takiego, ale polecam serie książek z świata "The Walking Dead".

Książka rozwija wątek rozpoczęty na kartach komiksu, a mianowicie genezę największego zloczynczy (?) serii, Gubernatora.

Książka przedstawia "drogę" jaką przeszedł Brian od "cykora" do "przywódcy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrWeto

"Dobra fantastyka" to bardzo szerokie pojęcie, więc polecę Ci taką, która jest dobra według mnie :)

Saga o Wiedźminie Sapkowskiego, od opowiadań (Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia), po pięcioksiąg (część pierwsza - Krew elfów), do ostatniej, w sumie świeżej, a jeszcze nie czytanej przeze mnie, więc dużo nie mogę o niej powiedzieć - Sezon burz

Trylogia Husycka Sapkowskiego, kolejno Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetu

Eragon Paoliniego - może nie "dobre" jak reszta, ale na pewno lekkie i przyjemne, czysto dla relaksu. Mnie się podobało, to i polecam.

Przeczytałeś Władcę pierścieni, a co z Silmarillionem, też Tolkiena? Wciąż tolkienowski świat :) I Hobbit - mimo, że pisany zupełnie inaczej, bo bardziej kierowany dla młodszych (takie moje wrażenie), to i tak wart przeczytania dla każdego fana Śródziemia.

Świat dysku Pratchetta, saga ta stała się kanonem fantastyki.

Mroczna wieża Kinga, mówi się o tej sadze, że jest opus magnum w całej twórczości pisarza utożsamianego z literaturą grozy.

Ponoć jeszcze jest super Gra o tron Martina, sam nie czytałem, ale ta seria jest u mnie w kolejce do przeczytania. Serialu nigdy nie widziałem, a ludzie się zachwycają jednym i drugim.

Podałem te najbardziej znane, najpopularniejsze pozycje, w żaden sposób nie byłem oryginalny, ale jeśli zacząłeś przygodę z fantastyką (nie wiem, nie określiłeś), to sprawdź te tytuły. Coś w stylu "must read", choć sam uważam, że powinno się czytać to, co się lubi, a niekoniecznie jest popularne. Warto zacząć od Wiedźmina, polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może ktoś polecić jakąś dobrą fantastykę? Tylko nie wypisujcie, że Władca Pierścienia, bo już czytałem. O Harrym Poterze też nie musicie wspominać biggrin_prosty.gif

Z lżejszych Kroniki Królobójcy, z cięższych Malazańska Księga Poległych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytałeś Pottera to urban fantasy ci nie obce, w takim razie polecę ci cykl Patroli od Siergieja Łukjanienko. Nocny Patrol, Dzienny Patrol, Patrol Zmroku, Ostatni Patrol i Nowy Patrol. Zdaje się MAG niedawno zrobił reedycję wszystkich tomów. Z tego samego wydawnictwa IMO niezłe są Akta Dresdena Jima Butchera zaczynające się od Frontu Burzowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki Fantasy, na postawie gier - nie jest to priorytet i nie musi być, mało czytam, jestem wybredny jeśli chodzi o książki.

Lubię Wiedźmina, przeczytałem te tomy które opowiadają historię, bez 2 tomów z opowiadaniami, aktualnie najnowszą część też przerobiłem. Hobbit, Trylogia Mrocznego elfa. Siewca Wiatru. Takie przeczytałem, "Gra o Tron" odpada, serial mi wystarczy.

Nie wiem co jest dobre, co można polecić, na postawie tego co przeczytałem, jakie uniwersum ? nie wiem, nie mam swojego wybranego, Zastanawiałem się o Metro 2033, ale grę grałem i przeszedłem, czy da radę to czytać po przejściu gry?. Assassin's Creed Forsaken? Ma ktoś jakiś pomysł co można polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AssCreedy opowiadają kropka w kropkę te same historie, co gry. Tak przynajmniej było z pierwszymi tytułami. Nie ruszałbym tego nawet jako fan. Metro - gra daje tylko namiastkę tego, co w książce, no i z oczywistych względów jest bardziej napakowana akcją. Są książki powiązane z Diablo, z WoW-em i wieloma innymi grami, wydawane w tym samym celu, co figurki czy inne bibeloty - żeby wyciągnąć kasę od fanów. Nie czytam ich i nic nie zarekomenduję.

