Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Wybaczcie dwa posty po kolei, ale edycja poprzedniego by chyba nie podbiła tematu do góry...

Czy ktoś może ma możliwość zaoferowania Scroll of Ressurection? :P

P.S. Hm. To chyba się jednak nie uda, podobno Polacy nie mogą wysyłać Scrolli... : |

edit: Już załatwione, dzięki dla dobroczyńcy :]

Scroll of Resurection, wysyła może każdy - jest to jednorazowe doładowanie o 7 dni, dodatkowo z możliwościa podniesienia poziomu postaci do 80 oraz bezpłatne przeniesienie na wybrany serwer. Nie trzeba tego wybiera odrazu i nie jest to automatyczne. Jeżeli później ta osoba wykupi abonament, to ten kto wysłał SoR dostanie mounta.

Natomias Recruit a Friend nie może by wysyłany z polski. RaF doładowuje zdaje się 30 dni dla konta i można to powtarzac wielokrotnie, natomiast osoba wysyłająca dostaje dodatkowy czas gry i specjalnego mounta rakiete, kiedy ta osoba wykupi abonament. Ponadto akcja ta uaktualnia status konta do Cataclysm za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

czy ja dobrze rozumiem?

jeżeli nie grałem dosyć długo i jestem zameldowany na Polske to i tak mogę dostać Scroll of Resurrection?

bo o Recruit a Friend to wiem, że nie ma takiej możliwości jeśli ktoś jest z Polski. Ale zawsze wydawało mi się, że podobnie jest ze SoR..

Jeżeli ta opcja (scroll of resurrection) jest dostępna dla Polaków, to czy znalazłby się chętny kto mógłby wysłać to zaproszenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zaczynać grę w wowa? Ostatnio duzo się czyta na temat tego że wow traci na popularnosci i wciagu pół roku stracił 3mln graczy. Jak jest tak naprawde? Bo nie chciałbym inwestować w gre i sie okazało że wow nie pozyje długo. I jeszcze jak wiadomo nidługo wyjdzie diablo 3 gw 2 i czy znaczna czesci graczy nie przejdzie na te pozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zaczynać grę w wowa? Ostatnio duzo się czyta na temat tego że wow traci na popularnosci i wciagu pół roku stracił 3mln graczy. Jak jest tak naprawde? Bo nie chciałbym inwestować w gre i sie okazało że wow nie pozyje długo. I jeszcze jak wiadomo nidługo wyjdzie diablo 3 gw 2 i czy znaczna czesci graczy nie przejdzie na te pozycje.

3 mln? Gdzie żeś to przeczytał? :))) Około milion w ciągu roku jeśli dobrze kojarzę, ale nadal mają 10 mln :)

Nie martw się - WoW nie umrze. Na pewno nie w najbliższych 3 latach :)

Czy warto? Oczywiście, że WARTO. To najlepsza gra MMORPG. Będziesz zadowolony.

Abramerlin - musisz sprawdzać co jakis czas, czy jest "free character migration" dla tych serwerów. Tylko w ten sposób będziesz mógł darmowo przenieść postać. Inna możliwość to płatne przeniesienie, które kosztuje 20 euro (ok 80zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przeniesienie postaci z tych serwerów to tylko i wyłącznie płatnie. Gram na Darkspear od początku i przez tyle lat ani razu nie było darmowych migracji związanych z tym serwerem.

A co do tych odchodzących osób to na wspomnianym wyżej serwerze nie widzę różnicy w ilości spotykanych osób od tego co było w WotLKu. Pewne jest to, że gra jeszcze przez parę lat nie umrze i można spróbować bez martwienia się o pustki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antek

Internet aż pęka od tego typu info, bez sensu jest kolejny raz wałkowanie tego tylko dla ciebie skoro większość już zostało dobitnie powiedziane na forach wowhead, elitistjerks, mmo-champion itp. Poszukaj.

@Massinio

Co prawda lata świetności (od vanila do Wotlk) ma już za sobą ale to jednak wciąż te parę milionów ludzi i z dnia na dzień to wszystko tak po prostu nie runie. A jeżeli nie znasz WoWa a chcesz poznać to teraz jest najlepszy momet. WoW to wciąż kupa radochy której próżno szukać w innych grach czy mmo. Czas który poświęcisz na poznawanie na pewno nie będzie czasem straconym. Wielu z nas (np. ja) chciałoby skasować sobie pamięc odnośnie wowa i móc jeszcze raz "dziewiczo" poznawać jego smaczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten temat był poruszany, ale czy ktoś słyszał o modzie polonizująncym? Przynajmniej do podstawki, przeszedłem WarCrafta 3 i dodatek a chciałbym wiedzieć jak dalej potoczą się losy tego świata, ale niestety nie znam na tyle dobrze angielskiego żeby móc sobie swobodnie pograć, może wyjdę na głupka zadając to pytanie, ale naprawdę bardzo mi zależy żeby móc pograć w WoW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirgrubhy

