Skocz do zawartości

Polecane posty

Jeśli chodzi o zbiory opowiadań Kinga to polecam "4 pory roku", "Czarna Bezgwiezdna Noc", "Nocna zmiana" i "Serca Atlantydów" trzymają one dobry poziom i czytało mi się je z wielką przyjemnością. Dość przeciętna jest "Szkieletowa załoga"- poziomem odstaje od tych, które wymieniłem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cztery pory roku" czytałem, podobało mi się opowiadanie Zdolny uczeń (o "Skazanych na Shawshank" nawet nie wspominam, btw. jutro lecą w TV). "Szkieletową załogę" mam, Mgła jest najlepsza. A o "Nocnej zmianie" myślałem właśnie ze wzgl. na Dzieci kukurydzy. Ostatnio słyszałem o filmie na podstawie tego opowiadania i doszedłem do wniosku, że może być bardzo ciekawe. Chętnie przeczytałbym też jakąś powieść Kinga (mam już "Pod kopułą", "Miasteczko Salem", "Lśnienie", "Doktor Sen", "Misery", "Zielona Mila", "Desperacja"). Którą jeszcze warto przeczytać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzieci kukurydzy" mnie nie porwały (na szczęście zarówno w przenośni jak i dosłownie;), ale mogą ci się spodobać.

Dobrą książką jest jeszcze Ręka mistrza, Cmętarz zwieżąt, Dallas '63, a z takich typowych cegiełek - To i Bastion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Myślę, że wybiorę "Nocną zmianę" i "Czarną bezgwiezdną noc". Potem poszukam którejś z tych powieści. Może "Cmętarz zwieżąt", bo film był całkiem niezły, "Ręka mistrza" też wygląda na ciekawą. Natomiast "Bastion" i "To" na razie sobie odpuszczę, bo teraz głównie czytam na uczelni podczas bardzo długich okienek, a te książki mają po 1000 stron. Musiałbym chodzić na politechnikę z taczką, żeby zabrać jeszcze taką cegłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł! Teraz ja potrzebuję waszej pomocy :) Nie długo będę robił wielkanocne zakupy książkowe, i mam tam miejsce na jakiś bardzo mocny horror. Zaznaczam jeszcze raz "bardzo mocny", myślę nad Edwardem Lee Ludzie z Bagien albo Sukkub? Ewentualnie Jack Ketchum Poza Sezonem? Co o tym myślicie? Ktoś czytał? Może się wypowiedzieć? Coś doradzić? Może macie inne propozycje? Zależy mi bardzo na fajnym klimacie, mocne sceny morderstw w jakimś małym miasteczku. Coś w stylu filmów klasy B, Zejście czy Droga bez powrotu na pewno kojarzycie :) Ważne żeby książka miała minimum 300 stron a im dłuższa to tym lepiej. Bardzo dziękuje za pomoc i mam nadzieję, że pomożecie mi z wyborem :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na tym forum też pytałem o mocne horrory książkowe i polecono mi właśnie "Poza sezonem". Przeczytałem i bardzo mi się podobało. Napięcie jest budowane stopniowo, dosyć długo, ale potem już się dzieje. I to jak ! Książka jest skrajnie brutalna, podobnie jak 2 kontynuacje, które również polecam (zwłaszcza "Kobietę").

"Ludzi z bagien" zacząłem czytać, ale musiałem przerwać ze wzgl. na brak czasu, a potem zapomniałem o tej książce.

