Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Ale daily Questy są czymś idiotycznym z założenia - idź rób to samo co wczoraj. Niekończący się grind :<

Czy to samo to bym nie powiedział. W cata miales np. tol barad gdzie z puli iluś tam questów losowało ci 6 które były do zrobienia w dany dzień, dzięki czemu nie było czuć tego grindu. Tak samo daily na firelands, gdzie z czasem kiedy robiłeś daily to dochodziły nowe, zmieniał się wygląd lokacji, dodatkowe questy fabularne itd. Blizzard nawet się chwali, że w mopie ma być tych daily kilkaset różnych żeby właśnie graczom się nie nudziły. Do tego dochodzą challange dungeony, pet battles, scenarios itd. Jak cata jest średnie (a patch 4.3 tragiczny) to wydaje mi się, że Blizzard się w końcu ogarnął i MoP będzie dobry.

Bo niestety w cata jedyne co obecnie można robić to albo farmić dragon soula (już od kilku miesięcy...) albo robić bg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadające gildie nie świadczą o tym, iż WoW podupada.

Słucham? Gildie upadają, bo ludziom nudzi się ciągle to samo. Ile można farmić DS? Ile wbijać wszystkie repy w Outlandach? Niestety, ale jest to już lekko nużące. Nie przeczę, że WoW jest nadal najlepszy MMO ... tylko że sporo sewrerów podupada a znane gildie uciekają na inne dlatego, bo odpływa graczy jest dość odczuwalny.

Horda na BB nie ma obecnie ŻADNEJ poważnie rajdującej gildii. Orgrimar w piątek wieczór świeci pustkami ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić że mało kto teraz gra. Zawsze tak jest przed kolejnym dodatkiem nie wspominając o tym że 4.3 jest słabe. Ja nie mam takich problemów bo poszedłem na jeden z najpopularniejszych realmów (Sylvanas), ale wiem co czują inni bo jak wchodziło to grałem jeszcze na umierającym Emeriss.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa teraz o gildiach nastawionych na PvE. W drugim przypadku - PvP sprawy mają się o wiele lepiej. Przez cały czas widzisz ogłoszenia wymagających gildii, w których główny nacisk kładzie się właśnie na Player vs. Player. Oczywiście mam tu na myśli Burning Legion. Znajomi grają także na Ragnarosie i słyszałem, że tam nie ma mowy o większych zmianach dot. ilości graczy aktywnie grających. Ale jestem przekonany, że Twój Burning Blade alexieju znacznie się ożywi po premierze "pand". Komu jak komu, ale ja Blizzardowi ufam najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

Tutaj akurat taki optymistyczny (co do rozkwitu serwera) nie będę, ponieważ Horda na tym serwerze umiera już od roku. Kiedyś pełno było zabawy i frajdy z samego biegania po Org ... wraz z nadejściem Cata miasto zaczęło powoli cichnąć ... czasem można spotkac więcej ludzi w Dalaran (sic!) lub Shat (sic!!!) niż w stolicy Hordy.

Nie przeczę, że dodatek a nawet prepa kupię ... ale czytając "njusy" na mmo-champion dochodzę do wniosku że sporo nie wniosą do tego co przez ostatnie X lat pokazali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczęłam swoja przygodę z WoW (a jednak ten dzień nastał... tak się zarzekałam, że skoro wszyscy grają, to ja nie muszę, ale promo Blizza skusiło mnie do spróbowania). Kiedy jakiś czas temu biegałam na starterze, już spostrzegłam, że gra zasługuje na pozycję króla MMO :) Narazie samotnie przemierzam świat WoWa i nie jest źle, nie spotykam zbyt wielu graczy po drodze, ale to pewnie dlatego, że gram głównie nocami i na serwerze dla początkujących. Jak już ogarnę o co chodzi (oj pytań mam wiele, dużo czytam, ale im głębiej wchodzę w grę tym pytań więcej, hihi), pewnie wybiorę inny serwer i inną postać (jak na razie gram "supernoob" nocną elfką - łowcą) - tymczasem zwiedzam świat i tłukę potworki. Nie jestem jakoś strasznie podekscytowana nowym dodatkiem, no ale to pewnie dlatego, że mam jeszcze mnóstwo do zrobienia i jeszcze więcej do zwiedzenia :) Jak na razie gra mnie pozytywnie zaskoczyła, nie nudzi się (choć czasem latanie pieszo tylu kilometrów bywa irytujące), ciągle poznaję nowe lokacje i nowe potworki, jest super :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, latanie pieszo to było dawno temu, jak trzeba było z jednego końca Barrens na drugi (na linii północ-południe) z buta zasuwać, punkty przelotowe wypadały średnio po jednym na strefę, a wierzchowce były od 40. poziomu i drogie jak diabli. :P

