Skocz do zawartości
Cardinal

Muzyka III

Polecane posty

Ostatnio (nie będę ukrywał, że nie przez "Mam Talent" zainteresowałem się postacią Genka Loski. Dowiedziałem się, że nagrał on płytkę "Lepiej niż wczoraj".

jeden utwór z tej płyty. Chciałem kupić ten krążek, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. W paru sklepach internetowych w których był, już nie jest dostępny. Znacie jakiś sklep, gdzie ta płyta będzie dostępna? Bardzo mi zależy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duck Sauce - Barbra Streisand. O co chodzi z tą piosenką? W tej piosence są tylko 2 słowa (nie chodzi mi o wersje z teledysku tylko zwykłą mp3), piosenka odnosi sukcesy na listach przebojów no bo jest chwytliwa, ale jak to powstało? Przecież to nie ma "fabuły" i czy Barbra ma coś z tym wspólnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to ten post miałem napisać już dosyć dawno temu, ale najpierw nie miałem weny, a później zapomniałem. Weny nadal nie mam, ale co mi tam.

Więc tak, jakiś czas temu usłyszałem dwa utwory z nowej solowej płyty Jacka Ironsa (dla fanów RHCP oraz Pearl Jamu nie powinna to być zupełnie obca postać) chodzi o utwory: Love Is All We Want oraz Sonic Tonic i mnie one powaliły. Co ja się będę zresztą rozwodzić, dobra muzyka potrafi obronić się sama:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Jako bonusik dodam utwór z pierwszej solowej płyty, cover utworu Shine On You Crazy Diamond zespołu Pink Floyd (na wokalu Eddie Vedder)

Youtube Video ->Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krychu - z tą piosenką jest, jak z reklamą Netii (Adin, dwa, tri...). Po prostu szybko wpada w ucho i jest dobra do posłuchania choćby podczas joggingu, gdzie nie wsłuchujesz się w utwór, by poznać jego sens, tylko chcesz nadać sobie szybki rytm. Aha, i jeśli chodzi o jej związek z kawałkiem... Wystąpiła w teledysku? :D

A żeby obyło się od bezsensownego offtopu, słyszał ktoś płytę Linkin Park A thousand suns? Jakie wrażenia? Mnie osobiście bardziej podobają się ich starsze kawałki (choć The Catalyst w sumie daje radę).

Edytowano przez Roni13321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) słyszał ktoś płytę Linkin Park A thousand suns? Jakie wrażenia? (...)

Jak to ktoś już gdzieś napisał "Nowa płyta LP mogła by być bonus diskiem do płyty Hybrid Theory" i w sumie sporo w tym racji. Aczkolwiek dużo więcej w A Thousand Suns elektroniki niż Nu Metalu, ale akurat wyszło jej to na zdrowie bo ile można słuchać klonowanych utworów na albumie MTM. Tak czy siak płyta bardzo dobra a kawałek Catalyst czochra mosznę!

Ja natomiast pozwolę sobie zapytać ( i rozwinąć choć namiastkę dyskusji ) o to gdzie odkrywacie nowe zespoły? Oczywiście poza Last.FM bo to jasne. Chodzi o to jakie fora odwiedzacie poza CDA jaką muzyczna TV oglądacie itd. Pytanie raczej do tych osób które nie ograniczają się do jednego gatunku muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj kogoś zaszkodzę, ale te dwa źródła które podałeś całkowicie mi starczają na poszerzania horyzontów muzycznych ;] Naprawdę, ile ja się dowiedziałem na tym forum to swoje a poza tym gdy już raz się wejdzie do last.fm to wita się z tak niesamowitą gałęzią, że nie ma szansy aby nie wyszukać czegoś nowego i atrakcyjnego. Oprócz tego to raz czy dwa kumpel polecił mi jakieś metalowe kapele, o których nazw oczywiście zapomniałem ;P A na TV to bieda straszna jest IMO, już prędzej czasami EskiRock słucham jak okazja jest, bo to jedyna stacja jaką znam, która daje muzę w moich klimatach ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odkrywanie nowych zespołów, to jest LastFm, są różne radia internetowe i jakoś to leci. Jeśli chodzi o telewizje, to czasem można coś mądrego znaleźć na MTV 2 oraz VH1, ale w stanie obecnym nie mam dostępu do tych kanałów. Jeśli zaś przyjrzeć się rozgłośniom radiowym, to Trójka jest dla mnie kopalnią ciekawej muzyki, do tego można dorzucić jeszcze Eskę Rock, ale tam jednak raczej ciągle leci to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę rateyourmusic.com. Wprawdzie nie ma tam takiego czegoś jak "podobni/polecani artyści", ale jako baza wiedzy jest IMO nieporównywalnie lepsza. No i jest jakże miła opcja rankingów najlepszych pozycji (np. w danym gatunku) wg. średniej ocen...