Tak więc coś innego, już tu polecałem i powinno się sprawdzić także dla ciebie: Bohaterowie umierają M. Woodringa Stovera. Nie na podstawie gry, ale nie pozwala się nudzić. Na zachętę pierwszy rozdział. Pewnymi pomysłami przypomina nieco serię AC, ale ukazało się kilka lat wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, nie muszą to być typowo bazujące na grach, Gra Metro 2033 powstała chyba na postawie książki?!

Nie wiem co jest dobre w Diablo, Warcraft, tak jak napisał @Tzar czy to nie są na jedno kopyto? Jest tego kilka, jeśli tak, to jakie?

@Tzar dzięki za książkę, zaznajomię się z fragmentem, jest tego kilka tomów, rozumiem że po 1 tomie to następne "must have" ?

Po prostu nie orientuję się w książkach i chciałem zapytać co można polecić.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to nie najgorszą opinię mają książki Karen Traviss, których akcja toczy się w uniwersum Gears of War. Jeśli interesują cię Gwiezdne Wojny i gry spod znaku The Old Republic (oba KotORy i TOR) polecam serię The Old Republic: Revan. Niezłe podobno są też książki w uniwersum Mass Effect. W miarę podobał mi się też Hitman: Potępienie.

Nie wszystko z tego czytałem, ale coś kojarzę i z pewnością nie są to tytuły tak złe jak wiele innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil

A ja się wypowiem o książkach z serii Diablo: Dziedzictwo krwi, Czarna droga i Królestwo cienia (te przeczytałem). I opinię mam iście dziwną.

Nie są to książki wybitne. Nie są zbytnio rozbudowane. Ba, śmiało mogę powiedzieć, że są płytkie, ciężko w nich doszukiwać się jakiegokolwiek kunsztu literackiego, ALE ja się wciągnąłem. Czyta się je lekko i przyjemnie (bynajmniej mi). Co prawda miałem je w ręku kilka lat temu, ale świetnie się przy nich bawiłem, mimo, że jest kilka momentów naprawdę tandetnych. Wniosek? Mogę je polecić. Serio.

Jest utrzymany klimat świata Sanktuarium, ale wydarzenia książkowe, z tego co pamiętam, nie mają pokrycia z wydarzeniami z gry. Co do reszty książek "blizzardowskich", to się nie wypowiem, nie czytałem. Kolega miał styczność z serią Warcrafta i niespecjalnie je polubił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszą to być typowo bazujące na grach, Gra Metro 2033 powstała chyba na postawie książki?!

Jeśli się nie mylę, to tak. Powieść była pierwsza. Oprócz niej masz jeszcze całkiem sporo książek rozgrywających się w tym uniwersum, ale napisanych przez innych autorów, jak trylogia Diakowa (Do światła, W mrok, Za horyzont), czy polska Dzielnica obiecana od Pawła Majki. Jakiś czas temu wyszedł też darmowy ebook z opowiadaniami.

Trzymając się klimatów postapo wspomnę o Fabrycznej Zonie, i książkach rozgrywających się w uniwersum Stalkera.

Pamiętam że były jeszcze książki związane z Baldur's Gate, ale spotykałem się z raczej mało przychylnymi opiniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RedEvil

Metro 2033 mogę polecić, ale w tym przypadku to gra powstała na podstawie książki, a nie odwrotnie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Część z was może się nie zgodzić, ale dla mnie książki na podstawie gier to straszne gnioty :P.

Widzę za to, że czytasz fantastykę, więc polski "Pan lodowego ogrodu" będzie jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze. Myślałem o książkach z gier, bo chodziło mi bardziej o uniwersum tego, ale czytałem że np Baldur's Gate to gniot, książki Assassina Creed, też nie bardzo, wszystko wygląda jakby kalka gry żywcem przepisana.

Ktoś na forum CDA sprzedawał "Siewca Wiatru" , sprawdziłem dokładnie co to za książka i nie narzekam, że kupiłem.

Mało czytam, jak już to właśnie coś z fantasy, elfy, krasnoludy czy inne uniwersum- mało znam książek; na lubimyczytać.pl to spr opinie i ogólne informacje odnośnie książki zanim zakupię, a poleconą "Bohaterowie umierają" zapewne zakupię oraz z tego co czytam o "Pan lodowego ogrodu" zapewne też mi podejdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...