Tak po prawdzie, to zazdroszczę. I tego świeżego spojrzenia, odkrywania nowego świata... i tej od razu dostępnej większej swobody zwiedzania świata. Głównie odkrywania. W sumie to tego odkrywania mi brakowało po tych paru latach z grą, wszystko leci jakoś szybciej od czasów kataklizmu, trochę brak czasu na porządne zaznajomienie się z okolicą, a już posyłają gdzie indziej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ayla

Wybrałaś doskonałą klasę na początek. Levelowanie hunterem jest bardzo przyjemne i zarazem banalne. Zapewniam, że z każdym dniem wciągniesz się jeszcze bardziej. Do tego dojdą jeszcze raidy. Naprawdę będziesz miała sporo do roboty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zarzekałem się, ze w WoW'a nigdy nie zagram, ani tym bardziej nie będę wspierał blizzarda... Tymczasem kolega namówił mnie, żebym pograł trochę na jego koncie... No i teraz cisnę na starterze (przy okazji wygrałem też kod na betę do mopa), a sam się zastanawiam czy nie zainwestować w całą kolekcję do wersji 4.0, póki promocja. Więc pytam się was. Kupić czy lepiej poczekać i od razu Pandarię brać?

@down

To listopad, a nie 25 września?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zaczekaj na MoPa, bo Cataclysm jest tragiczny. Chociaż to w sumie też zależy od twojego stylu gry. Bo jak będziesz grał do listopada i nie wbijesz postaci na 85 to w sumie nie ma różnicy czy zaczniesz teraz, czy później. Ale rajdowanie w Cata jest trochę zbyt banalne jeżeli o mnie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś nowy to graj nie czekaj, bo i tak wbicie 85 zajmie ci dużo, a jak jeszcze coć czasu zostanie to zawsze możesz porobić dungeony (one są dosyć fajne w porównaniu do 4.3 raidu czyli ds'a).

Więc pytam się was. Kupić czy lepiej poczekać i od razu Pandarię brać?

@down

To listopad, a nie 25 września?

Jezeli planujesz grac to kupno wszyskich dodatków teraz jest dobrym pomysłem, bo wychodzi chyba 80zł. Jak na wowa to bardzo mało. MoP wychodzi w wrześniu (dokładnie 26.09), więc kolega pewnie się pomylił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowitym łukiem szczęścia wpłata na Battleneta zdążyła wpłynąć przed zakończeniem promocji na stronie Blizza, przez co udało mi się zakupić wszystkie części WoWa za 80 złotych smile_prosty.gif Nie pozostaje mi nic innego jak zasysać i wchłonąć w świat Warcrafta. Ostatnio WoWa grałem jako 10-dniowy trial(chyba przed premierą drugiego dodatku) i bardzo mi się podobało smile_prosty.gif

Na koncie mam możliwość ulepszenia Cataclismu na wychodzący dodatek - zyskam coś, jak to zrobię czy po prostu w dniu premiery pobierze mi się dodatek(coś czuję, że to jednak głupie pytanie tongue_prosty.gif ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem Battlechesta i mam związane z nim pytanie,a mianowicie: czy da się WoW-a zainstalować z płyt które są w pudełku, czy trzeba ściągać klienta? Jeśli trzeba go ściągać to może ktoś powiedzieć ile on zajmuje? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Battlechest zawiera tylko World of Warcraft oraz pierwszy dodatek The Burning Crusade. Do tego jest Wrath of the Lich King, Cataclysm i nadchodzący Mist of Pandaria. Całość zajmować będzie ok. 30-35 GB. Ale nawet jeżeli nie zakupusz tych dodatków i tak będziesz musiał ściągnąć dodatkowe pliki, które uaktualnią Ci grę do najnowszej wersji, a to jest co najmniej z kilka GB. Nie wiem ile konkretnie, bo mam uaktualnione do Cataclysmu i mi to na dysku zajmuje łacznie 25 GB, a patchy po drodze było mnóstwo o różnych wielkościach, 20 mb, 80 mb... i nawet po 800 mb, więc trudno określić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,ok. A nie da się może tego jakoś wcześniej ściągnąć? Battlechesta będę miał jutro to do jutra coś by się na pewno zdążyło pobrać :) I jeszcze jedno pytanie odnośnie dodatków : Czy każdy kolejny dodatek potrzebuje do uruchomienia poprzedniego, tj, Wrath of of the Lich King potrzebuje The Burning Crusade itd. i co te dodatki dają oprócz możliwości dobicia wyższego levelu i nowych klas? Są tam nowe światy i questy tak?