A co do radia, to cóż... ja jestem tym jabłkiem, co niedaleko pada od jabłoni szewca, który to chodzi bez butów. Noo... coś w ten deseń przynajmniej. Znaczy się nie słucham...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham takich wykonawców jak

Bob Marley :) (polecam utwór "One Love")

Natural Dread Killaz, jeden z moich ulubionych utworów to "Uwierzyć w siebie", gorąco polecam

i na koniec Ras Luta, jeden z jego fajniejszych kawałków według mnie to "Miłość w każdym domu" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka. To pojęcie względne. Szkoda że ludzie częściej nie słuchają muzyki która im się podoba.

Mi podoba się metal więc go słucham. A niektórzy słuchają takiej muzyki która jest najpopularniejsza.

Naprzykład Kamil Bednarek jest popularny. Nawet gdy to piszę nie podkreśla mi na czerwono jego nazwiska :smile: Gdy tylko wystapił w "mam talent" cała polska zaczęła słuchać reagge.

Dziwny zbieg okoliczności przyznacie. Ludzie są strasznie podatni na media.

Ale nie będę się użalać nad tym. Powiem tylko że bardzo podobała mi się postawa Ozzy'ego Osbourn'a.

Podczas jednego z wywiadów. "Who the [CIACH] is justin beiber". :icon_mrgreen:

Oby tak dalej :thumbsup:

Przekleństwo po angielsku to nadal przekleństwo a takich nie stosujemy na forum - BS

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ludzie częściej nie słuchają muzyki która im się podoba.
Rany... nie wiedziałem, że w społeczeństwie żyje aż tylu masochistów. Tylko pejczów brakuje - A ty niedobry! *slap* Ziew, pusty frazes.

Mi podoba się metal więc go słucham. A niektórzy słuchają takiej muzyki która jest najpopularniejsza.
Skąd to wiesz? Pytałeś się ich, zrobiłeś jakąś ankietę, czytałeś badania psychologiczne? :) Nie od dziś wiadomo o czymś takim jak podążanie za tym co modne (nihil novi), ale pierwsze słyszę, żeby ktoś słuchał popularnej muzyki... Widząc ranking top 40 na last.fm a opinie użytkowników w odpowiednim temacie w tym dziale była całkiem spora rozbieżność ;]

Gdy tylko wystapił w "mam talent" cała polska zaczęła słuchać reagge.
Ja nie. Zresztą nie oglądam "Mam talent" więc to już nie cała Polska. Może tak przy okazji trochę szacunku do kraju, w którym się mieszka (pogrubienie moje)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Theziom97 nie wiem na jakiej podstawie to mówisz ale ja jakoś nie zauważyłem żeby ludzie tak jak mówisz słuchali tego co jest akurat na "topie" jak ktoś nie lubi jakiejś muzyki to jej nie słucha chociażby nie wiem jak była popularna to chyba wiadome

Ja staram się być na bierząco z muzyką którą lubie, ale częto wracam do starszych utworów :)

Co do reagee to głos tego Bednarka był spoko ale sama muzyka mi się nie podoba chociaż tu rzeczywiście jest coś takiego że duża część nagle stała się zagorzałymi fanami, znawcami tej muzyki i tu widać jak ludzie (najczęściej ograniczeni) są podatni na media i jak one na nich wpływają. Rozumiem jeżeli komuś się to spodobało i zaczął tego słuchać ale nie może poprzez parę miesięcy (tygodni ?) nadrobić zaległości wieloletniego doświadczenia prawdziwych fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słuchają głównie tego co jest popularne, proste i łatwo przyswajalne - dlatego sukcesy święcą radia pokroju RMFu czy ZETki, gdzie jest dana playlista kilkudziesięciu utworów, które są wałkowane non-stop przez dany okres czasu - sezon, rok czy nawet kilka(naście?) lat - niech będzie przykładem utwór Last Christmas. Leci on odkąd pamiętam na wszystkich (chyba) stacjach radiowych. Obstawiam, że słyszałem go kilkaset razy, a nawet nie wiem kto jest jego wykonawcom. Na tym tle wyróżnia się zdecydowanie Trójka, która np. w tym roku puszcza świąteczny utwór Coldplay, a co roku tworzy Karpia, w którym śpiewają dziennikarze. Jeśli chcecie słuchać audycji, które tworzą sami autorzy, a nie prezesi stacji (bo mam wrażenie, że w większości komercyjnych stacji prowadzący jest tylko tłem dla odgórnej playlisty), zacznijcie słuchać Trójki - jest w niej przekrój przez niemal wszystkie style muzyczne.

