Skocz do zawartości
Cardinal

Muzyka III

Polecane posty

Nie wiem co to fnordy i inne technodziwneformułyniepojetedlamojegoograniczonegotwoimzdaniemumysłu. Więc ciężko powiedzieć, że znam się na elektronice. Kiedyś jej słuchałem i czytałem o niej, ale nigdy nie interesowało mnie jej tworzenie. Na TYM się nie znam.

Nie trawie muzyki elektronicznej bo mój gust muzyczny diametralnie się zmienił i elektronika zwyczajnie przestała mi się podobać.

Stronienie od wypowiedzi, nie oznacza nie wypowiadanie się, tylko wypowiadanie się nader rzadko i raczej niechętnie. A, że kolega prosił grzecznie, to też się wypowiedziałem.

Wiem, że i tak jestem teraz na przegranej pozycji, bo przecież nie zgadzam się z Twoim Jaśnie Oświeconym Umysłem, ale i tak podtrzymuję to co mówiłem.

A "tylko współczuć" można człowiekowi, który nie potrafi czytać i zrozumieć co czyta i jest przy tym przeświadczony o swojej racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czyjej racji mam być przeświadczony? twojej?

sam żeś napisał, że elektroniki nie trawisz, potem żeś dodał łaskawie, że jej słuchałeś jakiś czas temu, teraz znowu zmieniło się na to, że kiedyś słuchałeś, ale teraz nie, bo to i tamto (dowolne bzdury)

nie chce mi sie jednak tematu już kontynuować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec bezensownego flejmu, bo zrobię się niemiły.

araevin postanowił narobić dymu, ale ciągnięcie dyskusji, gdy widać że facet trolluje jest moim zdaniem bez sensu. Cieszcie się, że tym razem obeszło się bez ostrzeżeń.

Jeszcze jedno:

http://forum.cdaction.pl/Muzyka-t21877.html

Tutaj dzielimy się swoją twórczością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Szukam stron gdzie mógłbym za w miarę nieduże pieniądze zaopatrzyć się w płyty z muzyką (jak i poszczególne utwory, choć ta pierwsza opcja bardziej mi odpowiada). Na razie znalazłem to: http://www.inbook.pl/a/setd/d/muzyka/index.html. Od razu zaznaczam, że chciałbym płytki w stanie "fabrycznym", więc używki nie wchodzą w grę (www.allegro.pl odpada, choć oferty sklepów też są tam dostępne)

Edytowano przez kame84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma / miał sansa clip ( 2GB ) ? Tam wśród kilku crap'owatych piosenek była jedna która mi się spodobała ( zespół miał bodajże w nazwie słow Shanghai ) ale niestety nic więcej nie mogę sobie przypomnieć. Jakby ktoś miał więcej informacji na temat tego utworu ( przede wszystkim jego nazwę ) byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - ktoś słuchał tegorocznego Topu Wszechczasów w Trójce? Jeśli tak, to jak oceniacie te całe przetasowanie które nastąpiło w tym roku? Sam zapomniałem zagłosować, a o audycji przypomniałem sobie jak ktoś napisał u siebie na blogu o tym. W sylwka mało słuchałem, ale jak wczoraj od 17 zacząłem...szczęka opadła ze zdziwienia. Większość tak zwanych "mocarnych typów"(m.in.: większość kawałków Floydów, Brother in Arms Dire Straitsów, czy Child in Time Deep Purple) wypadło ze swoich miejsc, a pojawiło się sporo "niespodzianek"(<z głowy>np.: dość wysoka pozycja Sex Pistols, pojawienie się Toto(...in Aaaaaafrica...) czy TSA na 3, przed takimi sławami jak Led Zeppelin, Hendrixem etc.).

No i ta dominacja U2 - dwa utwory na dwóch pierwszych miejscach, plus dodatkowo od groma na liście innych z ich twórczości...

I Kultu na dodatek mało - 2 kawałki+12 Groszy...

