Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Rzecz sprzed paru dni, ale że nie została jeszcze poruszona, to pozwolę sobie podrzucić link: http://forums.battle.net/thread.html?topic...&sid=3000#3. Bashiok dosyć dokładnie wyjaśnia kwestię drzewek umiejętności, wobec czego w zasadzie wiadomo już, jak ma wyglądać rozwijanie i dostosowywanie postaci do naszej wizji: ot, automatycznie przydzielane punkty cech, umiejętności jak powyżej, sprzęt w miliardach kombinacyj statystyk i ulepszeń. :)

Nie ukrywam, że D3 jest obok Dragon Age'a (i może Aiona, no) jedną z bardziej wyczekiwanych przeze mnie gier. Szkoda tylko, iż wobec tegoroczonej bety SC2 jestem niemalże pewien, że tytułu w tym roku jeszcze nie zobaczymy. Sądzę, że Blizz zechce zarobić w te Święta na pierwszym "fragmencie" Starcrafta, zaś dopiero w 2010 dostaniemy w nasze spocone łapska kolejnego Diaboła. Chociaż... obym się mylił!

Edytowano przez MonkOfWar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nawet nie wspominać kiedy pojawiła się pierwsza zapowiedź diablo 2. Jeszcze bodajże w Secret Service (R.I.P) mieliśmy screena z amazonką.. A czas jaki upłynął od tej zapowiedzi do wydania gry - liczony był w latach :P

Przykro to mówić, ale byłoby zbyt dobrze, gdybyśmy dostali diablo 3 jeszcze w tym roku. No ale podobno cuda się zdarzają :)

No ale wszystko to kwestia czasu. Jak dla mnie to liczy się to, że diablo 3 - następczyni wielkiej części 2, która była następczynią wielkiej części 1 - POWSTAJE... remedium na wszelkiej maści H'n'S, które nudzą po kilku godzinach/dniach! Tym bardziej, że blizzard pozwala ufać, że to będzie gra, na którą warto czekać i mieć pewność, że gracz się jej nie pozbędzie z dysku w ciągu kilku dni.. miesięcy.. lat? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie :). Jak ludzie nazywają grę w której celem jest uciukanie tych 3 barbarzyńców xD.

keeveek ale mam nadzieję, że teleportacji też się uczysz xD? Bo to bardzo przydatna umiejętność xD...

Ja teraz robię Paladyna na młotki, potrzebuję Enigmy :D, pamięta ktoś gdzie w miarę dobrze dropiły runy xD? (wydaje mi się, że u Hrabiny ale nie jestem pewien).

gry się powinny nazywać mniej więcej tak: Ancients Hell, Ancients, Starzy HELP itp ;D

a co do enigmy to jak chcesz samodzielnie wydropić runy JAH, BER to raczej Ci do premiery Diablo 3 zejdzie...

polecam forum d2jsp.org, można tam sprzedawać i kupować przedmioty za Forum Gold ;) przedmioty i runki są tam z reguły tańsze... ba, nawet niektórzy "zarabiają" umiejętnym handlem w grze i na forum ;D

no... ale jeśli jednak chcesz wydropić te runki to polecam drop kalkulatory, które można znaleźć w necie. O ile dobrze pamiętam na High Rune największa szansa jest chyba 1:10 000 (na baalu hell bodajże ;P) a poza tym to takie HR puszcza często Nihla (nekro w 5 akcie) Hrabina, Diablo, Andy, Duriel, Mef, i Baal ;D

więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia xD

ps. jak będziesz miał jeszcze jakieś pytanka to chętnie odpowiem na priv ;D

Edytowano przez gagarj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Diablo tak... Chyba gra w którą najdłużej grałem, bo jakieś 8 lat xP. Seria Diablo to najlepszy H'n'S pod słońcem. Dużo w w Diablo 1 nie pograłem, aczkolwiek dało się wyczuć ten mroczny klimat wyciekający z ekranu xP

