Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Pograłem sobie chwilkę, zdobyłem 17 lvl i stwierdzam jedno. Warto było kupić tą grę. Niezwykle klimatyczny świat czy dość zróżnicowane zadania nie pozwalają się nudzić. Co chwilę pojawia się u mnie syndrom "jeszcze jednego questa" smile_prosty.gif A jak sobie kupię latającego mounta to będę podziwiał piękne widoki z góry. Jeśli miałbym się czepiać to denerwuje mnie trochę spam zaproszeń do różnych gildii.

Mam parę pytań noobskich:

1. Jak przyłączę się do jakieś gildii to jak ją potem opuścić?

2. Jak wygląda walka petów, kto tego uczy u ludzi?

3. Da się "oduczyć" dany talent i wybrać inny?

4. Kiedy następuje wybór profesji i jaką profesję mi polecacie(gram wojownikiem, rasa człowiek)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak przyłączę się do jakieś gildii to jak ją potem opuścić?

Wchodzisz w okno gildii, znajdujesz swój nick, klikasz prawym i dajesz Leave Guild

2. Jak wygląda walka petów, kto tego uczy u ludzi?

Walki petów? Jeżeli chodzi ci o te od huntera, to uczą się same, kiedyś trzeba było biegać do trenerów i uczyć, ale blizzard to znacznie uprościł.

Jeżeli chodzi ci jednak o te non-combat pety, to na razie nie ma takiej możliwości. Dopiero w Mists of Pandaria ma coś takiego być i z tego co wiem to nie od razu, tylko w którymś patchu.

3. Da się "oduczyć" dany talent i wybrać inny?

Można zresetować wszystkie talenty u trenera i ustawić od nowa. Koszt tego jest zależny od levelu twojej postaci. Na wyższym poziomie można wziąć dual-speca, który pozwala ci na zbudowanie 2 różnych buildów i przełączanie między nimi w dowolnym momencie rozgrywki (z wyjątkiem battlegroundów i gdy jesteś już w trakcie walki).

4. Kiedy następuje wybór profesji i jaką profesję mi polecacie(gram wojownikiem, rasa człowiek)?

Profesje można sobie wybrać od 5 levelu. Jeżeli kupisz już grę to dla pierwszej postaci polecam 2 profesje zbierackie (np. mining i skinning), dzięki temu będziesz mógł zarobić małą fortunę sprzedając materiały w domu aukcyjnym, co pozwoli ci kupić wierzchowce, latanie i inne duperele bez potrzeby zapożyczania się u innych.

Możesz też wziąć profesje, która pomoże tworzyć sprzęt dla twojej postaci: mining i blacksmithing. Dzięki temu będziesz mógł wytwarzać broń i zbroje. Na niskich lvlach lepiej jednach chodzić na dungeony i w ten sposób się zbroić. Blacksmithing przydaje się dopiero po osiągnięciu maksymalnego poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki petów? Jeżeli chodzi ci o te od huntera, to uczą się same, kiedyś trzeba było biegać do trenerów i uczyć, ale blizzard to znacznie uprościł.

Jeżeli chodzi ci jednak o te non-combat pety, to na razie nie ma takiej możliwości. Dopiero w Mists of Pandaria ma coś takiego być i z tego co wiem to nie od razu, tylko w którymś patchu.

Jak jesteś w grze to na dole jest przycisk, który przenosi cię do okna z zakładkami "mount" i "pet" - o nie właśnie mi chodzi. Ale pewnie są to te "non-combat pet".

Na niskich lvlach lepiej jednach chodzić na dungeony

No właśnie - kolejne pytanie smile_prosty.gif Od 15 lvl odblokowała mi się "wyszukiwarka rajdów". Jak to dokładnie działa? Czy warto się w to bawić przy moim obecnym levelu czy lepiej z tym poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wyszukiwarka rajdów, tylko 5 osobowej wyprawy. A zawsze warto na takie się wybierać, bo masz szansę na wygranie lepszego sprzętu i zdobycia nieco punktów doświadczenia (w każdej takiej "instancji" są do zrobienia jednorazowo zadania).

A wyszukiwarka od rajdów odblokuje Ci się dopiero na najwyższym poziomie. Chyba, że znajdziesz jakąś ekipie ludzi, którzy będą się chcieli z Tobą przejść na jakieś starsze rajdy (no i pod warunkiem, że sam będziesz spełniać odpowiedni poziom doświadczenia postaci, aby móc w ogóle wejść).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - kolejne pytanie smile_prosty.gif Od 15 lvl odblokowała mi się "wyszukiwarka rajdów". Jak to dokładnie działa? Czy warto się w to bawić przy moim obecnym levelu czy lepiej z tym poczekać.

Klikasz oczko (na dole na pasku jest), wybierasz swoją rolę (najprawdopodobniej będzie to DPS, ale głowy nie dam), wybierasz random classic dungeon i dajesz Join/Queue/Sign up (nie pamietam jak to się nazywało).