Może trochę głupie pytania ale dopiero zacznę przygodę z WoW-em :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wow 5.0.4 zajmuje 19 gb, wiec nie tak tragicznie.

Acha,ok. A nie da się może tego jakoś wcześniej ściągnąć?

Nie jestem pewien, ale chyba jak zrobisz sobie free konto do wowa na battle necie to będziesz mógł już zacząć ściągać. I nie polecam instalowania z płyty, przy patchowaniu możesz mieć jakieś błędy/problemy (a patchować będzie dużo, bo to jednak od tbc). Lepiej wklep keya z battlechesta i normalnie ściągnij klienta. Żeby grać nie musisz mieć całego ściągniętego.

I jeszcze jedno pytanie odnośnie dodatków : Czy każdy kolejny dodatek potrzebuje do uruchomienia poprzedniego, tj, Wrath of of the Lich King potrzebuje The Burning Crusade itd. i co te dodatki dają oprócz możliwości dobicia wyższego levelu i nowych klas? Są tam nowe światy i questy tak?

Tak, nowy kontynent, questy, dungeony itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli grałem w Starter edition i mam te pliki na komputerze to ściągnie się tylko dodatek The Burning Crusade?

Nie bardzo rozumiem. Niestety nie pamiętam jak działa starter. Pamiętaj, że grając w wowa zawsze grasz na najnowszym patchu (na chwile obecną 5.0.4), po prostu jeżeli nie masz kupionego dodatku (a doklałdniej, wpisanego klucza na koncie battle.net) to nie będziesz miał dostępu do danych lokacji/lvli. Jeżeli kupisz battlechesta i zaczniesz instalować, to i tak launcher się spatchuje do launchera MoPa czyli właśnie 5.0.4 i będzie wtedy pobierać pliki gry.

Do tego w wowa można grać i go ściągać równocześnie, ściaganie gry jest podzielone na 3 części, każda to około 33% całości. Po ściągnięciu jednej można już grać (chociaż trzeba sie liczyć wtedy na dłuższe czasy ładowania lokacji jeżeli akurat tych plików brakuje), po ściągnięciu dwóch części gra się bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rajdowanie w Cata jest trochę zbyt banalne jeżeli o mnie chodzi.

To ty chyba zacząłeś przygode z Cata po mocnych nerfach. Do tej pory Heroic z początkowych raidów jest cholernie trudny, a pamiętam, że długo gracze zmagali się z pierwszymi raidami. Więc nie mów głupot.

Czy instalator pozwala przerwać pobieranie gry w każdej chwili i wznowić ponownie, czy trzeba wszystko za jednym zamachem pobrać?

Można. Ale tutaj istotna rzecz. W "preferences" instalatora WYŁĄCZ sobie tryb peer-2-peer (p2p), by pobierało Ci znacznie szybciej.

Czy każdy kolejny dodatek potrzebuje do uruchomienia poprzedniego, tj, Wrath of of the Lich King potrzebuje The Burning Crusade itd.

To jest jedna wspólna gra, one Ci się "nakładają" na gre, niezależnie czy tego chcesz, czy nie. Więc odpowiadając na twoje pytanie - Nie.

i co te dodatki dają oprócz możliwości dobicia wyższego levelu i nowych klas? Są tam nowe światy i questy tak?

