Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

W serilau dla dzieci Chowder (Cartoon Network) był pewien odcinek z parodią baseballa. W tym odcinku było kilka scen z różnymi bazami: jak zdobywał je Chowder. No i prz y jednej z nich: grafika ze starych gier! patrzę: chowder skacze na przeciwnika (który zgnieciony spada),a z zielonej rury z lewej strony ekranu wysuwa się sędzia (Zaliczony! :D). Mamy więc nawiązanie do mario.

PS,. sory że tak kiepsko mi idzie pisanie, ale jestem z deczka zmęczony - choroba :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P W Serialu Gwiezdne Wrota odcinek Uninvited, Mitchel gra z Hankiem w szachy podczas dzeszczowej pogody w domu, kiedy przegrywa partię mówi "Jeśli masz Playstation będe zadowolony kiedy skopię twoje du..sko w Socom 3" "If you have a Playstation, I would be happy to kick your ass at SOCOM 3"

Przyznam :laugh: Socom 3 to gra którą mam w posiadaniu niedawno ją kupiłem, rewelka z polskich misji, w tym nawiązanie do powodzi wrocławia w 1997r (a może sama gra rozgrywa się w 1997r)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym odcinku Dedektywów pt: "Na sprzedaż" w kafejce internetowej wisiały plakaty z:

-Call of Juarez;

-Ghost Recon Advenced Warafigihter( chyba dobrze napisałem :happy: );

-Fifa 07;

-GTA: Vice city, i jeszcze jakieś jednej gry ale nie zorpoznałem :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost Recon Advenced Warafigihter( chyba dobrze napisałem happy.gif );

Nie chcę cię martwić, ale chyba nie chodziłeś nigdy na angielski.

A w The Guild, w odcinku, w którym Codex mówi Zaboo, że nie jest nim zainteresowana, ten mówi:

-Rozumiem twój wybór. Widocznie moja księżniczka jest w innym zamku.

(czyli nawiązanie do Mario, w którym łazimy po wszystkich istniejących zamkach, by się dowiedzieć, że księżniczka jest w innym zamku. BTW. ja bym na jego miejscu kiedyś zaczął od najdalszego, żeby oszczędzić czas.)

No i jeszcze o komiksie internetowym gamer9 by quaz, którego każdy "part" dotyczy zupełnie innego zjawiska dotyczącego gier, a humor potrafi powalić. Nie, to nie reklama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie najbardziej wkurza w tych scenach. Np w jakimś polskim serialu (nie pamiętam jakim) koleś gra w Crysisa na laptopie. normalnie jest pokazana scena z gry ale wydaje ona dźwięk jak by grał w space invaders :sleep:

Jaki to ma sens ja się pytam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na premierze filmu Percy Jackson i Złodziej Pioruna. I tam koleś w pewnej scenie grał w Call of Duty - Modern Warfare 2.

Nom, w multiplayer na mapie Favela. Ktos się tu śmiał, że jeszcze pauzował grę - nie spauzował jej, bo widać było, że tam ktoś strzelał. Ja tez często tak robię (z przyzwyczajenia) jak idę do wc podczas rundy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odwrotnie gadam, ale gra Dead Rising aż tak nawiązuje do Świtu Żywych Trupów że aż z niego zrzyna, od tego że oba dzieją się w centrum handlowym, to tego że w obu wchodzą do środka przez wentylację i fakt, że miejsce w którym się chowają ma dwa wejścia, w którym jedno jest zaspawane/zamaskowane/zabudowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...