Z tego co sie orientuje, to nie ma czegos takiego. WoWa nie da sie spolonizowac amatorsko, przynajmniej nie slyszalem o tym. A jesli naprawde chcesz poznac dalsze losy swiata Azeroth po Warcrafcie 3, to tak naprawde oprocz postawki potrzebujesz jeszcze 2 dodatkow do niej, bo dopiero w drugim dodatku zatytulowanym Wrath of the Lich King gracze maja okazje spotkac kilka razy Arthasa/Lich Kinga, ktory pelni role glownego czarnego charakteru w tym wlasnie dodatku. Jednak staniecie z nim twarza w twarz i pokonanie go jest w tym momencie dosc problematyczne. O ile przed wydaniem Cataclysmu ubicie Lich Kinga bylo glownym celem wszystkich rajdow, to teraz gracze skupiaja sie na bossach z najnowszego dodatku i rajdow do instancji z WotLK zazwyczaj juz nie organizuja. W Twoim przypadku radzilbym Ci znalezienie jakiejs stronki poswieconej universum Warcrafta i tam poczytanie o fabule wystepujacej w serii oraz wydarzeniach jakie mialy i maja miejsce w World of Warcraft. Wyjdzie to i szybciej i taniej, tym bardziej ze niestety, ale fabula w WoWie nie jest juz tak logiczna i wprowadzila do serii spory galimatias. Jestem ciekaw jak scenarzysci Blizzarda rozwiaza ten problem kiedy (jesli) zabiora sie do pracy nad Warcraftem IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zacząć od polskiego bo z nim też masz problemy. A angielski to podstawa i ja się właśnie głównie z gier i filmów nauczyłem. Problem nie leży w trudności czy objętości języka ale w samych chęciach. Weźmiesz słownik, tak jak ja zaczniesz od najczęściej używanych w skillach czy statystykach słówek i w końcu z chaosu słówek zaczniesz widzieć całość, nawet na operując na domysłach. Ale trzeba chcieć i w tym zazwyczaj siedzi główny problem w przypadku wielu graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w WoWa można grać bez znajomości języka angielskiego, jeżeli znasz kogoś kto ten język zna i też pogrywa w WoWa.

Generalnie jedyne co musisz wiedzieć to co dana umiejętność twojej klasy robi i których umiejętności lepiej używać, co zazwyczaj nawet znając angielski robi się "w biegu". Reszty możesz się dowiedzieć szukając poradników, wowwiki i pytając znajomych.

Mam 10 letniego bratanka, który wprawdzie uczy się już angielskiego, ale nie zna go za dobrze. Bystry jednak z niego dzieciak, więc jak mu pokazałem jak się zbiera i robi questy, jak używać umiejętności, rozdawać talenty itp. to bardzo szybko załapał. Tylko od czasu do czasu przybiega do mnie jak się nowego skilla nauczy i pyta co on robi. W ten sposób wbił 46 poziom szamanem enh. Wbiłby pewnie i 85, ale rzadko do mnie przychodzi, a ja nie zawsze miałem wykupiony pre-paid :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amasuke

No właśnie, do pierwszego zdania powinieneś dodać "jeżeli znasz kogoś kto ten język zna, też pogrywa w WoWa i mieszka blisko ciebie". Wtedy macie wspólne zainteresowanie i wiele rzeczy może się druga osoba dowiedzieć nawet z samych dyskusji. Ale nie w przypadku kiedy macie ograniczoną łączność. A chatowanie w grze to już w ogóle bezsens totalny. Ja na początku swojej przygody z WoWem chciałem pomagać ludziom i tłumaczyłem o co chodzi z co poniektórymi skillami czy questami. Ale na dłuższą metę to było bez sensu bo prośby nie ustawały a było ich więcej. A to "co trzeba zrobić w tym queście bo nie wiem" albo "ten skill chyba nie działa" albo "ej jestem na miejscu, wytłukłem 100 mobków ale nie zalicza questa (podczas gdy po prostu trzeba użyć na nich itemka)". Np. przypomina mi się quest w 1k needles z robotem. Gościu pyta czy nie jest zbugowany bo podchodzi w pobliże miejsca oznaczonego w queście i go rozwalają guardy ally. No to ja mu mówię że trzeba użyć panelu w krzakach. Po chwili gościu mówi że klika na niego i nic to nie daje podczas gdy w opisie jak byk jest napisane że trzeba użyć dźwigni. Mówię mu o tym i żeby przetłumaczył sobie opis questa. Ten po jakimś czasie znów się zgłasza że nie działa quest. Ja go pytam czy tłumaczył i czy zrobił dokładnie to co jest tam napisane a on tak tak. W końcu sam rzucam swój quest z poszukiwaniem Rok'alima i idę sprawdzić czy działa. Oczywiście działa i zaliczam quest więc gościu pyta jak zrobiłem. Ja mówię że użyłem dźwigni, przywołał się robot, poszedłem do studni napełniłem naczynie. A on że nie wiedział że trzeba naczynie napełnić. Ja mówię że przecież tłumaczył opis i tam pisze jak byk. A on że oj nie tłumaczył bo mu się nie chciało bo myślał że tych guardów tym robotem się bije...

