Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Czyli snujemy wniosek, że nowa seria pójdzie w ślady poprzedniej? No co wy Panowie....

Tej serii raczej nie "grozi" wydoroślenie. Poprostu nie wpisuje się w tą koncepcję (tak przynajmniej mi się zdaje). Jednocześnie trudno mi cokolwiek powiedzieć czy wysnuć na temat kolejnej odsłony ( a przyznam, że mroczny motyw ostrych klimatów pojawił się między innymi w mojej głowie po premierze Sands of Time- i patrz :smile: ). Chyba jest...mniej przewidywalna, lub już sama pierwsza część bardzo mnie zaskoczyła (pozytwynie ofkors)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza część bardzo mi się podoba- jest efektowna, kolorowa i dostarcza całych ton zabawy. W dodatku animacje Eliki i Księcia...Cudo! Mimo wszystko brakuje mi starego Księcia (IMO dużo przystojniejszy), TRUDNYCH fragmentów (tu nie było przechodzenia tego samego fragmentu po dwadzieścia razy. Wiem, to frustruje, ale ta dzika satysfakcja po przejściu takiego kawałka gry..Ah...) no i walk z wieloma wrogami na raz. Choć z drugiej strony te kombosy są przecudne.

A, i jeszcze jedno. Wkurza mnie to,że o ile w poprzednich częściach bezproblemowo sterowało się myszą + klawiaturą, to tutaj jest to dużo trudniejsze (i niestety chwilami wracają nawyki ze starych PoP i klikam prawy przycisk myszy przy przepaści. Zły pomysł.Baaardzo zły)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej serii raczej nie "grozi" wydoroślenie.

Czekaj, czekaj... Nowa seria PoPów nie musi obawiać się "wydoroślenia"? Mam więc rozumieć, że ostatni PoP jest infantylny? Jest cudnie baśniowy, z żywą kolorystyką (i tego typu określeniami) ale na pewno nie dziecinny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście mnie panowie. To, że Warrior Within jest doroślejsze, dojrzalsze- a przez to ostrzejsze, wcale nie oznacza, że SoT było dziecinne. Rozgraniczyłbym to raczej na alladynowo-baśniowy klimat-> ostra jak brzytwa jazda.

Pierwszy PoP nowej serii jest pod tym względem bardzo podobny do SoT'a, a może nawet go przebija- ten tytuł wręcz ocieka tym sugestywnym, baśniowym klimatem. O to loto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, penetrowanie opustoszałych zakątków pałacu. To była chyba moja ulubiona część "nowej" trylogii. WW też był fajny, ale jakoś tak mniej baśniowy, przez co dla mnie mniej wciągający. Ale grałem, przeszedłem i nieźle się bawiłem...

A jeszcze co do najnowszego Księcia. Nie mogłam znaleźć dobrego określenia na tą (czy tę, nie jestem pewien) grafikę, a kolega forumowicz podsunął mi idealne pod sam nos - komiksowa! No właśnie. Przecież ta grafika nie jest jak z bajki dla dzieci, tylko z porządnego komiksu. :thumbsup:

Edytowano przez Soutys
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej obstawiałbym, że cell shading w nowym Prince of Persia rozwinął się już dalej, w zupełnie innym, orginalnym kierunku (w życiu bym nie pomyślał, że taki rodzaj grafiki jest wstanie wyewoluować...). Kwintesencją komiksowości jest dla mnie XIII i Ultimate Spider-man. U Księcia jest nieco inaczej, piękniej. Baśniowo? Tym bardziej, nikt nie zamyka tam scen w ramki (nie mówię, że jest to jakiś konieczny wyznacznik komiksowości, ale w wyżej wymienionych tytułach się pojawił i można powiedzieć, że zostawił już jakiś swój ślad na tym typie grafiki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta grafika nie jest "komiksowa". Jest ona...artowa. Tła nie są w niej uproszczone, jak zazwyczaj w komiksach. Są piękne, wypieszczone tak,że często chce się po prostu pozwisać sobie z urwiska i ponapawać przepięknymi widokami.Żywe kolory, szczegóły...

Przypominają one te z artbooka PoP (którego jestem posiadaczką). Miniaturki screenów wyglądają jak szkice koncepcyjne. Jedyną rzeczą przemawiającą za 'komiksowością' są kontury przy postaciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta grafika nie jest "komiksowa". Jest ona...artowa.
Jest to bezsens, a do tego większość komiksów (poważnych, a nie pokroju Kaczora Donalda) stara się jak najwierniej oddać rzeczywistość - czasem arty w nich są może "nierealne", jednak na pewno nie są proste.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle ją definiujesz.

@Down

tak zazwyczaj ona jest definiowana.
Nie jest i nie chciałbym tutaj komentować ludzi, dla których komiks to "wyraźne kontury i prostota wypełnienia". Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale to w końcu nie ja definiowałam. Wydaje mi się, że moi poprzednicy w ten sposób określiliby komiksowość. I tak zazwyczaj ona jest definiowana. Wiem, że komiksy potrafią też wyglądać zupełnie inaczej, lecz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z najnowszym księciem na Xboxa. Walczyłem przedwczoraj z tą wiedźmą w poziomie Coronation Hall. Zabrałem jej połowę życia i zapisałem grę. Wczoraj odpalam i save nie jest dokładnie z tego miejsca. To raz.

Dwa, że jak podszedłem do tego miejsca, gdzie przedwczoraj odpalił się skrypt ( ta gościowa powinna w tym miejscu związać Elikę tym czarnym czymś) to wczoraj ten skrypt za nic nie chciał się odpalić( tej gościówy w ogóle tam nie było). Pomocy, nie chcę zaczynać od początku.

Edytowano przez mic_m3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, posiadacze konsol? Powiedzielibyście coś o zakończeniu PoP Epilogue? :P

Ja widziałem na YouTube koleś jeden pokazał jak się Epilogue kończy.

Elika i Książę się rozdzielają i to stwarza bardzo wiele ciekawych rozwiązań na kontynuację. Poza tym z tego co tam usłyszałem, ojciec Księcia żyje i jest nieziemsko wkurzony. Tyle przynejmniej dowiedziałem się z tego filmiku na youtube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takie, jak na 'Bring Down the Sky' z Mass Effect CD-Projektu. I pilnuj przecinków, bo głodne są, spacje ci zjadają. Cóż, sam liczyłem na to, że jak wreszcie ruszę tyłek i podłączę X'a do neta, to pogram w Epilogue, a pozostają mi spoilery i gameplaye z YT. Nice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Prince of Persia (4). Fajna ale trudno mi się grało na początku, nie dość że troche inne sterowanie niż w Dwa Trony to jeszcze miałem duuużą przerwe od takich gier. Przeszedłem raz bo więcej mi się nie chce, te 16 godzin były warte grania. Koniec mi się nie spodobał, taki jakiś...dziwny. Spodziewałem się wielkiej rozruby a zostawił niedosyt. Z pomocy Eliki rzadko korzystałem przy walkach. Grze daje 9-/10, bo nie lubie zbierać punktów by przejść gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...