Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Gość Ludwess

@b3rt: A ten starter będzie miał jakieś ograniczenie, dotyczące wypróbowania go do jakiegoś określonego dnia? Czy będzie po prostu prawdziwym demem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy tylko i wyłącznie od farta i nic więcej :P

No niby jest taka statystyka jak "Magic Find" czy po polsku "Szansa na znalezienie magicznego przedmiotu" ale to raczej daje to, że więcej niebieskich wypada, a nie koniecznie żółtych czy nawet złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy polują na Diablo radzę śledzić Gram. Przed chiwlą udało mi się złożyć zamówienie, lecz zaraz po tym ''produkt stał się chwilowo niedostępny''. Albo ktoś z tamtejeszej adminstracji walnął gafę, albo ludzie siedzą tam 24/7 czyhając na odpowiedni moment na możliwość zamówienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak można dostać się na własny profil w Diablo z pozycji Battle.netu? Chodzi mi o analogiczną akcję jak w przypadku StarCrafta II, czyli na byle jakim kompie wchodzę na battlenet. loguję się i mogę wejść na swój profil, przeglądać osiągnięcia, acziki itd.

Jak próbuję tak właśnie tak zrobić i włażę na http://eu.battle.net/d3/pl/game/

to mam możliwość przeglądania tylko SCII. Co do Diablo, to można tylko kliknąć BETA DIABLO EUROPA, zmieni się avatar ale nie ma opcji kliknięcia w nazwę profilu...

Co do Diablo III - mam już 19 level, wciąż hasam na I Akcie a moja Czarownica ma unikatowy hełm, zbroję, różdżkę, portki, buty i pierścień (reszta magiczna). Kilka innych unikatów leży też w skrzyni. Zatem to nie jest tak, jak wyżej pisał kolega Niemy, że na normalu trzeba mieć nieziemskie szczęście by znaleźć unikatowe przedmioty.

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jest taka statystyka jak "Magic Find" czy po polsku "Szansa na znalezienie magicznego przedmiotu" ale to raczej daje to, że więcej niebieskich wypada, a nie koniecznie żółtych czy nawet złotych.

Działa na wszystkie, ale zapewne tak jak w D2 bonus do znalezienia danego przedmiotu jest liczony na podstawie szansy dropa itemu. Więc jak jakiś legendarny ma np. 5% szansy na drop a Ty masz +8% szansy znalezienia magicznego przedmiotu to gra oblicza 8% z 5 i taką wartość dodaje do szansy dropa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje kiedy Gram będzie miało na stanie Diablo? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.

Kiedy możemy się spodziewać uzupełnienia zapasów sklepów?

Michał Gembicki: Pod koniec przyszłego tygodnia zamierzamy dostarczyć na rynek nową pulę kilku tysięcy sztuk gry z rezerwy przewidzianej na pierwsze dotowarowanie. Kolejnej dużej sięgającej kilkudziesięciu tysięcy sztuk dostawy spodziewamy się pod koniec czerwca. Ten termin jest wypadkową: czasu potrzebnego na produkcję oraz dostarczenie towaru do Polski. W międzyczasie prowadzimy rozmowy o możliwym przyśpieszeniu tej dostawy, ale jest jeszcze zbyt wcześnie żeby cokolwiek w tym temacie potwierdzić.

źródło

Ja miałem farta i kupiłem Diablo 3 na gram.pl tylko dlatego, że ktoś zrezygnował z zamówienia. I w dobrym momencie przechwyciłem ostatnio sztukę. :icon_lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już 19 level, wciąż hasam na I Akcie a moja Czarownica ma unikatowy hełm, zbroję, różdżkę, portki, buty i pierścień (reszta magiczna). Kilka innych unikatów leży też w skrzyni.

Ja mam 51, dzisiaj zabiłem Króla Szkieletów na Piekle, a mój Mnich jak dotąd nie spotkał żadnego unikatowego przedmiotu... Czy tylko ja mam takiego pecha? o_O

PS Licznik wskazuje 28 godzin i 40 minut. :| Tyle czasu i nic!

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, czekajcie - to może ja pierdzielę jakieś farmazony - unikatowe przedmioty, to te pisane/oznaczone kolorem żółtym, tak? :huh: Niebieskim kolorem są oznaczone przedmioty magiczne.

@LordRegis & 47 - to nieźle, zatem mam rzadkie gacie, pierścień itd. :tongue: (zresztą słowo "rzadkie" występuję w ich nazwie). Sądziłem, że rodem z "jedynki" żółte to unikaty... :dry: A już myślałem, że zacyniłem swoim wyposażeniem .

