Skocz do zawartości

Prince of Persia (seria)


Gość kabura

Polecane posty

O ile się orientuję - choć pewności nie mam - rękawica noszona przez księcia w najnowszej części chroni go przed substancją, znaczy może dotykać tych potworó bez efektów ubocznych

No to źle się pan orientujesz. Rękawica służy mu tylko do zsuwania się po ścianie (znaczy, wbija pazury w kamienną ścianę i "jedzie" w dół, a nie spada)

a, no i Książę podczas walki może też wykonać atak rękawicą (co się sprowadza do podrzucenia i rzucenia przeciwnikiem)

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta walka w windzie - jest bardzo trudna. Raz że jak zabiją babę - koniec zabawy, dwa że kupa wrogów - trzeba używać sztyletu i zamrażać wrogów. Odbijanie od ścian też skutkuje, choć nieraz można wylądować przed wrogiem akurat wyprowadzającym atak :D

Jest taki skill, już nie pamiętam jak się nazywa (w Warrior Within jest to Eye of Storm, więc w SoT pewnie też), dzięki któremu wszyscy wrogowie na mapie zostają zamrożeni, czas spowolniony, a książę może się "teleportować" do wroga. Każdego zdejmuje jednym ciosem. Niestety, ta umiejętność "kradnie" wszystkie piaski czasu, więc należy jej używać tylko w ekstremalnych sytuacjach. Na przykład w windzie =D.

#princefan

Ja nie jestem jakimś hardcorowcem (przynajmniej w action-adventure), na pewno nie baranem, a zwykłym graczem też nie, bo od wieeelu lat gram w gry. Nie mam ulubionego gatunku, gram w prawie wszystko (poza strategiami, szczególnie nienawidzę RTSów). A mimo wszystko nie odbijałem się od ścian, ani nie blokowałem. Mimo to gra wydawała się łatwa. Nad większością przeciwników przeskakiwałem, a przed większością ciosów odskakiwałem. Jeśli chodzi o "Grubasów" (tak nazwałem tych wielkich) i niebieskich strażników, to lubiłem ich zamrażać, walczyć z nimi w zwolnionym tempie, a styl gry to odskok, doskok i cios. I co? Zły styl?... Ostatnio wróciłem do PoPa, i w pierwszej części padłem tylko w wyżej wspomnianej windzie, i trzy razy w innych miejscach. (nie pamiętam, dokładnie gdzie, ani w jakich etapach. Po prostu liczyłem ilość przegranych w walkach :D) Gra wydawała mi się aż za łatwa.

Co do bloku - zmienia się to w WW. Tam blok się przydaje bardzo. Szczególnie w drugiej walce z Shadee, która efektownością dorównywała Matrixowi - iskry sypały się na wszystkie strony =D A jak ta babka przykopała, to księcia odrzucało dalej na kilkadziesiąt metrów.

Blok w WW jest też ważny dlatego, że z reguły walczymy z dużymi grupkami wrogów. Denerwowało mnie tylko to, że jedna broń jest dużo mocniejsza od drugiej. I np. Z Serpent Swordem "zwykli" przeciwnicy nie stwarzają żadnych problemów. Można je zdjąć jednym kombem. Niestety walczymy z nimi do końca gry, a momenty, w których plączą się pod nogami są bardzo denerwujące. Mając Water Sword, to już chyba żaden przeciwnik nam niestraszny (może poza

Dahaką

=D).

Mimo to, w WW bloki wyglądają nie tylko bardzo efektownie, ale i są niezbędne.

Jednak Twoja wypowiedź o blokach i odbiciach w SoT są bez sensu =P

Każdy gra, jak lubi, według własnego stylu. I nie znaczy to, że jest casualem, hardcore'owcem, czy baranem...

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam bardzo ciekawy filmik, który porównuje wersje Polską i oryginalną PoP'a. Muszę przyznać ze według mnie Zakościelny sprawdził się w tej roli b. dobrze ;) Elika mi się trochę nie podoba ale przejdzie. Głosy są trochę za ciche ale to też da się przeżyć. No i już podobają mi się niektóre teksty ''księcia'' :P

----->>>> Filmik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naaaaah!

