Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

Ostatnio na TVP 1 oglądałem wiadmości i tam mówili o internecie. Doszli w końcu że w internecie bardzo popularne są gry sieciowe i pokazany był CS 1.6 jak ktoś śmigał na de_dust 2. A ja że akurat wtedy zacząłem grać w CSa to miałem niezły ubaw :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne ktoś już o tym mówił dziesiątki razy ale southpark "Make love not Warcraft", i jeszcze Louis z Left 4 Dead, ma kwestię podczas podnoszenia SMG "Oh man, this is just like Counter-Strike" ale to są raczej takie znane fakty, takie jak figurki z VC w san andreas w sklepie Zero aha i w filmie "Gamer" koleś z Humanz gra w klasykę :D Metal Slug ale nie wiem który.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednak ostatnio ja zaprzestałem oglądania, bo po prostu GRY SA NA TEJ STACJI NUDNE !

Już wole w tym czasie sobie coś innego oglądnąć albo chociażby poczytać. :}

PS: To jest forum CD-ACTION a nie Hyper więc niewiem czy to co przed chwila napisałeś/em jest karalne :< :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze...

Rodzina Zastępcza:

W odcinku z kradzionymi komputerami Filip daje policjantowi kosz z grami. Były tam HoMM 3, Kangurek Kao i kilka gier w nieieskich pudełkach z serii eXtra Klasyka.

W wielu odcinkach Filip i Romek grają w Warcrafta 3

W jednym odcinku grał również w Heroes of Might and Magic 3

W najnowszej serii ten mały adoptowany dzieciak grał w CS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taki podręcznik do gimnazjum, uczący j. niemieckiego pt. "DACHFenster" . W jednej części (nie pamiętam, w której, parę lat minęło) w jednym z nagrań rozmawiają dwaj młodzieńcy i jeden proponuje drugiemu "Baldur's Gate drei spielen". Porządnie się zdziwiłem, jak to usłyszałem... :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę usystematyzuję to, co już wiemy - stąd nawiązania mogą się powtarzać.

Trzynasty posterunek

Odcinek o brzytwiarzu:

- główni bohaterowie grają w "Blood" (komentarz: chyba odpadła mu noga);

- także w "Fighting Force" - ukazana jest scena, jak Smasher niszczy radiowóz (komentarz: "właśnie wyrwałeś serce koledze. Jak mogłeś to zrobić? - Dwa razy do przodu, w bok, fire")

- także w coś, co z samych dźwięków wnioskuję, że miało być jakąś kosmiczną, arcade'ową strzelanką (komentarz: "został mi ostatni Marsjanin do zabicia")

Odcinek o bilardzie z Niemcami:

- Arnie gra w "Wolfenstein", gdzie zabija Hitlera (komentarz: "- co to za gra? - Zabija się Niemców.")

Odcinek o napadzie na bank:

- Arnie gra w "Soldier of Fortune"

Wow

- polski serial młodzieżowy z Damięckim, Malajkatem, Wójcickim, Saprykiem i Pazurą, opowiada o wirusie komputerowym, tytułowym Wow, "uwolnionym" z wnętrza komputera... Nie chce mi się pisać dalej, na YouTube jest pierwszy odcinek, obejrzyjcie sobie...

Łowca ostatnie starcie

Cały film oparty jest o nieistniejącą grę na nieistniejącą konsolę przenośną w stylu Game Boy Colour - gra "zazębia się" z rzeczywistymi wydarzeniami - jedyny fragment właściwej rozgrywki to jazda taksówką widziana z lotu ptaka (powstała także nowelizacja tegoż filmu)

Rodzina zastępcza

Pojawiają się gry:

- Heroes of Might and Magic III the Restoration of Erathia;

- Warcraft II;

- Warcraft III Reign of Chaos;

- DOOM (tylko z nazwy, Filip pragnąc wyłudzić od ojca pieniądze udaje, że cierpi na syndrom niechcianego dziecka, ojciec próbując go "ugłaskać" mówi: "nawet wezmę leki przeciwbólowe i pogram z tobą w DOOMa" na co Filip odpowiada "ty nawet nie wiesz, w co się teraz gra"

- Filip uczy także swoją ciotkę grać w DOOMa (ponownie zza kadru)

- w drugim odcinku serialu dzieci chcą do Kwiatkowskiego pieniądze na piracką grę z giełdy - ten próbuję się bronić stwierdzając, że przecież to piractwo. Zmienia zdanie usłyszawszy, ile gra kosztuje w oryginale (komentarz Jacka: "kto normalny robi gry dla dzieciaków za takie pieniądze?")