Kolego Niemy, zwracam honor :)

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się mogę pochwalić, że mi wypadł na multi (ba, w drugim akcie, na 25 poziomie, na normalu przed i z ostatniego bossa) taki pomarańczowy przedmiot, tzw. legendarny. Niestety, hełm był dla innej postaci niż barb i opchnąłem go handlarzowi.

Grałem z kimś obcym, ale widocznie obydwaj mielismy ładny procent do MFa, bo parę żółtych wypadło :D

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do co-opa ze znajomymi - bardzo podoba mi się fakt, że można tak wygodnie i nawet na chwilę wpaść do czyjejś gry. Żadnych przeszkód, żadnych skomplikowanych operacji. Klik i gram z randomami, wchodzę i wychodzę nikomu nic nie psując.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie gier od jutra dostępna angielska wersja językowa za 239zł.

Ktoś musi być strasznie zdesperowany, żeby tak grubo przepłacać. Skoro się nie zamawiało pre-orderu to jednak lepiej poczekać, aż stanieje spowrotem do swojej premierowej ceny, albo zejdzie nawet niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie co do Diablo II.

Z jaką bronią najlepiej grać Barbarzyńcą? Gram obecnie na dwa topory, ale gdy zdobyłem dobry topór dwuręczny wydawało mi się, że jest mi z nim łatwiej.

Jaką broń polecacie na tą klasę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie albo dwa topory albo dwa miecze (mogą być nawet dwa dwuręczne), maczug czy innych broni się za bardzo nie opłaca. Jest jeszcze opcja miecz + tarcza ale imo do zwykłego PvM bez jakiś super itemków to lepiej jednak dwie bronie i iść w szał bitewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch, skończyłem własnie Diablo 3. No poczatęk powiem o - moim zdaniem - ciekawych wątkach, które mogą być kontunuowane w ewentualnym dodatku:

- Leah, bo mimo wszystko myślę, że jej dusza przetrwała

- Adria, gdzieś tam się podziewa i znów będzie chciała pomóc Diablo, nawet jeśli ten wydae się ubity na amen

- Imperius, jak wiadomo ma duże problemy z ludźmi

- Malthael, były archanioł mądrości, który przepadł i nie wiadomo gdzie jest i co robi

A sama gra? Poezja. Ale pierw zacznę od minusów, bo krócej:

- stały dostęp do neta. Dzięki temu mam ~200ms podczas gry single player

- Bardzo krótki ostatni akt

No i... to tyle. Tyle wad. Zalety:

- KLIMAT. Coś niesamowitego. Gdy zobaczyłem pierwsze screeny D3 ok dwóch lat temu, wyglądało to zbyt kolorowo. I chyba twórcy to zrozumieli, bo Diablo 3 jest mroczne, jest straszne, jest dobre. Od razu wiadomo, jaka to gra. Przecież Piekło w Diablo 2 przy odpowiedniku

pod koniec III aktu

w Trójce wygląda jak wioska smerfów.

- FABUŁA. Wątek ani na chwilę nie zwalnia, jest ciekawie od pierwszej do ostatniej minuty. Z kilkoma bardzo ciekawymi zwrotami akcji oraz - przynajmniej póki co - z ostatecznym zakończeniem kwestii Pana Grozy i spółki.

- MUZYKA I DŹWIĘK. Nowy kompozytor spisał się świetnie, wiele kawałków zapadło mi w pamięć. A dźwięki dziesiątek różnych umiejętności są idealnie dobrane. Oraz takich rzeczy jak np. stos czaszek, po rozbiciu którego dociera do nas turkot odbijanych po posadzce głów.

- ROZWÓJ BOHATERA. Budziło to wiele kontrowersji, ale dla mnie: ideał, znacznie lepszy niż w poprzedniku. Sam korzystałem z większości umiejętności mojej Demon Hunterki - gdybym chciał to samo zrobić w Diablo 2, musiałbym wylevelować 3 postacie z tej klasy. System run daje wiele możliwości, niekoniecznie im coś ma wyższy wymagany poziom jest lepsze. Trzeba kombinować.

- GRYWALNOŚĆ. Gdyby nie to, że musiałem pracować, to grałbym non-stop. Chce się grac wciąż i wciąż, odkrywać nowe skille, nowe itemki, nowych przeciwników, a przede wszystkim iść na przód i siać terror i zniszczenie.