Tylko nie to.

Nie mam zastrzeżeń do niczego, prócz głosu księcia... A niestety to właśnie jego będziemy słyszeć najczęściej.

Zakościelny niezbyt pasuje do roli, jaką odgrywa, czyli takiego... cwaniaczka.

Ma głos lekko... "waflowaty". Nie podoba mi się to. Sprawia wrażenie takiego "lizuska". Nie umiem tego określić, ale okropnie mi się nie podoba. Oby dali możliwość wyboru języka, bo w wersji angielskiej głosy były dobrane świetnie.

Najbardziej żałosne było, jak książę spada z urwiska i krzyczy takim piskliwym głosikiem...

Nie każdy chce znać części fabuły. Używaj spoilerów.-mateusz(stefan)

Raczej wątpię, żeby opisanie sceny z pierwszych minut intro, w dodatku nijak mającej się do fabuły było spoilerem...

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerne City Interactive (tak, tak, oni wydają nowego PoP)...

Huh? Skąd takie informacje? Na pudełku nie ma żadnych informacji dot. polskiego wydawcy z tego, co widziałem... Wydawało mi się, że polonizacją i wydaniem zajmuje się Ubisoft Polska, a dystrybucją Cenega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak siła oryginału. :P

Te emocje pokazywane przez postaci, czy same głosy odpowiednio dopasowane do postaci... Po obejrzeniu tego filmiku jednak wolę wersję angielską. (przy okazji, słowa "polskiej" i "angielską" to przymiotniki, a te pisze się z małej litery :P )

a scena z "carpets this thick" po angielsku rządzi. Książę mówi to zirytowany, rozdrażniony, z lekką nutką pretensji w głosie. W wersji PL on mówi "miałbym takie grube dywany" z rozmarzeniem. Podziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. No i... to nie oryginał, ale jest naprawdę nieźle. Maciek Zakościelny nie ma tej irytacji w głosie, ale brzmi całkiem dobrze, a Elika - no cóż - tylko dziewczyna dobrze mówiąca swoje teksty zamiast żywiołowego, ale opanowanego charakteru. Troszkę szkoda. Pozostali utrzymują się na przyzwoitym poziomie. Arial jakoś nie kłuł w oczy, choć to Arial. Polonizacji stawiam... 7+/10. Byłoby 8, ale Ariala nie daruję. Ciekawi mnie tylko jedno: czy jest w polskiej wersji możliwość zmiany języka na angielski. Jeśli tak, 9 leci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli Ci tak odpisać, boś troszkę niekumaty i chcieli Cię w konia zrobić. Z tego co wiemy, to wyjdzie, albo już wyszedł.

http://pl.youtube.com/watch?v=UIpFwrMOcnw

http://pl.youtube.com/watch?v=ZMMysFb8PuY&...feature=related A reszta parametrów to Intel Pentium IV 3GHZ i 1GB RAM

1.8 amd sempron +3000 / nvidia geforce 6600gt 512 mb/ 1024 mb ram iplay too good komentarz kolesia, który zrobił ten filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=m857KUPYawA&...feature=related

To dowody na to, że na moim AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAM i Geforce 6600 256MB RAM SM3.0 PCI EXPRESSx16 gra też będzie chodzić, ba, nie będzie się specjalnie ciąć. Tak więc prawie trzy letnie komputery też mają prawo i warunki do tego, aby odpalić nowego PoP. Nawet jeśli na pudełku zupełnie podają co innego.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=FWusTnUAC7Y

A tu dowód na to, że Assassin's Creed na kompie takim jak mój chodzi na średnich detalach dosyć płynnie. Tak więc cieszmy się i radujmy, albowiem gry na silniku AC akceptują jednordzeniowe procesory.

Krojsta, widzisz, mój kumpel ma Xboxa, ale nie lubi gier w stylu PoP , tylko trudne sandboxy z gangsterami, jak Mafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacji stawiam... 7+/10. Byłoby 8, ale Ariala nie daruję. Ciekawi mnie tylko jedno: czy jest w polskiej wersji możliwość zmiany języka na angielski. Jeśli tak, 9 leci.

