Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

W tym temacie możecie pisać na temat aluzji do gier wszelakich w filmach, muzyce, serialach i całej popkulturze. Może być cokolwiek. Np. Jakiś tekst na temat gry, granie bohatera w grę lub coś innego z grami związanego(wybaczcie za powtórzenia). Drobna reaktywacja tematu, mam nadzieję, że bardziej teraz pasuje:D

Ja zacznę:

-Teraz albo nigdy

Chyba się nie spodziewaliście. Andrzej w pewnym odcinku gra w... Crysis! Jeszcze sieka typowo growym tekstem....

-13 posterunek

Arni często grywa w Wolfensteina 3D. Tylko, że zawsze na joysticku...

Resztę napiszcie wy. Bo ja znam jeszcze parę, ale już wyjdzie, że powiem wszystko...

PS

Drobna reaktywacja tematu, mam nadzieję, że bardziej teraz pasuje:D Jeśli ktoś chce to niech wrzuci tego samego posta(w koszu są wszystkie...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teledysk Eminema "we made you" - raper stoi na nutkach z "Guitar Hero"

Teledysk Madcona "beggin you" - pojawia się Halo (strzelam, że 3. część)

"Termiantor Kroniki Sary Connor - w 1. sezonie była mowa o Halo, a w drugim Connor grał w Gears of War

A w serialu "Trawka" jeden z bohaterów grał w Medal of Honor na PS2

I najlepsze - Maciek z "Klanu" dostał na 18. urodziny X360 :laugh:

EDIT:

Teledysk Black Eyed Peas "Where is the love" - dzieci grają tam w "Postal 2"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 posterunek, był cały jeden odcinek o brutalnych grach. Grali pamiętam że w Fighting Force i Blood. "O patrz, ręką mu odpadła" - pamiętam ten tekst Czarka.

Wirus - polskie "Gry Wojenne", pojawiają się tam dwie "gry", raczej proste animacje.

Powrót do Przyszłości - pojawią się automat z grą Wild Gunman, znaną posiadaczom Pegazusa.

Terminator 2 - Afterburner, Missile Command, Space Invaders.

Maksymalne Przyspieszenie - Star Castle, Time Pilot, Tempest.

W którymś z odcinków Rodziny Zastępczej Filip grał w Colina McRae 2.0 (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Life(Powrót do życia)

W jednym odcinku facet zainstalował w plikach Prince of Persia jakieś dane. Nie pamiętam o co chodziło, ale domyślili się po haśle Farah i PoP Two Thrones na jego kompie zainstalowanym. Wyobrażacie sobie policyjnego informatyka grającego w grę przy całym komisariacie... Dodam tylko, ze mu nie wychodziło. Na końcu siostrzyczka porwanego przeszła grę bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie "Błąd Ostateczny" główny bohater przeprogramowuje zablokowany komputer (or something) przy pomocy Game Boy Color.

W "Dniu bałwana" młodzież grała w Dark Forces na Super Nintendo (na które to oczywiście tej gry nie było).

Jest odcinek South Park "Make Love, Not Warcraft" o wiadomej grze. Część odcinka jest wykonana w formie machinimy.

Pokemony są sparodiowane w innym odcinku South Park jako "Chinpokomon"

Jest również odcinek SP o Guitar Hero - "Guitar Queer-o". Wszystkim fanom gry polecam końcówkę.

Manny Charlton Band (M. Charlton to gitarzysta Nazareth) nagrał utwór "Blood On The Walls" i wysłał do id Software na kasecie magnetofonowej. Romero aktualnie ją posiada. Mp3 z utworem jest do znalezienia w kilku miejscach (polecam!)

Gore-grindowa kapela Tumour jako okładkę albumu "Stories of the Undead" wybrała screen z Doom 3.

Inna grindowa kapela Rotten Sound nagrała utwór Doom, wykorzystujący różne dźwięki z gry.

Aphex Twin jako PowerPill wydał EPkę Pacman z muzyką wykorzystująca dźwięki z wiadomej gry.

W jednym z odcinków "Przyjaciół" Chandler sugeruje zagranie w Doom na laptopie Rossowi.

W filmie "Gang dzikich wieprzy" policjant wspomina że odznakę zdobył przez internet, a strzelać nauczył się grając w Doom.

W jednym z odcinków Drużyny A widać automat z Pacmanem.

W filmie "Pogromcy duchów 2" pada kwestia "A chcesz zagrać w... Super Mario Bros?"

W filmie "Hakerzy" pojawia się prototypowa wersja WipeOut na PSX.