- Zosia i Eliza chcą przejąć od chłopców komputer, by grać w "Mortal Kombat"

- gdy Jacek chce zobaczyć, w jakie gry grają chłopcy, ci podrzucają mu tylko tytuły edukacyjne i "jakąś jedną strzelankę dla niepoznaki"

- Filip chcąc wyłudzić od ojca pieniądze na zakup nowej komórki argumentuje konieczność jej posiadania "pięcioma grami"

Rodzina zastępcza plus

- dziadek Kuby staje się mistrzem w "Sudden Strike" do tego stopnia, że aż udziela wykładów nt taktyki;

- Romek w kawiarence gra w windowsowe szachy, a także w jakąś bliżej nieokreśloną, sieciową strategię

- dzieciaki w kawiarence "grają" z zwiastun "Burnout Paradise"

Świat według Kiepskich

- w odcinku "Betonowy krąg" Kiepscy postanawiają rekrutować wrestlerów - jednemu z nich Walduś nadaje pseudonim "Mortal Kombatant" (usłyszawszy, że zawodnik jest... Kombatantem)

- w odcinku o sponsoringu Mariola dostaje PS3

Kto tu rządzi

- młody gra w "Guitar Hero"

Wirus

- film oparty jest na (najczęściej nieistniejących) grach i programach na wczesne PeCety

W labiryncie

- dzieciak gra na Atari w jakąś bliżej nieokreśloną platformówkę

Klan

- Maciuś dostaje na osiemnastkę konsolę... "Playbox" :)

Pierwsza miłość

- bohaterowie niby tam czasami w coś grają, ale podawane są tylko gatunki :)

Pan Kleks w kosmosie misja Woltana II

- bohaterowie zostają wessani do gry wideo, przemierzają tunele używając pojazdu z joystickiem :)

To był post poświęcony polskim filmom i serialom. Jeśli mam się zająć produkcjami zagranicznymi, proszę mi to zasygnalizować umieszczając słowo TAK na początku kolejnego posta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Kick-Ass" Kiedy tytułowy bohater przychodzi do domu Rasula aby mu powiedzieć że ma się trzymać z daleka od Katie, on gra w Call of duty: Modern warfare na split screenie na konsoli (nie dopatrzyłem się na jakiej). Jedyny komentarz to "Ku*wa, zginąłem!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dwóch rzeczach trzeba wspomnieć, bo wyszukiwarka wskazuje, że o nich dotąd nikt nie napisał:

w jednym z odcinków CSI: Miami (poszukałem - dokładnie sezon 3, odc 18, do tego epizod nosi tytuł Game over) morderstwa dokonano w studiu motion-capture, w którym tworzono grę sportową taką, jak Tony Hawk's Pro Skater (ale z innym, fikcyjnym tytułem), a sam Tony gościnnie w nim wystąpił.

w filmie Raj dla par (taka komedia, raczej średnia) jeden z głównych bohaterów to twórca gier komputerowych - wyraźnie jest powiedziane, że pracuje nad kolejną częścią Guitar Hero. w końcówce filmu odbywa się pojedynek na "gitary" między nim a właścicielem pewnego kurortu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki serialik komediowy dla "młodszych nastolatków" :D Słoneczna Sonny. Odcinek był o kłopotach, jakie mieli po swoim skeczu o starszych ludziach stworzonym dla domu starców. Gdy już się wszyscy poprzepraszali i słodko wytłumaczyli swoje uczucia, jeden ze starszych panów spytał się Grady'iego: "A grałeś w Akordeon Hero? To masz jeszcze całe życie przed sobą!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...