Co do Diablo 2 - jak już wspomniałem, gra przy której spędziłem najwięcej czasu mojego dzieciństwa xD. A tak poważnie, świetna, genialna gra. Tak w sumie to jaka gra Blizz'a nie była dobra? Chyba takiej gry nie ma, a nawet jak jest to nikt o niej nie słyszał xP. Nieważne...Diablo 2 wciągnęło mnie wszystkim co miało do zaoferowania, może klimatem, może zróżnicowaniem postaci, a może jeszcze czymś innym ? W każdym razie Diablo 2 jest grą niepowtarzalną xP

Co do Diablo 3...taaaaa... xP. To jest coś na co czekałem, czekam i jeszcze trochę poczekam xP. Ale gra zapowiada się świetnie, nic mnie na razie do niej nie zraziło, a wręcz przeciwnie, pomysły na które wpadł Blizzard wydają się bardzo dobre xD.

To na tyle xP. Pozdrawiam wszystkich fanów "diaboła" ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mi nie uwierzycie,ale w pierwszym Diablo znalazłem kiedyś kuszę.

Ja uwierzę, bo też chyba kiedyś znalazłem - jako Unique Item... Ale strzalala chyba jak zwykly luk?...

Zgadza się. ale wyglądała całkowicie jak kusza... ile to ja się namęczyłem by znaleźć book of apocalipse... no i doszło do tego że grałem warriorem ale za to na 34 lvl miałem wszystkie staty na maxa...

Z serią Diablo spotkałem sie po raz pierwszy gdy miałem... no w sumie to dosyć dawno było ale Diablo II: Lord of Destruction miała w sobie tyle uroku, że nie miałem serca opuszczać klimatu aktu pierwszego... jak już do tego dochodziło to po prostu brałem inną postać i na nowo. teraz po tylu latach gier mam 77 poziom barbarzyńcy i komplet "Nieśmiertelnego Króla"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro to mówić, ale byłoby zbyt dobrze, gdybyśmy dostali diablo 3 jeszcze w tym roku. No ale podobno cuda się zdarzają :)

No ale wszystko to kwestia czasu. Jak dla mnie to liczy się to, że diablo 3 - następczyni wielkiej części 2, która była następczynią wielkiej części 1 - POWSTAJE... remedium na wszelkiej maści H'n'S, które nudzą po kilku godzinach/dniach! Tym bardziej, że blizzard pozwala ufać, że to będzie gra, na którą warto czekać i mieć pewność, że gracz się jej nie pozbędzie z dysku w ciągu kilku dni.. miesięcy.. lat? :P

Wierzmy w cuda, to w końcu Blizzard ^_^

Moim zdaniem, bardzo interesujące jest to, że dodano różne płcie w D3. Chociaż mi samej nie robi różnicy, czy gram przepoconym barbarzyńcą czy barbarzynką, zastanawiam się, czy to nie jest pierwszy(a może jeden z wielu?) kroków do PrzeMMORPGowania Diablo 3 ;) No cóż, ale żeby potwierdzić tą myśl, potrzebne byłyby nowe informacje, a nimi niestety Blizzard zbyt gęsto nie częstuje ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tak do końca nie wiadomo jak jest z tym czasem i jego wykorzystaniem w Blizzardzie :)

Swego czasu na prima aprilis pojawiła się "nowa klasa" - archivist i ich prezentacja w formie filmików typu quest boltt itp (zresztą http://www.blizzard.com/diablo3/characters/archivist.xml sprawdźcie sami :P) - oczywiście wszystko śmiesznie i fajnie, ale jednak trochę czasu trzeba było poświęcić na zaimplementowanie tego w grze (bo przecież chyba to nie była zwykła nakładka?). Dlatego właśnie nie wiadomo :] może Blizzard ma już zrobione sporo więcej, niż się chwali. Ciekawe ciekawe..

Edytowano przez AdeKK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bo przecież chyba to nie była zwykła nakładka?)