- LOKACJE I POSTACIE. W obu przypadkach zarówno i nowe jak i stare, które spotkamy na swojej drodze, wypadają kapitalnie. Tristram i

Zachodnia Marchia, Caldeum, Jałowe Ziemie przy kraterze Arreat z wielkim Bastionem oraz Królestwo Niebios

są wykonane szczegółowo, z najdrobniejszymi detalami, a co najważniejsze: czuje się, że te krainy żyją. To nie puste miejsca, gdzie tylko wyrzyna się potwory, lecz mamy wrażenie, że ten świat jest zamieszkały przez tysiące ludzi, z którymi możemy porozmawiać, wiele z nich ma nam coś ciekawego do powiedzenia. Czujemy się z nimi w pewien sposób związani, a najemnicy nie są niemymi kukłami jak w dwójce.

- FILMIKI. Tutaj Blizzard ma po prostu osobną kategorię; zarówno pod względem graficznym, jak i fabularnym to najwyższa klasa. Potęgują nastrój oraz pobudzają ciekawość na więcej.

To główne cechy, które najbardziej rzucają się w oczy. Będzie to gra na lata.

O możliwości rozwiązania wątków w ewentualnym dodatku napisałem na początku posta, jest też wiele lokacji do odwiedzenia: Scosglen, wyspa Xiansai czy Marshland. A czy będzie Diablo IV? Moim zdaniem tak. Ale:

- nie wcześniej niż za.... 6-8 lat? Muszą ludzie się nagrać i trójkę oraz oczywiście Blizzard musi wymyślić dobry come back Złego

- według mnie w świecie Sanktuarium minie nie klikanaście, lecz klikaset lat. Będzie to BARDZO odmieniony świat, bardziej liczny, bardziej zaawansowany technologicznie, a Walka ludzi z Diablo będzie już tylko legendą.

A teraz cóż... czas zacząć koszmar :) Moja ocena po skończeniu normalu: 9.5

Edytowano przez LordRegis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Randomowe gry multi .... grałem w weekend i trochę w ponidziałek... i może DWA razy trafiłem do lobby 3-4 osobowego... w reszcie przypadków grałem we 2.. ja i host ... no trochę smutne zwłaszcza że napis gromko oznajmiał "W tej chwilli to zadanie wykonuje 500 osób" .... nie wiem czy tu osoby z singla też są zliczane ? ;p

Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że po prostu ludzie zamiast dołączać do istniejących już gier, częściej zakładają własne, co skutkuje dużą frekwencją gier w dwie osoby w pokojach publicznych.

No niby jest taka statystyka jak "Magic Find" czy po polsku "Szansa na znalezienie magicznego przedmiotu" ale to raczej daje to, że więcej niebieskich wypada, a nie koniecznie żółtych czy nawet złotych.

Działa na wszystkie, ale zapewne tak jak w D2 bonus do znalezienia danego przedmiotu jest liczony na podstawie szansy dropa itemu. Więc jak jakiś legendarny ma np. 5% szansy na drop a Ty masz +8% szansy znalezienia magicznego przedmiotu to gra oblicza 8% z 5 i taką wartość dodaje do szansy dropa.

W D2 mit pt. więcej mf=więcej legendarnych przedmiotów, został już dawno obalony. Nie opłaca się dawać więcej niż 50-70% mf, im więcej tym gorszy ma to wpływ na legendarny loot.

EDIT: Z tym 50-70% przesadziłem, ale kiedyś czytałem bardzo dobry artykuł na ten temat potwierdzony statystykami. Z tego można również sporo się dowiedzieć, co prawda tyczy się to D2, ale nie sądzę aby pod tym względem "trójka" się rażąco różniła.

Edytowano przez Breados
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W D2 mit pt. więcej mf=więcej legendarnych przedmiotów, został już dawno obalony. Nie opłaca się dawać więcej niż 50-70% mf, im więcej tym gorszy ma to wpływ na legendarny loot.

Jesteś w stanie to udowodnić? W tym artykule, który zalinkowałeś autor proponuje bieganie z ~400 mf, a to wcale nie jest mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie to udowodnić? W tym artykule, który zalinkowałeś autor proponuje bieganie z ~400 mf, a to wcale nie jest mało.

Co tu udowadniać. Prawda jest taka, że żeby wydropić coś naprawdę fajnego trzeba mieć po prostu, że tak to rasistowsko nazwę murzyńskiego farta. Nawet jeżeli masz te 400% magic finda to item super hiper mega legendarny, który ma 0.05% szansy na dropa będzie miał wtedy 0.2% więc nie zwiększa to zbytnio twoich szans.

Btw. żeby nie było pomyłek proponuje jasno postawić kolorami itemy.

Szary/Grey - thrash (śmieć)

Biały/White - normal (zwykły)

Niebieski/Blue - magic (magiczny)

Żółty/Yellow - rare (rzadki)

Złoty/Gold - legendary (legendarny)

Więcej kolorów chyba nie ma, a jeśli tak to proszę poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...