Cały jeden odcinek Futuramy jest o tym, jak postacie z gier wideo (Mario, Pacman, statek z Asteroids, roboty z Berzerk etc) trafiły do realnego świata. Pada również słynne stwierdzeni "All you base are belong to us" i kilka innych aluzji.

W kreskówce "Mroczni i źli" w jednym z odcinków gra na konsoli przypominającej GameCube w grę przypominającą Cooking Mama. Natomiast Mandy gra w "President Evil". Postać z gry przenika do realnego świata, i jako jedną ze swych broni używa armaty (Serious Sam, anybody?).

W Simpsonach często pojawiają się gry, zarówno automaty, jak i konsole (również Game Boy). W jednym z odcinków widać automat z mityczną grą "Polybius" (a o co chodzi z mitem Polybiusa, zapraszam na Wikipedię lub na priw)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w jednym odcinku "Rodziny Zastępczej" ten dzieciak w okularach grał w Warcrafta III. Byłem tym zajarany, bo akurat też grałem w Wacrafta III i byłem mały.

W jednym z pierwszych odcinków 13 sezonu South Parku cała klasa gra bodajże w CoDa 5 na informatyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-13 posterunek

Arni często grywa w Wolfensteina 3D. Tylko, że zawsze na joysticku...

Nie zawsze. Pamiętam, że raz pocinał na klawirce.

Ze swojej strony dodam, że w serialu "Długa przerwa" (chyba...) był taki epizod w którym ksiądz zastanawiał się nad pytaniem swojego ucznia: "Czy zabijanie botów w grach jest grzechem" :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Na początku filmu mały Jacob pocina sobie w World of Warcraft.

EDIT:

Big Cyc - Mój komputer

"Dzisiaj mogę być Barthezem

Bratem Mario i Stalinem

Mogę z Larą Croft nurkować

I herbatkę pic z Leninem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Hitman (swoją drogą, nie zgorsza ekranizacja, szczególnie jak przyjrzeć się ilością funduszy jak na hollywodzki film) i moment, w którym dzieciaki w hotelu grają właśnie w naszego łysola, a dokładniej w Krwawą Forsę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Niepokój (Disturbia)

Podczas aresztu domowego Kale gra sobie z kolegą przez Xbox Live w Ghost Recon Advanced Warfighter 2. I taka mała ciekawostka on tylko udaje że gra przez internet bo naprawdę ma włączony tryb jednoosobowy.

P.S: Trochę się tytuł tematu nie zgadza "Aluzje do gier w filmach, grach, muzyce." Jak mogą być aluzje do gier w grach? W tedy to juz są Easter Eggi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Wysyp żywych trupów"- główni bohaterowie grają w strzelankę na konsoli (nie wiem niestety jaką dokładnie, bo nie znam dużo gier tego gatunku)

Ed gra w TimeSpliters 2 - Filmweb wszystko wie.

http://wysyp.zywych.trupow.filmweb.pl/f121...004/ciekawostki szósta od góry.

O to chodziło, bo filmu nie oglądałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Wysyp żywych trupów"- główni bohaterowie grają w strzelankę na konsoli (nie wiem niestety jaką dokładnie, bo nie znam dużo gier tego gatunku)

Ed gra w TimeSpliters 2 - Filmweb wszystko wie.

http://wysyp.zywych.trupow.filmweb.pl/f121...004/ciekawostki szósta od góry.

O to chodziło, bo filmu nie oglądałem?

Zgadza się, też oglądałem ten film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku docinkach Rodziny Zastępczej na komputerach (w domu i kafejce internetowej)leci jakiś filmik z Burnout Paradise.Niby udaje, że gra, ale dokładnie widać, że to tylko filmik.W którymś odcinku był też NFS Carbon.

Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że kilka lat temu grali w DOOM(chyba II)

Doctor House często gra na konsolach przenośnych oraz Xboxie 360.

W filmie Alvin i Wiewiórki wiewióry grają na xboxie 360 przy użyciu kierownicy Micro$oftu w jakąś grę wyścigową.

Poznaj moich Spartan - pod koniec parodia GTA(dzięki temu wygrałem konkurs w CLICKu :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rodziny zastępczej

-W jednym odcinku dziadek okazał się mistrzem jakiegoś RTS. Robił wykłady, pokazywał taktyki itd. Może to Starcraft był, ale nie pamiętam.

-Pamiętam, że w "starych dobrych czasach" na kompie cały czas grali w NFS albo inne ścigałki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...