W przeciągu 5 minut powinno ci znaleźć grupę i jak wszyscy potwierdzą chęć to teleportuje cie do dungeona. Tam zbierasz questy i idziesz siekać. Staraj się bić tego moba co tank i nie wybiegać przed tanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli chodzi o PVP to na battlegroundach wygrany zyskuje dużo honoru, a przegrany zyskuje mało honoru. Dodatkowo zyskujesz honor w zależności od twojego wkładu na BG (ile zrobiłeś obrażeń, ilu zabiłeś, ile wyleczyłeś itd.). Za honor można kupować broń i elementy pancerza na różne poziomy począwszy od 18. Przy czym warto zaoszczędzić sobie honoru i kupić cały set za honor na 70 lvl. Wtedy do 80 lvlu nie musisz się zbytnio martwić o sprzęt.

Jeżeli się trochę przy-no-life'i to 85 lvl można wbić jakiś tydzień lub 2. To jest jendak tempo weteranów MMORPGów :P Przeciętni ludzie wbijają 85 w około miesiąc, jeżeli grają tylko jedną postacią na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wątpliwości rozwiane. Wszystkim dziękuje za udzielenie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)

Przeciętni ludzie wbijają 85 w około miesiąc, jeżeli grają tylko jedną postacią na raz.

Ja i tak nie gram codziennie WoWa(raz gram WoWa a raz Diablo 3:) ) więc mi pewnie zajmie to trochę więcej czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koleus123 Grunt w tym, żeby się dobrze przy tym bawić. Dlatego najlepiej znaleźć jakąś ciekawą gildię i z nimi grać. Najlepiej jakaś w okolicy 20-25 lvlu, żeby mieć bonusy, ale ważniejsze jest jednak to, żeby ludzie byli spoko.

@Marcin9123 Ja bym tam nie przesadzał z entuzjazmem, bo możesz się nieźle przejechać. Z tego co czytałem to sporo ciekawych funkcji dodatku ma być uruchomiona dopiero w kolejnych patchach, a nie na samym początku. Poza tym 80% graczy zrobi pandy, 19% zrobi mnichów innej rasy, a 1% wbije 90 lvl (nie liczę chińskich farmerów, bo oni wbiją 90 i będą dalej farmić golda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w tym dodatku najbardziej podobają się cross realm zone. To chyba najlepsza rzecz jaką wprowadził blizzard od dłuższego czasu. Wróciło world pvp i to w ogromnej skali. Przy portalu do outland i w nagrand wczoraj praktycznie przez cały dzień odbywały się tam spore bitwy. Wieczorem nawet w sw składali już trzeci raid żeby tam iść.

Jedynym problemem jest imo stabilność serwerów, ludzie z mojej gildii narzekali, że często się tam dostaje dc bo jest za dużo ludzi w jednym miejscu.

Na początku nie miałem kupować MoPa, ale pograłem w bete i zmieniłem zdanie. Mam tylko nadzieje, że reszta patchy będzie równie dobra co ten pierwszy.

@Marcin9123 Ja bym tam nie przesadzał z entuzjazmem, bo możesz się nieźle przejechać. Z tego co czytałem to sporo ciekawych funkcji dodatku ma być uruchomiona dopiero w kolejnych patchach, a nie na samym początku.

Jakie to funkcje? Bo gralem w bete i było wszystko co powinno być. A jedyne rzecz której nie wprowadzili teraz to upgrade gearu za valory, co i tak raczej wiele nie zmienia. Pet battles, scenario, challange mode, legendary quest line itd. wszystko jest działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cross realm", fajnie to brzmiało w teorii, ale jeżeli jakiś palant z Burning Blade ma mnie w kółko o północy bić i nawet nie pozwolić mi zrobić zadania, to ja dziękuję za taką opcje.

A nowy dodatek? Czekam z niecierpliwością, ale jeżeli wszystko ma być na tak wysokim i epickim poziomie jak ten "Event" z wysadzeniem bazy Przymierza...to sądzę, że WoW długo naprawdę nie pożyje. Pół roku zapowiadali ten scenariusz i według mnie było to najgorsze wprowadzenie w nowy dodatek. Przed Wotlk był atak plagi, przed Cata byli kultyści i atak żywiołów na stolice, a tu mamy jakiś głupi atak, w którym nie wiadomo o co biega, dlaczego to robimy i po co. A no tak...wszystkiego dowiem się w książce, która wyjdzie w polskiej wersji dopiero 16 listopada za jedynie 39zł i 99 groszy. Naprawdę Activision nie działa na Blizzarda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, działa... i to boleśnie.

Event rozczarował mnie mocno (i chyba każdego), bo jednak liczyłem że te scenariusze będą kontrą Blizzarda, na choćby takiego TORa...

W sumie okazuje się że to nawet nie jest typowy event przed nowym dodatkiem, bo będzie nadal dostępny po jego wydaniu.

Sam dodatek jak zwykle zapowiada się ciekawie, nie mogę się doczekać zagrania w payload moim warriorem z którego nowe talenty zrobiły w końcu sensowną postać do pvp.