Znaczy się, już grałeś? :) Nie? :D To fajnie, po jednym filmiku oceniać całą polonizację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry... ale to "ooojeeeeeej" przy spadaniu w dół nie pobije oryginalnego "OOOH CRAAAAAAAAAAAP". W dodatku coś tu nie pasuje. Czcionka, zwykły arial...hm... no trudno. Może giedyś zagram w oryginał bo wszystko rozumiem xD (Angielski robi swoje XD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam 9. Dowiedziałem się, że da się zmienić język i na polski i na angielski. Po prostu mamy języki do wyboru w instalacji im wybieramy, które chcemy zainstalować. Wiem o tym dzięki kyniowi97. Tak więc kupuję! Przekonały mnie poza tym filmiki o działaniu PoP na jednordzeniowych procesorach i Geforce'ach 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę bardzo interesujące princafan. Wszyscy czekamy w niecierpliwości aby poznać kolejny epizod z twojego jakże ciekawego życia ... a tak w ogóle to co ? Zainstalujesz po polsku a potem odinstalujesz i zainstalujesz po angielsku ?

No co, nie może człowiek wyrazić swojej opinii o grze w temacie do tego przeznaczonym?

Jeżeli to prawda z tym wyborem wersji językowej, to też kupuję. Przynajmniej jak się w sklepie którym pojawi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie, nie pójdzie, pójdzie, nie pójdzie, haha, pójdzie!

Jutro na wieczór gram w PoP, gdyż wtedy już go będę mieć.

Najfajniesze jest to, ze nawet na najniższych detalach gra dobrze wygląda.

Z innej beczki: może wie ktoś z was, czy są jakieś osiągnięcia w Prince of Persia, oprócz zebrania światełek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym, którzy nie wierzyli, ze prince of Persia - takiego... Gra chodzi na moim Athlon 3000+, 1GB RAM i Geforce 6600 na niskich detalach, ale z teksturami HighRes w 800x600 i się NIE TNIE, nawet filmiki przemiany Żyznego Pola raz się zatną na początku tylko po to, by się załadować i dalej iść płynnie.

Grę mam po polsku, ale Zakościelny jest całkiem niezły. Elika - no nic. Ale z tego co zauważyłem, chyba da się dialogi na ang. zmienić.

Gry jeszcze nie będę oceniać, bo jej nie przeszedłem - ale wstępne granie - rewelacja. Najbardziej urzekły mnie kombosy - to jest przepiękne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na r zie grałem chwilkę i muszę przyznać że spolszczenie mnie nie zachwyca ... nie zbyt skoordynowane głosy z mimiką, napisy się trochę spóźniają , a nie które wypowiedzi nie są dokańczane ale to nic, da się przeżyć ... a tak a pro po to czy filmiki jak jest pokazany krajobraz to mają tak dziwnie wyglądać :) Takie straszne grube kontury i w ogóle .. trudno mi to opisać. A no i początek jest taki lekko chaotyczny ; ) Co do walki to ja się jeszcze trochę motam co do kombosów ale i tak mi się podoba ;) Muszę zgodzić się z Princefanem, że nawet na niskich detalach gra wygląda ładnie ; )

EDIT: Dobra włączyłem szeroki ekran i jest git ; )

Nie wiecie może co to jest ? Czasami pojawia mi się w lewym dolnym rogu takie dwa kółka i w jednym jest tak jakby twarz Eliki a w drugim nie wiem. I nadal tego nie rozumiem, kiedy będzie coś nowego do usłyszenia od Eliki ; )?

Dobra jeśli chodzi o combosy to już wszystko łapie :)

pokonałem Alchemika jednym 13-uderzeniowym combo

:)

Szkoda, że walki są takie krótkie i nie można się nacieszyć :)

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może co to jest ? Czasami pojawia mi się w lewym dolnym rogu takie dwa kółka i w jednym jest tak jakby twarz Eliki a w drugim nie wiem.

Naciśnij klawisz odpowiedzialny za rozmowę (domyślnie na klawiaturze klawisz T)

Zabawne, do czytania instrukcji nikt nie zmusza, ale informacje o tym co to jest i dlaczego tam jest otrzymujesz podczas samej gry na początku... -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...