Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Hmmm. Ja osobiście o wiele bardziej lubię poprzednią serię trzech odnowionych Princów (:

Ta najnowsza jest bardzo uproszczona. Tylko żeby to uproszczenie rzeczywiście nam pomagało to jeszcze, ale jest wręcz na odwrót. Durne sterowanie i niedające satysfakcji walki.

Zmiana grafiki na rysowaną bajkową jak najbardziej na plus.

Ogolnie grać się da, ale jak już wspomniałem - to sterowanie, ta walka... to już nie to.

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklikiwanie przeciwnika to nie ta gra. Jak chcesz kogoś zaklikać na śmierć to lepiej wróć do Diablo :) Ja od PoPa oczekuję doskonałego, baśniowego klimatu i fajnie podanej, ciekawej historii (no dobra, i trochę zręcznościowych wygibasów na drążku lub kolumnie :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko zażartowałem :rolleyes: ... Oczekuję od PoP tego samego co Ty ale jednak we wcześniejszych odsłonach bardziej mi się podobała walka... ( Tutaj opiera się o wyczucie odpowiedniego momentu... i klik ! pac ! w myszkę\klawiaturę

A w Diablo nie grałem bo nie lubię "takich" Gier :yucky:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

princefan daj spokój, poprzednim popom było daleeeeeeeeeeeeko do szufladki z napisem 'gry trudne'.

Walki były efektowne ale łatwe, sekcje platformowe także za sprawą piasków (których mi przez całą trylogię nie zabrakło), łamigłówki - hmmm były po 1-2 przy których nalezało trochę pogłówkować na kazdą część. Daleko takiemu czemuś do gry trudnej.

Mark of Kri był choćby trudniejszy (choć to w sumei beat'em up) wymagając od gracza wiele skupienia w dalszych momentach gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dla mnie czesc PoP która sprawiła mi najwięcej kłopotów to był Warrior Within z nowej trylogii. Pamiętam że z tym wielkim mechanizmem po środku co chodziło się w górę i w dół trochę się nalatałem. Ale ogolnie wszystkie są średnio trudne. I takie właśnie mi odpowiadały. Nowa część PoP jest niby prosta, ale wręcz głupia w sterowaniu. O wiele mniej przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam trylogię Piasków w PoP - cofanie czasu było dla mnie czymś oryginalnym, magicznym - czegoś takiego nie było dotąd wcześniej (nie w takim stopniu), doskonale wtapiało się w baśniową fabułę. Pod względem technicznym gra nie była gorsza - superpłynne animacje, swoboda w walce (największa w Warrior Within), nietrudna, niełatwa - według mnie gameplay idealny!

Moją ulubioną częścią tej trylogii jest Dusza Wojownika - najbardziej dopasowany soundtrack do gry ever (Nigdy wcześniej nie słyszałem Godsmacka, a teraz żałuję, że tak było...), wysoko podniesiony poziom trudności (przechodząc przez grę bez żadnego wysiłku nie można docenić gry - gry powinny być trudne) i ogromna liczba Combo'sów sprawiły, że gra jest dla mnie czymś w rodzaju majstersztyku.

Szczerze mówiąc nie grałem w nowego Prince of Persia (Sprzęt nie sprostałby), lecz z tego co o niej usłyszałem, nie spodoba mi się - szczególnie dlatego, że Ubisoft postawił na casuali, grupę większą od Hardcore'owców, ale dużo gorszych graczy - gra jest totalnie prosta, wiedzie gracza jak po sznurku (Nawet NIE można zginąć!) - czemu nie mogli zastosować wybieranego poziomu trudności? Nie mam pojęcia. Nie podoba mi się usunięcie elementarnej (wg. mnie) funkcji manipulacji czasem, zmiana księcia i stylu graficznego - po cudownej trylogii nie pozostało prawie nic, za co ją kochałem - chyba najgorszy PoP jak dotąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodząc przez grę bez żadnego wysiłku nie można docenić gry - gry powinny być trudne

Powinny? Wiesz... Ja tam od gry oczekuję, że będzie dobrą rozrywką.

Nie podoba mi się usunięcie elementarnej (wg. mnie) funkcji manipulacji czasem

Trudno, by była możliwość manipulacji czasem w grze, która nie opowiada o tych całych piaskach...

zmiana księcia i stylu graficznego - po cudownej trylogii nie pozostało prawie nic, za co ją kochałem - chyba najgorszy PoP jak dotąd.

Dobrze, że dodałeś "chyba", bo inaczej musiałbym się przyczepić do tego, że nazwałeś tą grę najgorszą, mimo że w nią nie grałeś. ;) Wiesz... Nowy PoP zdecydowanie przebija poprzedniczki "cudownością" i bajecznym klimatem. Tyle, że nie ocenisz tego na podstawie opinii znalezionych w necie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cudownej trylogii nie pozostało prawie nic, za co ją kochałem - chyba najgorszy PoP jak dotąd.

Oj, oj, a grałeś w Prince Of persia 3d?

Oj, demony przeszłości wróciły : (

COFAM, co powiedziałem wcześniej - tak czy siak drugi od końca :P

Trudno, by była możliwość manipulacji czasem w grze, która nie opowiada o tych całych piaskach...