Co do Bednarka i reggae - słucham tego gatunku od ładnych kilku lat, i covery w Mam Talent naprawdę mi się podobały! Świetny głos i aranżacje w stylu roots reggae. Niestety, cały obraz legł w gruzach z chwilą odpalenia na youtube utworu Dancehall queen. Nie wiedziałem czy śmiać się, czy płakać :) Taki utalentowany chłopak, a takie głupoty śpiewa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie tutaj przedstawiane powalają mnie : O

Muzyka. To pojęcie względne. Szkoda że ludzie częściej nie słuchają muzyki która im się podoba.

Pojecie względne to okreslenie "prawdziwa muzyka".

Mi podoba się metal więc go słucham. A niektórzy słuchają takiej muzyki która jest najpopularniejsza.

Gratuluje ale liczysz na oklaski? Co do pop muzyki i tych co jej słuchają, raczej jest na odwrót, to czego słucha najwięcej osób jest puszczane.

"mam talent" cała polska zaczęła słuchać reagge.

Dziwny zbieg okoliczności przyznacie. Ludzie są strasznie podatni na media.

Nie nie nie, tu jest błąd, im się wydaje, że sluchają reggae tak samo ludziom którzy tak twierdza. Afrometal toć to reggae idzie usłyszeć, a z reggae o po za barwami to maja tyle wspólnego co ja z Marlin Monroe...

"Who the [CIACH] is justin beiber".

http://gwiazdunie.pl/justin-bieber-stworzy...-dla-dziewczyn/ ... ?!

ale pierwsze słyszę, żeby ktoś słuchał popularnej muzyki... Widząc ranking top 40 na last.fm a opinie użytkowników w odpowiednim temacie w tym dziale była całkiem spora rozbieżność ;]

Czym jest muzyka POP? Czyż nie tym czego najwięcej ludzie słuchaja? :)

Rozumiem jeżeli komuś się to spodobało i zaczął tego słuchać ale nie może poprzez parę miesięcy (tygodni ?) nadrobić zaległości wieloletniego doświadczenia prawdziwych fanów.

Z ciekawości zapytam, niby to czemu? Slchanie muzyki to nie gra na instrumencie czy jej tworzenie, sluchanie muzyki to nie fizyka więc nie widzę totalnie żadnego problemu. Zwłaszcza, że znajomą rok temu wkręciłem dośc mocno w reggae i elektronikę lat 90 i z tego 2 już mnie wiedzą przebija.

Ludzie słuchają głównie tego co jest popularne, proste i łatwo przyswajalne - dlatego sukcesy święcą radia pokroju RMFu czy ZETki, gdzie jest dana playlista kilkudziesięciu utworów

Odwrotnie, to radio puszcza to czego słuchają ludzie. A że radia głownie słucha sie w pracy czy też samochodzie to i mowy o np metalu być nie może, bo nie znam ani 1 normalnej jak i nienormalnej osoby, słuchającej Behemorta rano przy dojeździe na uczelnie czy też do pracy :P

Stąd popularne są Lady Gaga, Britney itp... Nawet na ambitniejszy POP nie ma miejsca bo i po co? Kto zastanawia sie nad muzyką i jej przekazem w aucie? Rano gdy zaspany człek na bank nie, po południu gdy zmęczony też nie.

overy w Mam Talent naprawdę mi się podobały! Świetny głos i aranżacje w stylu roots reggae

Z tym roots to bym sie wstrzymał. Z pewnością w programie bylo więcej reggae niz teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stacje wyrobiły sobie stałą rzeszę słuchaczy grając to co lubią i znają (wspomniane Last Christmas) i w przerwach między nimi puszczają to, czego chcą "nauczyć lubić" słuchaczy. Stąd popularność takiej Lady Gagi, i miliona innych sezonowych gwiazdek grających wszystko na jedno kopyto. Ale to tylko moje, skromne zdanie. A co do tego roots reggae miałem na myśli styl np. Boba Marleya (którymi występy w programie na 100% były inspirowane - niemal identyczny rytm, i ogólny feeling) z kawałkami jego zespołu - raggamuffin? Dancehall? Nie wiem jak to nazwać.

Edytowano przez l1on
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, niby to czemu? Slchanie muzyki to nie gra na instrumencie czy jej tworzenie, sluchanie muzyki to nie fizyka więc nie widzę totalnie żadnego problemu. Zwłaszcza, że znajomą rok temu wkręciłem dośc mocno w reggae i elektronikę lat 90 i z tego 2 już mnie wiedzą przebija.