Tak czy siak cały czas spotykałem w wowie podobnych graczy którzy np. mieli już 2 totemy (czyli ktoś musiał im pomóc w questach) a w WC jak im mówiło się "po kiego rzucasz Stoneskina skoro masz Tremora , przecież widzisz że nas Fang Druidzi usypiają" to oni pytali "tak? A w sumie co Tremor Totem robi"? Ręce opadają.

Dlatego uważam że na dłuższą metę angielski to po prostu obowiązek każdego gracza wowa. Skille, Talenty, threat, resilience, itp itd tego jest za dużo żeby polegać tylko na tym co inni ci powiedzą.

PS. Jak ci nie wstyd dziesięciolatka zarażać WoWem xD Jego podwórkowe dzieciństwo właśnie poszło się kochać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18 Wystarczy Teamspeak. Też miałem parę razy sytuację, że osoba, która nie wiedziała co robić w quescie prosiła mnie o radę. Gdy pomogłem okazało się, że quest był banalnie prosty.

Hmm... Swoją drogą to nie ma jakiegoś wowheada, thottbota albo innego wowdb w języku polskim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma. Jak coś jest to na forach prywatnych serwerów w bardzo okrojonej formie. Tak jak nikt nie zadaje sobie trudu żeby tłumaczyć wowa tak nikt nie tłumaczy thotbota czy wowheada. Tego jest po prostu zbyt dużo a wysiłek się nie opłaca bo thottbot i wowhead i tak zawsze będą bardziej aktualne niż ich polskie odpowiedniki a gracze którzy angielskiego nie znają to prędzej czy później poznają.

Co do TSa to owszem wystarczy i jest mocno przydatny w późniejszej grze na rajdach a na arenkach jest niezbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym teamspeakiem na arenkach to bym nie przesadzał. Ja do 1.2k ratingu doszedłem bez teamspeaka z kolesiem, z którym zacząłem grać tylko do capa (maksymalnej liczby conquestów). Graliśmy na czuja i gadaliśmy tylko między arenami na czacie w grze. Jednak obydwaj znaliśmy swoje klasy i role i wiedzieliśmy co mamy robić (ja holy pala, on destro lock).

Chciałbym skorzystać z okazji i ewentualnych nowych graczy, którzy nie chcą się użerać z dzieciarnią na Burning Legionie, zaprosić do Aliantów na serwerze Silvermoon. Jest tu jedna, spora polska gildia. Serwer jest zdominowany przez holendrów, ale jest też sporo anglojęzycznych gildii i nie miałem żadnego problemu dogadać się z kimkolwiek po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, wygrałem w kokursie na wow.battlenet.pl klucz do Bety Mist od Pandaria. Pierwszy raz w życiu, no zasadzie to mój brat ale to w niczym nie przeszkadza bo i tak będę grał, i zapewne znowu powróce do WoW'a. Ale jak otrzymam klucz i pogram coś, to udostępnie jakieś informacje i zdjęcia, nie ma problemu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abramerlin: Prot pala to chyba najprostsza z możliwych postaci. Jeśli znasz angielski to polecam http://www.icy-veins.com tam powinieneś znaleźć wszystkie podstawowe informacje, rotacje, enchanty, gemy, glyphy itp. itd. Możesz też sobie porównać swój build, gemy i glyphy z moim paladynem: http://eu.battle.net/wow/en/character/burning-steppes/Amasuke/simple nie jestem może jakimś mega super pro wymiataczem, ale na RFie sobie radzę, a i Morchoka jakoś położyłem. Pewnie zrobiłbym większy progress, ale niestety serwer, na którym mam paladyna jest martwy. Mogę ci też poradzić co i jak na X-fire.

@JediMati: Winszuje i zazdroszczę. Sam chciałbym sprawdzić jak się prezentuje MoP, ale niestety nie dostałem dotychczas zaproszenia. Widziałem już jednak filmiki na youtube. Jest ich tam całe mnóstwo. Questy, Dungeony każdą dostępną klasą. Najwięcej jest oczywiście pand-mnichów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pożytecznych programów dla osób niemających pojęcia jaki enchant/gem/jak zreforge'ować polecam stronę http://www.askmrrobot.com/ .

Naprawdę polecam, gdyż jasno i precyzyjnie pokazuje zmiany jakich powinniśmy dokonać.

Co do palka, osobiście preferuje holy, ale przy najmniejszym wysiłku znajdziesz setki stron ze sprawdzonymi buildami na DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...