Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

W "Jim wie lepiej" w kilku odcinkach graja na Nintendo 64 (poznalem po padzie)

W "Transformersach" ozywa X360 :D

W "Hitmanie" graja... w Hitmana

W mojej bylej szkole, w klasie matematycznej jest taka kartka. "Jacek kupil podrecznik, ksiazke i gre Quake 2", ile zaplacil itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@ dobre :D

może to nie nawiązanie do gier ale ...

w jakimś tam serialu, na laptopach i komórkach zamiast znaku apple (ugryzięte jabłko) to ugryzięta gruszka

1. Nie ugryzięte, tylko ugryzione.

2. Nie ugryzieta, tylko ugryziona.

3. Często tak się robi, by nie płacić za licencję na pokazywanie w filmie znaku objętego prawami autorskimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bajce "Przygody Timmy'iego" na kanale Disney Channel był dzisiaj odcinek, kiedy Timmy cofa się do lat 70. Spotyka tam małego chłopca, nerda komputerowego. Chłopiec ten to nikt inny jak... Bill Gates ! Mówi on: ,,Jak będę duży połączę ze sobą wszystkie komputery i nazwę to Internet!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakimś tam serialu, na laptopach i komórkach zamiast znaku apple (ugryzięte jabłko) to ugryzięta (AAAA!) gruszka

serial ten to The IT Crowd, w Polsce znany jako "Technicy-Magicy" (AAAA!2)

W jednym z odcinków "Lost" pokazana jest retrospekcja Sayida, jak siedzi w jakiejś hacjendzie ze swoimi kumplami terrorystami. :P On sam czymśtam jest zajęty, ale kumple przyglądają się, jak jeden z nich gra na PS2 w Half-Life 1. i widać jak atakują go zombie. Krzyczy: "Nie mogę sobie poradzić!" Sayid odrywa się od tego, czym tam był zajęty i mówi: "JUZ DE KROŁBAR!" :D :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix
ale kumple przyglądają się, jak jeden z nich gra na PS2 w Half-Life 1. i widać jak atakują go zombie.

Mi się zawsze wydawało, że to był HL2, ale co ja tam wiem...

W jednym z nagłówków w ,,krwawej forsie,, jest nawiązanie do gry Kane and Lynch Dead Man o tym że dwóch psycholi zostało odbitych z transportu do więzienia

Było o tym (i to za często...)

Nie wiem czy to już było, ale oglądam sobie ostatnio "My Wife and Kids" (On, Ona i dzieciaki). Pod koniec jednego odcinka Micheal z Juniorem grali na konsoli Dreamcast (mam nadzieję, że niektórzy wiedzą, co to była za konsola).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody to Herosów 3, a dokładniej dodatku Shadow of death nawiązują do filmu braci wachowskich Matrix :P

nwclotsofguns - broń palna

nwctrinity - Jedna z bohaterek

nwcagents - Wrogowie

nwcfollowthewhiterabbit - Tekst Morfeusza w Komputerze Neo

nwcmorpheus - Jeden z bohaterów

nwcwhatisthematrix - Wyjaśnienie Morfeusza czym jest Matrix

nwcignoranceisbliss - Słowo Operatora Cypher

nwcneo - Główny Boahter

nwcnebuchadnezzar - nazwa Statku

nwcoracle - Prepowiednia

nwcthereisnospoon -jedna z scen

nwczion - Ostani bastion ludzi

nwcbluepill - Niebieska pigułka

nwcredpill - Czerwona pigułka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przepraszam za posta rzadko wchodze na forum gdyż nie mam czasu a po drugie

podobny zabieg został zastosowany w Heroes 3 Armagedons Blade tyle że tam było o Star Wars

nwcquigon -jak rycerz jedi z mrocznego widma

nwcpadme - jak żona anakina

nwcdarthmaul - jak sith z mrocznego widma

nwccoruscant - jak główna planeta-miasto republiki

nwcr2d2 - jak droid

nwcwatto - tego akurat nie wiem

nwcpodracer - jak wyścigi ścigaczy

Zapoznaj się z zasadami cytowania - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie The A-Team (2010)

Kiedy AC-130 niszczy pewną lokację, a podgląd z jego kamer jest przekazywany do pewnej ważnej w fabule postaci, ta mówi 'zupełnie jak w 'Call of Duty'' :D

Film jest dosyć świeży, więc nie chcę spojlerować za bardzo, wiem, że niektórzy mieliby problemy z oparciem się przed zajrzeniem pod 'czarny prostokącik', i dlatego go nie użyłem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

to raczej nie nawiązanie do gier, ale do stereotypowego wyglądu hakerów w filmach

otóż w serialu "Moonlight" (pod osłoną nocy) była hakerka. Mick (główny bohater) patrzy ze zdziwieniem na hakerkę, a ona do niego

-Co? Spodziewałeś się kolesia w okularach, z dziwną fryzurą i przepoconą koszulką z logiem Gwiezdnych Wojen?

-eee... tak

(cytuję z pamięci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

znowu Moonlight... jeden z kolesi (komputerowiec) grał w Guitar Hero 3... jeden odcinek South Parka był poświęcony GH (inny WoWowi), ale to wiecie... widać, że o innych grach autorzy chyba nie słyszeli :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien utwór korna Haze wystepuje z teledystkiem w postaci gameplaya z gry albo plakatem z członkami zespołu i jakimś żołnierzem w futurystycznej zbroi. A w googlach na hasło haze wyskakuje mi zapowiedź jakiegoś FPS-u ubisoftu ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...