Wiadomo że samo słuchanie muzyki to nie jest żadna filozofia ale jednak myślę że nawet jeśli słuchasz jakiejś muzyki przez rok to żadko jest tak że dorównasz komuś kto tą muzykę kocha i nie tylko słucha ale też rozumie jej przesłanie jej historie no sorry ale takie jest moje zdanie, wiadomo jest to możliwe ale raczej nie zbyt częste

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza, ze ludzie zaczynaja sluchac muzyki, dlatego, ze jest popularna, jest bez sensu. Ludzie zaczynaja jej sluchac, bo ona sama wkreca im sie w mozgi tworzac dziwne zludzenie, ze im sie to podoba. Muzyka tak jak wszystko podlega modzie i tak jak kiedys w modzie bylo wpasc do szkoly chwalac sie, ze uslaszalo sie w piatkowej "Liscie Przebojow" Whole Lotta Love , tak teraz (moze nie az w takim stopniu, przez powszechnosc internetu i telewizji) w modzie jest znac najnowszy singiel Lady Gagi, czy innej gwiazki majaczacej na niebie, ktore tworza zastepy ludzi liczacych dochody. I "cala Polska" zaczela sluchac Reggae dlatego, ze poczula potrzebe bycia obeznanym w temacie, ktory jest modny, musza caly czas biec po wyimaginowanej biezni jaka jest moda, by z niej nie wypasc narazajac sie na osmieszenie.

W wakacje wyszla nowa plyta Pendulum, i gdy singiel z owej plyty (Watercolour, pozniej Witchcraft) ludzie, ktorzy uslyszeli to na MTV zarzekali sie, ze sa wielkimi fanami Pendulum i dnb, nie wiedzac co to jest chocby Therapy Sessioin, czy Fatal Messarosh. Po 2 miesiacach wszystko ucichlo, co dowodzi, ze moda przemija, ale takze jest jedynie silnikiem napedzajacym ludzi, ktorzy dostaja cos, co im sie podoba, lecz ograniczaja sie do tej jednej porcji, bedac zbyt leniwymi, by siegnac po wiecej, jednakze z na tyle silna potrzeba imponowania innym, by udawac fanow.

Dobra, ide spac, bo sam nie wiem co ja tu nastukalem, hehe.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że ludzie puszczają sobie w tle jakąś stacje radiową, "przyzwyczajają" się do puszczanych piosenek, i w ten sposób stają się czymś w rodzaju fana. Skutkuje to niezmierną (w porównaniu do autorskich albumów świetnych, niszowych artystów, których może znaleźć wytrwały fan gatunku siedzący w nim od lat) popularnością sezonowych składanek i silnie promowanych celebrytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że samo słuchanie muzyki to nie jest żadna filozofia ale jednak myślę że nawet jeśli słuchasz jakiejś muzyki przez rok to żadko jest tak że dorównasz komuś kto tą muzykę kocha i nie tylko słucha ale też rozumie jej przesłanie jej historie no sorry ale takie jest moje zdanie, wiadomo jest to możliwe ale raczej nie zbyt częste

To już zalezy od podejścia danej osoby do danego gatunku muzyki. By zrozumieć muzyke... Wystarczy być choc troche bystrym a przesłanie? To jak z interpretacja wiersza, każdy ma własną.

Co do zdania pogrubionego (pogrubienie moje) to jest to o czym pisałem:)

Miałem na myśli to, że ludzie puszczają sobie w tle jakąś stacje radiową, "przyzwyczajają" się do puszczanych piosenek, i w ten sposób stają się czymś w rodzaju fana.

Jak każdy z nas, wybacz ale nie znam osoby która urodziła by się i od razu wiedziała czego chce słuchac, na nasz gust wpływ ma otoczenie, z każdym z nowo poznanym wykonawca wkręcamy sie bardziej i tak zostajemy fanami jakiegoś gatunku.

Oczywiście czym innym jest sezonowa podjaranie sie np reggae a czym innym usłyszenie Marleya i sięganie po kolejne jego płyty, podobnych wykonawców. Jest masa osób która posłucha Bednarka i "slucha reggae" i nawet nie stara sie poznać tej muzyki. Dla nich jest 1, 2 wykonawców.

Skutkuje to niezmierną (w porównaniu do autorskich albumów świetnych, niszowych artystów, których może znaleźć wytrwały fan gatunku siedzący w nim od lat) popularnością sezonowych składanek i silnie promowanych celebrytów.

O tym własnie napisałem, a silne promowanie celebrytów? Na szczęscie w radiu nie uświadczysz tego aż tak bardzo jak na Vivie czy MTV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...