Tekstury postaci wykorzystano z Caina, a te "tornado", ktorego uzywal archivist to nakladka na animacje ww barbarzyncy ;], bashiok jak zwykle mąci i nic konkretnego nie podaje. Trzeba pewnie poczekac do blizzconu, az ogłoszą cos naprawde "wiekszego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Blizzard ma już zrobione sporo więcej, niż się chwali. Ciekawe ciekawe..
bashiok jak zwykle mąci i nic konkretnego nie podaje. Trzeba pewnie poczekac do blizzconu, az ogłoszą cos naprawde "wiekszego".
Cóż, utajnianie informacji to dla nich same zalety :) Nie rzucają żadnych pewnych dat, więc później nie będą mieć problem z obsuwkami. Nie ma zbyt wielu informacji, więc nikt nie może na razie powiedzieć, że po screenach i filmikach spodziewał się czegoś więcej. A mgła tajemnicy tylko zachęca graczy do spekulacji i czekanie na każdą najmniejszą informację, jaką postanowią wypuścić... Ale chciałabym, żeby w sierpniu ogłosili już pewną datę ^^ (I, jeśli jednak przeniosą na 2010, to żeby zrobili to już po sesji xD ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dziwne, ale moim zdaniem to w ogóle nie wiem czemu Diablo osiągnęło aż taki sukces. Nadal sprzedaje sie bardzo dobrze, lecz co w tej grze jest fajnego? Ciągłe nawalania potworów, bieganie z miejsca na miejsce, nuda. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda to jest na normalu i koszmarze. Zbieranie dobrych itemków, tworzenie dobrej postaci to jest prawdziwe wyzwanie. Oczywiście najlepiej gra się na battle-necie, bo na singlu to fakt jest nudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dziwne, ale moim zdaniem to w ogóle nie wiem czemu Diablo osiągnęło aż taki sukces. Nadal sprzedaje sie bardzo dobrze, lecz co w tej grze jest fajnego? Ciągłe nawalania potworów, bieganie z miejsca na miejsce, nuda. I tyle.
Moim zdaniem, zawdzięcza to "grywalności". Wiem, że to bardzo szerokie pojęcie, ale wytłumaczenie tego jest trochę trudne... Gra sprawia wrażenie, jakby wszystko było na swoim miejscu - zasady są proste, intuicyjnie można bardzo szybko nauczyć się grać; gra bywa trudna, ale nie aż tak, żeby zniechęcić do siebie - wręcz przeciwnie, często motywuje ;) Jeśli jest ci trudno w jakimś miejscu, bez problemu możesz wrócić do wcześniejszego miejsca, tam się trochę poprawić i wrócić, pieniądze zawsze można wydać na hazard, masz niezliczone kombinacje przedmiotów, jednak nie przerażają ogromem... No i przy pierwszym graniu ciągle chce się pchać fabułę do przodu ;) Nic więcej mi w tej chwili nie wpada do głowy, ale wydaje mi się, że podanie 'gotowego przepisu na świetną grę', jest niemożliwe - w Diablo po prostu świetnie się gra i już! :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dziwne, ale moim zdaniem to w ogóle nie wiem czemu Diablo osiągnęło aż taki sukces. Nadal sprzedaje sie bardzo dobrze, lecz co w tej grze jest fajnego? Ciągłe nawalania potworów, bieganie z miejsca na miejsce, nuda. I tyle.

Zakładam, że nie odwiedziłeś na dość długo BN.

Co jest ciekawego w Far Cry? Ciągłe nawalania potworów, bieganie z miejsca na miejsce, nuda. I tyle. Taki gatunek, H&S tak jak i FPS polega na wyżynaniu wrogów. A gra nie osiągnęła "aż takiego sukcesu", bo to mało powiedziane. Nie było i nie będzie drugiej takiej gry w żadnym gatunku, która tak przetrwała próbę czasu.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat zszedł na "wieczystość i kultowość" Diablo 2, dodam od siebie, że fabuła ("jedynki" zresztą też) jest w swojej... prostocie jakby nie patrzeć... genialna, arcyklimatyczna i po prostu niesamowicie wciągająca i przekonywująca.