Edytowano przez jurom925
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przeważnie słucham to co wpadnie mi w ręce, a jak coś mi się spodoba to zatrzymuje sobie :P Zresztą zapraszam na mój blog, gdzie rzecz jasna jest poświęcony muzyce metalowej i gdzie piszę recenzje. Ale tak mówiąc szczególnie to bardziej siedzę przy ekstremalnej formie metalu, czyli - Black Metal, Death Metal lub nawet Deathcore. Czemu go lubię? A oczywiście za to, że jest czarny jak [beeep] Szatana. Nie lubię zaś za bardzo Alternatywny bądź Nu Metal... Jakiś taki dziwny, ale jakąś strawie. No ale co tu gadać? Wchodźta na mój blog to zobaczycie co słucham, bo lista nieco by była za długa... Większa niż jedna rolka papieru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jako że stwierdziłem, że każdy na czymś grać powinien, postanowiłem wybrać bas. Jestem jednak w tym temacie zielony i chciałbym wiedzieć:

1. Jakie metody uczenia się w domu polecacie?

2. Gdzie we Wrocku można kupić bas za około 2-3 stówy (może być używka, nie wiem czy to przelotna chęć czy na stałe)

3. Jaka firma gitary dla początkującego?

4. Jaki rozsądny piecyk kupić za ok. 2 stówy?

Od razu powiem że nie mam kumpla który gra na basie i nie ma mi kto pomóc. Aha, i uczyłbym się grać sam do września, potem rozpocząłbym naukę w MDK-u.

Z góry dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego słucham? Zazwyczaj słucham szeroko pojętego rocka i różnych jego "odgałęzień", jednak nie pogardzę też inną ciekawą muzyką. Ostatnio odkryłem na przykład doskonały zespół Daft Punk. Grają muzykę z pogranicza house'a, a więc kiedyś w mojej opinii "głupiego techno", jednak ten francuski duet przekonał mnie, że szeroko pojęte techno może być bardzo wciągające jeśli tylko ktoś wie jak robić taką muzykę.

Z rockowych zespołów to słucham:

Muse

Green Day

The Offspring

Drowning Pool

Avenged Sevenfold

Sum 41

RHCP

Billy Talent

Papa Roach

Coldplay

Blink 182

Linkin Park

Poza tym lubię też posłuchać bluesa lub takich "odmiennych" zespołów jak Tenacious D lub Fatty Spins ("Doin' your Mom" <- Bardzo ciekawa piosenka) :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie pewnej piosenki. Chciałbym poznać tytuł piosenki, która leci w Borderlands w tej początkowej scenie z autobusem i napisami. Bardzo mi się spodobała ale nie znam tytułu niestety :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - ktoś słuchał tegorocznego Topu Wszechczasów w Trójce? Jeśli tak, to jak oceniacie te całe przetasowanie które nastąpiło w tym roku? Sam zapomniałem zagłosować, a o audycji przypomniałem sobie jak ktoś napisał u siebie na blogu o tym. W sylwka mało słuchałem, ale jak wczoraj od 17 zacząłem...szczęka opadła ze zdziwienia. Większość tak zwanych "mocarnych typów"(m.in.: większość kawałków Floydów, Brother in Arms Dire Straitsów, czy Child in Time Deep Purple) wypadło ze swoich miejsc, a pojawiło się sporo "niespodzianek"(<z głowy>np.: dość wysoka pozycja Sex Pistols, pojawienie się Toto(...in Aaaaaafrica...) czy TSA na 3, przed takimi sławami jak Led Zeppelin, Hendrixem etc.).

No i ta dominacja U2 - dwa utwory na dwóch pierwszych miejscach, plus dodatkowo od groma na liście innych z ich twórczości...

I Kultu na dodatek mało - 2 kawałki+12 Groszy...