Innych mocnych horrorów nie znam, więc dobrze by było gdyby ktoś jeszcze wypowiedział się w tej kwestii (sam jestem ciekaw co z tego typu książek warto przeczytać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja potrzebuję waszej pomocy (...) myślę nad Edwardem Lee Ludzie z Bagien albo Sukkub? Ewentualnie Jack Ketchum Poza Sezonem? Co o tym myślicie? Ktoś czytał? Może się wypowiedzieć?
Ktoś może:
Polecam ci twórczość Jacka Ketchuma a zwłaszcza Dziewczynę z Sąsiedztwa i Poza Sezonem. Obie książki bardzo mocne, jeśli kojarzysz takie filmy jak Wzgórza Mają Oczy i Droga Bez Powrotu. To Poza Sezonem ci się spodoba, a Dziewczyna to książka dosyć oryginalna i oparta na faktach. Gwarantuje, że obie książki przypadną ci do gustu
JediMati gwarantuje, więc warto go posłuchać. ;) A na serio: co byś z tych trzech wstępnie wybranych nie wziął, to dostaniesz to, czego szukasz: seks, kanibalizm, tortury, krew i flaki. Lee i Ketchum to ikony horroru ekstremalnego, nie jedyne w ogóle, ale jedyne do tej pory po polsku wydane.
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam coś fantastycznego - Sapkowski, Tolkien, Martin, Rowling, Ziemiański (nie podobał mi się), King (wiem, że jego powieści nie są raczej fantastyczne, ale np. "Bezsenność" bardziej podchodziła mi pod ten gatunek, niż pod horror, tym niemniej świetna pozycja) przerobiłem, wszystkie pozycje takie jak wiedźminy, władce pierścieni, pottery, achaje. Szukam jakiejś epickiej sagi w stylu Martina, choć nie pogardzę też krótszymi pozycjami, może ktoś coś polecić?

Edytowano przez Akron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akron

Spróbuj Malazańską Księgę Poległych

Popieram. Nie ma fantasy napisanej z większym rozmachem, jednak mając na uwadze wzmiankę o Martinie, uprzedzam, że to jest dość odmienna rzecz. A jeśli wolisz coś bliżej Tolkiena, to spróbuj Pamięć, Smutek, Cierń Williamsa i Fionavarski Gobelin Kaya. Z Kinga możesz pociągnąć cykl Mroczna Wieża (nie zdziwiłbym się, jeśli wystąpił tam jakiś bohater czy motyw z Bezsenności - i na odwrót: w Bezsenności z MW). Listę można ciągnąć dalej, w dziesiątki tytułów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Malazańska Księga Poległych jest rozbita na tysiąc tomów i każdy kosztuje w okolicach 50zł i nie ma jej w mojej bibliotece - zacznę od Pamięci, Smutku i Ciernia. Tym niemniej za tę pierwszą też w końcu się wezmę, choćbym już nie miał gdzie tych książek składować! Dzięki wielkie!smile_prosty.gif

Edytowano przez Akron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akron

Jeśli przytłacza cię cena i ilość w Malazańskiej Księdze Poległych to Czarna Kompania będzie idealną alternatywą, zwłaszcza, że Rebis wydało wszystkie 10 tomów w czterech książkach. Osobiście stawiam CK w czołówce książek jakie dotychczas przeczytałem, więc szczerze mogę Ci ją polecić. Oczywiście książka momentami może wydawać się zagmatwana i trudna, ale (jak wcześniej napisałeś) szukasz czegoś w stylu martina, tak więc jeśli po Pieśni Lodu i Ognia się nie pogubiłeś to CK nie będzie problemem :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest sprawa.

Było kiedyś takie opowiadanie o futurystycznych rolnikach, na pewno w podręczniku od polskiego było zamieszczone.

Rakiety były gorszą plagą na polach niż kruki, a w czasie jakiegoś wesela doszło do bójki i wymiany pocisków balistycznych małych rozmiarów spod rękawów.

Any help?

EDIT: Dzięki. :)

Edytowano przez brylant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to W dziwnej sprawie Skaczącego Jacka Marka Hoddera. Całkiem niezłe opinie słyszałem o Dworcu Perdido Chiny Miéville?a. Oprócz tego masz jeszcze Maszynę Różniczkową Gibsona i Sterlinga oraz Wieki Światła Iana MacLeoda.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemson.

Szukam czegoś, co byłoby sensownie napisaną beletryzowaną książką historyczną.

Inb4 Graves, Druon - to już znam, piękne dzięki. Ale szukam czegoś podobnego. Prosiłbym też w miarę możliwości, żeby było to nieco bardziej porywająco napisane niż dzieła Grzybowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t3tris

Ja na początek poleciłbym Egipcjanina, ale Waltari to klasyk i można zaczynać niemal od wszystkiego. Z nowszych rzeczy zaś znakomita jest historia Thomasa Cromwella, czyli Wolf Hall i Bring Up the Bodies autorstwa Hilary Mantell. Wyszło w Polsce, ale jeśli czujesz się na siłach, to proponuję czytanie w oryginale.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...