Ogólnie każdy z dodatków wprowadza szereg zmian do mechaniki, funkcjonalności, balansu czy interfacu gry, a to jest przekazywane z patcha na patch, niezależnie, czy te dodatki posiadasz i tak będziesz miał te zmiany (np wprowadzenie achivementów w WotLK). Są one dziedziczone w patchach. Wiele z tych zmian np w The Burning Crusade zostało już na dzień dziesiejszy wycofanych, bądź zamienionych czym innym, więc omówie tylko to co jest dla nich unikatowe:

The Burning Crusade:

- możliwość osiagnięcia 70 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 375

- latanie na wierzchowcach

- dwie nowe rasy - Krwawe Elfy (dla hordy) oraz Dranei (dla Przymierza)

- dwie nowe stolice, Silvermoon i Exodar

- krainę Outland wraz z dungeonami i raidami

- nowe lokacje w starym świecie: Karazhan, Quel Danas, Zul Aman, Cavers of Time

- nową profesję: Jewelcrafting

- nowe battlegroundy i areny: Eye of the Storm

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:TBC

The Wrath of Lich King

- możliwość osiagnięcia 80 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 450

- nową klasę postaci - Death Knight i lokację startową dla niego

- nową stolicę w Northend: Dalaran

- krainę Northend wraz z dungeonami i raidami

- nową profesję: Inscription

- nowe battlegroundy i areny: Stand of the Accidents, Wintergasp, Isle of Conquest

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:WotLK

Cataclysm

- możliwość osiagnięcia 85 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 525

- dwie nowe rasy: Worgeni (Przymierze) oraz Gobliny (Horda) oraz ich lokacje startowe

- świat Azeroth został całkowicie przebudowany i wiele lokacji uległo zmianie

- nowe lokacje na starym kontynecie: Mount Hyjal, Uldum, Vash'ij, Twilight Highlands, Deepholm, Tol Barad, Glineas, Lost Isles, Firelands,

- nową profesję: Archology

- nowe battlegroundy i areny: Tol Barad, Battle of Gillneas, Twin Peaks

- nowe achivementy

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:Cataclysm

Mist of Pandaria

- całkowcie przebudowany system talentów

- klasy postaci przebudowane i ulepszone (np Druid ma 4 specializacje, a Warlock 3 nowe systemy gromadzenia energi itp)

- możliwość osiagnięcia 90 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 600

- nowa klasa: Mnich (dla Hordy i Przymierza)

- nowa lokacja Pandaria z nową stolicją

- ulepszone stare profesje boboczne

- wprowadzenie walk i pojedynków Petów

- dodany "Czarny ryen" (kupowanie unikatowych itemów i mountów)

- wprowadzone "scenariusze" dla dungeonów, czyli tryb wyzwań na czas

- nowe battlegroundy i areny: Silvershard Mines, Temple of Kotmogu

- nowe achivementy

- sporo nowych ulepszeń

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:MoP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale żeby dostać SOR, musisz mieć konto i to takie, które było ostatnio aktywne przed którymś marca (czwartym bodajże, ale nie pamiętam dokładnie).

Co do tych dodatków. Oczywiście, że gra jest patchowana etc. ale żeby mieć dostęp do funkcji, lokacji etc. z danego dodatku, trzeba go mieć - inaczej nikt by nie kupował przecież. Poprzednie dodatki są wymagane do instalacji następnych, czyli jeśli posiada się The Burning Crusade, żeby móc grać w Cataclysm, trzeba mieć także Wrath of the Lich King.

Co do upgreadu do Mists of Pandaria. U Blizza jest promocja na elektroniczną wersję specjalną, za 50 euro dostaje się dodatek, latającego zielonego lwa wierzchowca, małego lewka ozdobnego, plus znaki na sztandar do D3 i avatary do SC. Dla kolekcjonerów to gratka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ostatnio w betę i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Większość zmian na plus, podoba mi się pomysł z menu dla mountów i petów (chociaż mogliby tam wsadzić jeszcze tabarty). Talenty też imo na plus, nie trzeba teraz na nie tyle czasu marnować, bo i tak każdy ustawiał praktycznie to samo. Minus jeśli już chodzi o UI to taki, że wszystkie skille dali pod jedną zakładkę, przez co są nieźle pomieszane i ciężko czasami to ogarnąć.

Zagrałem też pandą i nową klasą. Powiem, że mnich przynajmniej na początku ma trochę tego miodu i aż chce się grać, animacje bardzo fajne no i auto attack to używanie pięści, a np. po stafa sięga przy niektórych skillach, są też inne ciekawe sztuczki jakich może używać nasz hero. A cały zone (wyspa jest na grzbiecie żółwia) jest naprawdę piękny, jedna z lepszych lokacji w WoW, a questy po prowadzone są niczym jak w bajce co mi się bardzo podoba.

Nie wiem jak tam starzy wyjadacze, ale ja wracam do gry. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...