Powiedziałem sobie, że nie będę słuchał Trójkowego TopuEver, gdyż tam niewiele się zmienia. No i sam się zdziwiłem, choć pod względem U2, nie było to zbyt miłe zaskoczenie. Zdecydowanie uważam, że każdy artysta powinien figurować na liście max 3 razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA!

Czemu napisaliście o wszystkich zespołach tylko nie o Queen? Moim zdaniem Fredzio miał najlepszego wokala na świecie i pewnie wielu mnie poprze. Jakie są wasze ulubione piosenki Queen?

Wszystkie części Greatest Hits ownią. Czasem jak ktoś śpiewa w TV - We Are The Champions to mi się płakać ze śmiechu chce, a Mercury pewnie się w grobie przewraca. Szkoda, że umarł w sumie młodo. :<

Ja aktualnie słucham: Katie Melua, Royksopp, James Blunt, Ayo i setki starych kawałków, setek wykonawców, ale Ci należą do ulubionych.

Edytowano przez Pacx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam się zdziwiłem, choć pod względem U2, nie było to zbyt miłe zaskoczenie.
Ale czemu niezbyt miłe? Cóż złego w U2? Są dosyć popularni, fakt, więc nie dziwota, że dominują w przeróżnych głosowaniach/rankingach. A przecież bardzo miło się ich słucha. :3 nie ma co narzekać. ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu U2 zwyczajnie dobrze się "wstrzeliło" w gust ludzi. Mimo że to IMO zwykły pop-rock, to nie śmierdzi tandetą, członkowie zespołu nie grają w reklamach po to by zdobyć trochę kasy i rozgłosu. Ogólnie większość nowych gwiazdeczek się do nich nie umywa. Nie słucham takiej muzyki ale zespół sam w sobie szanuje, w przeciwieństwie do takiego np green day, Fall out boy itd. które dla mnie są zupełnie inną kategorią muzyki tworzonej moim zdaniem na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczam sie do fanow hip hopu ;)

Kocham polski rap i ludzie moga mowic co chca ale uwazam, ze jest najlepszy :D

Moi ulubieni raperzy to:

O.S.T.R. , Łona , Tetris , Fisz , Tede , Zeus , Eldo , Abradab , Mes i kilku innych ;]

Z zagranicznego rapu to gustuje w:

Snoop Dogg , Eminem , Grand Agent , Cypress Hill , Jay-Z , 2Pac

To chyba tyle. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam się zdziwiłem, choć pod względem U2, nie było to zbyt miłe zaskoczenie.
Ale czemu niezbyt miłe? Cóż złego w U2? Są dosyć popularni, fakt, więc nie dziwota, że dominują w przeróżnych głosowaniach/rankingach. A przecież bardzo miło się ich słucha. :3 nie ma co narzekać. ;]

Nie powiedziałem nic złego O SAMYM U2 - chodzi mi o fakt występowania jakiegokolwiek artysty na liście, więcej niż 5 razy. Po prostu szkoda ogromu muzyki, który mógłby zawitać na listę, a nie zawita bo jedna gwiazda ją okupuje.

Jestem za ograniczeniami i tyle.

A propo konia - ponoć od 1 kwietnia do Trójki ma wrócić M. Niedźwiecki i to nie w ramach 1 kwietnia. :) Coś musiało biedakowi podpaść w tych Złotych Przebojach, bo wątpię, że taki stary facet może co chwilę zmieniać decyzje. Cóż, welcome home.

