Skocz do zawartości

Polecane posty

@Banza96: w takim razie polecam "Bezsennych" Mastertona. Masterton, jak to Masterton - wiadomo. Ale ta książka wyszła mu naprawdę znakomicie. Horrorów, które dzieją się w zamczyskach, niestety nie znam. Można by od biedy Nekroskopa w to wcisnąć. Tak czy siak, jeśli Nekroskopa nie czytałeś, to powinieneś nadrobić zaległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

Wielkie dzięki, co prawda obie książki są w trochę innym klimacie, ale czytałem zarysy fabuły i mi się spodobały wink_prosty.gif Jeszcze raz wielkie dzięki biggrin_prosty.gif

@UP

O właśnie, to przecież jest dobre ;D A powiedz mi, jak oglądałem film, to to nie zepsuje całej przyjemności z czytania książki?

Edytowano przez Banza96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym stylu: jakiś stary zamek, klątwy
Twierdza Wilsona.
Rumunia, rok 1941. Do górskiej wioski dociera mały oddział Wehrmachtu. Żołnierze mają odpocząć i obsadzić posterunek stojący na straży górskich szlaków. Na kwaterę zostaje wybrany starożytny zamek ? nieduża twierdza ? zupełnie nie pasujący do miejsca, w którym się znajduje. Nie zważając na bunt miejscowych wieśniaków ostrzegających przed czymś przerażającym, co uwięzione jest w owej starożytnej warowni, Niemcy zajmują dziwną budowlę.
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zapytać czy książka Assassin's Creed Czarna Bandera jest powiązana fabularnie z poprzedniczką serii ? Gra mi się bardzo spodobała i chętnie bym przeczytał jakąś książkę w takich klimatach. Jakie inne możecie mi polecić tytuły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@futufutu

Bowden raczej nie zmienił swojej metody, więc w książce masz tę samą fabułę, którą znasz już z gry. Zamiast płacić dwa razy za to samo (chociaż niektórzy tak lubią) proponowałbym coś nowego, np. "Pod piracką flagą" Crichtona, "Kapitana Blooda" Sabatiniego, a jeśli nie przeszkadzają ci elementy fantasy (voodoo) to "Na nieznanych wodach" Powersa. O "Wyspie skarbów" Stevensona nawet nie wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Zbliża mi się matura i poszukuję książki do mojej pracy. Moim tematem jest Obraz Syberii w literaturze i sztuce.

Poszukuję książki o Syberii, w których zostaną okazane losy ludzi podczas II WŚ. Najlepiej, by były to jakieś łagry, bo mam jeszcze jedną książkę z czasów teraźniejszych, gdzie również pokażę losy ludzi w łagrach. Fabuła skupiona wokół jednej osoby/grupy osób jest również mile widziana. smile_prosty.gif

Edytowano przez EzioPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

@EzioPL "Archipelag GUłag" Aleksandra Sołżenicyna ukazuje rzeczywistość łagrów. Ogrom materiału na ten temat. Problemem może być tylko przebrnięcie przez to w krótkim czasie.

Do tego "Inny świat" Gustawa Herlinga- Grudzińskiego, który to zapewne przerabiałeś w ostatniej klasie szkoły średniej.

Edytowano przez michaszenko
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaszenko, Słyszałem właśnie wiele dobrego o książce Sołżenicyna, ale problemem jest czas, nie uda mi się przebrnąć przez 3 tomy w tak krótkim czasie. Zastanawiałem się również nad "Innym światem", przerabialiśmy go i pomyślę, czy będzie dobry do mojej pracy. Ogólnie chciałbym pokazać jak wyglądała Syberia kiedyś, a jak wygląda dzisiaj. Najłatwiej będzie oczywiście wybrać coś z okresu II Wojny Światowej. Moja polonistka ma mi pożyczyć jeszcze książkę opowiadającą o wyborach na miss gułagu i losach kobiet w syberii obecnie. Chcę również pokazać syberię oczami podróżnika - Romualda Koperskiego. Napisał aż 4 książki, z czego wybiorę jedną. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nie-lektur polecam "Rosję w łagrze" Iwana Sołoniewicza. Sprawdź jeszcze opisy książek Hugo Badera - może któraś z nich traktuje bardziej o Syberii. Prawdopodobnie "Dzienniki Kołymskie" będą najlepsze. Nie wiem na pewno, bo jeszcze ich nie czytałem, dopiero mam zamiar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Poszukuję czegoś z akcją osadzoną w czasach dzisiejszych. Jeśli chodzi o fabułę to chciałbym jakiś polityczny spisek oraz "elementy skradankowe". Prosto mówiąc: Coś w stylu Splinter Cella tylko na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NewJoker

Na pewno szerokim łukiem omijaj Po zachodzie słońca - najgorsza książka Kinga jaką czytałem, opowiadania naprawdę niestrawne. Ogólnie zbiory opowiadań Kinga, oprócz wspomnianych przez ciebie Czterech pór roku są na niskim poziomie. W zbiorze może znajdziesz ze 2-3 perełki a reszta niestety sporo odstaje jakością od jego powieści. Dobre opinie słyszałem o Czarnej bezgwiezdnej nocy, ale to wiadomości z drugiej ręki :P Głównie polecam powieści :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...