Żal mi się naprawdę robi bezimiennego starca, zwykłego człowieka, który wplątał się w cały bałagan i zawiódł, a w końcu został zabity przez Baala :(

Tak w ogóle, może mogę się dowiedzieć coś więcej o jego postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zrobiłem z siebie głupka jakiegoś ^^ Przecież Tyrael i Baal w więzieniu parę razy mówili do niego po imieniu. Muszę przejrzeć jeszcze raz cut-scenki z Diablo, w pełni je oglądałem już jakiś czas temu.

Dziękuję za link!

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał już ktoś może po ostatnim restarcie? Bo się nawet nie orientuję czy był(miał być pod koniec kwietnia). I czy zaszły jakieś zmiany? Bo nie wiem czy znów ma mi się chcieć nabijać kolejne 150h w D2 na BN i tworzenie Hammerka :) W sumie, kiedy osiągnie się 13k dmg, to gra już nie cieszy, cele zdobyte, ale chyba zacznę tworzyć Soske Blizz, w końcu tanio i efektywnie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele buildów i postaci jest klimatycznych, ale co Ci po takim klimacie, jak gdy wejdziesz na dowolną grę to przynajmniej połowa postaci to będą Hammerowi paladyni... ech, wiem że ciągle zrzędzę na hammerdinów, ale po prostu nie mogę sie pogodzić z tym jak zly balans JEDNEJ postaci potrafi zepsuć całą grę...

Kilkakrotne osłabienie hammer palów to moje najwieksze życzenie co do nowego patcha blizzarda. Koniecznie przydałby się nowy balans, Nekromanta Summoner jest o wiele za słaby... jak wiele postaci zresztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Risin

Z tego co wiem to sama obecność w rankingu to nie jedyny przywilej grania na ladderze. Oprócz tego masz jeszcze m.in. więcej słów runicznych i więcej przedmiotów unikatowych. Mam nadzieję że już niedługo wprowadzą tego patcha i reset, bo nie chce mi się grać starymi postaciami wiedząc że w każdej chwili mogą się stać dla mnie bezużyteczne. A wiąże z tym patchem dość duże nadzieje, licząc zwłaszcza na załatwienie sprawy botów i cheaterów. Może znów powrócą złote czasy dla handlu runami :happy:

No i nie obraziłbym się na zwiększenie drop rate'a niektórych przedmiotów. Co jak co, ale przy MF ok. 300 wydropienie wysokiego runa graniczy z cudem, co jest IMO porażką. Może było to dobre w czasach kiedy w D2 grało mnóstwo osób, ale nie teraz, kiedy szeregi graczy powoli się wykruszają :dry:

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Risin

No i nie obraziłbym się na zwiększenie drop rate'a niektórych przedmiotów. Co jak co, ale przy MF ok. 300 wydropienie wysokiego runa graniczy z cudem, co jest IMO porażką. Może było to dobre w czasach kiedy w D2 grało mnóstwo osób, ale nie teraz, kiedy szeregi graczy powoli się wykruszają :dry:

MF wyższy niż 100-150 nie jest opłacalny. Dlaczego? Im wyższy MF tym wyższy % na znalezienie rare itemów, a nie unikatów, przy czym wiąże się jedynie opcja zarabiania golda, a ja używałem go praktycznie tylko na naprawianie mojej enigmy. Mówisz też o handlowaniu runami, przecież wciąż wchodzi ono w grę i nigdy nie wyobrażałbym sobie sprzedać np. mojej zaki za 3 spirity w tarczy itp.

Edytowano przez Breados
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz też o handlowaniu runami, przecież wciąż wchodzi ono w grę i nigdy nie wyobrażałbym sobie sprzedać np. mojej zaki za 3 spirity w tarczy itp.

Niby tak, ale przez te przeklęte boty runy nie stanowią już takiej wartości jak kiedyś. Jakiś czas temu za chociażby Ista można było dostać całkiem przyzwoite rzeczy, a teraz jednego Ista możesz sobie co najwyżej wsadzić w slota, bo porządnych rzeczy raczej za niego nie dostaniesz.

@Siekla

Chyba zły temat :happy:

@down

Chodziło mi o zwiększenie ogólnych dropów dla przedmiotów i run, niekoniecznie pod wpływem MF. A czemu o nim wspomniałem, sam nie wiem :sweat:

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...