Chciałbym też żeby całe pve trzymało poziom premierowego Cataclysmu, ale z cholernym Raid Finderem ciemno to widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera kolejnego dodatku odybyła się dzisiejszej nocy . Serwery wytrzymaly wszystko poszło bardzo stabilnie nie miałem żadnych problemów, nawet kilka minut przed 24 Pandaria była wgrywana na serwery :) Do tego kilka dni temu Blizzard do Battle Chestu dodał kolejny dodatek woltka :) Czyli kupując Battle Chest prócz podstawowej wersji gry dostajemy jeszcze dwa dodatki i 30 dni gry . Zachęcam wszystkich do spróbowania bo tak tanio jeszcze nigdy nie było :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na recenzje CDA. W redakcji pewnie już mało ludzi gra w WoWa, więc recenzja powinna być bardziej krytyczna, niż podczas premiery TBC.

Jeżeli recenzje mnie nie przekonają to pewnie też wstrzymam się z kupnem do wypuszczenia triala MoPa i jeśli mi się spodoba to kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po tym temacie widać, że WoW to już nie to co kiedyś :P Przy premierze Cata było mniej postów, niż przy premierze WotLK i tak dalej... Nie wiem, przekonałem się, że już do tej gry nie wrócę, wiem, że nie czeka tam na mnie nic nowego. I chociaż trochę mi brakuje klasycznych instancji z holy trinity w GW2, to jednak ten jeden element to za mało, żebym wrócił na dłużej :P

Byłoby jak z ostatnim dodatkiem - dwa tygodnie gry i... koniec, bo rajdowanie jest nudne :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wracać do WoW-a. Mój brat gra w niego teraz, a ja sam grałem w niego podczas Bety i muszę powiedzieć, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie-questy są ciekawe, instancje całkiem niezłe (krótsze od tych z Cata, a długie tak jak w WotLK),a same walki minionami wyglądają fajnie. Nastawienie się, że to chała, bo tam są Pandy itp., jest trochę krzywdzące dla gry, która teraz chce się skupić na kulturze wschodniej. Od Cata na pewno lepszy. Od pozostałych trochę gorszy, bo nie ma tu takiego mrocznego klimatu na ten moment, jak w TBC czy WotLK (czyli kiedy grałem w WoW-a). Nie jest to na pewno klapa, więc, jak lubisz WoW-a to możesz zastanowić się nad powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem póki co jakieś 10 godzin, wciąż jestem w pierwszej krainie (Jade Forest), bo zwiedzam, czytam quest texty, robię profesje i pet battle. Sama Pandaria jest po prostu piękna, zarówno krajobrazy, jak i muzyka, questy nie są aż tak liniowo ułożone jak w Cata, jest więcej voice actingu i cinematiców (na szczęście nie aż tak sztywnych jak wcześniej). Z dungeonów zrobiłem dwa pierwsze, w raidowym sprzęcie z DSa zajęły raptem 20 - 30 minut i to bez znajomości taktyk, ale tak z normalami bywa.

Nie można ocenić dodatku po dwóch dniach gry, ale juz teraz widzę, ile pracy Blizzard włożył w nowy kontynent i nowe tryby rozgrywki (Pet Battle są ŚWIETNE, aż przypominają się te dziesiątki godzin spędzone z Pokemon Red/Blue itp. ;p ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Pierwsze normale w Cata wymagały taktyk, choćby ten w Deepholm czy Vashj'ir i Uldum. Później dopiero walnęli nerfy, bo gracze płakali na forum... Widzę i słyszę (po opiniach znajomych z gildii), że Blizz nie ryzykował i od razu dał łatwe instancje. Cóż, życzę Wam chociaż, by heroiki były wymagające :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost - warto zacząć grać w WoW'a? Cały czas o nim słyszę i myślę czy by nie zacząć ale, właśnie, jest jakieś ale... Trochę już jest na rynku i boję się, że gra mało osób (mówię o serwerach EU) lub po prostu nie będę miał co robić ponieważ na samym początku mam zamiar grać sam i polegać tylko na LFG. Tak więc warto? Da radę grać tylko z randomami?

Trial już mi się ściąga, do tego cena mocno kusi - Podstawka, BC, WotLK i Catalyst za 60zł w jednym pakiecie. Teraz tylko niech ktoś odpowie na pytania i mnie jakoś zachęci... ;P

//Oreintuje się ktoś czy cena tego pakietu jest ograniczona czasowo czy już na stałe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że oferta nie jest ograniczona czasowo, bo cena z tego co ostatnio zauważyłem cały czas idzie w dół. Nie mówiąc już o tym, że z każdym kolejnym dodatkiem coraz więcej dają taniej w formie battlechesta. Jeżeli kupi się podstawową wersję gry to ma się teraz dostęp do TBC i WotLKa, a dodatek Cataclysm można znaleźć już za nie całe 20zł.

A co do pytań... Niektóre serwery EU są dosyć mocno oblegane, a na innych wieje pustkami. Najlepiej wybrać sobie serwer, który ma poziom populacji "high".

Levelując postacie chodzę na dungeony tylko sam, ponieważ często trudno jest zgrać się z levelem ze znajomymi. Jedni expią szybciej, a inni wolniej. Jako tank zawsze ma się "instant join", jako healer czasem trzeba czekać do 5 minut, a jako DPS często trzeba czekać nawet 20 minut na drużynę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...