A skoro to było świetne, to trzeba było robić inną historię?

Powinny? Wiesz... Ja tam od gry oczekuję, że będzie dobrą rozrywką.

Coś jednak od gracza wymagać powinny...

Nowy PoP zdecydowanie przebija poprzedniczki "cudownością" i bajecznym klimatem

A nie jest za słodkie? Bo z tego co widziałem, aż się chce wymiotować tą cukierkowością : /

Edytowano przez Varrok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varrok też tak na początku myślałem ale, gdy tylko zagrałem w najnowszego PoP'a, od razu zmieniłem zdanie. Gra jest rewelacyjna, nie ma sposób aby ją znienawidzić. Ma cudowny klimat, rewelacyjną grafikę, nie można się od niej oderwać ... mógłbym tak do jutra :tongue:

Zagrasz ... od razu zmienisz zdanie :biggrin::thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam. O kurcze pieczone! Co ja gadam? PoP króluje i królować będzie(nie chodzi mi o rodzaj muzyki)! Trzeba zasiać trochę niepokoju, bo wtedy robi się cieplej(mimo śniegu zalegającego na polskich ziemiach)! Co ja mam z tymi (nawiasami)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro to było świetne, to trzeba było robić inną historię?

Bo każda historia ma swój początek i koniec. Jeśli by ciągnęli te Piaski w nieskończoność, zrobiłaby się z tego telenowela, a gracze w pewnym momencie powiedzieli by "dość".

Coś jednak od gracza wymagać powinny....

Wyobraź sobie, że nowy PoP coś tam od gracza wymaga. ;)

A nie jest za słodkie? Bo z tego co widziałem, aż się chce wymiotować tą cukierkowością : /

Nie, nie jest za słodkie. Co innego przesłodzona sweetaśność (czy jak to się mówi), co innego ładnie wykonany klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak od gracza wymagać powinny...
Ta gra jest casualem :) Jeżeli chcesz jakieś wymagającej gry to zagraj sobie w Mirror's Edge i dostaniesz kawał nie-casualowej gry gdzie można zginąć często przez błędy. Już w zapowiedziach mówili, że nie będzie można zginąć - mnie to pasuje, bo dawno nie grałem w tytuł, który dostarcza tylko zabawy a nie frustracji z 'ciężkości' poziomów.

A nie jest za słodkie? Bo z tego co widziałem, aż się chce wymiotować tą cukierkowością : /
Grafika pasuje do klimatu :) Klimat - baśniowy to i grafika ta sama. Przesłodzona, IMO nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak straszyli tym uproszczeniem nowego PoPa, ale muszę powiedzieć, że wcale nie jest tragicznie. Trochę się załamałem, gdy biegnąc po ścianie puściłem gałkę a Książę mimo to biegł (to nawet jej nie trzeba pchać..?), ale po prostu przestałem się tym kłopotać i dalej trzymam analog do przodu podczas akrobacji, jak gdyby to było koniecznie. Gra nie jest frustrująca, nie trzeba kłopotać się z kamerą i kursorami, by Prince wyskoczył we właściwym kierunku a nie w bliżej nieokreśloną przestrzeń a i dzięki temu sam gameplay nabrał tępa (jeśli sami oczywiście tego nie wymusimy, między akrobacjami nie ma żadnych przerw, są niesamowicie płynne i szybkie). Myślę, że fani PoPrzedniej trylogii śmiało odnajdą się w nowej części nie biadoląc wielce nad zmianami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liksio, częsci popa jest dokładnie tyle ile na wikipedii znajdziesz, a najlepsza jest dokładnie ta która Ci się najbardziej podoba.

A nie jest za słodkie? Bo z tego co widziałem, aż się chce wymiotować tą cukierkowością : /

nie bój się, graczy z podobnym podejściem było tyle, że albo:

a) w następnej części ksiażę będzie alpha male a elika suczą z biczem i razem będą w true mhrocznej kupie się bablać w rytm jakiegoś rzępolenia - tak, wtedy to będzie taka dorosła gra.

b) następna część rozwinie wspaniałe basniowe środowisko i w ogóle nie wyjdzie na pc skoro gracze z tej platformy nie chcą PoPa

Edytowano przez aras-ocb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesimizm tam... jak słysze, ze nowy PoP jest przesłodzony/cukierkowaty to mi się nóż w kieszeni otwiera. Dostaliśmy piekny, naprawe piękny komiksowy filtr i fantazyjne otoczenie pełne pomarańczowych skał, dzikiej zieleni i błękitu nieba a ludzie narzekają -_- co z tego, że relacja Eliki z Księciem się wybija ponad poziom przeciętnych produkcji i gameplay przynosi mase zmian skoro, ludzie wrzucają wszystko co przypomina ilustrację do szufladki 'bajka dla dzieci' ?

ja chcę w nastepnej częsci... księcia! teraz mieliśmy złodzieja grobów i księżniczkę, to niech teraz będzie książę 'solo' i w trójce się spotka Złodziej, Elika i Książę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...