Edytowano przez UncleKaNe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Gdańsku lub w okolicach żyje perkusista w wieku 14-18? Tak, wiem, że może to złe forum, ale z kolegami założyliśmy tematy na wielu przeróżnych forach i nic. Tak więc, gramy punk, rock, metal, mamy już basistę i 2 gitarzystów z własnym sprzętem. Ja jestem basistą. Jeżeli jesteś osobą, którą poszukuję napisz mi na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię niszową muzykę, czasami aż tak niszową, że 1 na 100 osób może słuchać. Nie ma sensu podawać ulubionych wykonawców, bo jest tego za dużo. Uwielbiam folk, niezależną (indie pop!!!), elektroniczną (nie przepadam za progresywną elektroniką, czyli Kraftwerk, Klaus Schulze etc), rock (głównie porządny, nie głupie bandy dla nastolatek, czyli Garbage, PJ Harvey). Lubię też metal, ale tylko sludge, doom, black, folk i awangardowy. Dobra, dam paru wykonawców których uważam za najlepszych. Björk, Kate Bush, Tori Amos, Dead Can Dance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rock. to chyba najlepszy gatunek muzyki (subiektywnie), a dla tych co wolą rap to polecam nową płytkę Eminema Relapse, zdecydowanie nie jest komercyjna (nielicząc We made you). Tym co wolą klasykę to mogę powiedzieć śmiało że Deep Purple i The Doors wciąż mają piosenki (te stare ofc), które mogą zachwycić. A aktualnie to tak nisko upadłem że słucham popu, nie wszystko oczywiście, ale taki Robbie Williams mi ostatnio się spodobał, Melani Fiona z tym swoim poniedziałkowym rankiem itp. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie ogólne pytanie. Słucha ktos tu Genesis?? Tego akurat jestem pewien. No wiec ostatnio grajac sobie w gta IV akurat na libertyrockfm czy jakos tak lecial sobie Genesis-Mama. No i ok niech leci, fajna nuta :) I tak słuchajac doszedłem do pewnego momentu w ktorym w skutek szoku walnołem w murek na moscie i odlecialem przez szybe w sina dal gdzie dziecielina pała. :D Czy wy tez zauwazyliscie ze gdzies w polowie piosenki (3:02- 3:31 http://www.youtube.com/watch?v=huXh3M7bCs4- wersja ktorej sluchalem potem na jutubie) pojawia sie motyw, ktory w pelni zostal wykorzystany w pewnej czesci soundtracka do Spyro The Dragon?! Jak to usłyszalem pierwszy raz dostałem maksymalnego ataku sentymentu! "No niezle" pomyslalem se. Jak nie wiecie jeszcze o co chodzi to ogarnijcie to prosze. Szczegolnie wszyscy co grali w Spyro the dragon!! Czyzby sentyment tworcow czy poprostu inspiracja?? Kochałem ta gre i grajac sobie po latach w gta taki mily zbieg okolicznosci... Fajna sprawa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Topu Wszechczasów Trójki - wydaje się, że za dużo zamieszano w sp[osobie głosowania (nawet 100 propozycji można było zaznaczyć) i stąd takie dziwne wyniki. Pewne osoby siedzące w tym mocno zrobiły analizę statystyczną i wyszło, że najwięcej zyskały utwory znajdujące się na przedostatniej stronie do głosowania (na ostatniej było mniej ich, i mało ważnych). Czyli tak jakby ludzie "dorzucali" utwory brakujące im do setki. Tam były np. TSA, U2, Uriah Heep, Turbo, etc. Nie będę tego rozwijał, ale już te przeze mnie podane zanotowały zastanawiająco wysokie wyniki (prawie jakby spambot zadziałał). TO niestety mocno skrzywiło wyniki...

My tymczasem bawimy się w Radio. No i postanowiliśmy wybrać najlepsze płyty ostatniego 10-lecia (a, bo taka moda, aczkolwiek u innych nie wiem czemu to "płyty XXI wieku" :-P ). Teraz audycja wkracza w fazę, w której także słuchacze mogą głosować, wybierając ulubione płyty. Oprócz tych 101 wybranych przez ekipę radia można dorzucić max. 5 własnych propozycji.

Co może was zainteresować - praktycznie każdy może coś wygrać :-) . Conajmniej płytkę spośród tych z zestawu, a nawet bilety na Open'er :-D .

Zresztą, co się będę rozpisywał - strona jest w podpisie, a głosowanie tutaj: http://radioorbit.pl/voting/index.php

Edytowano przez Brethil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...